Nejlepší weby pro hledání pracovních míst v kryptoměně a blockchainu

Blockchainový průmysl zažívá boom – a také trh blockchainů a kryptoměn. Celosvětový trh s blockchainy má v současné době hodnotu přes 3 miliardy USD a očekává se, že se zvýší na 39,7 miliard $ do roku 2025. 

Faktory, jako jsou investice rizikového kapitálu, institucionální nájezdy na rozvíjející se trhy, jako je decentralizované financování, a rostoucí popularita technologie blockchain napříč různými průmyslovými odvětvími, vytvořily tržní ekosystém, po kterém jsou specialisté na blockchain velmi žádaní. 

Data zveřejněná společností LinkedIn ukazují, že specializace blockchainu je v roce 2020 nejžádanější dovedností číslo jedna a talentovaným jednotlivcům nabízí širokou škálu rolí, které nabízejí vysoce atraktivní platy. 

Nalezení úlohy blockchainu však může být komplikovaný proces. Rychle se rozvíjející digitální povaha blockchainového odvětví znamená, že tradiční přístupy k HR a zaměstnanosti se ještě musí přizpůsobit způsobům, kterými se podnikové organizace a blockchainové podniky angažují a získávají nové talenty. 

Spíše než přístup k fondům talentů prostřednictvím tradičních agentur, společnosti zaměřené na blockchain často hledají specialisty na blockchain prostřednictvím sítě různých trhů práce a portálů. Tento článek pojednává o nejpoužívanějších blockchainových trzích práce online dnes spolu s podrobnostmi o tom, kolik blockchainových specialistů vydělává a které blockchain dovednosti jsou žádané. 

Kolik vydělávají odborníci na blockchain?

Průměrné platy nabízené na trhu práce na blockchainu jsou výrazně vyšší než platy nabízené v odpovídajících rolích pro ostatní odvětví. Například platy vývojářů blockchainu v Evropě se pohybují mezi 55 000 až 91 000 EUR, ve srovnání s průměrným evropským platem vývojářů 26 000 EUR.

Rozdíl v příjmech mezi specialisty na blockchain a jinými průmyslovými odvětvími v USA je ještě vyšší – vývojáři blockchainu se sídlem v USA vydělávejte mezi 70 000 $ a 200 000 $, s průměrným platem 136 000 $. Ve srovnání s průměrný Plat pro vývojáře se sídlem v USA ve výši 103 000 USD je zřejmý, že po blockchainové specializaci je vysoká poptávka. 

Jaké dovednosti jsou vyžadovány pro úlohy blockchainu a kryptoměny?

Schopnosti blockchainu potřebné k zajištění zaměstnání v odvětví blockchainu nebo kryptoměny se liší v závislosti na požadavcích konkrétních rolí, ale existuje řada běžných dovedností, které jsou velmi žádané.

Vývojáři, architekti a inženýři blockchainu musí mít důkladné znalosti o datových strukturách v aplikačním smyslu. Například vývojáři blockchainu jsou povinni neustále inovovat, pokud jde o datové struktury, jako jsou stromy merkle, aby splnili požadavky konkrétních blockchainových projektů, na kterých pracují.

Podobně musí specialista na blockchain důkladně porozumět architektuře blockchainu a blockchainu. Inteligentní vývoj kontraktů je další kritická dovednost, která je po celém blockchainovém průmyslu velmi žádaná kvůli rychlému nárůstu decentralizovaného financování neboli DeFi. Mezi další blockchainové dovednosti s vysokou poptávkou patří vývoj webových aplikací, kryptografie, penetrační testování, správa produktů a marketingové dovednosti specifické pro blockchain..

Jaké jsou nejlepší stránky pracovních míst s blockchainem a krypto?

Trh práce s blockchainem a kryptoměnou je řízen řadou online pracovních desek a platforem. Podíváme se na nejoblíbenější weby níže.

Crypto Jobs LIst

1. CryptoJobsList

CryptoJobsList je jednou z nejdelších online platforem pracovních míst pro kryptoměnu a blockchain a byla spuštěna v září 2017. Platforma CryptoJobsList se zaměřuje na poskytování blockchainu a uchazečům o kryptoměnu na jednom webu, který představuje všechny úlohy aktuálně dostupné na trhu, jako a nabídnout podnikům a blockchainovým podnikům jednoduchý a snadný způsob přístupu k širokému fondu talentů blockchainu.

