Výměna bitcoinů podle poplatků: Co znamená RBF v bitcoinech?

Nyní už věřím, že víte o poplatcích za bitcoinové transakce a poplatcích za bitcoinové bloky, které horníci dostávají jako odměnu za těžbu správných bitcoinových bloků.

Pokud o tom nevíte, velmi vám doporučuji přečíst si moji Těžba bitcoinů článek o tom, jak těžaři pracují a jaké jsou jejich motivace.

Ale pro začátečníky těžaři těží bitcoiny, protože dostávají blokovou odměnu (aktuálně 12,5 BTC) plus poplatek za těžbu bloků za úspěšnou těžbu bitcoinového bloku.

A z těchto dvou odměn je bloková odměna (12,5 BTC) pevná, ale poplatek za těžbu bloků se liší v závislosti na tom, jaký druh transakcí se snaží zahrnout do svého perspektivního bloku.

Pravidlem je, že těžaři se vždy nejdříve pokusí zahrnout tyto transakce do bloku, který je spojen s vyššími transakčními poplatky, a proto jste si mnohokrát museli všimnout, že na provedení transakce musíte čekat hodiny nebo dokonce dny.

To se stává často kvůli velmi nízkému poplatku za transakci spojenému s transakcí.

To není ideální podmínka pro pobyt, zvláště když někomu platíte a on / ona musí tak dlouho čekat.

Na druhé straně jste také zaseknutí, protože nyní nemůžete použít stejné nepotvrzené mince k opětovnému placení příjemci čekajícímu na druhé straně.

  • Jaký je způsob, jak uvolnit vaši zaseknutou nepotvrzenou transakci?
  • Existuje nějaký způsob, jak nahradit starou transakci?

Ukázalo se, že existuje cesta ven a řešení se nazývá Nahradit podle poplatků.

Pojďme se ponořit a uvidíme, co to je?

Co je RBF (nahradit za poplatek) v bitcoinu?

Nahrazení jedné verze nepotvrzené transakce jinou verzí transakce, která platí vyšší transakční poplatek, se označuje jako RBF (Replace-By-Fees).

To se děje především proto, aby se nahradila stará nepotvrzená transakce, která nějakou dobu leží v bitcoinové mempoole a těžaři si ji nevybírají kvůli nízkým transakčním poplatkům..

Zvažte tento příklad:

Alice pošle Bobovi 1 BTC s 0,0001 BTC jako poplatky, protože to pro Alici nebylo prioritou a ani Bob nespěchal s přijetím platby.

Ale hodiny ubíhaly a později Bob začal požadovat své BTC, protože je chtěl dále používat k provozování svých operací a dokončování transakcí, za které byl odpovědný..

Když viděla zpoždění a pochopila fungování bitcoinové transakce, Alice se rozhodla vydat novou transakci se stejným výstupem na stejnou adresu, ale s vyšším poplatkem za transakci. (tj. prostřednictvím Nahradit poplatky)

Transakce si pak všimnou těžaři a je vyzvednuta v bloku, protože transakční poplatek jim dává smysl podle tržních standardů. (Přečtěte si více o tom, jak vybrat příslušné poplatky za bitcoinové transakce pro vaši transakci?)

RBF však musí pochopit, že může vést ke zdvojnásobení problémů s výdaji, pokud se nepoužívá správně, a proto se příjemce bitcoinů musí ujistit, zda je příslušná transakce již generována pomocí funkce „nahrazení“ NA. (o této funkci budeme hovořit dále v článku).

Zde je ale třeba pochopit, že pokud si všimnete této funkce, tak je NA pak musíte počkat, dokud transakce neobdrží šest potvrzení, než ji budete moci posoudit jako úspěšnou transakci.

Na druhou stranu, všimnete-li si této funkce, můžete vždy požádat odesílatele, aby použil RBF u staré transakce, pokud trvá příliš dlouho, než se transakce potvrdí kvůli připojeným nižším poplatkům.

Musíte však být opatrní při výběru, jaký typ RBF chcete použít?

Ano, protože existují i ​​takové varianty a o tom budeme hovořit v další části, pojďme se tedy pustit do hry:

Varianty bitcoinového RBF

  • Plný RBF: Takzvaný „plný RBF“ bezpodmínečně umožňuje, aby transakce nahradila starší, pokud platí dostatečný poplatek.
  • Přihlášení RBF: Varianta „opt-in“ umožňuje výměnu pouze v případě, že nahrazované transakce výslovně signalizují, že umožňují výměnu. Tato signalizace se provádí prostřednictvím pole „sekvence“ a je definována BIP 125. Nevýhodou této varianty je, že uživatelé musí předem vědět, kdy mohou chtít nahradit transakci. Výsledkem je, že opt-in RBF se často používá jako výchozí, i když by to jinak nebylo potřeba.
  • Nejprve viditelný bezpečný RBF: Varianta „first-seen-safe“ umožňuje nahrazení, pouze pokud je splněno další kritérium: náhradní transakce musí platit všechny stejné výstupy jako nahrazované transakce.
  • Zpožděný RBF: Zpožděný RBF je varianta, která umožňuje bezpodmínečné nahrazení transakcí, ale teprve poté, co byl vytěžen daný počet bloků od okamžiku, kdy byly nahrazené transakce poprvé viděny uzlem.

Závěr

Moje rada poté, co jsem viděl velký bitcoinový spěch a přetížení memcoinu v bitcoinu v roce 2017, je vždy používat takové bitcoinové peněženky, které mají ve výchozím nastavení povolený ‚RBF ‘, nebo můžete také použít peněženky, které vám umožní používat funkci opt-in RBF přítomnou v Electrum peněženka.

Peněženka Trezor vám také umožňuje mít funkci Replace-by-Fee, která je nutná, protože mempool může být rychle přetížený. Koneckonců, nechcete riskovat, když provádíte platby v podnikání, a vždy chcete možnost znovu použít své bitcoiny v případě, že uvíznou kvůli nízkým transakčním poplatkům

A konečně, velmi málo kryptoměn podporuje tuto funkci RBF, ale pokud ji vidíte, je to jednoduchá funkce implementovaná na straně uzlu. Kryptoměna jako Bitcoin Cash ale zatím nepodporuje funkci nahrazení za poplatek !!

Takže to je dnes od nás vše v našem článku o bitcoinových sériích a doufáme, že jsme vám pomohli lépe pochopit funkčnost bitcoinového RBF.

Dále se vrátíme s novým článkem o RBF, který ukazuje, jak můžete používat funkci RBF v reálném čase pomocí peněženky jako Electrum !! Do té doby pokračujte ve čtení The Money Mongers.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me