Bitcoinová hotovost VS litecoin: Která kryptoměna je lepší v roce 2021?

V tomto srovnání bitcoin cash vs litecoin se ponoříme hluboko do různých prvků, díky nimž je krypto projekt užitečnou investicí. Prozkoumáme položky jako; technologie, tým, užitečnost, trakce a hrozby.

S tímto řekl, pojďme přímo do toho …

Úvod

Před více než deseti lety Satoshi Nakamoto představil nový typ digitálních aktiv, který by znamenal revoluci ve výměně hodnot. Nazval jej bitcoin, digitální měna, kterou nekontroluje ani neovlivňuje žádná jednotlivá entita. Díky technologii blockchain se vize Satoshi staly realitou. Bitcoinovou síť poháněla decentralizovaná, bezpečná a transparentní síť důvěry. Jak však síť exponenciálně rostla, škálovatelnost se stala hlavním problémem.

Nalezení řešení škálovatelnosti je náročným úsilím v decentralizovaném prostředí. To se vyvinulo do toho, čemu dnes říkáme Blockchain Trilemma, výzva pro decentralizaci, bezpečnost a škálovatelnost. Je obtížné implementovat efektivní řešení jedné z těchto funkcí, aniž by to negativně ovlivnilo druhou. Ještě náročnější je dosáhnout shody ohledně jednoho řešení problému.

Někteří členové bitcoinové komunity měli předvídavost, aby mohli začít jednat brzy. To vedlo k vytvoření alternativních kryptoměn kolektivně známých jako altcoiny. V roce 2011 vytvořil počítačový vědec z Googlu a Coinbase jménem Charlie Lee litecoin. Altcoin založený na kódu bitcoinu s několika úpravami. Tyto změny mu umožnily dosáhnout levnějších transakčních poplatků a rychlejších časů transakcí a zároveň nabídnout stejnou úroveň zabezpečení, jakou bitcoin nabízí.

O šest let později v roce 2017 vytvořila sporná hard fork Bitcoin Cash (BCH). Bylo to výsledkem neshody v bitcoinové komunitě ohledně řešení problémů škálovatelnosti bitcoinů. Zastánci zmíněné vidlice odsunuli na jméno bitcoinové hotovosti, nebyli schopni získat většinovou podporu komunity. Bitcoin Cash je v zásadě bitcoin s větší velikostí bloků a dalšími vylepšeními protokolu. Tyto změny mu umožňují dosáhnout vyšší šířky pásma transakce a nižších poplatků za transakce.

Bitcoinová hotovost vs litecoin: Což je lepší?

K dosažení masového přijetí kryptoměn by vývojáři kryptoměn měli být schopni spojit užitečnost svých digitálních měn s každodenními aktivitami obyčejných lidí. Toho se snaží dosáhnout bitcoiny (BTC), aby umožnily lidem používat kryptoměny stejným způsobem, jakým používají hotovost. Úspěch bitcoinu se však ukázal být jeho Achillovou patou, protože jeho síť není schopna vyrovnat se s jeho používáním. Koncem roku 2017 a začátkem roku 2018 býčí běh BTC je do očí bijícím příkladem této slabosti. V důsledku síťového provozu se čas na zpracování transakcí a transakčních poplatků exponenciálně zvýšil, což zanechalo mnoho nespokojených uživatelů bitcoinů.

Zároveň to byl průlomový okamžik pro alternativní mince, které mají lepší měřítko než bitcoiny. Rostoucí výskyt těchto přetížení sítě zesílil potřebu najít alternativu k BTC. Bitcoinová hotovost a litecoin se ukázaly jako nejlepší alternativa kryptoměnové elektronické hotovosti. Podívejme se blíže na tyto alternativy BTC a určme si sami, která je lepší.