CryptoJobsList je jedním z nejpopulárnějších webů o kryptoměnách a obvykle se každý den aktualizuje o několik nových pozic a seznamů úloh. Uživatelé jsou schopni filtrovat úlohy kryptoměny a blockchainu podle vzdálených, vývojářských, marketingových, stážistických, obchodních, komunitních, designových, prodejních nebo analytických pozic nebo se zaměřit na konkrétní dovednosti, jako je odbornost Solidity. 

Některé ze společností, které seznamují úlohy na CryptoJobsList, zahrnují Circle, OKEX, Huobi, ShapeShift a ByBit. Uživatelské rozhraní CryptoJobsList je jednoduché a efektivní a nenutí uživatele k registraci, aby se mohli ucházet o krypto úlohy – aplikace se vytvářejí prostřednictvím jednoduchého webového formuláře, který obsahuje kontaktní údaje, otázky týkající se konkrétního seznamu, průvodní dopis a pole životopisu. 

Důležité je, že CryptoJobsList prezentuje úlohy v kryptoměně a blockchainu v chronologickém pořadí, přičemž nejnovější pozice se objevují jako první, stejně jako doporučené úlohy publikované najímajícími organizacemi, které rychle hledají talenty. Počet žádostí informuje uživatele o tom, kolik dalších uchazečů zadalo své údaje k danému inzerátu o zaměstnání, což usnadňuje měření úrovně konkurence pro danou roli. 

Krypto úlohy

2. Crypto.Jobs

Crypto.Jobs je další vysoce aktivní pracovní platforma zaměřená na kryptoměny, která představuje širokou škálu výpisů pracovních míst v oblasti kryptoměny a blockchainu. Na rozdíl od CryptoJobsList vyžaduje Crypto.Jobs, aby uchazeči o zaměstnání vytvořili profily a přihlásili se k platformě před podáním žádosti o práci, což může zpomalit proces aplikace. Výhodou tohoto systému však je, že Crypto.Jobs dokáže ukládat podrobnosti o žádosti a životopis uchazečů, kteří svůj životopis často nemění.

Stejně jako CryptoJobsList, Crypto.Jobs umožňuje uživatelům vytvářet neomezené aplikace a procházet blockchain nebo krypto úlohy zdarma, ačkoli firmám nebo organizacím, které chtějí prověřovat vyšší počet žadatelů nebo uvádět jejich seznam, se účtuje poplatek za upgrade seznamu..

Crypto.Jobs je pravidelně aktualizován a zveřejňuje podrobné informace týkající se výkonu výpisů pracovních pozic, což umožňuje žadatelům určit, jak dlouho je výpis aktivní a geografické umístění role. Platforma Crypto.Jobs však nezveřejňuje počet uchazečů o seznamy pracovních míst.

Práce s kryptoměnou

3. CryptocurrencyJobs.co

CryptocurrencyJobs.co je platforma blockchain jobů, která se zaměřuje především na technické dovednosti blockchainu a obvykle uvádí seznam pozic publikovaných podnikovými organizacemi nebo rozsáhlými blockchainovými projekty. Pracovní místa uvedená na CryptocurrencyJobs.co obvykle vyžadují inteligentní smluvní inženýry, architekty, technické vedoucí, design UX nebo role na úrovni C v oblasti rozvoje podnikání, marketingu a prodeje.

Platforma CryptocurrencyJobs.co se nepohybuje tak rychle jako vysoce aktivní platformy, jako je CryptoJobsList, ale uvedené pozice jsou vysoce konkurenceschopné a s vysokým platem. Uživatelé jsou schopni filtrovat výpisy podle designu, inženýrství, financí, marketingu, jiných technologií, operací, produktů, prodeje a zákaznické podpory nebo identifikovat výpisy pomocí systému značek.

