9 nejlepších krypto peněženek (software a hardware) v roce 2020

Kryptoměna je zcela digitální prostředek pro ukládání a přenos hodnot. Sdílí však velmi důležitou vlastnost s tradiční fiat měnou – jako je hotovost, je nutné uložit vaši kryptoměnu do peněženky. 

V ekosystému kryptoměn termín „peněženka“ označuje software, online nebo offline, který umožňuje majiteli kryptoměny přístup k jejich držbám kryptoměny. Peněženky se obvykle dodávají ve třech různých variantách: online nebo „horké“ peněženky (softwarové peněženky) a hardwarové peněženky (vyhrazená zařízení podobná jednotkám typu palec, která nabízejí nejvyšší úroveň zabezpečení).

Peněženky mohou být poněkud komplikované. Pokud obchodujete s kryptoměnou na kryptoburze, budete mít přímo na burze peněženku za kryptoměnu, kterou používáte k obchodování. Kryptoměnová peněženka se však velmi liší od samostatného softwaru vyhrazeného pro kryptoměnu.

Pokud si nejste jisti, kde začít s krypto peněženkami, čtěte dál – tento článek vysvětlí vše, co potřebujete vědět o krypto peněženkách v roce 2020.

Krypto peněženka

Co je to krypto peněženka?

Když odešlete nebo přijmete jakoukoli kryptoměnu, uděláte to z peněženky. 

Vaše krypto peněženka může být považována za vaši „adresu“ v blockchainové síti, na které kryptoměna pracuje. Adresy peněženky kryptoměny existují v digitální sféře a jsou přístupné prostřednictvím softwaru nebo hardwaru peněženky kryptoměny.. 

Peněženky kryptoměny hostované na burzách jsou funkčně podobné bankovnímu účtu. Peněženka online kryptoměny vám neposkytuje úplnou kontrolu nad vaší kryptoměnou, ale usnadňuje přístup a odesílání nebo příjem kryptoměny.

Software pro peněženku s kryptoměnou se běžně instaluje do smartphonu nebo počítače, který poskytuje uživatelům přístup k jejich soukromým klíčům, a proto poskytuje plnou kontrolu nad peněženkou s kryptoměnou a kryptoměnou, která obsahuje. 

Hardware peněženky s kryptoměnou je funkčně podobný softwarovým peněženkám v tom, že si uživatelé zachovávají plnou kontrolu nad svou kryptoměnou, ale s další výhodou – hardware kryptoměny je zcela offline a je považován za nejbezpečnější prostředek pro ukládání kryptoměny.

Jak fungují krypto peněženky?

Kryptoměnová peněženka ve své nejjednodušší podobě se skládá ze dvou prvků: soukromého klíče a veřejného klíče. 

Soukromý klíč spojený s peněženkou je „heslo“, které se používá k přístupu k ní, a skládá se z dlouhé a složité kombinace písmen a čísel. Veřejný klíč je veřejná adresa kryptoměnové peněženky a používá se k přijímání nebo odesílání kryptoměny.

Soukromé klíče by měly být uloženy vysoce bezpečným způsobem. Kdokoli, kdo má přístup k soukromému klíči přidruženému k peněžence, může přistupovat k kryptoměně, kterou ukládá, takže je velmi důležité brát zabezpečení soukromého klíče vážně.

Kryptoměnové peněženky obvykle umožňují uživatelům komunikovat s blockchainem pomocí dvojice soukromých / veřejných klíčů. Krypto peněženky, které jsou „hostovány“ na burzách, jako jsou Binance nebo Coinbase, neposkytnou přístup k vašemu soukromému klíči. Uloží je vaším jménem.

Kryptoměna umožňuje uživatelům zachovat si plnou kontrolu nad svým kapitálem, ale také činí bezpečnost odpovědností uživatele. Zatímco páry soukromých a veřejných klíčů mohou znít matoucí, praktické využití většiny kryptoměnových peněženek je relativně jednoduché. Zde fungují různé typy peněženek na kryptoměny:

Exchange (online) peněženky

K peněženkám na burze nebo online se obvykle přistupuje prostřednictvím účtů směnárny kryptoměn. Online peněženky jsou snadno přístupné a snadno použitelné, ale neposkytují úplnou kontrolu nad finančními prostředky uživatelů a hrozí jim hackerství.

