Nejlepší průvodce sklizní daňových ztrát z kryptoměn

Zapojení do sklizně daňových ztrát u vašich aktiv kryptoměny je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak snížit daňový účet za daný rok. Není žádným tajemstvím, že kryptoměny jsou extrémně volatilní. Toto a řada dalších charakteristik z něj činí neobvykle účinného kandidáta na strategie sklizně daňových ztrát. Tato příručka popisuje, co je sklizeň daňových ztrát, jak ji můžete použít ke snížení své bitcoinové a kryptografické daňové povinnosti a jak můžete použít CryptoTrader.Tax Nástroj pro sběr daňových ztrát, který automaticky detekuje vaše největší příležitosti pro daňové úspory.

Sklizeň daňových ztrát – co to je?

Sklizeň daňových ztrát je praxe prodeje kapitálového aktiva se ztrátou, aby se vyrovnala daňová povinnost z kapitálových výnosů. Realizací nebo „sklizní“ ztráty jsou investoři schopni kompenzovat daně jak ze zisků, tak z příjmů. Toto je strategie snižování daní, která se běžně používá ve světě akcií a cenných papírů. 

Příklad

John v daném roce nakupuje akcie Apple ve výši 1 000 USD a akcie Tesly ve výši 2 000 USD. Při zachování těchto investic vzrostla hodnota Johnových akcií Apple na 1 500 USD, zatímco Tesla klesla na 1 700 USD. John prodává všechny své akcie Apple za 1 500 $.

Bez sklizně daňových ztrát

Bez sklizně svých ztrát v akciích Tesla má John za rok kapitálový zisk 500 $ z prodeje svých akcií Apple. John platí daně ze všech 500 USD z tohoto kapitálového zisku.

Se sklizením daňových ztrát

Spíše než nadále držet akcie Tesly, může John své ztráty v Tesle sklízet prodejem před koncem roku. Kapitálové zisky a ztráty se sečtou dohromady za rok, což má za následek buď čistý zisk nebo ztrátu. Čistý kapitálový zisk Johna je nyní pouze 200 $ za rok (500 – 300 $). V tomto scénáři platí John pouze daně z čistých kapitálových zisků 200 $, nikoli 500 $.

Sklizeň daňových ztrát s kryptoměnami

S kryptoměnami se pro daňové účely zachází jako s majetkem, stejně jako s akciemi. To znamená, že můžete také strategicky prodávat / obchodovat s kryptoměnou, abyste získali ztráty a snížili svou daňovou povinnost. Na rozdíl od akcií však mají kryptoměny jedinečné vlastnosti, díky nimž jsou ještě lepšími kandidáty na sběr daňových ztrát. Diskutujeme o nich níže. 

Pravidla prodeje praní

Výsledkem promývacího prodeje je ztráta kapitálu a poté zakoupení stejného cenného papíru zpět do 30denního okna před nebo po ztrátě kapitálu. Toto pravidlo je navrženo tak, aby zabránilo investorům v kapitálových ztrátách za jeden rok a okamžitém odkupu akcií zpět. The IRS konkrétně uvádí že pravidla prodeje praní se vztahují pouze na cenné papíry. Kryptoměny jsou majetkem, nikoli cennými papíry, jak je definuje Pokyny IRS. To znamená, že v současné době se na kryptoměnu nevztahují pravidla prodeje.

Volatilita

Kryptoměny jsou extrémně volatilní – více než tradiční aktiva. Tato volatilita znamená, že investoři mají pravidelně příležitost realizovat a sklízet kapitálové ztráty. Složitou částí pro investory je zjistit, které z jejich kryptoměn v jejich portfoliu mají nejvyšší nákladový základ (původní kupní cena) ve srovnání se současnou tržní cenou. Jedná se o aktiva, která představují největší příležitost k daňovým úsporám. CryptoTrader.Tax má v aplikaci zabudovaný nástroj pro sklizeň daňových ztrát, který umožňuje uživatelům automaticky identifikovat, které z jejich kryptoměn představují největší příležitost ke sklizni ztrát.