Metodologie

Při zvažování debaty mezi Bitcoin Cash vs Litecoin, abychom zjistili, která z nich je lepší alternativou k bitcoinům, porovnáme různé aspekty každého projektu. Konkrétně jeho tým, technologie & upgrady, telemetrie & užitečnost, trakce & taktiky a hrozby & spouští. Po každém z těchto srovnání bude provedeno vyhodnocení, které z nich vyhraje sekci. Poté sečteme výsledky každé sekce a určíme, která mezi to je opravdu lepší.

I. Tým

Věříme, že úspěch každého projektu do značné míry závisí na týmu, který za ním stojí. Proto vždy začínáme srovnávat blockchainové projekty s jeho týmem. V této části porovnáme lidi, kteří stojí za každým projektem, a hlavní organizaci, která je podporuje. Kromě toho zkontrolujeme, zda mají jasný a zdravý plán k dosažení svých cílů.

Týmová bitcoinová hotovost (BCH)

Nejprve se podíváme do týmu Bitcoin Cash. Úřadující bitcoinová hotovost (BCH) je ve skutečnosti bitcoinová hotovost ABC (BCH ABC), která vycházela z původní verze BCH. Věříme, že rozdělení bylo pro komunitu BCH dobré. Představovalo to příležitost distancovat se od Craiga Wrighta, který se proslavil tvrzením, že je Satoshi Nakamoto, aniž by měl důkazy. Ještě důležitější je, že upgrade umožnil BCH zpracovávat bezhotovostní transakce, jako jsou chytré smlouvy a služby Oracle predikce.

Věříme, že rozdělení nezmenšilo vývojovou kapacitu týmu BCH. Ve skutečnosti to BCH otevřelo zcela nový svět možností. Podpora Rogera Vera a Jihana Wu téměř zaručuje další úspěch. Většina vývojářů a přispěvatelů BCH pocházela z bitcoinu. To by měl být dobrý indikátor schopnosti týmu BCH dodávat. Při pohledu na cestovní mapa z BCH je evidentní, že mají jasnou a definovanou cestu k provedení svého plánu.

Týmový litecoin (LTC)

Na druhou stranu má tým Litecoinů na své straně mnohem menší drama. Od svých 8 let existence se nikdy nemuselo vypořádat se spornou vidličkou. Neviděla ani mnoho bojů v rámci své komunity. To nás vedlo k přesvědčení, že Litecoin Team je úzce propojená komunita. Dále jsme si všimli, že většina iniciativ pro vývoj litecoinů má svoji frontu od Charlie Lee. To je na vrcholu představy, že se zdá, že Litecoin funguje jako testovací řetězec pro budoucí implementaci bitcoinové technologie. Tuto pověst si získala díky rychlejšímu přijímání technologií zaměřených na vylepšení bitcoinů.

Bohužel jsme nebyli schopni najít jasný a definovaný plán pro litecoin. Nejbližší náhradou je a příspěvek na blogu Andrew Yang, loni sdílený na webu Litecoin Foundation. Uvádí čtyři věci, na které se v roce 2019 pro Litecoin těšíme. Poté následovalo a tweetstorm od Charlie Lee podrobně popisující současné úsilí o zvýšení zastupitelnosti litecoinu zahrnutím funkce důvěrných transakcí.

Vítěz týmu: bitcoinová hotovost

Vybrali jsme si bitcoinovou hotovost, protože si myslíme, že je to aktivnější a odolnější tým mezi nimi. Neshody a příležitostná dramata jsou důkazem vášnivé účasti. Ukazuje také intenzivní zapojení týmu a komunity. To neznamená, že týmu litecoinů chybí odhodlání a odhodlání. Říkáme jen, že bitcoinové hotovosti je z hlediska intenzity překonávají.

Oba týmy jsou vysoce kompetentní profesionálové s historií úspěšných snah. Úspěch bitcoinů pro vývojáře bitcoinových hotovostí a popularita litecoinů jsou toho jasným důkazem. Podporují je také velmi vlivní lidé, kteří pomohli utvářet prostředí kryptoměn. Roger Ver pro bitcoinové peníze a Charlie Lee pro litecoiny. Kromě toho mají podporu nadací, které mají vývojový dohled nad každým z projektů.

