Jak koupit Cardano (ADA) v roce 2021 [Průvodce kupujícími krok za krokem]

Pokud někdy procházíte trhy s kryptoměnami a možná přemýšlíte o tom, že si zaboříte zuby do něčeho nového, možná jste slyšeli o této maličkosti zvané Cardano. Pravděpodobně uvažujete o tom, jak koupit Cardano, vzhledem k tomu, kolik lidí o tom v poslední době mluví.

Cardano a jeho nativní tokeny ADA, které jsou již 6. největší kryptoměnou, získaly nesmírnou pozornost. To může být nepřekvapivé vzhledem k jeho velkým slibům a ambicím. Cardano nabízí veřejný decentralizovaný blockchain, který je schopen provozovat rozsáhlé procesy a infrastrukturu.

Cardanoův blockchain lze navíc snadno přizpůsobit stejně snadno technologům a fandům, kteří požadují bezpečnost, decentralizaci, rychlost a rozsah. Čtěte dále a dozvíte se více o tom, jak koupit Cardano, rychle a snadno.

Jak nakupovat Logo Cardano Blockchain Kryptoměna ADA

RYCHLÝ PRŮVODCE: Jak nakupovat Cardano

1. Vytvořte si účet na Binance.

2. Dokončete nastavení, ověření a nastavení dvoufaktorového ověřování účtu (2FA).

3. Vložte do své peněženky Binance fiat měnu nebo jiné kryptoměny.

4. Pokud vkladujete na fiat, klikněte na kartu „Koupit kryptoměnu“, vyberte požadovanou fiat měnu a podívejte se na dostupné možnosti vkladu pro nákup kryptoměn.

5. Pokud vkladujete pomocí kryptoměn, přejděte na kartu Obchod a vyberte možnost Převést.

6. Nyní převeďte z kryptoměny, kterou máte (včetně těch zakoupených prostřednictvím fiat), na Cardano (ADA).

7. Nebo klikněte na „Obchod“ a poté na „Klasické“ pro komplexnější obchodní nastavení, kde uvidíte ceny, obchodní páry a nastavíte si vlastní podrobnosti trhu.

Přejít na Binance

Kde koupit Cardano ADA – 5 hlavních burz

Ačkoli je kryptoměna špičkovou tržní kapitalizací, je Cardano na trhu relativně nová a jako taková ještě nemá expozici některých svých vrstevníků, například Ethereum. V důsledku toho její výpisy chybí na některých špičkových burzách, jako je Coinbase, ale jsou snadno dostupné na dalších významných trzích, jako jsou Binance, Kraken, Huobi a jinde.

Uvádíme zde 5 hlavních kryptoměnových burz, které obsahují seznam ADA, které vám pomohou, spolu s naším průvodcem nákupem Cardano. Vždy můžete použít weby jako CoinMarketCap nebo CoinGecko najít komplexnější seznam všech burz, které podporují Cardanovu ADA nebo jakýkoli jiný token kryptoměny.

NameDeposit MethodBuy
Binance

výměna binance

 • Bankovní převod (ACH)
 • bankovní převod
 • Kryptoměna
 • Debetní karta
 • Bankovní převod
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

Kraken

 • Krypto
 • Kreditní karta
 • Bankovní převod
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

Huobi

 • Kreditní karta
 • PayPal
 • TransferWise
 • Krypto
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

KuCoin

 • Krypto
 • Kreditní karta
 • Debetní karta
 • Paypal
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

OKEX

 • Krypto
 • Kreditní karta
 • Bankovní převod
 • Debetní karta
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

Podrobný průvodce nákupem Cardano

Existuje mnoho způsobů, jak nakupovat Cardano a jeho kryptoměny ADA. Tyto metody krok za krokem zcela závisí na tom, kterou burzu si vyberete, jaké metody vkladu používáte atd. Prozatím si vezmeme Binance jako příklad a provedeme vás krok za krokem, jak tam koupit Cardano’s ADA.