Příklad

Amy letos vydělala na kapitálových výnosech 15 000 USD investováním na akciovém trhu. Amy také investovala do kryptoměn, jako jsou bitcoiny, XRP a ethereum. V prosinci Amy importuje své transakce s kryptoměnou do CryptoTrader.Tax a všimne si, že její investice za rok klesly o více než 20 000 USD. Aby tyto ztráty sklidila, Amy obchoduje se všemi svými kryptoměnami do litecoinu (a tím vznikne a zdanitelná událost a uvědomit si její ztráty). Ztráty Amy v kryptoměně zcela vyrovnaly všechny její zisky na akciových trzích a za rok jí zbývá kapitálová ztráta 5 000 USD.

Ztráty čistého kapitálu až do výše 3 000 USD s vyrovnáním běžného příjmu

Kdykoli se celkové kapitálové zisky a ztráty za rok zvýší na záporné číslo, dojde k čisté kapitálové ztrátě. Pokud je čistá kapitálová ztráta menší nebo rovna 3 000 USD (1 500 USD, pokud jste ženatý / vdaná a podáte samostatné daňové přiznání), lze celou kapitálovou ztrátu použít k vyrovnání jiných typů příjmů – například příjmů z vaší práce.

Čisté ztráty přesahující 3 000 USD se převádějí do následujících let.  

Pomocí CryptoTrader.Tax k automatickému zjištění příležitostí ke ztrátě

CryptoTrader.Tax můžete použít ke generování úplného přehledu o největších příležitostech pro sklizeň daňových ztrát. Začněte tím, že připojíte své burzy a importujete všechna data transakcí kryptoměny do platformy. Historický cenový modul CryptoTrader.Tax přiřadí základ nákladů každé jednotlivé transakci s kryptoměnou.

Sklizeň daňové ztráty bitcoinů

Přejděte na kartu Sklizeň daňových ztrát

Po vygenerování daňového hlášení přejděte na kartu „Sklizeň daňových ztrát“ (na obrázku níže). Tato sestava zobrazuje vaše největší příležitosti ke ztrátě v sestupném pořadí. Zpráva porovnává váš nákladový základ v konkrétní kryptoměně (kolik jste za ni zaplatili) se současnou tržní cenou. Kryptoměny, jejichž nákladová základna je mnohem vyšší než aktuální tržní cena, představují největší příležitost pro získání daňové ztráty.

Sklizeň daňových ztrát z kryptoměny

Jakmile je detekován, prodejte nebo obchodujte

Jakmile víte, které kryptoměny představují nejlepší možnosti daňových úspor, můžete je prodat nebo obchodovat na základě své volby. Nezapomeňte, že prodej nebo obchodování s vaší krypto aktivací zdanitelná událost a „realizovat“ své ztráty v aktivu. 

Jakmile dokončíte prodej nebo obchod, importujte transakce do kroku 2 aplikace CryptoTrader.Tax a znovu spusťte daňové zprávy! Poté uvidíte, kolik úrody tato ztráta snížila vaše čisté zisky.

31. prosince je Cutoff – Time is of the Essence!

Je důležité mít na paměti, že daňový rok končí 31. prosince – i když lhůta pro podání přihlášek je až 15. dubna. To znamená, že své ztráty musíte sklízet před koncem roku, pokud chcete, aby ovlivnily daně daného roku. Mnoho investorů se zdržuje jen proto, aby si uvědomili, že by mohli ušetřit peníze na svém daňovém účtu, kdyby v prosinci prodali nebo realizovali ztráty. Do té doby je příliš pozdě.

Nedovolte, aby se vám to stalo! Všechny své příležitosti ke sklizni daňových ztrát si můžete prohlédnout vytvořením a daňové hlášení s CryptoTrader.Tax dnes.

Další informace o tom, jak jsou kryptoměny zdaňovány, se dozvíte u nás Kompletní průvodce daněmi z kryptoměny.

Zřeknutí se odpovědnosti: Tato příručka je poskytována pouze pro informační účely. Účelem není nahradit daňové, auditní, účetní, investiční, finanční ani právní poradenství.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me