Když tedy vezmeme v úvahu týmy, které stojí za bitcoinovými penězi vs litecoiny, jde toto kolo o bitcoinové peníze.

II. Technologie & upgrady

Bitcoin Cash v Litecoin Obecné specifikace

Dalším důležitým aspektem každého projektu je jeho technologie. Základní technologie obou projektů je velmi podobná bitcoinu (BTC). Jejich vývojáři však zavedli změny do základny kódů BTC, aby byly škálovatelnější a funkčnější. Existence a relevance těchto dvou alternativ BTC koneckonců pramení z neschopnosti bitcoinu škálovat.

Bitcoinová hotovostní technologie

Technologie Bitcoin Cash (BCH) je v podstatě stejná jako bitcoin. Pokud je to pravda, někteří lidé v krypto prostoru věří, že se jedná o lepší verzi BTC, kterou si představoval Satoshi Nakamoto. Bitcoin Cash se rozhodl zvýšit maximální velikost bloku na 8 MB a později ji zvýšil na 32 MB. Je 32x větší než bitcoiny a litecoiny, které mají každý po 1 MB. Na druhou stranu se vývojáři bitcoinů rozhodli podpořit SegWit2x jako řešení škálovatelnosti a zdá se, že upírají své naděje v řešeních škálování druhé vrstvy, jako je Lightning Network.

Výsledkem je, že bitcoinová hotovost zvládne za stejnou dobu více transakcí než bitcoiny. Pokud jsou všechny parametry transakce stejné, BCH by měl být schopen provádět 32x více transakcí. Kvůli menšímu počtu nevyřízených transakcí nemusí uživatelé BCH platit tolik, aby dostali své transakce potvrzeny. Kromě toho bude BCH nyní moci dělat inteligentní kontrakty a služby Oracle od svého posledního vidlice.

Technologie Litecoin Cash

Lze namítnout, že litecoin (LTC) je také vidličkou bitcoinů (BTC), protože sdílí stejný základ kódu. Tato kryptoměna však nebyla výsledkem neshody mezi vývojáři. Litecoin se snaží být lehčí a rychlejší verzí bitcoinu. Mezi BTC a LTC existují tři zásadní rozdíly. Za prvé, maximální nabídka LTC je 84 milionů oproti 21 milionům BTC. Zadruhé, LTC používá Scrypt jako svůj hashovací algoritmus, zatímco BTC používá SHA-256. konečně je čas blokování LTC 2,5 minuty, zatímco BTC má 10 minut. Specifikace BTC a BCH jsou přesně stejné, kromě velikosti bloku.

Litecoin vždy hrál roli testovacího řetězce pro BTC. Ve skutečnosti LTC aktivoval segwit před BTC. Kromě toho také používá Lightning Network (LN) jako řešení škálovatelnosti druhé vrstvy. Kromě toho vývoj v LN umožňuje atomové swapy mezi sítí BTC a LTC. Vývojáři LTC také plánovali zvýšit zastupitelnost začleněním technologie důvěrných transakcí. A konečně, aby vás Bitcoin Cash nepřekonal, Rootstock zahrne podporu litecoinů, aby do litecoinu přidal funkčnost chytrého kontraktu podobného ethereu.

Technologický vítěz: Kravata

Bitcoinová hotovost a litecoin mají různá škálovací řešení. Navzdory těmto odlišným přístupům oba prokázaly schopnost škálovat více ve srovnání s bitcoiny. Pokud jde o výběr, který z nich je lepší z hlediska současné a plánované technologie, zůstává diskutabilní. Pokud jde o budoucí vývoj, každý může odpovídat nabídce druhého. Věříme, že škálovací řešení obou projektů jsou životaschopná.

