Podává Coinbase hlášení IRS?

V roce 2019 IRS objasnilo, že z prosazování daně z kryptoměny dělají prioritu. Agentura pro výběr daní byla odeslána 10 000 varovných a akčních dopisů časným zákazníkům Coinbase, kteří mohli nebo nemuseli přesně zaznamenávat své kryptické zisky a ztráty na svých daních. Tyto kroky regulačních orgánů si mnoho amerických jednotlivců klade otázku, jak si IRS je vědom svých transakcí s kryptoměnou, a nakonec si klade otázku: Podává Coinbase zprávu IRS?

Daňové důsledky kryptoměny

Jak jsme podrobně diskutovali v našem Kompletní průvodce daněmi z kryptoměny, kryptoměna je pro daňové účely považována za majetek. To znamená, že pravidla pro vykazování kapitálových zisků a ztrát se vztahují na kryptoměnu podobně jako na akcie (jiná forma majetku).

Pokud jste například koupili 0,1 BTC za 1 000 $ a poté jste jej o dva měsíce prodali za 2 000 $, získáte kapitálový zisk 1 000 $. Tento zisk je formou příjmu. Tento zisk nahlásíte ve svém daňovém přiznání a v závislosti na tom, do jaké daňové skupiny spadáte, zaplatíte určité procento daně ze zisku. Sazby kolísají na základě vašeho daňového pásma a podle toho, zda šlo o krátkodobý vs. dlouhodobý zisk. To platí pro všechny kryptoměny.

Podává Coinbase zprávu IRS?

Stručně řečeno, záleží.

Coinbase pošle určitou částku 1099 vám (majiteli účtu) i IRS, pokud splníte určité kvalifikační faktory.

1099-K

Jak je podrobně uvedeno na jejich stránka daňových zdrojů, budete mít nárok na 1099 K, pokud:

  1. Jste zákazníkem Coinbase Pro nebo Coinbase Prime
  2. Provedli jste 200 nebo více obchodů, jejichž celková hodnota je rovna nebo větší než 20 000 $ * (NEBO splnila prahové hodnoty pro hlášení ve vašem státě 1099 K))
  3. Podléháte americkým daním

Pokud splníte všechny tři tyto požadavky, zašle vám Coinbase A IRS kopii 1099-K. 

POZNÁMKA – 1099-K hlásí vaše hrubé výnosy z transakcí z Coinbase. Nehlásí vaše zisky a ztráty. 1099-K není dokument, který používáte k vykazování krypto daní. Zjistěte vše, co potřebujete vědět o svém 1099-K od Coinbase zde.

1099-MISC

Formulář 1099-MISC obdržíte, pokud:

  1. Jste zákazníkem Coinbase.com
  2. V roce 2019 obdržel 600 USD nebo více v kryptoměně od společnosti Coinbase Earn, USDC Rewards a / nebo Staking
  3. Podléhají americkým daním

Pokud splníte každé z těchto tří kritérií, bude vám i IRS zaslána kopie vašeho 1099-MISC.

1099-MISC podrobně popisuje výši příjmu, který jste získali z Coinbase. Tento příjem je třeba uvést na vašich daních.

Podává Coinbase hlášení IRS

Jaký je účel těchto 1099??

Informační přehled 1099 existuje již dlouhou dobu a nepřekvapuje, že stále více burz kryptoměn začíná zahrnovat informační přehled 1099. Dnes existuje přesně 20 různých typů 1099 (1099-K, 1099-MISC, 1099-B, 1099-DIV atd.). Každý z nich slouží stejnému obecnému účelu: poskytovat informace Internal Revenue Service (IRS) o určitých druzích příjmů ze zdrojů nesouvisejících se zaměstnáním.

Jinými slovy, 1099 se rozesílá, aby vykazovaly příjmy, které jste obdrželi a které nebyly od zaměstnavatele. 

V USA je příjem zdanitelný. Je smutné, že to není možné obejít …

Příjem, který vyděláte z investování do kryptoměny, se nijak neliší a těchto 1099 dává tyto příjmy vám i IRS. Pokud IRS obdrží 1099 s podrobným příjmem, který jste nevykázali ze svých daní, je automaticky označen.

Ale řekli jste, že 1099-K je pro daňové hlášení zbytečné, správně?

To je správně. 

A nebojte se, jsme stejně frustrovaní jako vy.

1099-K je extrémně zavádějící forma, kterou kryptoměny zasílají, aby pokryly své základny z hlediska regulace a odpovědnosti. Neštěstí je, že 1099-K neposkytuje žádné informace o vašich ziscích a ztrátách (což je vlastně to, co je třeba hlásit z pohledu daňových poplatníků).

Chcete-li správně nahlásit své krypto daně, musíte vyplnit Formulář 8949. Můžete si přečíst náš blogový příspěvek s podrobnostmi jak nahlásit krypto na daních pro podrobný návod tohoto procesu.

Stále zmatený? Žádný problém. Náš tým zde CryptoTrader.Tax dělá celou tuto věc s kryptoměnou po dlouhou dobu. Příliš dlouho … rádi zodpovíme všechny vaše otázky týkající se daní z kryptoměn! Stačí nám poslat chat na náš widget živého chatu v pravém dolním rohu.

Coinbase IRS

Software pro daň z kryptoměn

Software pro daň z kryptoměny jako CryptoTrader.Tax je postaven od základu k automatizaci celého procesu hlášení daně z kryptoměny. Je snadno použitelný a připojuje se přímo k vašemu TurboTax účet.

Zaregistrujte se zdarma na účet, importujte všechny své historické obchody a transakce a vygenerujte vyplněné daňové formuláře, jako je 8949, kliknutím na tlačítko. Celý proces vám zabere asi 15 minut. Zjistěte, jak to funguje správně tady.

Závěrem

Ano, Coinbase hlásí vaši kryptografickou aktivitu IRS, pokud splňujete určitá kritéria. Je velmi důležité si uvědomit, že i když nedostanete 1099, stále musíte na svých daních hlásit všechny své příjmy z kryptoměny. Pokud tak neučiníte, bude to v očích IRS považováno za daňový podvod.

Pokud máte otázky, na které vám náš tým pomůže odpovědět, neváhejte nás kontaktovat!

‍Tento příspěvek má pouze informativní charakter a neměl by být vykládán jako daňové nebo investiční poradenství. Prosím, promluvte si se svými expert na krypto daně, CPA nebo daňový právník, jak byste měli zacházet se zdaněním digitálních měn.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me