Softwarové peněženky

Softwarové peněženky se instalují do smartphonu nebo počítače a ukládají soukromé klíče jménem uživatele. Softwarové peněženky vyžadují několik dalších kroků k nastavení, ale jakmile jsou nakonfigurovány, jsou stejně snadno použitelné jako peněženky pro výměnu – s přidanou vrstvou zabezpečení a kontroly.

Hardware peněženky

Hardwarové peněženky jsou vyhrazená hardwarová zařízení, podobná jednotkám USB, která nabízejí nejvyšší úroveň zabezpečení. Uživatelé připojují hardwarovou peněženku k počítači, aby získali přístup ke své kryptoměně – když peněženka není připojena k počítači, je zcela inertní a prakticky neohrabatelná.

Jaká je nejlepší krypto peněženka

Co je třeba vzít v úvahu při výběru krypto peněženky

Při výběru správné kryptoměnové peněženky pro vaše potřeby je nejdůležitějším faktorem, který je třeba vzít v úvahu, bezpečnost. Ačkoli online peněženky mohou být snadno přístupné, je důležité si uvědomit, že každá online peněženka je mnohem méně zabezpečená než offline peněženka. Jednoduše řečeno, pokud nekontrolujete své soukromé klíče, nemáte kontrolu nad svou kryptoměnou.

Nastavení jednoduché softwarové peněženky je relativně jednoduchý proces. Silná metodika ukládání kryptoměny zahrnuje vytvoření softwarové nebo hardwarové peněženky pro dlouhodobé ukládání a její použití v kombinaci s online peněženkami, odesílání a přijímání kryptoměny pro každý jednotlivý obchod nebo nákup..

Mezi faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru krypto peněženky, patří:

Bezpečnostní

Jak bezpečná je vaše peněženka? Existuje mnoho různých peněženek na výměnu, ze kterých si můžete vybrat. Další informace o výběru burzy najdete v CryptoTrader.Tax průvodce výměnami kryptoměn v roce 2020.

Úložiště zařízení

Na které zařízení budete kryptoměnu ukládat? Software peněženky, který používáte k ukládání kryptoměny, se liší v závislosti na tom, zda používáte macOS, Windows, Android nebo iOS.

Četnost obchodování

Jak často budete obchodovat? Pokud jste častým obchodníkem, zjistíte, že za účelem obchodování často provádíte transakce ze zabezpečené offline nebo hardwarové peněženky do vaší peněženky na burze. Je důležité vybrat peněženku, která tento proces zjednoduší.

Možnosti sledování daní

Potřebujete sledovat své transakce? V závislosti na vašich požadavcích na daňové hlášení možná budete muset sledovat každý jednotlivý obchod s kryptoměnou provedený z vaší peněženky. Software pro hlášení krypto daní, jako je CryptoTrader.Tax automatizuje tento proces a umožňuje vám generovat vaše potřebné zprávy o kryptoměně na základě vaší historie transakcí v peněžence kliknutím na tlačítko.

Nejlepší online krypto peněženky

Peněženky online s kryptoměnou jsou také označovány jako „horké“ peněženky a nejsou považovány za bezpečnou možnost pro dlouhodobé ukládání kryptoměn. Online krypto peněženky jsou téměř ve všech případech provozovány burzami kryptoměn a nejsou bezpečnými místy pro uložení kryptoměny.

Online peněženka je však nezbytná pro nákup nebo obchodování s kryptoměnou. Níže jsme identifikovali nejlepší online krypto peněženky.

