Nejlepší kryptoměny v roce 2020

Výběr správné burzy kryptoměn v roce 2020 může být komplikovaný. Pokud chcete obchodovat s kryptoměnou, investovat do altcoinů nebo vyměnit kryptoměnu za fiatovou měnu, budete potřebovat spolehlivou a důvěryhodnou směnu kryptoměn – ale je třeba zvážit několik důležitých faktorů, než začnete.

Pokud vás například zajímá obchodování s kryptoměnou, pravděpodobně vás zajímají robustní a pokročilé obchodní funkce. Naopak, pokud se zaměřujete pouze na obchodování s kryptoměnou pro fiatovou měnu (například USD), možná zjistíte, že nejlepší volbou je jednoduchá, efektivní a uživatelsky přívětivá směna kryptoměn.

Tento článek rozebere top 5 kryptoměnových burz a poskytne pokyny k nejlepším a nejbezpečnějším burzám pro různé obchodní preference, geografické lokality a struktury poplatků.

Co je třeba vzít v úvahu při výběru krypto burzy

Než se zaregistrujete na burze kryptoměn a začnete, je třeba vzít v úvahu několik důležitých faktorů. Nejlepší směnárna kryptoměn pro vaše potřeby se bude lišit v závislosti na vaší geografické poloze, množství kryptoměny, které chcete obchodovat, a způsobu, jakým chcete obchodovat. 

Všechny burzy kryptoměn jsou si v zásadě podobné, co se týče financování a obchodování. Uživatelé burz kryptoměny si vytvoří účet, dokončí ověření identity, zafinancují svůj účet fiat měnou nebo kryptoměnou, poté pokračují v obchodování a výběru.

Při hodnocení směnných kurzů kryptoměny je třeba vzít v úvahu tyto klíčové body rozdílu:

Požadavky na identifikaci

Renomované burzy kryptoměn jsou povinny dodržovat předpisy proti praní špinavých peněz (AML) a Know Your Customer (KYC). Při vytváření účtu musí uživatelé kryptoburzy předložit dokumentaci totožnosti, například průkaz totožnosti s fotografií nebo doklad o adrese.

Geografická omezení

Některé burzy jsou k dispozici pouze v určitých zemích. Například obchodníci s kryptoměnami v USA nemusí mít kvůli regulaci kryptoměny v USA přístup k určitým burzám. Pokud jste v USA a hledáte komplexního průvodce nejlepšími kryptoburzami pro obchodníky se sídlem v USA, podívejte se na naši Průvodce pro výměnu kryptoměn pro USA zde.

Obchodní limity

Některé burzy mohou nastavit limity nebo vytvořit víceúrovňové úrovně účtu v závislosti na ověření identity. 

Poplatky za obchodování

Kryptoburzy si za vydělávání peněz účtují poplatky. Některé burzy účtují paušální procento ze všech obchodů, zatímco jiné nabízejí model „tvůrce / příjemce“, který nabízí různé poplatky v závislosti na typu nebo obchodním příkazu, který uživatelé provedou..

Podpora měn Fiat

Některé kryptoburzy nepodporují fiatovou měnu, například USD, EUR nebo GBP, a obchodují pouze v kryptoměně. Chcete-li například směnit kryptoměnu za USD, budete potřebovat směnárnu, která podporuje fiatovou měnu.

Vklad & metody výběru

Burzy, které podporují fiatovou měnu, nabízejí několik možností vkladu a výběru, například kreditní karty, bankovní převody nebo bankovní převody.

Obchodní páry

Pokud chcete obchodovat s konkrétní kryptoměnou, je důležité zkontrolovat, zda burza, o které uvažujete, ji aktuálně uvádí.

Hacky a bezpečnost

Hacky se v ekosystému kryptoměny vyskytují často. Je důležité vybrat burzu se silnými výsledky v oblasti zabezpečení. Spolehlivé burzy nabízejí funkce zabezpečení, jako je dvoufaktorové ověřování.

Jaké jsou nejlepší krypto burzy ?

Následující 5 kryptoměnových burz jsou dnes nejlepšími možnostmi online a jsou rozděleny podle snadnosti použití, struktury poplatků, funkce obchodování, zabezpečení a obchodních párů.

Nejlepší kryptoměnová burza Coinbase

1. Coinbase: Nejlepší krypto burza pro nové obchodníky s kryptoměnami

Coinbase je jednou z nejpopulárnějších burz s kryptoměnou a je ideálním vstupním bodem pro nové obchodníky nebo investory do kryptoměny, kteří jsou v kryptoměnovém ekosystému noví. Coinbase nabízí kryptoobchodníkům a investorům dvě možnosti – Coinbase a Coinbase Pro.