Technologie implementované jak Bitcoin Cash, tak Litecoin umožňují použití bitcoinů rychlejší časy transakcí za zlomek nákladů. Umožnit jim fungovat více měny ve srovnání s bitcoiny, které se rychle stávají spíše zásobárnou hodnoty. Oba jsou vhodnější pro každodenní transakce, a tedy pro výsledek remízy.

III. Bitcoin Cash vs Litecoin: Telemetrie & Užitečnost

Bitcoin Cash vs Litecoin Telemetrie výkonu za poslední tři měsíce

Bitcoinová hotovost a litecoin odvozují svoji hodnotu od toho, jak efektivně slouží jako prostředek směny. Jednoduše řečeno, musí to být efektivní způsob platby za každodenní transakce. Jejich relevance závisí na skutečnosti, že bitcoin jako takový není schopen fungovat. Důvodem je latence transakce a náklady, které přesahují prahovou hodnotu tolerance průměrného spotřebitele. Kdo by chtěl čekat 10 minut na uskutečnění transakce? Nikdo by nechtěl platit za transakční poplatek ve výši 3–10 USD za právo na transakci ve výši 1 USD?

Bitcoinová hotovostní telemetrie & Užitečnost

Pokud jde o platební médium, Bitcoin Cash (BCH) je lepší volbou než bitcoin (BTC). Transakce jsou zpracovávány rychleji s mnohem menšími poplatky. To je okamžitý výsledek schopnosti zpracovat více dat na blok. Navíc BCH nabízí stejnou úroveň zabezpečení BTC, protože sdílí stejný konsenzuální mechanismus a hashovací algoritmus. Dokonce mají stejný čas blokování 600 sekund nebo 10 minut. Můžete přirovnat BCH k identickému dvojčetu BTC s mírně odlišnou predispozicí.

Litecoin telemetrie & Užitečnost

Pokud je bitcoinová hotovost identickým dvojčetem bitcoinu, můžete Litecoin (LTC) přirovnat k jejich blízkému bratranci. Všichni sdílejí stejnou DNA, ale litecoin se příliš nepodobá BTC. Nejprve zvýšila svou celkovou nabídku, aby snížila zátěž uživatelů, kteří se musí vypořádat s desetinnými čísly. Zadruhé změnil svůj hashovací algoritmus na Scrypt, aby byl odolnější vůči specializovanému těžebnímu zařízení. To slouží jako odrazující prostředek k centralizaci těžební činnosti. Konečně má rychlejší čas blokování 150 sekund nebo 2,5 minut ve srovnání s BCH a LTC.

Telemetrie & Vítěz utility: Bitcoin Cash

Vítězem tohoto kola se stala bitcoinová hotovost, protože si vedla lépe jako digitální hotovost než litecoin. Při pohledu na níže uvedenou tabulku vidíme, že bitcoinová hotovost dokázala zpracovat více transakcí za výrazně nižší cenu. Od srpna do října měla bitcoinová hotovost v průměru 0,432 TPS, zatímco LTC zpracovávala o polovinu méně než 0,204 TPS. Navzdory zpracování dvakrát více transakcí než LTC se průměrné transakční náklady BCH ve stejném období pohybují kolem 0,0029 USD. Na druhé straně měl LTC v průměru 0,0237 USD, což je zhruba 8krát dražší než BCH. A konečně, průměrná hodnota pohybů BCH je větší než LTC, 8 529 USD a 7 673 USD.

Jedinou slabinou BCH v tomto kole je skutečnost, že má výrazně větší velikost blockchainu než LTC. To lze interpretovat jako vyšší výpočetní zátěž pro BCH. Nicméně vidíme rostoucí obtížnost BCH ve srovnání s klesající obtížností LTC. To znamená, že více těžařů se zajímá spíše o těžbu BCH než LTC. Tím se dostáváme k poslednímu bodu, proč jsme si vybrali Bitcoin Cash – v současné době se jedná o bezpečnější síť. Rychlejší, levnější a bezpečnější, které nás v tomto kole prodalo společnosti Bitcoin Cash.

