Jak na to Coinbase Pro daně

Coinbase Pro, dříve známá jako GDAX, je jednou z nejpopulárnějších burz kryptoměn mezi pokročilejšími a profesionálními obchodníky. Bohužel vzhledem k přenositelnosti kryptoměny může být stanovení daní Coinbase Pro náročné a Coinbase sama o sobě není ve skutečnosti schopna poskytnout vám potřebné informace o kapitálových ziscích a ztrátách.

V této příručce se budeme podrobně zabývat tím, jak můžete při používání Coinbase Pro provést daňové hlášení.

Jak fungují daně z kryptoměny?

Pouhé vlastnictví kryptoměn, jako je bitcoin, vás nepodléhá daňovým povinnostem. Spíše jde o příjem, který získáte investováním do nich, formou zdanitelného příjmu.

The IRS zachází s krypto jako forma vlastnictví. Stejně jako u jiných forem majetku vám při prodeji, obchodování nebo zcizení kryptoměn vznikají kapitálové zisky a kapitálové ztráty. Tyto zisky a ztráty je třeba vykázat na vašich daních. 

Příklad:

John koupí 2 BTC od Coinbase za 14 000 $ a pošle je do své peněženky Coinbase Pro k obchodování. O měsíc později John vyměnil 1 BTC za 20 ETH, které v té době měly hodnotu 8 000 $.

V tomto příkladu John zlikvidoval své BTC, když je vyměnil za ETH, a proto potřebuje vypočítat svůj kapitálový zisk nebo ztrátu z transakce. 

Johnův nákladový základ v 1 BTC je 7 000 $ (14 000/2).

John vyměnil své BTC za 20 ETH se spravedlivou tržní hodnotou 8 000 $.

John uznává kapitálový zisk 1 000 $ (8 000 – 7 000) z této transakce, který bude vykázán na formuláři IRS 8949.

Na druhou stranu, kdyby John prodal nebo zlikvidoval svou kryptoměnu za méně, než za kterou ji získal, odepište tuto kapitálovou ztrátu na jeho daních. 

Chcete-li se plně ponořit do všeho, co potřebujete vědět o daních z kryptoměny, podívejte se na naše Kompletní průvodce daní z kryptoměn

Coinbase Pro Daně – prolomení problému

Coinbase Pro ve skutečnosti nemůže poskytnout uživatelům potřebné daňové zprávy, které se běžně dostávají ve světě obchodování s akciemi, z mnoha důvodů.

Prvním problémem je, že mnoho obchodů na Coinbase Pro je kótováno v jiných kryptoměnách. Protože musíte v době svých obchodů počítat se spravedlivou tržní hodnotou ve vaší místní měně FIAT, stává se to velmi problematické a Coinbase Pro nesleduje původní údaje o nákladech / údaje o spravedlivé tržní hodnotě napříč obchody.

Druhý problém (a mnohem větší) je výsledkem základní povahy kryptoměny. Protože jste schopni odesílat krypto do a ze sítě Coinbase Pro – tj. posílání bitcoinů z vnější peněženky do mé peněženky Coinbase Pro – Coinbase Pro nemá žádný způsob, jak zjistit, za jakou cenu (nákladový základ) jste kryptoměnu získali. Základ nákladů je základní údaj, který potřebujete při výpočtu svých krypto daní.

O tomto problému jsme hovořili mnohem hlouběji v našem příspěvku na blogu, Problém daně z kryptoměny

V zásadě platí, že pokud máte nějakou aktivitu v oblasti kryptoměny mimo Coinbase Pro, burza vám nebude moci poskytnout zprávy s podrobnostmi o vašich ziscích nebo ztrátách. Vysvětlují to sami na svých webových stránkách.

Daňový průvodce Coinbase Pro

Coinbase Pro mi tedy nemůže poskytovat daňové zprávy?

Je pravda, že Coinbase Pro vám nemůže zasílat formuláře kapitálových zisků a ztrát. Pokud splníte určité mezní hodnoty, zašle vám Coinbase Pro takzvanou 1099-K, ale tento dokument neobsahuje informace o vašich ziscích a ztrátách a je z pohledu daňového výkaznictví k ničemu..

Rozebrali jsme, jak Coinbase 1099-K zde funguje.

Pokud mi Coinbase Pro nemůže dát daňové formuláře, jak je dostanu?

Chcete-li vybudovat své potřebné krypto daňové formuláře, musíte vzít v úvahu všechny své transakce s kryptoměnou – i ty, které se vyskytly mimo Coinbase Pro. 

Chcete-li to provést, spojte všechny své historické údaje o kryptoměně, které tvoří vaše nákupy, prodeje, obchody, kapky vzduchu, vidličky, vytěžené mince, burzy a swapy napříč všemi burzami a platformami, které používáte.

Toho můžete dosáhnout exportem každého ze svých souborů historie obchodování ze svých burz.

Pomocí těchto souborů historie obchodu můžete ručně provádět výpočty kapitálových zisků a ztrát pro každý z vašich obchodů. Každá událost týkající se daně z kapitálových zisků nebo ztrát by měla být zaznamenána na formuláři 8949 a váš čistý zisk by měl být převeden na plán 1040 D. Projdeme proces manuálního vykazování v našem článku zde: jak nahlásit kryptoměnu na daních.

Automatizace daní Coinbase Pro

Software pro daň z kryptoměn

Pokud nechcete provádět výpočty daní ručně, můžete jednoduše importovat historii obchodování ze všech svých burz kryptoměn přímo do softwaru pro kryptoměnu, jako je CryptoTrader.Tax.

Import Coinbase Pro CryptoTrader.Tax

CryptoTrader.Tax se integruje přímo s Coinbase Pro a všemi ostatními burzami kryptoměn. To vám umožní importovat vaši historii obchodování během několika sekund. 

Jakmile naimportujete všechny své kryptoměny do svého účtu CryptoTrader.Tax, můžete vygenerovat svůj hlášení o kapitálových ziscích a ztrátách, včetně formuláře IRS 8949, kliknutím na tlačítko. 

Tyto zprávy mohou být předány vašemu daňovému profesionálovi nebo dokonce importovány do vašeho preferovaného softwaru pro registraci daní, jako je TurboTax nebo TaxAct.

Závěr

Burzy kryptoměn, jako je Coinbase Pro, nemohou svým uživatelům poskytovat zprávy o kapitálových ziscích a ztrátách, které jsou potřebné pro účely daňového výkaznictví. Výpočty daní můžete provést ručně stažením souborů historie obchodu ze všech svých burz, nebo můžete celý proces automatizovat pomocí CryptoTrader.Tax.

Začínáme s CryptoTrader.Tax je zcela zdarma. Dokonce si můžete vygenerovat bezplatný náhled na vaše vyplněné daňové zprávy, abyste viděli své celkové zisky / ztráty za daný rok. Dozvědět se víc o jak to tady funguje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me