Krypto peněženka Kraken

1. Kraken: Nejbezpečnější online peněženka

Kraken je široce považována za jednu z nejbezpečnějších kryptoměnových burz a zejména nikdy nezažila hack nebo ztrátu uživatelských prostředků. Kraken poskytuje uživatelům přístup k peněženkám kryptoměn pro mnoho různých kryptoměn a nabízí jednoduché a snadno použitelné rozhraní peněženky.

Peněženky hostované v Krakenu nabízejí vylepšené funkce zabezpečení, jako jsou e-mailová potvrzení pro výběry, konfigurovatelný časový limit účtu, nastavení časového zámku a dvoufaktorové ověřování. Zatímco online peněženky jsou nejméně bezpečnou možností pro držení kryptoměny, Kraken je „nejméně nebezpečná“ online peněženka k dispozici.

Pokladna Kraken peněženky a další nabídky zde.

Krypto peněženka Coinbase

2. Coinbase: Nejjednodušší použití online peněženky

Coinbase je online směnárna a zprostředkování kryptoměn, které nabízí uživatelům uživatelské rozhraní výměny založené na prohlížeči spolu se speciální mobilní aplikací pro iOS a Android. Peněženka Coinbase podporuje nejrůznější kryptoměny a integruje řadu funkcí, které uživatelům umožňují účastnit se ICO, přistupovat k airdrops nebo komunikovat s decentralizovanými aplikacemi.

Stejně jako Kraken, ani Coinbase se nepovažuje za bezpečnou peněženku, protože soukromé klíče uživatele jsou zadržovány. Mezi funkce zabezpečení patří dvoufaktorové ověřování a přístup k 12slovné frázi pro obnovení, která uživatelům umožňuje obnovit ztracené peněženky. 

Dozvědět se víc o Nabídky Coinbase zde.

Peněženka Metamask ethereum

3. Metamask: Nejlepší online peněženka pro uživatele Etherea

Metamask je rozšíření prohlížeče peněženky s kryptoměnou, které podporuje tokeny ERC-20 – kryptoměny vydané na blockchainu Ethereum. Plugin prohlížeče Metamask poskytuje přístup k soukromému klíči a obvykle se používá k interakci s webovými decentralizovanými aplikacemi.

Ve srovnání s hardwarovou peněženkou kryptoměny, která je funkčně ekvivalentní bankovnímu trezoru, lze Metamask považovat za peněženku nebo peněženku, kterou si necháváte v kapse pro každodenní nákupy. Metamask není bezpečný způsob ukládání kryptoměny, ale je účinným a jednoduchým způsobem, jak se připojit a používat decentralizované aplikace online.. 

Nejlepší softwarové krypto peněženky 

Softwarové peněženky jsou bezpečnějším prostředkem pro ukládání kryptoměny a jsou okamžitě přístupné kdykoli. Na rozdíl od peněženek s online výměnou jsou softwarové peněženky spravovány výhradně uživatelem, včetně soukromých klíčů – zůstávají však připojeny k internetu.

Softwarová peněženka je obvykle nainstalována na PC nebo smartphonu a umožňuje uživatelům zaznamenávat a ukládat svůj soukromý klíč, nastavovat fráze pro zotavení a mít kdykoli kontrolu nad svým kryptoměnou. Významnou nevýhodou softwarových peněženek je, že jsou pouze tak bezpečné jako zařízení, na které jsou nainstalovány – pokud je například notebook, do kterého instalujete softwarovou peněženku, hacknut, je pravděpodobné, že vaše softwarová peněženka bude ohrožena.

Mnoho softwarových peněženek nabízí přímou kompatibilitu s hardwarovými peněženkami a zjednodušuje správu hardwarových peněženek.

Nejlepší softwarová peněženka Exodus

1. Exodus: Nejlepší softwarová peněženka pro začátečníky

Exodus nabízí aplikace softwarové peněženky pro PC i chytrý telefon a je ideálním řešením softwarové peněženky pro nové uživatele kryptoměn. Aplikace Exodus nabízí integrovanou výměnu spolu s extrémně jednoduchým a snadno srozumitelným rozhraním, přičemž stále poskytuje funkce očekávané od softwarové peněženky.