Krok 1: Vytvořte si účet na Binance

Samozřejmě to bude první krok k nákupu jakékoli kryptoměny, na Binance nebo kdekoli jinde. Začíná to jednoduše založením účtu na burze Binance. Ujistěte se, že jste přihlášeni na správnou adresu URL pro Binance, protože existuje mnoho škodlivých platforem, které se pokoušejí emulovat legitimní stránky.

Například pokud má adresa URL pravopisnou chybu, například „binnance.com“, pak víte, že tato stránka není skutečná. Můžete snadno použít odkazy, které jsme poskytli výše. Jednoduše klikněte na žluté tlačítko „Registrovat“ vpravo nahoře a poté postupujte podle pokynů na obrazovce pomocí e-mailu nebo mobilního čísla. Je to docela snadné a nezapomeňte použít silné heslo.

Můžete se zaregistrovat a otevřít účet na Binance buď na jejich webových stránkách zde, nebo pomocí jejich mobilní aplikace dostupné pro iOS nebo Android. Na rozdíl od založení bankovního účtu, který vyžaduje, abyste nejprve vložili malou částku peněz, si Binance nebo jiné burzy kryptoměny mohou založit účet zdarma.

Jak nakupovat Cardano Binance Nastavit Registrovat účet Crypto

Krok 2: Dokončete nastavení účtu na Binance

V zájmu zajištění maximální bezpečnosti bude společnost Binance vyžadovat, abyste ověřili svou totožnost jednoduše zasláním ověřovacího odkazu na vaši e-mailovou adresu. Tím by mělo být dokončeno hlavní nastavení vašeho účtu. Doporučujeme přejít do nastavení účtu, mít zapnuto dvoufaktorové ověřování a nechat si toto nastavení.

K rychlému nastavení dvoufaktorového ověřování (2FA) můžete použít mobilní aplikace, jako je služba Google Authenticator. I když jde o volitelný krok, je to zásadní při ochraně vašeho účtu a jeho uzamčení, aby bylo zajištěno, že pro herce se zlými úmysly je těžší proniknout a ukrást vaše prostředky. Budete muset použít 2FA pro akce, jako je přihlášení k vašemu účtu Binance, nákup, prodej nebo výběr finančních prostředků.

Tím zajistíte, že tyto akce můžete schválit pouze vy. Svůj účet můžete také ověřit zasláním osobních údajů, například osobního ID nebo řidičského průkazu, společnosti Binance. Toto je volitelný krok a je vyžadován, pouze pokud plánujete získat větší přístup k dalším službám v rámci burzy Binance nebo pokud plánujete obchodovat více objemů nad jeho výchozí limit.

Krok 3: Vložte prostředky na svůj účet Binance

Je to stejně snadné jako pokus o vložení peněz na běžný bankovní účet. Binance nabízí širokou škálu možností vkladu, od bankovních převodů, pomocí vaší kreditní nebo debetní karty, PayPal, Western Union nebo jednoduše vkladem jiných kryptoměn. Níže se podíváme na několik příkladů.

Krok 4: Vložení fiat měny do Binance

V době psaní tohoto článku Binance nepodporuje přímý nákup tokenů kryptoměny ADA společnosti Cardano pomocí fiat měn. To tedy znamená, že si nejprve budete muset koupit jinou kryptoměnu pomocí dostupných možností kompatibilních s fiatem. Poté můžete tyto nově zakoupené kryptoměny obchodovat nebo směnit za Cardano.

Nejprve, jakmile se již přihlásíte ke svému účtu Binance, najeďte kurzorem na kartu „Koupit krypto“ vlevo nahoře. Pod možností, která říká: „Plaťte pomocí“, můžete cyklovat mezi různými fiat měnami, které jsou podporovány pro použití na Binance. To je důležité, protože zvolený typ měny poté určí, jaké možnosti jsou k dispozici pro vklad. Můžete to také udělat ze své stránky „Peněženka“ na Binance.

Pokud se například rozhodnete vložit americké dolary (USD), dostanete možnosti, jako je bankovní převod pomocí SWIFT. Nebo můžete použít kreditní nebo debetní kartu kompatibilní s VISA nebo Mastercard. Existuje nespočet dalších možností. Binance také usnadňuje obchodování kryptoměn typu peer-to-peer. To znamená, že budete obchodovat přímo s jinými osobami v síti Binance.