Coinbase se primárně zaměřuje na to, aby nákupy kryptoměny byly jednoduché a snadno srozumitelné, a nezaplavuje uživatele komplikovanými obchodními rozhraními. Standardní platforma Coinbase funguje jako jednoduché zprostředkování a peněženka, která uživatelům umožňuje nakupovat nebo prodávat kryptoměnu za fiatovou měnu nebo si okamžitě vyměňovat různé kryptoměny.

Coinbase Pro je složitější obchodní nástroj zaměřený na uživatele, kteří chtějí získat přístup k robustnější obchodní zkušenosti a poskytuje komplikovanější obchodní uživatelské rozhraní očekávané od burzy kryptoměn. 

 • Požadavky na ID: Coinbase vyžaduje pro ověření Coinbase ID platný státem vydaný průkaz totožnosti s fotografií a obrázek selfie

 • Geografická omezení: Coinbase je k dispozici ve více než 100 zemích, včetně Spojených států. Coinbase omezuje dostupné konkrétní měnové páry, například USDC, na určité země.  

 • Obchodní limity: Coinbase neomezuje množství kryptoměny, které lze obchodovat, ale na většinu účtů stanoví denní limit výběru 25 000 $. To lze zvýšit poskytnutím dalších podrobností ID.

 • Poplatky za obchodování: Coinbase a Coinbase Pro obecně účtuje spread 0,5% na většinu nákupů a prodejů kryptoměny. Specifické regiony vznikají Další poplatky – za nákup debetní karty například v Kanadě a Austrálii se účtuje další poplatek 3,99 procenta. 

 • Podpora měn Fiat: Fiat měny podporované Coinbase zahrnují GBP, EUR, AUD, SG, CAD a USD.

 • Vklad & způsoby výběru: Metody vkladu a výběru Coinbase zahrnují bankovní převod (ACH), debetní a kreditní kartu, bankovní převody, SEPA a SWIFT převody a výplaty.

 • Podporované kryptoměny: Coinbase podporuje více než 39 kryptoměn, včetně BTC, ETH, BSV, BCH, EOS a DASH, spolu s altcoiny jako LINK, LOOM a XRP. Je důležité si uvědomit, že Coinbase neuvádí Tether (USDT) – namísto toho Coinbase uvádí USDC ustálený USDcoin.

 • Hacky a zabezpečení: Coinbase, zejména, nikdy netrpěl úspěšným hackováním. Platforma Coinbase je vysoce zabezpečená a nabízí celou řadu robustních možností zabezpečení 2FA. Coinbase také aktivně brání uživatelům od zasílání kryptoměny na ověřené podvodné adresy kryptoměny.

Nejlepší výměna bitcoinů Binance

2. Binance: Nejlepší krypto burza pro altcoiny & Profesionální obchodníci

Binance je jednou z nejběžněji používaných kryptoměnových burz online a je pravděpodobně jednou z nejrozsáhlejších dostupných možností. Společnost Binance, která byla zahájena v roce 2017, začala jako burza pouze pro kryptoměny zaměřená na výpis extrémně širokého spektra kryptoměn, ale přidala podporu fiat měn v letech 2019-2020.

Bohatá sada funkcí, kterou nabízí společnost Binance, ji činí oblíbenou u obchodníků, kteří hledají altcoiny s nízkým stropem, obchodování s maržemi nebo složitější funkce, jako je vystavení likviditním fondům nebo půjčky kryptoměny. Výkonné přizpůsobitelné obchodní rozhraní nabízené společností Binance je ideální pro profesionální obchodníky, zatímco robustní přístup API umožňuje algoritmickým obchodníkům provádět obchody prostřednictvím systémů třetích stran.

Binance může být pro nové obchodníky trochu skličující, ale poskytuje tři samostatné možnosti uživatelského rozhraní obchodování – základní, klasické a pokročilé, což zajišťuje, že jsou uspokojeny všechny úrovně zkušeností. 

 • Požadavky na ID: Binance umožňuje uživatelům vytvářet neověřené účty bez ID, ale tyto účty jsou omezeny na malé částky pro výběr a mohou obchodovat, vkládat a vybírat pouze v kryptoměně. Ověření je založeno na víceúrovňovém systému se základním ověřením vyžadujícím průkaz totožnosti s fotografií a selfie, aby bylo možné odemknout vyšší limity a funkčnost fiat měny.