Stejně jako CryptoJobsList, CryptocurrencyJobs.co umožňuje uživatelům podat žádost bez vytvoření účtu. Většina pozic uvedených na webu CryptocurrencyJobs.co propojuje uživatele s aplikačními platformami třetích stran, LinkedIn nebo jednoduše poskytuje e-mailovou adresu aplikace..

Zajímavou funkcí, kterou nabízí CryptocurrencyJobs.co, je portál Startups, který uchazečům o zaměstnání umožňuje identifikovat pozice dostupné u startupů. CryptocurrencyJobs.co také publikuje vybrané sbírky úloh rozdělené podle blockchainových sítí, stáží a úloh, které platí v kryptoměně.

Krypto kariéra

4. Crypto-Careers.com

Kryptoměny je další technologicky zaměřená platforma blockchain a krypto úloh, která se stejně jako CryptocurrencyJobs.co zaměřuje na technické seznamy úloh blockchain publikované velkými podnikovými organizacemi. 

Pracovní místa publikovaná na Crypto-Careers jsou jedny z nejvíce konkurenčních rolí v blockchainovém sektoru a zahrnují výpisy zveřejněné projektem Libra Blockchain společnosti Facebook a významnými společnostmi v oblasti rizikového kapitálu. Zatímco Crypto-Careers nabízí pracovní pozice v blockchainu na vysoké úrovni, uživatelské rozhraní Crypto-Careers uvádí na hlavní stránce výpisu pouze pět úloh na stránku, což může časově náročné procházení výpisů úloh.

Filtrační nástroje prezentované společností Crypto-Careers kompenzují nedostatek funkcí hlavní stránky, ale umožňují žadatelům třídit výpisy podle úrovně financování společností, velikosti společnosti, fáze a odvětví, jakož i podle geografické polohy nebo vzdálené dostupnosti. 

Blocktribe

5. BlockTribe

Blocktribe neuvádí tolik pracovních míst jako hlavní kryptoměny a weby s blockchainovými úlohami, jako je CryptoJobsList nebo Crypto.Jobs, ale výpisy, které publikuje, jsou vysoce profesionální a vysoce konkurenceschopné. Stejně jako Crypto.Jobs používá BlockTribe systém pro přihlášení a účet, který ukládá životopis a kontaktní údaje žadatelů. 

Hlavní výhodou nabízenou společností BlockTribe je funkce vyhledávání žadatelů, kterou poskytuje blockchainovým podnikům hledajícím talenty. Když se uchazeči zaregistrují u BlockTribe, jejich životopis a podrobnosti se přidají do databáze, kterou mohou vyhledávat najímající organizace, což zjednodušuje proces přijímání.

BlockTribe používají především hlavní blockchainové podniky, jako jsou Coinbase, IOHK, Circle a ConsenSys, což z něj činí jeden z nejkonkurenceschopnějších online blockchainových webů. Navzdory vysoké kvalitě úloh uvedených na BlockTribe se však platforma BlockTribe pohybuje relativně pomalu a obvykle denně zveřejňuje pouze 2–4 nové výpisy. 

Žadatelé, kteří používají BlockTribe k hledání blockchainových úloh, mohou nastavit upozornění na pracovní místa pro konkrétní kategorie, klíčová slova, umístění nebo typy úloh nebo upřesnit úlohy podle země. 

Blockew

6. Blockew

Blockew je relativně nový přírůstek do řady blokových a kryptoměnových pracovních míst, a přestože má řadu problémů s uživatelským rozhraním, funguje jako silná záloha na výše uvedené kryptoměnové stránky. 

Blockew, podobně jako BlockTribe, se zaměřuje na interní role na plný úvazek s občasnými výpisy vzdálených úloh. Podniky a organizace, které jsou uvedeny na Blockew, zahrnují burzy jako Binance a Kraken, stejně jako ConsenSys, AVA Labs a Gemini.

Pozice uvedené na Blockew jsou primárně dlouhodobé role, jako jsou frontendový inženýr, vývojář blockchainu, spolupracovník strategických operací, regionální manažer a marketingový manažer. Blockew poskytuje rozsáhlé podrobnosti o uvedených pozicích, ale může být velmi obtížné přesně určit, kdy byla role poprvé uvedena a zda je seznam stále aktivní nebo najímá. 

