Jak na to Coinbase Daně

Coinbase se stala jednou z největších a nejvýznamnějších burz kryptoměn na světě. Bohužel dokončení vašich daní Coinbase a spojení vašich nezbytných daňových formulářů Coinbase je stále bolestivý proces. V této příručce rozebráme tyto problémy a diskutujeme přesně o tom, jak nahlásit vaši aktivitu kryptoměny Coinbase na vašich daních.

Přehled krypto daní

S kryptoměnami, jako je bitcoin, se zachází jako s majetkem IRS. Mezi další formy majetku, které můžete znát, patří akcie, obligace a nemovitosti.

Stejně jako tyto jiné formy majetku podléhají kryptoměny pravidlům kapitálových zisků a ztrát a je třeba je vykazovat na vašich daních zde v USA (stejně jako v jiných zemích včetně Spojené království, Kanada, a Austrálie).

Jednoduše řečeno, když prodáte, obchodujete nebo jinak zlikvidujete svou kryptoměnu, získáte z investice kapitálový zisk nebo kapitálovou ztrátu. Tyto zisky a ztráty jsou hlášeny Formulář IRS 8949 a je součástí daňového přiznání.

Příklad

Mitchell v dubnu 2018 nakoupí 0,1 bitcoinu za 1 000 $ a o dva měsíce později jej prodá za 2 000 $. 

V tomto příkladu má Mitchell kapitálový zisk 1 000 $. Tento zisk vykazuje ve svém daňovém přiznání a podle toho, do jaké daňové skupiny spadá Mitchell, platí určité procento daně ze zisku. Sazby kolísají na základě jeho daňového pásma a podle toho, zda šlo o krátkodobý vs. dlouhodobý zisk.  

Pokud na druhé straně Mitchell utrpěl ztrátu místo zisku, jeho ztráta kryptoměny by ve skutečnosti snížil jeho zdanitelný příjem a snížil jeho celkovou daňovou daň za daný rok.

Pro kompletní seznámení s tím, jak fungují daně z kryptoměny, se podívejte na náš blogový příspěvek: Kompletní průvodce pro krypto daně z roku 2020.

Coinbase daně a IRS

Musíte platit daně z Coinbase?

Stručně řečeno, záleží. 

Možná jste nemuseli „platit“ daně, pokud jste měli pouze kapitálové ztráty (tj. Ztratili jste peníze ze všech svých krypto investic); rozhodně však stále musíte hlásit svoji kryptoaktivitu – i když jste měli za rok pouze ztráty v daňovém přiznání. 

Příklad

Sara nakupuje 10 ETH za 1 000 $ na Coinbase. O dva měsíce později je prodává za 800 $.

V tomto scénáři nebude Sara „dlužit“ peníze ve formě daní, protože jí vznikla kapitálová ztráta; stále je však povinna tuto ztrátu nahlásit v daňovém přiznání.

Jak hlásit Coinbase daně

Oznamujete své krypto transakce z Coinbase stejně, jako kdybyste nakupovali a prodávali akcie na burze. 

Veškeré zdanitelné události vzniklé v souvislosti s vaší kryptografickou aktivitou musíte nahlásit na svých daních.

A zdanitelná událost je konkrétní akce, která spouští daňovou povinnost. Kdykoli dojde k jedné z těchto „zdanitelných událostí“, spustíte kapitálový zisk, kapitálovou ztrátu nebo výnosovou událost, kterou je třeba nahlásit. Je to tak jednoduché. 

Z pokynů IRS bylo převzato, co se ve světě kryptoměn považuje za zdanitelnou událost:

  • Obchodování nebo prodej kryptoměny za fiatovou měnu (například USD) 
  • Obchodování jedné kryptoměny s jinou kryptoměnou
  • Výdaje kryptoměny na nákup zboží nebo služby
  • Vydělávání kryptoměn jako příjem (práce, poskytované služby atd.)

Příklad 1:

Christopher v červenci nakupuje od Coinbase 1 BTC za 5 000 $. O dva měsíce později prodá 1 BTC za 7 000 $. Christopher uznává kapitálový zisk 2 000 $ z prodeje / prodeje svých 1 BTC. 

Prodej bitcoinů za USD je zdanitelná událost a zisk 2 000 USD musí být vykázán v Christopherově daňovém přiznání.

Příklad 2:

Meg nakupuje 20 XRP za 50 $ na Coinbase. O měsíc později vymění 20 XRP za 0,05 ETH. V době obchodování je spravedlivá tržní hodnota 0,05 ETH 70 USD. Meg uznává kapitálový zisk 20 $ z tohoto obchodu svého XRP. Obchodování jedné kryptoměny s druhou spouští zdanitelnou událost a Meg hlásí tento zisk ze svých daní.

Příklad 3:

John nakupuje 1 ETH za 100 $ na Coinbase. O týden později použije svůj 1 ETH na nákup nové ploché obrazovky. V době nákupu má jeho 1 ETH spravedlivou tržní hodnotu 120 $. John uznává kapitálový zisk 20 $ z prodeje 1 ETH na nákup své televize. Toto je zdanitelná událost a související zisk bude hlášen na Johnově daňovém přiznání. 

