Hlášení krypto daně pro Robinhood – proč se liší od ostatních burz

Robin Hood se stala jednou z nejpopulárnějších platforem mezi mladšími demografickými skupinami pro nákup, prodej a investice do různých aktiv. V těchto nabídkách je zahrnuta možnost investovat do kryptoměn. Na rozdíl od kryptoměnových burz, jako jsou Coinbase, Gemini, Bittrex atd, Robinhood Crypto ne umožnit uživatelům přenášet kryptoměny do nebo z platformy Robinhood. Díky tomuto faktoru se investování do kryptoměny Robinhood výrazně liší od daňového výkaznictví. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak zacházet s transakcemi kryptoměny Robinhood pro účely daňového výkaznictví.

Krypto daně 101

Ve většině zemí se s kryptoměnami, jako je bitcoin, zachází jako s majetkem pro daňové účely, nikoli jako s měnou. Stejně jako u jiných forem majetku – akcie, dluhopisy, nemovitosti – vám vznikne požadavek na daňové hlášení, když svou kryptoměnu prodáváte, obchodujete s ní nebo s ní jinak nakládáte za více či méně, než za jakou jste ji získali. 

Výsledkem je, že obchodování s kryptoměnami vypadá podobně jako obchodování s akciemi pro daňové účely.

Pokud jste například v květnu 2018 zakoupili 0,2 bitcoinu za 2 000 $ a poté jej o dva měsíce prodali za 3 000 $, měli byste kapitálový zisk 1 000 $. Tento zisk nahlásíte ve svém daňovém přiznání a v závislosti na tom, do jaké daňové skupiny spadáte, zaplatíte určité procento daně ze zisku. Sazby kolísají na základě vašeho daňového pásma a podle toho, zda šlo o krátkodobý vs. dlouhodobý zisk. To platí pro všechny kryptoměny.

V našem příspěvku na blogu se do hloubky věnujeme základům krypto daní, Nejlepší průvodce daněmi z kryptoměn.

Proč je Robinhood jiný?

Robinhood není nativní společnost zabývající se kryptoměnou. To znamená, že Robinhood není postaven „on-chain“ a neumožňuje posílat kryptoměny do „Robinhood peněženky“. Kryptoměny můžete nakupovat a prodávat pouze přímo na Robinhood. Zakoupené BTC od Robinhood nemůžete posílat do své vlastní externí peněženky. Rovněž nemůžete posílat BTC ze své externí peněženky na svůj účet Robinhood. Všechno se musí stát na platformě Robinhood.

I když by mnozí tvrdili, že se jedná o „anti-krypto“, umožňuje Robinhood na konci roku exportovat daňovým formulářům nezbytné zisky a ztráty svým uživatelům.

Na rozdíl od skutečných kryptoměnových burz, jako jsou Coinbase nebo Blíženci, Robinhood přesně ví, kolik jste získali nebo ztratili ze svých krypto investic, protože každý jeho nákup, prodej nebo jiná transakce proběhla v jeho zdech. 

Coinbase a další kryptoburzy na druhé straně tuto schopnost nemají, protože máte možnost kdykoli poslat krypto do Coinbase nebo z Coinbase. Kdykoli se podílíte na tomto typu převodu, Coinbase ztrácí schopnost poskytovat vám úplné zisky a ztráty. Tento problém podrobně popisujeme v našem příspěvku na blogu zde: Proč burzy kryptoměn nemohou uživatelům poskytovat přesné daňové zprávy.

Protože Robinhood není „nativní“ kryptoměnou, je svým uživatelům skutečně schopen poskytnout úplnou zprávu o ziscích a ztrátách. Tento formulář je znám jako 1099-B.

Robinhood 1099-B

Můžete si stáhnout 1099-B správně ze svého účtu Robinhood. Podobně jako u jiných typů daňových dokladů přijatých na konci roku (W2 atd.) Můžete importovat tento 1099-B, který obdržíte od Robinhood, do softwaru pro registraci daní, jako je TurboTax, nebo jej můžete dát přímo svému daňovému profesionálovi, aby za vás podal žádost.

Tento model 1099-B nemusíte importovat do konkrétního software pro krypto daně jako CryptoTrader.Tax. Opět je to proto, že všechny vaše zisky, ztráty, základy nákladů a výnosy jsou již zcela uvedeny na 1099-B, které obdržíte od Robinhood. Není třeba to dělat dvakrát.

Co když kromě Robinhood použiji i jiné burzy?

Pokud kromě Robinhood používáte i jiné tradiční burzy kryptoměn, budete muset tyto transakce z těchto ostatních burz agregovat, abyste vytvořili potřebné daňové formuláře zisků a ztrát. Můžete použít software pro daň z kryptoměn, jako je CryptoTrader.Tax, který spojí vaše transakce ze všech ostatních burz, které používáte a generujete potřebné daňové zprávy kliknutím na tlačítko.

Vy neměl by zahrnout Robinhood obchody do těchto agregovaných zpráv. Mělo by se s nimi zacházet samostatně – pamatujte, že je to proto, že Robinhood je zcela samostatná. 

Příklad TurboTax

Pokud používáte TurboTax nebo jakýkoli jiný software pro registraci daní, měli byste importovat svůj TurboTax CSV, který CryptoTrader.Tax exportuje, stejně jako váš 1099-B, který Robinhood exportuje do vašeho TurboTax účet. Když nahrajete obě tyto možnosti, všechny vaše transakce budou zahrnuty do vašeho daňového přiznání. Žádná data nebudou započítána dvakrát. 

Máte nějaké otázky? Neváhejte a popovídejte si s naším živým týmem zákaznické podpory. Tým vám rád pomůže odpovědět na otázky a ozve se vám velmi rychle!

Zřeknutí se odpovědnosti: Tato příručka je poskytována pouze pro informační účely. Účelem není nahradit daňové, auditní, účetní, investiční, finanční ani právní poradenství.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me