Nejlepší software pro těžbu bitcoinů (2020)

Těžba bitcoinů je termín, který popisuje celý proces přidávání transakcí do hlavní knihy bitcoinů. Slouží důležité funkci zabezpečení a ověřování blockchainových transakcí a může být potenciálně lukrativní, pokud k němu bude přistupováno strategicky. V tomto článku rozebíráme nejlepší dostupný software pro těžbu bitcoinů a nejlepší způsoby jejich využití.

Co je těžba bitcoinů?

Těžba bitcoinů běžně označuje proces používání specializovaného počítačového softwaru a hardwaru k ověření bloků bitcoinových transakcí. Horníci jsou finančně odměňováni (bitcoinem jako odměnou) za „těžbu bitcoinů“ a je jednodušší nebo těžší být odměněn na základě toho, kolik dalších horníků je v síti.

Vzhledem k tomu, že bitcoin je decentralizovaná účetní kniha s mnoha různými subjekty podílejícími se na ochraně a ověřování sítě, je důležité, aby všichni ověřovatelé zůstali věrní, aby se ujistili, že síť není ohrožena. U bitcoinů se to provádí pomocí a důkaz o práci metodou nebo tím, že budete muset věnovat elektřinu a výpočetní výkon, abyste vyřešili složitou rovnici, která prokáže, že další blok transakcí je legitimní. 

Těžba hardwaru vs. cloudová těžba

Těžba bitcoinů byla zpočátku možná pouze v případě, že jste si nastavili vlastní počítač s těžařským softwarem. Tento typ „hardwarové těžby“ byl obtížný a nákladný. Specializované počítače vytvořené výhradně pro těžbu, známé jako aplikačně specifické integrované obvody nebo ASIC, jsou dnes standardem pro těžbu bitcoinů.

Více o těchto strojích se můžete dozvědět v našem článku: Nejlepší hardware pro těžbu bitcoinů v roce 2020 

Spíše než nákup hardwaru specifického pro těžbu bitcoinů, jako je výše zmíněný ASIC, mnoho těžařů se rozhodlo těžit bitcoiny pronajmutím fyzického těžebního počítače od společnosti na těžbu kryptoměn. Tento proces se označuje jako „cloudová těžba“. Ačkoli je proces těžby stejný, cloudová těžba umožňuje investorům a nadšencům zapojit se do těžby bitcoinů, aniž by museli mít odborné znalosti nebo počáteční kapitál, který by obvykle potřebovali k zahájení vlastní těžební operace.

Je důležité si uvědomit, že příjem, který získáte z těžby bitcoinů nebo jiné kryptoměny, je formou zdanitelného příjmu. Je důležité, abyste byli hlášení výnosů z těžby bitcoinů na vašich daních. 

Úplný přehled o tom, jak fungují daně z kryptoměny, najdete v této příručce: Průvodce kryptoměnou 2020.

Software pro těžbu bitcoinů

Který typ těžby byste si měli vybrat?

Při rozhodování o tom, jak plánujete těžit, by mělo jít mnoho faktorů. Některé z nejdůležitějších faktorů, které musíte zvážit před těžbou, jsou:

• místní náklady na elektřinu

• náklady na hardware, instalaci a údržbu

• obtížnost těžby blockchainu

• doba obratu ziskovosti

• poměr energetické účinnosti

Vzhledem k tomu, že nákup, instalace a provoz specializovaného těžebního hardwaru je drahý a pravidelně se vydávají nové modely ASIC, které staré modely činí zastaralými, je důležité vzít v úvahu tyto faktory i vaše krátkodobé a dlouhodobé cíle těžby, než učiníte ukvapená rozhodnutí . S pokračujícím růstem odvětví existuje spousta možností, které lze použít s minimálními nebo hlubokými znalostmi.

Nejlepší možnosti cloudové těžby bitcoinů

Nejlepší možnosti cloudové těžby

Pokud máte zájem zapojit se do těžby bitcoinů nebo kryptoměn, ale nevíte, kde začít, je cloudová těžba skvělou volbou, kde můžete začít chápat technické aspekty a přitom se stále zapojovat do vesmíru. 

Pomocí cloudové těžby si můžete pronajmout hardware pro těžbu počítačů jiné společnosti a mít přístup ke snadno použitelné platformě, která za vás bude automaticky těžit a získávat odměny. 