Hlášení zisků a ztrát na formuláři IRS 8949

O každé zdanitelné události a každém kapitálovém zisku a ztrátě z vašich krypto transakcí je třeba informovat Formulář IRS 8949 (na obrázku níže). Podrobně projdeme, jak tento formulář vyplnit v našem příspěvku na blogu zde: Jak hlásit kryptoměnu na daních.

Coinbase Form 8949

Daňové doklady Coinbase

V tomto okamžiku se možná ptáte sami sebe, poskytuje Coinbase nějaké daňové dokumenty, aby to usnadnil?

Krátká odpověď je ano, ano. 

Coinbase poskytuje kvalifikovaným uživatelům soubor 1099-K, 1099-MISC a soubor CSV historie transakcí pro daňové hlášení. 

Tyto daňové dokumenty bohužel nemusí uživatelům nutně usnadnit proces hlášení. Často je to více matoucí.

Pokud byste se chtěli do těchto dokumentů ponořit dále, analyzujeme každý z nich v našem blogovém příspěvku zde: Podává Coinbase zprávu IRS?

Jak na to Coinbase Daně

To bylo doposud hodně informací. Nyní, když máte základní znalosti o tom, jak Coinbase funguje z hlediska daňového výkaznictví, pojďme si projít celý příklad představující, jak můžete provádět daně z coinbase.

Krok 1: Stáhněte si soubor CSV Historie transakcí

Prvním krokem pro hlášení vašich kapitálových zisků a ztrát z vaší obchodní aktivity Coinbase je sloučení všech vašich historických transakcí.

Můžete použít daňový software pro kryptoměny CryptoTrader.Tax k automatickému stažení historie transakcí, nebo si můžete stáhnout soubor CSV „Historie transakcí“ přímo ze svého účtu Coinbase a provádět výpočty ručně.

Naučte se, jak stáhnout soubor CSV s historií transakcí Coinbase tady.

Krok 2: Vypočítejte své zisky a ztráty

Jakmile budete mít své záznamy obsahující všechny transakce provedené na Coinbase, můžete začít počítat kapitálový zisk nebo ztrátu z každé zdanitelné události (prodej, obchod atd.).

Například pokud moje historie transakcí byla něco jako níže, takto bych vypočítal své kapitálové zisky.

1/2/19 KOUPIT 0,0849329 BTC @ 800 $

2. 2. 19 PRODEJTE 0,0849329 BTC @ 940 USD

940 $ – 800 $ = 140 $

U této jediné zdanitelné události (prodej 0,0849329 BTC) uznávám zisk 140 $.

Krok 3: Oznámte každý zisk / ztrátu na formuláři 8949

Jakmile provedete všechny výpočty zisků a ztrát, jednoduše musíte každý z nich nahlásit Formulář 8949.

Na základě výše uvedeného příkladu zahrnu jeden vstup pro kapitálový zisk 140 $ ze zdanitelné události prodeje mých BTC.

Profesionální tip: Pokud máte velké množství obchodů nebo jste použili mnoho různých kryptoburz, může vám to ušetřit značný čas CryptoTrader.Tax k automatickému vyplnění formuláře 8949 na základě vaší historie transakcí.

Krok 4: Nahlaste jakýkoli příjem z kryptoměny

Pokud máte nějaký těžařský nebo vkladový příjem nebo vydělali kryptoměnu Coinbase Vydělejte, nezapomeňte to nahlásit odděleně od svých kapitálových zisků / ztrát.

Můžete se dozvědět více o důlní / sázkový příjem zde.

Krok 5: Podejte daňové přiznání

Po dokončení všech hlášení budete připraveni podat daňové přiznání. 

Hlášení CryptoTrader.Tax Coinbase

Software pro daň z kryptoměn

Pokud používáte jiné směnárny kryptoměn než Coinbase nebo máte velký počet transakcí, můžete vidět, jak může být proces daňového výkaznictví pro všechny vaše transakce docela bolestivý.. 

CryptoTrader.Tax byla postavena za účelem vyřešení tohoto problému a automatizace celého procesu hlášení krypto daně. 

Vytvoření účtu je zcela zdarma. Svůj účet Coinbase můžete připojit přímo k platformě, stejně jako k jakékoli jiné burze, kterou používáte, a importovat své historické nákupy, prodeje a obchody kliknutím na tlačítko.

Jakmile se na váš účet naimportuje celá vaše historie transakcí, CryptoTrader.Tax provede všechna kritická čísla a automaticky vygeneruje všechny vaše potřebné krypto daňové formuláře pro vás (včetně formuláře 8949).

Tyto zprávy lze odeslat vašemu daňovému profesionálovi nebo dokonce importovat do vašeho oblíbeného registračního softwaru TurboTax nebo TaxAct

Můžete se dozvědět více o jak zde funguje CryptoTrader.Tax.

Demonstrace daňového hlášení Coinbase

V krátkém videu níže si můžete prohlédnout přesný proces hlášení daní Coinbase předvedený pomocí CryptoTrader.Tax.

Dotazy?

Máte další dotazy ohledně daní Coinbase? Náš tým to dělá již dlouho a rádi zodpovíme všechny vaše dotazy! Oslovte nás přímo na [email protected]

Zřeknutí se odpovědnosti – Tento příspěvek slouží pouze pro informační účely a neměl by být vykládán jako daňové nebo investiční poradenství. O tom, jak byste měli zacházet se zdaněním digitálních měn, se prosím poraďte se svým daňovým odborníkem, CPA nebo daňovým právníkem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me