Exodus podporuje extrémně širokou škálu kryptoměn a umožňuje uživatelům spravovat své vlastní soukromé klíče. Je však důležité si uvědomit, že Exodus je uzavřený zdroj, což znamená, že komunita kryptoměn nemůže auditovat kód, který řídí aplikaci Exodus – uživatelé jsou nuceni důvěřovat vývojářům Exodusu, že aplikace je zabezpečená. 

Nejlepší softwarová peněženka pro bitcoiny

2. Electrum: Nejlepší softwarová peněženka pro držitele bitcoinů

Electrum není uživatelsky nejpříjemnější peněženka, která je dnes k dispozici, ale je jednou z nejlepších peněženek určených pouze pro bitcoiny. Původní aplikace peněženky Electrum byla zveřejněna v roce 2011, což z ní činí jedno z nejstarších řešení peněženek, jaké existuje. Open-source povaha Electrum umožňuje komukoli auditovat kód, který jej řídí, což z něj činí vysoce bezpečnou možnost.

Pomocí Electrum je možné přizpůsobit širokou škálu bezpečnostních možností. Electrum umožňuje uživatelům vytvářet složité peněženky, jako jsou peněženky 2FA nebo peněženky s více podpisy, což přináší největší flexibilitu jakékoli dnes dostupné peněženky s bitcoiny.

Nejlepší softwarová peněženka pro smartphony

3. Coinomi: Nejlepší softwarová peněženka pro smartphony 

Coinomi je krypto peněženka zaměřená na smartphony, která podporuje více než 200 různých kryptoměn, což z ní dělá ideální řešení pro mobilní peněženku s více měnami. Coinomi není nejbezpečnější krypto peněženka na tomto seznamu, protože hackeři se zaměřili na starší verze aplikace Coinomi, ale zdá se, že nedávné změny kódu Coinomi tento problém vyřešily.

Coinomi funguje jako přiměřeně zabezpečená mobilní peněženka pro iOS a Android, ale nejlépe se používá v kombinaci s hardwarovou peněženkou pro bezpečné ukládání velkého množství kryptoměny. Důležité je, že Coinomi umožňuje uživatelům držet své vlastní soukromé klíče a nabízí relativně snadno srozumitelné uživatelské rozhraní.

Nejlepší hardwarové krypto peněženky

Nejbezpečnější dostupnou peněženkou jsou hardwarové peněženky. Na rozdíl od online nebo softwarových krypto peněženek jsou hardwarové peněženky zcela offline a jsou prakticky odolné proti hackerům. Hardwarové peněženky umožňují uživatelům odesílat nebo přijímat prostředky pouze v případě, že je zařízení připojeno k počítači s přístupem k internetu, a nemohou odesílat prostředky bez toho, aby uživatel stiskl fyzický přepínač nebo tlačítko na samotném zařízení.

Ledger je nejjednodušší použít kryptografickou hardwarovou peněženku

1. Ledger Nano X: Nejjednodušší použití hardwarové peněženky

Se sídlem ve Francii účetní kniha je jedním z nejdéle fungujících výrobců hardwarových peněženek. Ledger Nano X je nejnovější nabídka od společnosti Ledger a je vizuálně identická se standardní jednotkou USB typu palec. Uživatelé Nano X připojí svou peněženku k jakémukoli mobilnímu zařízení nebo počítači pomocí USB nebo Bluetooth a jsou schopni na zařízení uložit 30 různých kryptoměn. 

Ledger’s Nano X je jedna z nejjednodušších hardwarových peněženek, která se používá, a je všeobecně považována za „zlatý standard“ zabezpečení kryptoměny. Ledger obsahuje v Nano X jedinečné bezpečnostní funkce, jako je funkce „věrohodné odepření“, která umožňuje uživatelům zadat nesprávné heslo pro přístup k fiktivní peněžence – chrání prostředky uživatelů před fyzickými útoky nebo pokusy o vydírání.