IV. Bitcoin Cash vs Litecoin: Trakce & Taktika

Bitcoin Cash vs Litecoin Celkový počet transakcí

Projekty kryptoměny mohou mít veškerý talent a technologie na světě, ale pokud je nikdo nevyužije, bude to zbytečné. Proto je důležité zkontrolovat přijetí bitcoinových hotovostí a litecoinů. Hromadná adopce je možná nejdůležitějším cílem každého projektu kryptoměny pro jeho úspěch. To platí i pro bitcoinové peníze (BCH) a litecoiny (LTC). Z tohoto důvodu je třeba se zabývat trakcí těchto dvou projektů. Kromě toho musíme zjistit, jakou taktiku používají, aby se zvýšila jejich trakce.

Bitcoinová hotovostní trakce& Taktika

Být identickým dvojčetem BTC má své výhody. BCH je tak podobný bitcoinu, že jej lze považovat za škálovatelnější verzi BTC. Ve skutečnosti mnoho stránek a služeb souvisejících s kryptografiemi, které podporují BTC, téměř vždy podporuje BCH. Pro spotřebitele je navíc atraktivnější podstatně méně transakčních poplatků a rychlejší doba transakce. Jedinou hlavní výzvou pro další přijetí BCH je možná neochota členů krypto komunity, kteří se spojili s zavedeným řetězcem.

Litecoinová trakce & Taktika

Na rozdíl od BCH byl litecoin obecně v dobré milosti u širší bitcoinové komunity. Vyžadovalo to pragmatičtější přístup spočívající v tom, že jde o alternativní řetězec nebo testovací řetězec pro bitcoinovou síť. To pomohlo vytvořit přátelské prostředí koexistence mezi BTC a LTC. Tento nedostatek konkurenceschopnosti však mohl negativně ovlivnit schopnost LTC inovovat a budovat vlastní značku.

Vítěz trakce a taktiky: bitcoinová hotovost

Bitcoinová hotovost trvá toto kolo z následujících důvodů. Za prvé, je úzce spojena se značkou bitcoinů. Samotný název je velkým rozdílem, protože bitcoin je nejznámější značkou na světě. To platí i mimo kryptoprostor. Kromě toho se aktivně uvádí na trh jako vynikající digitální hotovost zavedenému BTC. To je podpořeno skutečným výkonem. Výsledkem je, že stále více lidí používá BCH jako digitální hotovost než BTC. Více než LTC.

V přímém srovnání s LTC vidíme, že BCH získává větší trakci. Vidíme, že BCH důsledně zpracovává více transakcí než LTC, rychlejší a levnější. Toto je vrchol celkového počtu transakcí BCH, který roste rychleji než LTC. Což znamená pouze to, že více lidí používá BCH ve srovnání s LTC. Také jsme zjistili, že jelikož blok odměňuje LTC, jsou menší horníci ochotni těžit LTC. Pokud bude trend pokračovat, vážně by to ovlivnilo bezpečnost sítě LTC. To je v rozporu s BCH, které neustále rostou.

V. Hrozby & Spouštěče

Poslední aspekty, na které se podíváme, jsou hrozby a spouštěče těchto dvou krypto projektů. Jedná se o významné události, aktualizace a upgrady, obchodní partnerství nebo měnící se regulační prostředí, které mohou ovlivnit cenový pohyb nebo vývoj konkrétního projektu. Slouží jako katalyzátor velkého běhu býků nebo bariéry, kterou musí projekt překonat. Hrozby a spouštěče jsou důležitými faktory kvůli nestálé povaze krypto trhů, kde jediná událost může změnit trajektorii krypto projektů.

Bitcoinové peněžní hrozby & Spouštěče

Předchozí oddíly ukazují, že bitcoinová hotovost má pro ně spoustu dobrých věcí. V porovnání s LTC si BCH vedl lépe. Rostoucí těžba navíc ukazuje pokračující důvěru horníků v BCH. Možná zde ale bude hrát narůstající euforie nad událostí BTC a BHC na polovinu příštího roku. Krátkodobě mohou držitelé BCH zaznamenat „efekt Binance“, když Binance Chain uvolnil token Binance vázaný na BCH, aby jej podporoval na své platformě.