Stejně jako BlockTribe, Blockew umožňuje žadatelům nahrát svůj životopis, aby byl k dispozici funkci vyhledávání náborových pracovníků. Díky tomu je BlockTribe skvělou volbou pro uchazeče o zaměstnání, kteří hledají pasivní web se seznamem pracovních míst, který lze použít v kombinaci s jakoukoli z hlavních platforem blockchainových pracovních nabídek uvedených v tomto článku, například CryptoJobsList. 

Angellistické krypto úlohy

7. AngelList

AngelList není platforma vyhrazená pro blockchain nebo krypto úlohy, ale často uvádí spouštěcí úlohy blockchainu, které jinde nejsou k dispozici. AngelList je web se sídlem v USA, který se zaměřuje na startupový ekosystém a umožňuje uživatelům investovat do startupů nebo pracovat se startupy prakticky v jakémkoli odvětví.. 

Start-upy, které hledají talent na blockchain, často používají AngelList k inzerci pozic specialistů na blockchain, které představují jedinečnou odměnu – místo toho, aby nabízely jako plat, mnoho startupů s blockchainem, které uvádějí pozice na AngelList, nabízí podíl akcií v jejich podniku namísto fiat měny nebo kombinace obou.

AngelList umožňuje uchazečům o zaměstnání upřesnit hledání zaměstnání podle odvětví, klíčových slov a umístění. Zatímco hlavní blockchainové podniky nebo společnosti neuvádějí pozice blockchainu na AngelList, je možné najít pozice vývojářů blockchainu nebo jiné role související s kryptoměnou, například poradenské role, které nabízejí významný podíl na kapitálu v startupech, které již zachytily působivé počáteční financování. 

Přepracovat úlohy blockchainu

8. UpWork

UpWork je dnes největším freelancingovým trhem práce online, a přestože se nezaměřuje konkrétně na žádné odvětví, uvádí obrovské množství úloh blockchainu a kryptoměny denně aktualizovaných.

Na rozdíl od jiných pracovních míst s krypto a blockchainy, které jsou uvedeny v tomto článku, UpWork není tradiční pracovní deskou – práce prováděné prostřednictvím UpWork jsou žádány, sledovány, prováděny a plně placeny v rámci ekosystému UpWork. Systém UpWork není vhodný pro blockchainové profesionály, kteří hledají role na plný úvazek, ale nabízí blockchainovým freelancerům příležitost pracovat na krátkodobých ad hoc blockchainových projektech.

Hlavní nevýhodou UpWork jsou poplatky, které platforma bere od nezávislých pracovníků, které v některých případech mohou dosáhnout až 20 procent poplatku za práci. Také může být obtížné identifikovat spolehlivé zaměstnavatele nebo závazky prostřednictvím UpWork, protože podvody představují trvalý problém s platformou UpWork.. 

UpWork se nejlépe používá pro krátkodobé nezávislé projekty blockchainu pro freelancery zaměřené na budování portfolia nebo zkušeností v blockchainovém průmyslu. 

Klíčové jídlo

Trh práce s blockchainem a kryptoměnou se nepodobá žádnému tradičnímu trhu práce. Pokud hledáte práci na blockchainu, jsou platformy jako CryptoJobsList nejlepším zdrojem nových výpisů pracovních míst každý den.

Je důležité si uvědomit, že mnoho pracovních míst na trhu blockchainu a kryptoměny nabízí platby prostřednictvím kryptoměny. Přijímání plateb prostřednictvím kryptoměny může dramaticky zkrátit dobu potřebnou k zaplacení, ale je důležité si ji ponechat krypto daňové povinnosti na mysli.

CryptoTrader.Tax

Software pro daň z kryptoměn

Pokud se zbavíte kryptoměny, kterou vyděláte na burze kryptoměn, je důležité sledovat různé obchody, které provádíte, abyste se ujistili, že plně dodržujete daňové předpisy a minimalizujete svou daňovou povinnost. Software pro daň z kryptoměn, jako je CryptoTrader.Tax, automatizuje proces sběru dat o kryptoměně a generuje jednoduché zprávy, které můžete použít jako součást své daňové strategie. 

Můžete se dozvědět více o jak zde funguje CryptoTrader.Tax.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me