Buďte opatrní, stejně jako u mnoha burz kryptoměny si musíte udělat vlastní due diligence s platformou, kterou využíváte, abyste se ujistili, že je legitimní. V prostoru je spousta podvodníků, kteří se snaží využít výhod nově příchozích a nic netušících investorů. Níže uvádíme některé z nejlepších možností cloudové těžby, které jsou v současné době k dispozici.

Pěkný hashovací software pro bitcoinové těžby

Pěkný hash

Pěkný hash je přední online platforma pro vzdálenou těžbu, která umožňuje uživatelům z celého světa prodávat, kupovat a pronajímat jejich výpočetní výkon zainteresovaným uživatelům. 

Nice Hash je zprostředkovatel hashovací síly, což znamená, že jsou platformou, která usnadňuje obchodování s hashovací silou mezi jednotlivci. Nice Hash má snadno použitelné nastavení, které umožňuje uživatelům zahájit těžbu téměř okamžitě, stejně jako kalkulačka ziskovosti pro odhad, kolik vyděláte bitcoin na základě vašich počátečních nákladů. 

Nice Hash má také vlastní směnárnu kryptoměn, což znamená, že můžete prodat některé nebo všechny své bitcoinové odměny, které jste obdrželi při těžbě, aniž byste museli měnit platformy. Nice Hash nabízí konkurenceschopné ceny a etabloval se jako platforma pro emulaci v prostoru.

Minergate software pro těžbu bitcoinů

MinerGate

MinerGate je skvělá alternativa k Nice Hash, zejména pro uživatele, kteří se obávají o bezpečnost a decentralizaci.

Jednou z největších výhod používání MinerGate je, že uživatelé nemusí ukládat své odměny na platformě MinerGate; místo toho se odměny vyplácejí přímo do teplé nebo studené peněženky podle vašeho výběru, jakmile dosáhnete minimální výplatní úrovně. Tím se eliminuje spousta obav ze ztráty odměn za těžbu kvůli hackerům, podvodům nebo jiným problémům ve společnosti, nad nimiž nemáte žádnou kontrolu, protože ty máte kontrolu nad soukromými klíči své peněženky.. 

Ačkoli MinerGate není tak mainstreamový jako Nice Hash, je skvělou alternativou s konkurenčními poplatky, snadno použitelnou platformou a přidanými decentralizovanými funkcemi.

software pro těžbu bitcoinů honeyminer

HoneyMiner

HoneyMiner je zajímavý koncept cloudové těžby, který vám umožňuje směrovat váš přebytek výpočetního výkonu na hashovací výkon a přeměnit váš počítač na de facto těžební soupravu. 

Přestože váš počítač nemá schopnost generovat hodně hashovací síly sám, je-li sloučen dohromady v těžebním fondu, stále můžete konzistentně vydělávat disponibilní příjem. Aplikace HoneyMiner je k dispozici na počítačích se systémem Windows i Mac a lze ji stáhnout a okamžitě začít vydělávat satoshi.

Co je software pro těžbu bitcoinů?

Pokud chcete maximalizovat potenciální ziskovost těžbou, budete muset vlastnit a provozovat svůj vlastní hardware a software pro těžbu kryptoměny. Přestože je těžební hardware nesmírně důležitým aspektem procesu ověřování kryptoměny, může být použití správného softwaru pro těžbu stejně důležité a zásadní pro ziskovost těžby bitcoinů.. 

Jakmile budete mít svůj těžební hardware nastavit s bitcoinovou peněženkou a adresou, musíte si vybrat ten správný bitcoinový těžařský software, který vám pomůže spravovat proces těžby kryptoměny. 

Naštěstí pro těžaře bitcoinů existuje v tomto prostoru široká škála bezplatných možností, které umožňují vaší těžební operaci prosperovat a produkovat nejvyšší výkon.

Jaký je nejlepší software pro těžbu bitcoinů?

CGMiner

CGMiner je obecně považován za jednu z nejlepších softwarových platforem pro těžbu bitcoinů snadné použití a nepřeberné množství funkcí. 

CGMiner běží na všech počítačích, včetně Windows, Mac a Linux, a je otevřený pro každého, kdo chce ověřit vnitřní fungování kódu platformy. CGMiner podporuje několik různých typů těžebního hardwaru kromě ASIC, jako jsou GPU a FPGA, a také umožňuje uživatelům okamžitě zvýšit jejich hashovací sílu bez jakýchkoli zpoždění. To znamená, že můžete rozšířit své těžební operace bez jakýchkoli nárazů nebo nevýhod softwaru.