 • Geografická omezení: K neověřeným účtům Binance lze přistupovat z kterékoli země. Ověřené účty Binance jsou k dispozici ve více než 100 zemích, ale je důležité si uvědomit, že mezinárodní obchod Binance není k dispozici obchodníkům se sídlem v USA. Místo toho musí obchodníci se sídlem v USA využívat americkou obchodní platformu Binance.us

 • Obchodní limity: Neověřené účty Binance jsou omezeny na 2 BTC obchodů nebo výběrů za 24 hodin. Ověřené účty jsou omezeny na 100 BTC v obchodech nebo výběrech za 24 hodin.

 • Poplatky za obchodování: Binance má relativně komplexní harmonogram poplatků na základě modelu výrobce / příjemce. Na příležitostné uživatele Binance se vztahuje poplatek ve výši 0,075% výrobce / příjemce, který lze zlevnit držením BNB – tokenu kryptoměny Binance. 

 • Podpora měn Fiat: Binance podporuje 15 hlavních fiat měn, včetně USD, EUR, GBP, CAD, AUD.

 • Vklad & způsoby výběru: Binance nabízí extrémně širokou škálu metod vkladu a výběru, včetně SEPA, bankovního převodu, bankovního převodu, Simplex, Banxa a kreditní nebo debetní karty.

 • Podporované kryptoměny: Binance uvádí přes 180 různých kryptoměn na téměř 600 obchodních párech, což z něj činí jednu z nejkomplexnějších burz kryptoměn online, pokud jde o výpisy tokenů.

 • Hacky a zabezpečení: Jako jedna z nejpopulárnějších burz kryptoměn online zažil Binance několik hacků, včetně a 2019 hack který viděl, že z burzy byla ukradena kryptoměna v hodnotě 40 milionů dolarů. Binance nyní obsahuje několik bezpečnostních funkcí pro uživatele a také „SAFU„Fond, který funguje jako fond nouzového pojištění, který odškodňuje uživatele v případě hacknutí.

Nejlepší krypto burza na Crypto.com

3. Crypto.com: Nejlepší krypto burza pro snadné použití & Krypto debetní karty

Crypto.com se zaměřuje především na urychlení přijetí kryptoměny, překlenutí propasti mezi fiat měnou a kryptoměnou. Spíše než poskytovat „tradiční“ zkušenost s výměnou kryptoměny, je Crypto.com silně zaměřen na uživatele smartphonů a jeho cílem je zjednodušit obchodování s kryptoměnou jako tradiční bankovnictví.

Největší výhodou, kterou Crypto.com nabízí, je snadnost, s jakou platforma integruje kryptoměnu do každodenního života. Crypto.com nabízí uživatelům debetní karty financované kryptoměnou, které jsou k dispozici v různých úrovních.

Crypto.com dává obchodníkům k dispozici spotovou směnu, která nabízí působivou likviditu a konkurenční struktury poplatků. Pomocí Crypto.com je možné nakupovat, investovat nebo obchodovat s kryptoměnou a poté utrácet kryptoměny přímo v každodenním životě pomocí debetní karty Crypto.com – vzácná nabídka v současném regulačním prostředí. 

 • Požadavky na ID: Crypto.com dodržuje přísný proces dodržování předpisů, což znamená, že ověření Crypto.com vyžaduje vládní doklad totožnosti s fotografií, selfie a doklad o adrese. 

 • Geografická omezení: Crypto.com je k dispozici obchodníkům v EU, USA, Austrálii, Velké Británii a konkrétních asijských zemích, ale karty Crypto.com Visa zpřístupňuje pouze vyberte země.

 • Obchodní limity: Limity Crypto.com začínají na 5 000 USD v nákupech kryptoměny za týden, což lze zvýšit nákupem a vsazením tokenu MCO Crypto.com.

 • Poplatky za obchodování: Crypto.com funguje na modelu poplatku výrobce / příjemce, přičemž poplatky pro výrobce začínají na 0,1% a poplatky pro příjemce začínají na 0,16%. Obchodní poplatky se postupně snižují v závislosti na objemu obchodu. Za nákupy na debet nebo kreditní kartu je účtován poplatek až 3%.

 • Podpora měn Fiat: Přísné dodržování předpisů Crypto.com umožňuje podporovat extrémně širokou škálu fiat měn, mezi které patří: AUD, BGN, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, ILS, JPY, NOK, NZD , PLN, RON, SEK, SGD, USD a ZAR.

