Co dělat s 1099-K od Coinbase, Gemini, Kraken nebo Coinbase Pro pro krypto daně

Coinbase, Coinbase Pro, Gemini, Uphold, Kraken a další kryptoburzy začaly vydávat svým zákazníkům daňové doklady 1099-K. Tyto dokumenty posílají kryptoměnové investory do světa zmatků a paniky, protože na formulářích viděli nečekaně velké množství. Je důležité si uvědomit, že tyto velké počty NEJSOU tím, co dlužíte na daních (* výdech). Otázkou, kterou si klade každý, je tedy otázka, kterou tento článek řeší: Co mám dělat s mým 1099-K?

Krypto daně – základy

IRS zachází s kryptoměnou jako s majetkem. To znamená, že s kryptoměnami jako Bitcoin, Ethereum, XRP a dalšími alt-coiny je třeba zacházet jako s vlastníky jiných forem majetku (akcie, zlato, nemovitosti) pro daňové účely. Stejně jako u jiných forem majetku jste povinni na konci roku podat IRS své kapitálové zisky a ztráty. Podrobný přehled tohoto procesu najdete v naší příručce, která obsahuje základní informace o krypto daně.

Co je to 1099-K a proč mi Coinbase jeden poslal?

1099-K je informační formulář pro hlášení transakcí kreditní kartou a síťových plateb třetích stran, které jste obdrželi během roku. to je ne "vstup" dokument, což znamená, že se nemusíte připojovat nebo "zahrnout" ve svém daňovém přiznání.

Často obdržíte 1099 K, pokud jste obdrželi platby z transakcí kreditní kartou nebo platby ze sítě třetí strany. V případě kryptoměny je síť třetí strany (Coinbase, GDAX, Gemini nebo jiná burza) povinna vám poslat 1099 K, pokud vaše platby přesahují 20 000 USD nebo máte více než 200 transakcí.

Pokud jste například provedli 250 obchodů na Coinbase pro a všechny tyto obchody sečtou dohromady více než 20 000 $, obdržíte 1099-K. Coinbase odešle kopii této 1099-K za těchto okolností vám i IRS.

Hrubá částka platby podléhající hlášení u vašeho 1099-K ano ne zahrnout jakékoli úpravy, a to ano ne představují jakékoli zisky nebo ztráty, které budete možná potřebovat k hlášení IRS. Vykazuje pouze hrubé výnosy ze všech transakcí, které jste v síti provedli – v tomto případě Coinbase.  

Vařený

To je spousta fantazie. Vařený, 1099-K ukazuje souhrnně, kolik jste provedli na burze kryptoměn, jako je Coinbase. Ale to ne nahlaste své celkové zisky nebo ztráty!

Tato 1099-K je automaticky odeslána do IRS, aby měli představu o vaší aktivitě na burzách třetích stran. TOTO však NENÍ částka, kterou máte na háku svých daní.  

Ať už dostanete 1099-K nebo ne, jste povinni nahlaste svoji kryptoměnu transakce na vašich daních. Ale vy platíte daně pouze ze svých kapitálových zisků. Pokud máte za rok ztráty, můžete ve skutečnosti ušetřit peníze na svém daňovém účtu. Přečtěte si více o šetříte peníze na daních z vašich krypto ztrát zde.

Například

Pokud jste začali s bitcoiny v hodnotě 100 $ a prodali jste je za 500 $ poté, co jste je drželi po dobu šesti měsíců, dlužili byste daně ze zisku 400 $. Naproti tomu, pokud jste v lednu 2018 koupili 2 000 $ ETH a v listopadu jste je obchodovali do LTC, pravděpodobně byste utrpěli ztrátu a mohli byste to odepsat na svých daních. Pokud nejste obeznámeni s kapitálovými zisky a daněmi z kryptoměny, přečtěte si náš článek tady.

Nedostal jsem 1099-K. Musím i nadále hlásit své kryptové zisky a ztráty ze svých daní?

Ano, je nutné vykazovat transakce kryptoměny na daních. Každý prodej a každý obchod typu coin-to-coin je zdanitelnou událostí. To vše by mělo být nahlášeno na vašem formuláři 8949. Takže bez ohledu na to, zda skutečně získáte 1099-K, stále musíte registrovat své krypto daně.

Pokud ne s 1099-K, jak mám nahlásit své krypto transakce na svých daních?

Potřebujete dvě formy správně podejte své krypto daně: 8949 a 1040 plán D. Seznam všech obchodů na vašem 8949 spolu s datem obchodu, datem, kdy jste získali kryptoměnu, základem nákladů, vašimi výnosy a ziskem nebo ztrátou. Jakmile uvedete každý obchod, sečtěte je dole a převeďte tuto částku do svého plánu 1040 D. Zahrňte oba tyto formuláře do ročního daňového přiznání. Přečtěte si více o tom, jak nahlásit své kryptoměny na daních tady.

