Oznámení IRS CP2000 pro kryptoměnu

John Smith si chatoval s naší podporou živého chatu zde na CryptoTrader.Tax v pátek večer (změnili jsme jeho pravé jméno, abychom chránili jeho identitu). Byl ve stresu, protože obdržel oznámení CP2000 od IRS, v němž prohlásil, že v roce 2018 podhodnocoval své příjmy o více než 250 000 $ kvůli tomu, že do svých daní nezahrnul svou investiční aktivitu v oblasti kryptoměny. V důsledku tohoto podhodnocení IRS tvrdil, že John dluží daně a pokuty ve výši 127 000 USD.

Kryptoměna CP2000

Toto oznámení bylo samozřejmě zcela nepřesné a ve skutečnosti to byl John, kterému IRS skutečně dlužil peníze, protože ten rok utrpěl investiční ztráty z kryptoměny 2 000 $.

John bohužel nebyl sám, kdo dostal dopis CP2000. V posledních dvou dnech nás kontaktovali desítky osob, které od IRS obdržely stejné oznámení jako John.

Tyto daňové nehody související s kryptoměnou CP2000 pocházejí ze skutečnosti, že Coinbase a další burzy používají formulář 1099K hlásit výnosy z kryptoměny IRS. To je problém a níže se ponoříme dále.

Jak fungují krypto daně

IRS zachází s kryptoměnami jako s majetkem pro daňové účely. Stejně jako u jiných forem majetku (tj. Akcií, dluhopisů, nemovitostí), vám vznikne povinnost daňového výkaznictví, když svou kryptoměnu prodáváte, obchodujete s ní nebo s ní jinak nakládáte za více či méně, než za jakou jste ji získali. Tyto daně se běžně označují jako daně z kapitálových výnosů.

V tomto smyslu vypadá obchodování s kryptoměnou podobně jako obchodování s akciemi pro daňové účely.

Pokud jste například v květnu 2018 zakoupili 0,2 bitcoinu za 2 000 $ a poté ho o dva měsíce prodali za 3 000 $, získáte kapitálový zisk 1 000 $. Tento zisk nahlásíte ve svém daňovém přiznání a v závislosti na tom, do jaké daňové skupiny spadáte, zaplatíte určité procento daně ze zisku. Sazby kolísají na základě vašeho daňového pásma a podle toho, zda šlo o krátkodobý vs. dlouhodobý zisk. To platí pro všechny kryptoměny.

Alternativně, pokud jste kryptoměnu prodali za méně, než jste ji získali, můžete odepište tuto kapitálovou ztrátu abyste ušetřili peníze na krypto daních.

Dále se ponoříme do všeho, co potřebujete vědět o tom, jak je kryptoměna zdaněna v našem příspěvku na blogu, Ultimate Guide to Crypto and Bitcoin Taxes.

CP2000 – Proč jste dostali jeden?

CP2000 je oznámení, které se automaticky odešle, když IRS obdrží informace o příjmech, které nebyly uvedeny ve vašem daňovém přiznání.

Tato oznámení se často spouští z 1099 systému hlášení.

Pravděpodobně jste obecně obeznámeni s tím, jak 1099 informací funguje. Dnes existuje přesně 20 různých typů 1099 (1099-B, 1099-K, 1099-DIV atd.) A každý z nich slouží stejnému obecnému účelu: poskytování informací Internal Revenue Service (IRS) o určitých druhy příjmů ze zdrojů nesouvisejících se zaměstnáním.

Pokud zapomenete zaznamenat příjem z jedné ze svých 1099, pravděpodobně obdržíte oznámení CP2000 od IRS.

Například pokud jste celý rok jezdili pro Uber, ale nehlásili jste žádný ze svých příjmů Uber na daních, pravděpodobně byste dostali CP2000.

Je to proto, že Uber je povinen poslat vám (ovladač Uber) i IRS kopii vašeho 1099, který podrobně popisuje vaše výdělky Uber za daný rok. Pokud IRS zjistí, že vaše daňové přiznání nezahrnovalo příjem, který jste získali z řízení pro Uber, spustí oznámení CP2000.

V našem výše uvedeném případě kryptoměny je důvodem, proč John dostal CP2000, protože Coinbase poslal IRS 1099-K s podrobnostmi o jeho kryptoaktivitě 292 427 $ (jak je vidět na obrázku níže).

CP2000 Coinbase

Problém s 1099-K

Jak je vysvětleno v našem blogový příspěvek o formuláři 1099-K pro krypto, 1099-K je informační formulář používaný k hlášení transakcí kreditními kartami a plateb třetích stran v síti přijatých během roku.

Hrubá částka platby podléhající hlášení na vašem 1099-K ne představují jakékoli zisky nebo ztráty, které potřebujete nahlásit IRS. Pouze hlásí hrubý výnos ze všech transakcí, které jste v síti provedli – v tomto případě Coinbase.  

To je problém tohoto formuláře. Namísto hlášení zisků a ztrát (což jsou skutečná čísla, která potřebujete pro daňové hlášení), 1099-K shrnuje všechny vaše obchody a prodeje, ke kterým došlo na vašem účtu Coinbase, a hlásí toto číslo IRS. Díky tomu to vypadá, jako byste v daňovém přiznání měli obrovské částky nehlášeného příjmu.

1099-K nikdy neměla být formou pro kryptoměnové burzy, která by se používala k vykazování příjmů. Byl navržen tak, aby vykazoval výdělky z platforem, kde vám vyplácejí přímo obchodníci třetích stran, jako jsou Uber, Lyft a Etsy. Forma nedává smysl v kontextu kryptoměnových burz, a přesto se mnoho prominentních burz, jako je Coinbase, rozhodlo, že je to 1099, které budou používat k hlášení informací o příjmech zákazníků.

CryptoTrader.Tax

Jak můžete problém vyřešit?

Pokud jste obdrželi jedno z těchto oznámení, je rozumné promluvit si se svým daňovým poradcem.

Nedorozumění lze pravděpodobně vyřešit vypracováním jednoduchého dopisu s odpovědí IRS, který vysvětlí situaci a prokáže jim, jaké byly vaše skutečné zisky a ztráty. Tady je ukázkový dopis s odpovědí, který můžete použít.

Pokud jste tak ještě neučinili, měli byste také vypočítat své zisky a ztráty ze všech svých obchodních aktivit během daného roku, abyste měli pro IRS důkaz, jaký byl váš skutečný příjem.

Můžete to udělat ručně, nebo můžete použít software pro daň z kryptoměn CryptoTrader.Tax automaticky vytvořit krypto daňové zprávy pro tebe.

Máte nějaké otázky?

Pokud máte nějaké dotazy týkající se konkrétního scénáře, ve kterém se nacházíte, náš tým zákaznické podpory živého chatu vám rád pomůže! Můžete nás kontaktovat z našeho widgetu živého chatu v našem domovská stránka.

Tento příspěvek slouží pouze pro informační účely a neměl by být vykládán jako daňové nebo investiční poradenství. O tom, jak byste měli zacházet se zdaněním digitálních měn, se prosím poraďte se svým daňovým odborníkem, CPA nebo daňovým právníkem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me