Jak jsou zdaněny tvrdé vidlice kryptoměny?

Kryptoměny jako kryptoměna Bitcoin Cash, ke kterým došlo 1. srpna 2017, jsou dnes ve světě kryptoměny docela běžné. S nové pokyny IRS který vyšel v říjnu 2019, je nyní jasné, jak se s hard forky kryptoměny zachází z daňového hlediska v USA. V této příručce prozkoumáme, jaké jsou tyto události, a také osvědčené postupy pro jejich zpracování při daňovém výkaznictví.

Můžete se také dozvědět více o tom, jak je kryptoměna obecně zdaněna Kompletní průvodce daněmi z kryptoměny.

Kryptoměna Forks

Cryptocurrency hard fork je permanentní odchylka od předchozí verze blockchainu. Zatímco měkké vidlice udržují kompatibilitu mezi dvěma řetězy, pevné vidlice vytvářejí řetězy, které jsou navzájem nekompatibilní. Kdokoli, kdo držel mince před a během vidlice, bude mít mince na obou řetězcích poté, co dojde k tvrdé vidličce. To může mít významný dopad na vaše daně.

S touto „vidličkou“ v blockchainu následuje jedna cesta po novém upgradovaném blockchainu a druhá cesta pokračuje po staré cestě. Obecně po krátké době si lidé ve starém řetězci uvědomí, že jejich verze blockchainu je zastaralá nebo irelevantní a rychle upgradují na nejnovější verzi.

Příklad:

Bitcoinová hotovostní hardfork poskytla jednu „bezplatnou“ bitcoinovou hotovostní minci za každý bitcoin, který jste drželi – pokud jste používali spolehlivou peněženku nebo směnárnu. Pokud jste drželi 3 bitcoiny před hard forkem, obdrželi jste 3 bitcoinové hotovosti 1. srpna 2017. Dnes mají tyto 3 bitcoinové hotovosti hodnotu více než 750 $. 

Proč se dějí vidličky?

Správná bezpečnostní rizika – Software blockchain může mít inherentní chyby zabezpečení, které je třeba opravit, než je hacker využije. V těchto případech může být pro ochranu většího ekosystému vyžadována tvrdá vidlice.

Přidat novou funkčnost – Správci kryptoměny možná budou chtít přidat novou funkcionalitu, která bez hard forku není možná. Například pevná vidlice Ethereum Byzantium byla povinným upgradem pro zlepšení soukromí a škálovatelnosti.

Reverzní předchozí transakce – K vrácení předchozích transakcí na blockchainu lze použít pevnou vidličku. To bylo vidět v případě tvrdé vidlice zvrátit hack na DAO (decentralizovaná autonomní organizace) na blockchainu Ethereum.

Jak funguje IRS daňová kryptoměna?

IRS pojednává o kryptoměnách ve svých nových pokynech a rozhodnutích ohledně kryptoměny, 2019-24

Pokud určitá kryptoměna, kterou držíte, projde tvrdým forkem, který „nastane, když kryptoměna podstoupí změnu protokolu, která má za následek trvalé odklonění od starší distribuované účetní knihy“, nová vidlicová kryptoměna, kterou obdržíte, je zdaněna jako příjem. Váš nákladový základ v nově přijaté kryptoměně se stane výnosem, který jste uznali.

Například – pokud jste v červenci 2017 drželi 2,5 bitcoinu a obdrželi jste 2,5 bitcoinové hotovosti v důsledku tvrdé vidlice bitcoinové hotovosti, poznáte to, že jste obdrželi 2,5 bitcoinové hotovosti jako příjem v reálné tržní hodnotě bitcoinové hotovosti v době, kdy byl přijat. Pokud by se Bitcoin Cash toho dne obchodoval za 500 $ za kus, uznali byste běžný příjem ve výši 1 250 $ (500 $ 2,5). Vaše nákladová základna v této bitcoinové hotovosti se stane 1 250 $.

Pokud po hard forku neobdržíte nové kryptoměny, nebudete mít žádný zdanitelný příjem. Zdroj: A21, A22, A23, A24

Měkké vidlice kryptoměny

Soft fork pro kryptoměnu „nevede k vytvoření nové kryptoměny, což znamená, že nevede k žádnému příjmu.“ Pokud tedy vaše kryptoměna prochází změnou protokolu, ale vytvoří novou kryptoměnu – neuznáváte žádný příjem. Zdroj: A29

Kryptoměnové vzdušné kapky

Pokud obdržíte kryptoměnu z výsadku („distribuce kryptoměny na adresy distribuovaných knih více daňových poplatníků“), uznáte příjem z této přijaté kryptoměny v den / čas, kdy byla přijata. Výše uznaného výnosu by měla být určena pomocí reálné tržní hodnoty kryptoměny v té době. 

Pokud jste v případě události výsadku neobdrželi žádnou kryptoměnu, neuznáváte příjem, protože jste nemovitost neobdrželi.

Kryptoměna daně z pevných vidlic

Software pro daň z kryptoměn

Můžete využít software pro kryptoměnu jako CryptoTrader.Tax pro automatické účtování všech vašich pevných vidlic a airdrops v souladu s novými pokyny IRS.

Software pro daň z kryptoměn

Jednoduše importujte všechny své obchody a transakce s kryptoměnou do platformy. V kroku 3 CryptoTrader.Tax můžete přidat jakoukoli kryptoměnu, kterou jste obdrželi v důsledku výsadku nebo hard forku. Jednoduše označte tyto transakce jako událost „Vidlička“ nebo „Přelet“. Každému z nich bude v době přijetí přiřazen odpovídající nákladový základ a spravedlivá tržní hodnota v USD, což vám umožní okamžitě vygenerovat potřebné daňové doklady kliknutím na tlačítko. Pomocí CryptoTrader.Tax partnerství s Intuit, tyto přehledy můžete dokonce importovat přímo do TurboTax pro snadné podání daní nebo je importujte do svého preferovaného softwaru pro registraci daní, pokud jste daňovým profesionálem.

Můžeš začněte zdarma s CryptoTrader.Tax a podívejte se, jak snadné je vaše hlášení krypto daní, nebo kliknutím se dozvíte více o jak to funguje.

Zřeknutí se odpovědnosti – Tento příspěvek slouží pouze pro informační účely a neměl by být vykládán jako daňové nebo investiční poradenství. O tom, jak byste měli zacházet se zdaněním digitálních měn, se prosím poraďte se svým daňovým odborníkem, CPA nebo daňovým právníkem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me