 • Vklad & způsoby výběru: Crypto.com nabízí vklady prostřednictvím bankovního převodu nebo kreditní / debetní karty spolu s výběrem bankovním převodem, SEPA nebo bankovním převodem na bankovní účty. 

 • Podporované kryptoměny: Crypto.com uvádí více než 45 kryptoměn, ale konkrétní kryptoměny, jako jsou STX, BNT, REN, SOL a WTC, nejsou uživatelům se sídlem ve Spojených státech k dispozici. 

 • Hacky a zabezpečení: Crypto.com má vynikající výsledky v oblasti zabezpečení a nikdy nezažil hack. Aplikace Crypto.com a burza spotů nabízejí robustní bezpečnostní funkce, 2FA a pojištění aktiv až pro 100 milionů dolarů v digitálních aktivech pro skladování.

Kryptoburza Bittrex

4. Bittrex: Nejlepší krypto burza pro zabezpečení

Bittrex je jednou z nejdelší online burzy kryptoměn a byla založena v Seattlu v roce 2013 třemi bývalými zaměstnanci Microsoftu. Bittrex má pověst nejbezpečnější online burzy kryptoměn a od zahájení nezažil hack ani ztrátu finančních prostředků zákazníků.

Bittrex, stejně jako Binance, byl založen primárně jako burza pouze pro kryptoměny, ale nabízí fiatovou podporu USD pro konkrétní státy USA a několik mezinárodních zemí pro uživatele ověřené identity. Hlavním lákadlem Bittrexu je rozmanitá škála kryptoměn uvedených na platformě se zaměřením na slibné nové tokeny a projekty. 

 • Požadavky na ID: Všechny účty Bittrex musí být ověřeny státem vydaným průkazem totožnosti s fotografií a selfie fotografií.

 • Geografická omezení: Bittrex je jednou z nejdostupnějších online kryptoměn a je k dispozici obchodníkům z celého světa kromě obchodníků se sídlem v Severní Koreji, Íránu, na Krymu, v Sýrii a na Kubě. Díky vysoké úrovni dostupnosti ve Spojených státech je Bittrex oblíbený u obchodníků se sídlem v USA. 

 • Obchodní limity: Základní ověřené účty jsou omezeny na 3 000 $ za den, přičemž účty s ověřeným ID s povoleným 2FA mají přístup až k 100 BTC za den. Bittrex také vynucuje několik obchodních pravidel zaměřené na minimalizaci manipulace s trhem. 

 • Poplatky za obchodování: Bittrex udržuje obchodní poplatky jednoduché a nabízí paušální obchodní poplatek 0,20% pro tvůrce i příjemce. 30denní objem obchodování přesahující 50 000 USD a vyšší odemkne zlevněné poplatky.

 • Podpora měn Fiat: Bittrex podporuje pouze fiatovou měnu USD.

 • Vklad & způsoby výběru: Vklady a výběry Bittrex se provádějí prostřednictvím širokých transakcí převodem nebo debetní kartou v konkrétních státech USA. Je důležité si uvědomit, že služby Bittrex USD nejsou v USA k dispozici uživatelům se sídlem v NV, NE, NY, CT nebo VT.

 • Podporované kryptoměny: Bittrex uvádí stovky obchodních párů, stejně jako možnosti s využitím páky, které obchodníkům umožňují investovat do 3x dlouhých nebo krátkých tokenů.

 • Hacky a zabezpečení: Bittrex doposud nikdy nezažil hackerství a pro všechny uživatele činí povinné bezpečnostní funkce, jako je 2FA, povinné.

Nejlepší podpora kryptoměny

5 Uphold: Nejlepší krypto burza pro rozmanité investice

Prosazovat zaujímá odlišný přístup k obchodování s kryptoměnami ve srovnání s „tradiční“ kryptoburzou, jako je Binance nebo Coinbase. Spíše než se soustředit pouze na kryptoměnu, Uphold poskytuje multikomoditní funkce, které uživatelům umožňují investovat a obchodovat s kryptoměnami, drahými kovy a fiat měnami.

Platforma Uphold je zaměřena na aplikaci Uphold pro smartphony a může se pochlubit obchodováním bez provize. Zejména společnost Uphold nabízí 0% poplatky za vklady na kreditní a debetní karty, což z něj činí velmi atraktivní možnost pro investory, kteří chtějí rychle koupit kryptoměnu kartou bez placení přemrštěných poplatků.

Uživatelské rozhraní Uphold trade není tak složité jako platformy zaměřené na profesionální obchodníky, ale jednoduché a efektivní rozhraní umožňuje rychlou výměnu fiat měny za 30 různých kryptoměn a 4 drahé kovy, což z něj činí vhodné řešení pro drobné nebo příležitostné investory..

