Jak vydělat daně z bittrexu – vytváření formulářů pro kryptoměnu

Bittrex se stal jednou z největších burz s kryptoměnou se sídlem v USA. Mnoho obchodníků s kryptoměnami používá Bittrex, protože funguje a dodržuje přísné regulační prostředí ve Spojených státech. Pokud však jde o stanovení daní z bittrexu a vytvoření požadovaných daňových formulářů pro bittrex, nastává řada výzev. 

Tento článek pojednává o těchto problémech a vysvětluje nejjednodušší způsob, jak vytvořit požadované Bittrex a kryptoměnové daňové formuláře.

Jak jsou kryptoměny zdaněny

The Léčí IRS kryptoměny jako majetek pro daňové účely, nikoli jako měna. Stejně jako u jiných forem majetku – akcie, dluhopisy, nemovitosti – vám vznikne požadavek na daňové hlášení, když svou kryptoměnu prodáváte, obchodujete s ní nebo s ní jinak nakládáte za více či méně, než za jakou jste ji získali. 

V tomto smyslu vypadá obchodování s kryptoměnou podobně jako obchodování s akciemi pro daňové účely.

Pokud jste například v dubnu 2018 zakoupili 0,1 bitcoinu za 1 000 $ a poté jej o dva měsíce prodali za 2 000 $, získáte kapitálový zisk 1 000 $. Tento zisk nahlásíte ve svém daňovém přiznání a podle toho, do jaké daňové skupiny spadáte, zaplatíte určité procento daně ze zisku. Sazby kolísají na základě vašeho daňového pásma a podle toho, zda šlo o krátkodobý vs. dlouhodobý zisk. To platí pro všechny kryptoměny.

Na druhou stranu, pokud jste svou kryptoměnu prodali za méně, než jste ji získali, můžete odepište tuto kapitálovou ztrátu abyste ušetřili peníze na krypto daních. 

Můžete si přečíst náš příspěvek na blogu, Kompletní průvodce daněmi z kryptoměny, pro hlubší diskusi o krypto daních.

Daně Bittrex – prolomení problému

Bittrex ve skutečnosti nemůže poskytnout uživatelům potřebné daňové zprávy, které se běžně dostávají ve světě obchodování s akciemi, z mnoha důvodů.

Prvním problémem je, že mnoho obchodů na Bittrexu je kótováno v kryptoměně. Protože musíte v době svých obchodů počítat se spravedlivou tržní hodnotou ve vaší místní měně FIAT, stává se to velmi problematické a Bittrex nesleduje původní nákladovou základnu ani údaje o spravedlivé tržní hodnotě napříč obchody.

Druhý problém – a mnohem větší – pochází ze základní podstaty kryptoměny. Protože jste schopni odesílat krypto do a ze sítě Bittrex, například posílat bitcoiny z vnější peněženky do mé peněženky Bittrex, Bittrex nemá žádný způsob, jak zjistit, za jakou cenu (nákladovou základnu) jste dané krypto získali. Základ nákladů je základní údaj, který potřebujete výpočet vašich krypto daní.

O tomto problému jsme hovořili mnohem hlouběji v našem blogovém příspěvku, Problém daně z kryptoměny

Bittrex daně Z dokumentace podpory Bittrex

Bittrex vám nemůže poskytnout přesné daňové hlášení

Takže i když vám společnost Bittrex chtěla poskytnout přesné daňové zprávy, které by vám podrobně popsaly vaše kapitálové zisky a ztráty a vše, co potřebujete k jejich vykazování na vašich daních, ve skutečnosti fyzicky nemají schopnost problém s kryptoměnou. To platí pro všechny hlavní burzy kryptoměn a pro uživatele kryptoměn to představuje velký problém.

Takže pokud mi Bittrex nemůže poskytnout moje nezbytné daňové formuláře, jak je mohu získat?

Takže, aby správně vybudovat své potřebné krypto daňové formuláře, musíte spojit všechna svá data o kryptoměně, která tvoří vaše nákupy, prodeje, obchody, kapky vzduchu, vidličky, vytěžené mince, burzy a swapy napříč všemi burzami, které používáte.

Můžete to udělat ručně tak, že exportujete všechny své soubory historie obchodu ze svých burz a provedete transakci kapitálových zisků a ztrát pro každý obchod. Bittrex rozebírá, jak načíst soubor historie obchodu tady. Jakmile máte svou obchodní historii, měla by být každá daňová událost zaznamenána na formuláři 8949 a váš čistý zisk by měl být převeden na váš plán 1040 D. Projdeme procesem manuálního hlášení v našem článku zde: jak nahlásit kryptoměnu na daních.

Bittrex daně

Software pro daň z kryptoměn – alternativní přístup

Alternativně můžete použít software pro krypto daně CryptoTrader.Tax automatizovat celý proces hlášení daní. 

Pokud používáte software pro kryptoměnu, jednoduše naimportujete veškerou svou historii obchodování a transakcí ze všech svých burz na platformu. To lze provést přetažením souboru historie obchodu z burzy nebo propojením účtu s klíčem API. Software automaticky roztřídí a vyčistí tato data a vytvoří požadované daňové formuláře kliknutím na tlačítko. Krátké video níže ukazuje proces importu Bittrex.

Tyto generované daňové zprávy můžete dát svému daňovému profesionálovi, uložit je sami nebo je nahrát do svého oblíbeného softwaru pro registraci daní TurboTax pro kryptoměnu nebo TaxAct pomocí partnerství CryptoTrader.Tax.

Můžeš dozvědět se více o tom, jak CryptoTrader.Tax automatizuje proces hlášení krypto daně tady!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me