MultiMiner

Pokud se jedná o váš první vpád do těžby bitcoinového hardwaru, možná budete chtít zvážit MultiMiner jako svůj těžařský software, protože je to jedna z nejjednodušších a nejintuitivnějších dostupných softwarových platforem pro těžbu.. 

Mnoho těžebních programů vyžaduje použití a určité úrovně kódování, ale MultiMiner eliminuje všechny matoucí technické aspekty pro své uživatele. 

Stejně jako CGMiner je Multiminer k dispozici také v systémech Windows, Mac a Linux a umožňuje vám těžit buď s ASIC nebo FPGA minerem. Kromě snadného použití a funkcí jako vzdálené monitorování vašich těžebních plošin, MultiMiner také dává svým uživatelům možnost těžby různých kryptoměn bez námahy. Tyto funkce vám umožňují těžit z nejziskovějších sítí pro těžbu.

BFGMiner

Pravděpodobně druhý nejpopulárnější těžařský software za CGMiner, BFGMiner je ideální pro pokročilejší horníky, kteří chtějí přizpůsobit svůj těžební software. 

Stejně jako MultiMiner můžete pomocí BFGMiner monitorovat své těžební soupravy na dálku a můžete dokonce sledovat teplotu hardwaru, abyste se ujistili, že se nepřehřívá. Další funkcí, kterou nabízí BFGMiner, je schopnost těžit více mincí s různými hashovacími algoritmy současně, což uživatelům dává příležitost pravidelně těžit, zajišťovat nebo podstupovat další rizika těžbou různých kryptoměn.

Zisk z těžby bitcoinů

Je stále ziskové těžit bitcoiny v roce 2020?

Vzhledem k tomu, že poslední bitcoinové půlení proběhlo v květnu 2020, odměna za těžbu bitcoinů opět poklesla na polovinu z 12,5 na 6,25 BTC za blok. 

Je stále více zisků těžit bitcoiny v roce 2020, protože stále více subjektů soutěží o generování největší hashovací síly? 

Existuje mnoho faktorů, které je třeba vzít v úvahu pro ziskovost těžby, jako je obtížnost těžby (kolik hashovací síly konkurujete), cena kryptoměny, cena elektřiny, cena hardwaru, hašovací výkony, a mnoho dalších. 

Vzhledem k tomu, že ASIC těžaři jsou neustále inovováni, existuje také šance, že nejmocnější ASIC horníci, kteří jsou v současné době na trhu, budou zastaralí během 6-12 + měsíců.

Když vezmeme v úvahu všechny tyto faktory, je těžké obecně říci, zda je těžba bitcoinů stále zisková, protože se liší v závislosti na subjektu provádějícím těžbu a jejich těžařských vstupech. 

Je stále možné být extrémně výnosnou těžbou bitcoinů a dalších kryptoměn? Ano. Bude to výhodné pro každou osobu bez ohledu na její těžební operace a další různé faktory? Ne nutně. 

Pokud bude cena bitcoinu nadále růst, bude pro všechny těžaře mnohem snazší udržovat ziskovost; pokud však cena klesá nebo stagnuje, s poklesem odměn za těžbu z poloviny může mít mnoho těžařů vyšší náklady než zisky.

Existují nějaká právní omezení těžby bitcoinů?

V současné době neexistují žádná zákonná omezení pro těžbu bitcoinů, ale existují právní důsledky. Jedním z faktorů, které musíte vzít v úvahu, jsou daňové důsledky, které generujete těžbou bitcoinů.

Můžete se dozvědět více o tom, jak snadno nahlásit své odměny za těžbu bitcoinů na vašich daních zde.

Závěr

Celkově existuje mnoho možností těžby bitcoinů pro uživatele všechny úrovně dovedností a znalostí, které mohou být ziskové. 

Pomocí cloudové těžby nebo vhodného softwaru pro těžbu bitcoinů je jednodušší než kdy jindy zahájit těžbu bitcoinů a pomoci ověřit blockchain transakce.

Existuje mnoho krátkodobých a dlouhodobých faktorů, které je třeba vzít v úvahu před zahájením těžby, ale existuje mnoho různých možností s vlastními klady a zápory, které vám umožní zahájit těžbu na úrovni, na které jste nejvíce pohodlně s. Ačkoli bitcoinová těžba může být extrémně technický proces, můžete zahájit těžbu na jednoduché platformě a pokračovat v aktualizaci, jakmile se stanete technicky znalějšími.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me