 • Požadavky na ID: Potvrzení vyžaduje státní průkaz totožnosti s fotografií, obrázek selfie a ověření adresy

 • Geografická omezení: Uphold je poněkud geograficky omezený a poskytuje financování debetní / kreditní kartou obchodníkům se sídlem ve Velké Británii, USA a EU. Jednotlivci v mnoho dalších zemí může vytvářet účty udržení, ale možnosti financování a výběru jsou omezené.

 • Obchodní limity: Uphold obvykle omezuje částky obchodu v závislosti na typu obchodovaného aktiva, přičemž mnoho uživatelů má počáteční limit 500 $ za den, který lze v aplikaci zvýšit.

 • Poplatky za obchodování: Uphold se může pochlubit službou zcela bez provize, ale je důležité si uvědomit, že za výběry z kryptoměny, výběry z bank a transakce SWIFT se účtuje poplatek. Výběry ze SEPA a amerických bank jsou však zdarma. 

 • Podpora měn Fiat: Uphold podporuje 27 různých fiat měn, včetně GBP, USD, AUD, CAD a EUR, s bankovním připojením ve 35 zemích.

 • Vklad & způsoby výběru: Uphold podporuje kreditní / debetní karty, bankovní převody (ACH), bankovní převody, vklady a výběry SEPA, FPS a SWIFT.  

 • Podporované kryptoměny: Udržet seznam 30 kryptoměn, včetně BTC, ETH, XRP, LINK, DAI, USDC, TUSD a BAT. 

 • Hacky a zabezpečení: Uphold nikdy nezažil hack a může se pochlubit neustálým skenováním zranitelností. 24/7 monitorování a audity třetích stran. Uphold také udržuje a stránka průhlednosti který poskytuje podrobné informace o aktuálním stavu rezervních aktiv spolu s pojistkou pro uživatelský kapitál. 

Klíčové jídlo

Výběr správné burzy kryptoměn pro vaše potřeby zcela závisí na vašich osobních požadavcích. Pokud jste profesionální obchodník a potřebujete robustní funkce obchodního rozhraní, Binance nebo Bittrex vám poskytnou nástroje, které potřebujete. Noví investoři do kryptoměny nebo příležitostní investoři však mohou těžit z jednoduchého a efektivního obchodního rozhraní nabízeného společnostmi Coinbase nebo Uphold.

Při obchodování s kryptoměnou na kryptoburze je důležité mít na paměti, že peněženky na burze jsou „horké“ peněženky, a nejsou tedy bezpečnou volbou pro dlouhodobé ukládání kryptoměn. Pokud obchodujete s kryptoměnou, je nejlepší uložit kryptoměnu do vyhrazené hardwarové peněženky a přesunout ji na burzu pouze v případě potřeby pro obchodování. 

Kryptoměny a daňové hlášení

Při nákupu, prodeji a obchodování různých kryptoaktiv je třeba mít na paměti jeden prvek daňové důsledky kryptoměny. Většina vlád po celém světě považuje kryptoměnu za investici – to znamená, že kapitálové zisky a ztráty spojené s vaší investiční aktivitou je třeba vykazovat na vašich ročních daních.

Kvůli přenositelnosti kryptoměny kryptoměny často nemají schopnost poskytovat uživatelům daňové a daňové formuláře. To vytváří problém milionům investorů do kryptoměny po celém světě, protože vykazování příjmů souvisejících s kryptoměnou bez řádné dokumentace je extrémně obtížné.

O problému s vykazováním daní z kryptoměn jsme rozsáhle psali v našem příspěvku na blogu: Problém daně z kryptoměn.

Software pro krypto daně

Software pro daň z kryptoměn 

Chcete-li vyřešit problém s vykazováním daní z kryptoměny, softwarové platformy pro daň z kryptoměn mají rádi CryptoTrader.Tax se staly převládajícími.

Stovky tisíc kryptoměnových investorů dnes mohou jednoduše importovat svou historii obchodování z jakékoli burzy, kterou používají, přímo do svého účtu CryptoTrader.Tax. Jakmile jsou historické obchody importovány, software generuje vše nezbytné krypto daňové formuláře na základě údajů o obchodování uživatelů jediným kliknutím.

Daňové zprávy můžete předat svému účetnímu nebo je jednoduše importovat do preferovaného softwaru pro registraci daní, jako je například TurboTax nebo TaxAct.

Můžete se dozvědět více o jak zde funguje CryptoTrader.Tax.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me