V dalších novinkách získal Roger Ver japonskou firmu O3, což představí zajímavou dynamiku ve vývoji více aplikací založených na BCH prostřednictvím webu Bitcoin.com. Nakonec věříme, že tokenizační protokol BCH bude hrát zásadní roli v růstu ekosystému BCH. Pokračující zdokonalování protokolu SLP (Simple Ledger Protocol) i samotného protokolu BCH povede k vytvoření hodnotnějších a užitečnějších tokenů založených na BCH..

Litecoinové hrozby & Spouštěče

Týdny, které vedly k události LTC na polovinu, byly pro LTC jednou z nejzajímavějších dob v nedávné paměti. Po události na polovinu se však zdá, že nadšení kryptoměnových investorů vůči LTC utichlo. Důkazem je, že horníci projevují klesající zájem o těžbu LTC za poslední tři měsíce. Ceny litecoinu navíc pokračovaly Jako by to nebylo dost špatné, nadace litecoinů čelí finančním problémům a musel být podporován Charlie Lee, aby zůstal na hladině.

Příchozí Litecoin Summit může přinést zajímavý vývoj v litecoinovém prostoru. Toto je každoroční událost, kde se sešli vedoucí představitelé průmyslu, vývojáři litecoinů a příznivci, aby diskutovali o budoucnosti litecoinu. Může to být událost, kterou potřebuje, aby obrátila své bohatství. Kromě toho se zdá, že plán sdílený nadací Litecoin koncem loňského roku jde kupředu. Důvěrné transakce jsou integrovány do protokolu Litecoin pomocí Litecoin MimbleWimble Extension Block Proposal.

Hrozby & Vítěz spouštěče: bitcoinová hotovost

Nebylo těžké pochopit, že v bitcoinových hotovostech je ve srovnání s litecoinem mnohem více pozitivních věcí. Nejdůležitější ze všeho je skutečnost, že naše pozorování byla potvrzena měřitelným výkonem Bitcoin Cash. Moreso s pokrokem v aktuálním rozvojovém plánu. Právě teď je pro Bitcoin Cash opravdu vzrušující doba. Nemůžeme však LTC propustit společně. Na obzoru je několik vylepšení protokolu. Pouze čas ukáže, zda tato snaha přinese ovoce. Pamatujte také na to, že významná událost, vývoj nebo změna mohou některé krypto projekty změnit.

Závěrečné myšlenky

Souhrnný výsledek bitcoin cash vs litecoin

Bitcoin Cash vs Litecoin bylo zajímavé srovnání, ale vypadá to, že Bitcoin Cash skutečně překonává Litecoin v každé kategorii. Ujišťujeme vás, že jsme je objektivně vyhodnotili. Pokud existuje útěcha, věříme, že komunita litecoinů se může zlepšit a odrazit se od současného propadu, ve skutečnosti mají před sebou skvělé plány. Jedná se o velmi odolnou komunitu, která prošla zkouškou času. Je to koneckonců 6. největší kryptoměna na světě podle tržní kapitalizace.

Bitcoinová hotovost si však v současnosti v každém ohledu vede lépe než LTC. Momentálně je v současné době na vzestupu bitcoinová hotovost a trh reaguje příznivě. Kromě toho se zdá, že pozitivní vývoj v oblasti partnerství, obchodních investic a upgradu protokolů ukazuje, že tato dynamika se přenese do příštího roku a dosáhne bodu varu u bitcoinů a bitcoinů na polovinu.

Doufáme, že se vám toto srovnání Bitcoin Cash vs Litecoin líbilo a bylo vám užitečné!

Přečtěte si také: Nejlepší peněžní peněženka s bitcoiny

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me