Další informace o peněženkách Ledger, klikněte zde.

Nejvyšší bezpečnost krypto peněženky Trezor

2. Trezor Model T: Nejvyšší bezpečnostní krypto peněženka

The Trezor je další velmi populární hardwarová peněženka vyráběná společností Satoshi Labs, prvním výrobcem kryptoměnové hardwarové peněženky na světě. Trezor Model T vylepšuje předchozí iterace produktové řady Trezor a nabízí rozhraní dotykové obrazovky a mnohem větší podporu altcoinů než Ledger Nano X.

Trezor nabízí působivou funkcionalitu, která uživatelům umožňuje přístup ke konverzi na fiatovou měnu, atomové swapy a další bezpečnostní funkce, které chrání uživatele před běžnými počítačovými hrozbami, jako jsou keyloggery. Zejména model Trezor Model T představuje všechny požadavky na transakce spolu s podrobnostmi na integrované dotykové obrazovce a zajišťuje, aby si uživatelé byli kdykoli vědomi, jakou službu nebo kryptoměnu používají. 

Pokladna Trezor zde.

Nejlepší krypto peněženka na peníze za peníze

3. KeepKey: Nejlepší hodnota za peníze

The KeepKey, vyráběná společností ShapeShift, je kryptoměnová hardwarová peněženka s nízkým rozpočtem, která nabízí mnoho funkcí poskytovaných jinými dražšími hardwarovými peněženkami za nižší cenu. KeepKey zefektivňuje proces zálohování a obnovy a umožňuje uživatelům spravovat své kryptoměnové podíly plně bezpečným způsobem.

ShapeShift, výrobce KeepKey, provozuje platformu pro výměnu kryptoměn se stejným názvem, která umožňuje majitelům KeepKey obchodovat s krypto provizí zdarma přímo z jejich peněženky KeepKey, což z něj činí silnou volbu pro novější obchodníky.

Klíčové jídlo

Bez ohledu na to, jaké řešení peněženky používáte, je důležité si uvědomit, že vaše kryptoměna je bezpečná, pouze pokud byly vaše soukromé klíče generovány offline, jsou bezpečně uloženy a zůstávají v tajnosti – pod vaší plnou kontrolou. 

I když online peněženky poskytují bezproblémové snadné použití, nejsou bezpečné pro dlouhodobé skladování. Při obchodování nebo nákupu kryptoměny je nejlepší kryptoměnu dočasně během používání ukládat pouze na burzách nebo v softwarových peněženkách. Dlouhodobé držby kryptoměny by měly být uloženy ve vyhrazených krypto hardwarových peněženkách.

Daně z krypto peněženky

Daně z kryptoměny

Pokud využíváte krypto hardwarové peněženky, je pravděpodobné, že jste středně pokročilí až pokročilí uživatelé kryptoměn.

Pro ty, kteří investují, obchodují a prodávají kryptoměny, je důležité držet krok s aktuálními daňovými povinnostmi týkajícími se kryptoměny – konkrétně vykazovat své zisky a ztráty z vašich obchodů. Zajištění toho, abyste udržovali aktuální záznamy o svých transakcích s kryptoměnou, je zásadním prvkem jakékoli efektivní strategie kryptoměny. 

Chcete-li se dozvědět více o způsobu zdanění příjmů z kryptoměny, podívejte se na toto kompletní průvodce daní z kryptoměn.

Software pro krypto daně – automatizujte své daňové hlášení

Dnes to používají desítky tisíc kryptoměnových investorů po celém světě CryptoTrader.Tax automatizovat všechna daňová hlášení. 

Jednoduše si zaregistrujte účet zdarma, připojte své peněženky a burzy a vygenerujte si své krypto daňové zprávy kliknutím na tlačítko.

Po vygenerování mohou být zprávy CryptoTrader.Tax poskytovány účetnímu nebo importovány do softwaru pro registraci daní, jako je TurboTax nebo TaxAct

Můžete se dozvědět více o jak zde funguje CryptoTrader.Tax.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me