Výše uvedené možnosti vám umožní používat fiat měny k přímému nákupu vybraného počtu tokenů kryptoměny. To zahrnuje známé tokeny jako Bitcoin, Ethereum, Binance Coin nebo stablecoiny jako Tether. Pokud máte v úmyslu okamžitě vyměnit všechny tyto žetony za Cardanovu ADA, je bezpečnější použít energeticky nezávislý stabilnícoin, jako je Tether (USDT).

Účet Binance Výměna Vklad Fiat Nakupte kryptoměny

Krok 5: Vkládání kryptoměn do Binance

Místo používání fiat měn byste místo toho chtěli koupit tokeny ADA společnosti Cardano pomocí jiných kryptoměn. Protože Binance neumožňuje přímý nákup ADA s fiatem, jedná se o méně složité řešení. Jakmile se přihlásíte ke svému účtu Binance, přejděte na kartu Peněženka vpravo nahoře a klikněte na Přehled. Zobrazí se celkový pohled na vaši peněženku.

Nahoře si můžete všimnout žluté karty s nápisem „Vložit“. Klikněte na to a požádá vás o výběr kryptoměny, kterou byste chtěli vložit do své peněženky. Zde můžete také vložit prostřednictvím možností kompatibilních s fiatem. Při ukládání je třeba si zde zapamatovat několik věcí; typ kryptoměny, adresa a další značky. Řekněme, že bitcoin bereme jako příklad.

Pokud byste chtěli vložit bitcoiny do své peněženky Binance, budete muset v nabídce měn vybrat možnost „Bitcoin“. Zkontrolujte to prosím znovu. Chcete-li obdržet bitcoinový vklad na svůj účet Binance, budete muset vybrat bitcoiny z jiné peněženky jinde. Pokud například vyberete Ethereum a vložíte jej na bitcoinovou adresu, může dojít ke ztrátě tohoto Ethereum a nebude možné jej získat.

Dále budete muset zjistit správnou adresu. Adresu vkladu na Binance můžete snadno zkopírovat a vložit do procesu výběru jinde. Kryptoměnové adresy jsou vždy dlouhé a skládají se ze směsi písmen, čísel a symbolů. Jakmile adresu zkopírujete, pečlivě ji zkontrolujte, protože jediný chybějící znak by mohl riskovat ztrátu přenosu.

Dalo by se říci, že abyste ušetřili čas, rozhodněte se zkontrolovat pouze prvních a posledních 5 znaků. Nebo pro usnadnění můžete použít QR kód. Pokud se například pokoušíte vložit bitcoiny pomocí aplikace mobilní peněženky v telefonu, jednoduše se rozhodněte pro výběr pomocí QR kódu a naskenujte ten, který vidíte na Binance. Můžete si také vybrat, kterou síť chcete přenést, a bude se lišit podle toho, kolik poplatků musíte zaplatit v závislosti na přetížení těchto sítí.

Existuje několik dalších informací, které musíte udělat správně. V závislosti na tokenu kryptoměny možná budete potřebovat další značky, například „MEMO“ nebo ID platby. Kdykoli se pokoušíte vybrat uvedenou kryptoměnu z jiné peněženky, vyzve vás, stejně jako Binance, prostřednictvím procesu vkladu. Totéž platí; jednoduše zkopírujte příslušné informace a zkontrolujte je. Nyní počkejte, až bude transakce potvrzena.

Přehled peněženky Binance Exchange Cryptocurrencies Binance Exchange Kryptoměny Přehled Peněženka Vklad

Krok 6: Nákup Cardano pomocí kryptoměn

Správně, takže teď už máte na svém účtu Binance nějaké kryptoměny a plánujete koupit nějaké ADA. Tento proces je dostatečně jednoduchý a existuje několik možností, jak to udělat. Jakmile se přihlásíte, vraťte se na domovskou stránku Binance a najeďte kurzorem na kartu Obchod v levém horním středu. Můžete vidět pět různých možností; Převod, klasický, pokročilý, okraj a P2P.