Coinbase 1099-K

Automatizujte proces pomocí softwaru pro krypto daně

Mohlo by vám ušetřit čas a energii při automatizaci celého procesu vytváření 8949 a procesu hlášení krypto daní nahráním vašich obchodů do CryptoTrader.Tax. Software automaticky vygeneruje požadované daňové dokumenty, které pak můžete předat daňovému profesionálovi nebo je nahrát do softwaru pro přípravu daní, jako je TurboTax..

Příběh od zákazníka CryptoTrader.Tax, který obdržel 1099 K

Mysleli jsme si, že je relevantní sdílet příběh níže, který nám byl zaslán e-mailem od jednoho z našich zákazníků. Obdržel dopis od IRS, který byl zcela nepřesný v důsledku zavádějící 1099-K. Je důležité si uvědomit, že nejste sami v plavbě po kalných daňových vodách. Existují tisíce dalších, jako jste vy. Náš tým zde v CryptoTrader.Tax vám pomůže. Můžete nás kontaktovat přímo!

"Davide,

Toto je již dávno zpožděná pozitivní zpětná vazba, kterou si vy a vaše společnost zasloužíte. Budu tento příběh udržovat co nejkratší.

V roce 2017 jsem obchodoval různé kryptoměny s Coinbase a Gdax / CoinbasePro. Moje počáteční investice byla 100 $ a já (po mnoha obchodech) zakončil rok s celkovým ziskem 456 $. Následující daňovou sezónu jsem nahlásil své krátkodobé zisky (i když ne správně) při svém návratu z roku 2017.

Na začátku srpna 2019 jsem obdržel dopis od IRS, v němž se uvádí, že kvůli informacím obdrženým od třetí strany jsem dlužil 17 318 USD. Není vpohodě!

Coinbase poskytl IRS informace, které se neshodovaly s tím, co jsem zadal ve svém návratu. Návrat, který nebyl správný, byla samozřejmě moje chyba. Byl jsem si však jistý svým ziskem 456 $ – ne 17 318 $!

Po výzvách k IRS a druhém dopisu od nich jsem začal hledat pomoc u CPA k vyřešení problému. Jeden CPA byl obeznámen s krypto problémy a odhadoval, že jeho služby budou stát 1600 $. (4 hodiny. @ 400 USD / hod.) Zavolal jsem a našel účetního, který by účtoval méně. Nechal jsem si poradit od tohoto CPA a požádat Coinbase o kopii toho, co bylo zasláno IRS. Jak jsem se dozvěděl z „dopisu“, šlo o 1099 tis. Tyto daňové informace nebyly nikde na mém účtu Coinbase viditelné, proto jsem o kopii požádal podporu Coinbase. Trvalo 5 týdnů, než mi tyto informace poslali e-mailem.

Poté, co jsem bez úspěchu zavolal, abych získal účetního, který znal nebo rozuměl problémům s krypto, jsem se dozvěděl o vaší službě a CryptoTrader.Tax. Přihlásil jsem se k ukázce, líbilo se mi, co jsem viděl, a zaplatil jsem za zprávu 86 $. Celková částka vaší společnosti za můj čistý zisk byla 454,99 USD oproti mým 456 USD. a to bylo pro stovky obchodů. Výborná práce pro vás všechny!

S těmito informacemi od vás a dalším voláním na IRS jsem byl schopen toto nedorozumění konečně napravit faxováním několika formulářů na vládu. Dodávám, že posledním dnem podání žádosti u daňového soudu bylo pondělí 13. 1. 20 a v pátek jsem telefonoval s IRS. Odfaxoval jsem jim kopii správně vyplněného formuláře 8949, který vygenerovala vaše společnost, a asi čtyři další stránky.

Celý nepořádek byl uzavřen IRS a mám od nich dopis, který to uvádí.

Děkuji!!"

Závěrem

Rekapitulace: Coinbase nebo jiná burza kryptoměn vám poslala 1099-K, protože musely a protože jste měli transakce v hodnotě přes 20 000 USD nebo přes 200 transakcí. IRS byla zaslána kopie této 1099, aby věděli o vaší aktivitě. 1099 neukazuje částku, kterou dlužíte na daních, a její použití k hlášení daní by bylo nepřesné. Chcete-li správně nahlásit své daně z vaší obchodní činnosti, vyplňte plán D 8949 a 1040.. 

Pokud máte nějaké dotazy ohledně krypto daní, náš tým je možné kontaktovat přímo na [email protected].

* Tento příspěvek slouží pouze pro informační účely a neměl by být vykládán jako daňové nebo investiční poradenství. O tom, jak byste měli zacházet se zdaněním digitálních měn, se prosím poraďte se svým daňovým odborníkem, CPA nebo daňovým právníkem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me