Jak vydělat daně z Gemini – vytváření formulářů pro krypto daně

Gemini se stal jednou z největších burz kryptoměn se sídlem v USA. Mnoho obchodníků používá Gemini, protože funguje a dodržuje přísné regulační prostředí ve Spojených státech. Pokud však jde o stanovení daní z Gemini a vytvoření požadovaných daňových formulářů pro Gemini, nastává mnoho výzev. 

Tento článek se ponoří do problému a vysvětluje nejjednodušší způsob, jak vytvořit požadované daňové formuláře Gemini.

Stručný přehled toho, jak IRS zachází s kryptoměnou pro daňové účely v USA

IRS zachází s kryptoměnami jako s majetkem pro daňové účely. Stejně jako u jiných forem majetku – akcie, dluhopisy, nemovitosti – vám vzniká daňová povinnost, když prodáváte nebo obchodujete s kryptoměnou za více či méně, než za jakou jste ji získali. 

V tomto smyslu vypadá obchodování s kryptoměnou podobně jako obchodování s akciemi pro daňové účely.

Pokud jste například v dubnu 2018 zakoupili 0,1 bitcoinu za 1 000 $ a o dva měsíce později jej prodali za 2 000 $, získáte kapitálový zisk 1 000 $. Tento zisk nahlásíte ve svém daňovém přiznání a podle toho, do jaké daňové skupiny spadáte, zaplatíte určité procento daně ze zisku. Sazby kolísají na základě vašeho daňového pásma a podle toho, zda šlo o krátkodobý vs. dlouhodobý zisk.  

Na druhou stranu, pokud jste svou kryptoměnu prodali za méně, než jste ji získali, můžete odepsat tu kapitálovou ztrátu ušetřit peníze na krypto daních

Daně z Gemini – prolomení problému

Společnost Gemini nemůže uživatelům poskytnout potřebné daňové zprávy, které se běžně dostávají ve světě obchodování s akciemi, z mnoha důvodů.

Prvním problémem je, že mnoho obchodů na Gemini je kótováno v kryptoměně. Protože musíte v době svých obchodů počítat se spravedlivou tržní hodnotou ve vaší místní měně FIAT, stává se to velmi problematické a Gemini nesleduje původní základ nákladů / údaje o spravedlivé tržní hodnotě napříč obchody.

Za druhé, protože jste schopni odesílat krypto do a ze sítě Gemini, Gemini nemá žádný způsob, jak zjistit, za jakou cenu jste dané krypto získali. Základ nákladů jsou základní údaje, které potřebujete při výpočtu krypto daně.

Můžete si přečíst našeho úplného průvodce pro hlubší pochopení jak fungují daně z bitcoinů

Dostal jsem 1099-K od Gemini – funguje to pro registraci mých krypto daní?

Bohužel, a 1099-K není užitečným dokumentem pro účely daňového výkaznictví. Tento dokument uvádí pouze to, kolik jste provedli v síti třetí strany, jako je Gemini, a neobsahuje žádné potřebné informace, jako je USD cena nebo spravedlivá tržní hodnota vašich transakcí s kryptoměnou. Gemini je povinen vám poslat 1099 K, pokud jste dosáhli dvou prahových hodnot:

  1. Vaše prodeje digitálních aktiv za USD na burze přesahují během kalendářního roku 200 transakcí
  2. Vaše celkové tržby z prodeje digitálního majetku za USD přesahují během kalendářního roku 20 000 USD.

Jak již bylo uvedeno výše, pro správné nahlášení kryptoměny na vašich daních je třeba nahlásit základ nákladů, spravedlivou tržní hodnotu a zisk / ztrátu za každý prodej, obchod nebo jinou zdanitelnou událost, ke které během kalendářního roku dojde. Správný formulář, který musíte nahlásit, pokud je formulář IRS 8949, ne 1099-K.

Burzy jako Gemini ve skutečnosti nemají možnost poskytovat uživatelům přesné daňové formuláře. Rozebrat tento problém a proč existuje v našem článku: Problém daně z kryptoměny.

Takže pokud mi Blíženci nemohou poskytnout mé nezbytné daňové formuláře, jak je získám?

Chcete-li správně vybudovat své potřebné krypto daňové formuláře, musíte spojit všechna svá data o kryptoměně, která tvoří vaše nákupy, prodeje, obchody, kapky vzduchu, vidličky, vytěžené mince, burzy a swapy napříč všemi burzami, které používáte.

Můžete to udělat ručně tak, že exportujete všechny své soubory historie obchodu ze svých burz a provedete transakci kapitálových zisků a ztrát pro každý obchod. Každá daňová událost by měla být zaznamenána na formuláři 8949 a váš čistý zisk by měl být převeden na váš 1040 plán D. Procházíme procesem manuálního hlášení v našem článku zde: jak nahlásit kryptoměnu na daních.

Daňové hlášení Gemini

Software pro krypto daně

Alternativně můžete použít software pro krypto daně CryptoTrader.Tax automatizovat celý proces hlášení daní. 

Při použití software pro krypto daně, jednoduše naimportujete veškerou svou historii obchodování a transakcí ze všech svých burz na platformu. Software automaticky roztřídí a vyčistí tato data a vytvoří požadované daňové formuláře kliknutím na tlačítko. Níže si můžete prohlédnout krátkou ukázku videa, kde uvidíte, jak můžete importovat své transakce Gemini.

Tyto generované daňové zprávy můžete dát svému daňovému profesionálovi, uložit je sami nebo je nahrát do svého oblíbeného softwaru pro registraci daní TurboTax pro kryptoměnu nebo TaxAct pomocí partnerství CryptoTrader.Tax.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me