Nejjednodušší je „převést“ z jedné kryptoměny na druhou prostřednictvím služby over-the-counter (OTC). Toto je nejjednodušší způsob převodu nebo výměny tokenů na Binance, i když je k dispozici pouze vybranému počtu párů kryptoměn. Nemusíte si dělat starosti s obchodními poplatky nebo s párováním s knihami objednávek. Rovněž však nemáte žádnou kontrolu, protože celý proces probíhá automaticky.

Alternativně vás „Classic“ zavede na tradičnější tržiště, kde můžete vidět grafy, knihu aktivních objednávek a seznam možností, které můžete vybrat a nastavit. Pokud váš měnový pár není k dispozici prostřednictvím možnosti OTC „Převést“, nebo pokud byste chtěli mít větší kontrolu, například nastavení preferované nákupní ceny vzhledem k trhu, pak je nejlepším řešením použití „klasického“ obchodního trhu..

Nejlepší peněženky na držení Cardano ADA

Správně, takže teď byste už přišli na to, jak koupit Cardano. Pravděpodobně hledáte způsoby, jak je bezpečněji uložit místo toho, abyste je nechali ve své peněžence. Cardano oficiálně uvádí na svém webu dvě doporučené peněženky, peněženky Daedalus a Yoroi.

Daedelus je peněženka Cardano s plným uzlem pro stolní počítače. Je jedinečný v tom, že stáhne úplnou kopii blockchainu Cardano, takže bude moci ověřit každou transakci, což dále zvyšuje bezpečnost. Nebo můžete použít peněženku Yoroi pro lehčí výpočty a snadnou instalaci. Na rozdíl od Daedalus lze Yoroi rychle nainstalovat jako rozšíření prohlížeče, nebo si ho můžete stáhnout jako aplikaci pro iOS nebo Android.

Používání aplikace v peněžence bylo propagováno jako mnohem bezpečnější způsob, jak udržet vaše kryptoměny v bezpečí, místo aby byly online na vaší burze. Cardano oficiální aplikace Daedalus a Yoroi nejsou jedinými externími peněženkami, které podporují bezpečné ukládání ADA, protože můžete také použít řešení od známých poskytovatelů peněženek, jako je Exodus nebo Ledger.

NameTypeGet
TREZOR Jeden

trezor jedna

 • Hardware
Hodnocení: 5

Získejte peněženku

Ledger Nano S

 • Hardware
Hodnocení: 5

Získejte peněženku

Peněženka Exodus

 • mobilní, pohybliví
Hodnocení: 5

Získejte peněženku

Atomová peněženka

 • Desktopový klient
Hodnocení: 4

Získejte peněženku

Daedalus

 • Desktopový klient
Hodnocení: 4

Získejte peněženku

Více informací o Cardanu

Co je to ADA?

ADA je nativní token kryptoměny blockchainu Cardano. ADA může být použita jako úložiště hodnoty, může být vsazena do široké sítě vkladových fondů společnosti Cardano, kde se získávají odměny za zabezpečení a napájení sítě nebo za účast na komunitně orientované „federované“ správě řetězce. ADA je pojmenována po matematice z 19. století Adě Lovelace, která byla také připočítána jako první počítačový programátor na světě.

V době psaní tohoto článku (4. února 2021) má ADA cenu 0,429130 USD. Díky rostoucímu přijetí společnosti Cardano je to šestá největší kryptoměna s tržní kapitalizací 13 351 291 465 USD. To dále podpořilo chuť institucionálních investorů k tokenům ADA společnosti Cardano, což dokazuje Nadcházející spuštění nové důvěry pro společnost ADA ve stupních šedi, mimo jiné altcoiny.

Cardano’s ADA has a total supply capped at 45-billion ADA (45,000,000,000), with around 31-billion ADA currently within the oběh a zbývajících 14 miliard ADA se používá pro síťové pobídky. Díky konsensuálnímu protokolu Ouroboros jsou účastníci sítě velmi motivováni pro zdravé příspěvky k napájení Cardana. Bylo naprogramováno, že množství distribuovaných pobídek ADA se bude dále zvyšovat s rostoucím využitím sítě.

