pro daňové profesionály: Výpočet kapitálových zisků a ztrát z kryptoměny pro klienty

Výpočet zisků a ztrát kryptoměny za účelem vykazování na formuláři 8949 může být pro účetní nesnesitelným úkolem. Protože kryptoměna je od přírody přenositelná a lze ji odesílat z jedné platformy na druhou, je obtížné sledovat údaje o nákladech a kapitálových ziscích / ztrátách. CryptoTrader.Tax je platforma postavená k automatizaci celého hlášení krypto daně proces a váš život účetního bude mnohem méně bolestivý.

Základy

S kryptoměnami, jako je bitcoin, se v očích zákona zachází jako s majetkem, nikoli jako s měnou. Stejně jako u jiných forem majetku – akcie, dluhopisy, nemovitosti – vám vznikají kapitálové zisky a kapitálové ztráty, které je třeba vykazovat v daňovém přiznání, kdykoli prodáte, obchodujete nebo jinak zlikvidujete svou kryptoměnu.

Náš Kompletní průvodce daněmi z kryptoměny pojednává o těchto základech podrobněji.

Proč je hlášení krypto daně tak obtížné

Protože uživatelé kryptoměny neustále přenášejí kryptoměny do az různých platforem a kryptoměnových burz, samotné platformy nemají žádný způsob, jak zjistit, jak, kdy, kde nebo za jakou cenu (nákladovou základnu) jejich kryptoměny původně získali. Vidí jen to, že se objevily v peněžence na jejich platformě. To znamená, že burzy také nemohou poskytovat přehledy o těchto datech.

Při druhém převodu kryptoměny na burzu nebo z burzy tato burza ztrácí schopnost poskytnout vám přesnou zprávu s podrobným popisem nákladové základny a reálné tržní hodnoty vašich kryptoměn, což jsou povinné součásti daňového výkaznictví. Jinými slovy, směny kryptoměn nemají schopnost poskytnout vám informace potřebné k výpočtu vašich kapitálových zisků a ztrát. To také znamená, že nemají schopnost poskytnout vám 1099-B.

1099-B je typická forma, kterou klienti na konci roku zasílají svým daňovým účetním s podrobnostmi o jejich investičních podílech a činnosti. Jedná se o formy, které účetní používají k výpočtu celkových kapitálových zisků a ztrát a jsou běžné na platformách jako Betterment, Etrade a dalších makléřských účtech. Směnárny kryptoměn pošlou některým klientům a 1099-K, což není užitečné pro hlášení zisků / ztrát. Znovu, protože burzy nemohou poskytnout potřebná data, musí účetní sestavit 8949 od nuly. To je místo CryptoTrader.Tax přijde vhod.

Kryptoměnový software pro účetní

Jak mohou účetní použít CryptoTrader.Tax

CryptoTrader.Tax můžete použít společně s klientem k automatizaci 8949 a celého zpráva o kryptoměně stvoření. Jak se dozvíte v níže uvedených možnostech.

1. Nechte se pozvat svým klientem

Pokud váš klient již u nás má účet, má možnost vás pozvat k zobrazení a přístupu k jeho účtu. To vám umožní prohlížet a stahovat klientské vyplněné formuláře daně z kryptoměny přímo z vašeho daňového profesionálního řídicího panelu. Za těchto okolností je na vašem konci zapotřebí jen velmi málo práce. Váš klient již importoval celou historii transakcí s kryptoměnou a zaplatil za své vyplněné daňové hlášení. Můžete přistupovat k jejich daňovým zprávám, stáhnout je a importovat do svého preferovaného softwaru pro registraci daní, jako jsou ProConnect, Drake, ATX, UltraTax a další.

Výhody

Mezi výhody této trasy patří:

 1. Nemusíte si dělat starosti s fakturací svého klienta za daňový plán CryptoTrader.Tax – ten již zaplatil.
 2. Pokud existují nějaké problémy s účtem CryptoTrader.Tax vašeho klienta, obvykle to vyřeší tým podpory CryptoTrader.Tax.
 3. Na vašem konci není potřeba žádná práce. Musíte si pouze stáhnout zprávy a uložit je!

2. Vytvořte účet daňového profesionála

Pokud za vámi přišel váš klient s žádostí o pomoc s jejich kryptografickými daněmi, můžete ho vyzvat k používání CryptoTrader.Tax z vašeho CryptoTrader.Tax Účet daňového profesionála. Vytvořením účtu daňového profesionála v rámci CryptoTrader.Tax budete mít jedno místo pro správu všech vašich klientů kryptoměny na jednom místě. Z účtu daňového profesionála můžete pozvat tolik klientů, kolik potřebujete. Řídicí panel klienta vám poskytuje pohodlný způsob přístupu ke každému účtu, pomáhá sladit chybějící transakce a chrání všechna klientská data chráněná na jednom místě (na obrázku níže). Vytvoření účtu CryptoTrader.Tax Tax Pro je zcela zdarma. Můžete se o tom dozvědět více a zaregistrovat se právě tady.

Profesionální software pro kryptoměnu Daňový profesionální panel

Výhody

Mezi výhody pozvání klienta patří:

 1. Úspora času. Z vaší strany není nutná žádná manuální práce.
 2. Váš klient může využívat zákaznickou podporu CryptoTrader.Tax.
 3. Není třeba fakturovat klientovi náklady na CryptoTrader.Tax – zaplatí za zprávu.

3. Proveďte práci jménem svého klienta

Pokud váš klient není tak technicky zdatný nebo se nechce ničeho z toho dotknout, můžete mu také pomocí CryptoTrader.Tax vytvořit potřebné daňové hlášení. Jednoduše se v tomto případě zaregistrujte do běžného účtu CryptoTrader.Tax a projděte procesem vytváření sestav.

Výhody:

 1. Větší kontrola nad daňovou angažovaností vašeho klienta
 2. Prioritní zákaznická podpora
 3. Schopnost účtovat prémii svému klientovi za poskytování úplné a komplexní služby 

Nevýhody:

 1. Potřebujete získat historii transakcí vašeho klienta z jejich výměn (zde se dozvíte, jak na to).
 2. U vašeho klienta je zapotřebí více tam a zpět

Závěrem

Dokončení hlášení daně z kryptoměny u vašich klientů nemusí být bolestivý proces. Nejjednodušší způsob, jak spravovat klienty kryptoměny a automaticky generovat potřebné zprávy o kryptové dani, je vytvořit si účet daňového profesionála s CryptoTrader.Tax. Účet si dnes můžete vytvořit zdarma! Začněte zde.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me