Cardano ADA Logo Blue Oficiální počítačový programátor Ada Lovelace

Co je Cardano?

Cardano je decentralizovaná, otevřená a veřejná blockchainová síť, která si klade za cíl pomáhat vyvíjet decentralizované aplikace (dApps) prostřednictvím své účetní knihy s více aktivy a ověřitelnou funkcí smart-contract. Společnost Cardano, která byla založena v roce 2015, využívá speciálníOuroboros„Blockchain Proof-of-Stake (PoS), který přijal některé funkce podobné Proof-of-Work (PoW). Je postaven na upravené verzi modelu UTXO (výstup nevyčerpaných transakcí), který používají bitcoiny, nazvaný „EUTXO“.

Cardano je také prohlašováno za první peer-reviewed blockchain na světě. Místo toho, aby měl bílý papír, byla Cardanova technologie podporována rozsáhlým vědeckým a akademickým výzkumem z univerzit po celém světě. Blockchain Cardano byl postaven tak, aby bylo možné dosáhnout škálovatelnosti, interoperability, rychlosti, zabezpečení a udržitelnosti, které jsou nezbytné pro pohání aplikace v reálném světě v podnikovém i průmyslovém měřítku.

Cardano je považováno za blockchain 3. generace, upgrade oproti decentralizovaným blockchainům 1. generace, jako jsou bitcoiny, a blockchainům 2. generace s inteligentním kontraktem, jako je Ethereum. V podstatě to znamená, že blockchainová technologie Cardano je vysoce škálovatelná, s rychlými transakčními a zpracovatelskými rychlostmi a zároveň je energeticky efektivnější a ekologicky udržitelnější.

Statistiky sítě Cardano ADA Blockchain Network

Je Cardano dobrá investice?

Vidíme, že blockchain společnosti Cardano je neuvěřitelně modulární a všestranný, takže je přizpůsobitelný široké škále různých aplikací. Jeho rychlost, škálovatelnost a zabezpečení mu umožňují snadno napájet velká podniková řešení. Může vytvářet výkonné decentralizované aplikace (dApps) a zároveň (brzy, s blížící se aktualizací Goguen plánovanou na březen 2021) být schopen integrovat do svého rozsáhlého ekosystému řadu funkcí smart-contract..

Může již spravovat 1 000 transakcí za sekundu (TPS) v době blokování pouhých 20 sekund. Ale s budoucími aktualizacemi by se to mohlo stratosféricky zvýšit, aby se podpořila schopnost zpracovat 1 000 000 TPS bez obětování decentralizace nebo zabezpečení sítě. Kromě toho je vysoce energeticky účinný, takže jeho přijetí ve větším měřítku je příjemnější, pomáhá světu stát se udržitelnějším a zároveň pomáhá podnikům snižovat jejich uhlíkovou stopu.

Přestože se jedná o relativně rodící se projekt, můžeme říci, že Cardano je velmi dobrá investiční nabídka. Cardano dohromady vytváří neuvěřitelně schopnou blockchainovou síť pro běžné uživatele i velké podniky. Můžeme doufat, že jakmile více institucí začne akceptovat myšlenku blockchainu a decentralizace, stane se Cardano klíčovým hráčem v tomto prostoru.

Cílové síťové cíle Cardano ADA Blockchain

Závěr

Na závěr, jak nakupujeme průvodce Cardano, doufáme, že jste se nejen naučili, jak nakupovat Cardano, ale také jak jej bezpečně ukládat a lépe porozumět projektu Cardano jako celku. Je neuvěřitelně vzrušující doba být naživu, vidět svět konečně věnovat pozornost blockchainovým projektům a přijímat hodnoty decentralizace spolu s nesčetnými spravedlivými výhodami pro všechny.

Cardano je jedním z dosud nejúčinnějších blockchainů, který má také příznivé účinky na jeho tokeny kryptoměny. Nikdy nemůžeme skutečně centralizovat svět, pokud většina světových řídících a kontrolních institucí zcela nepřijme myšlenku decentralizace a její předání masám. S projekty jako Cardano na vzestupu jsme udělali jeden obrovský skok vpřed.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me