Jak koupit Polkadot (DOT) v roce 2021 [Průvodce kupujícími krok za krokem]

Technologie blockchain je navržena tak, aby zajistila důvěryhodné, zabezpečené a decentralizované transakce. Navzdory průlomu, který blockchain přinesl mnoha průmyslovým odvětvím, zůstává do značné míry roztříštěný. Například je obtížné převést aktiva mezi blockchainem Ethereum a bitcoinovým blockchainem. Jak blockchainový prostor roste, je třeba vytvořit systém komunikace a interakce aktiv mezi blockchainy.

K vybudování komunikačního mostu mezi blockchainy byla vytvořena platforma Polkadot. Polkadot je síť s více řetězci, která spojuje další sítě a funguje jako rámec pro přihlášení dalších blockchainů. K provádění transakcí v blockchainu Polkadot se používá DOT, jeho nativní token. V této příručce vám ukážeme, jak snadno nakupovat Polkadot, jaká je nejlepší peněženka k uložení DOT a jaké nejlepší burzy snadno koupit. 

RYCHLÝ PRŮVODCE: Jak nakupovat DOT

1. Přejděte na web Binance

2. Zaregistrujte se a nechte svůj účet ověřit

3. Nastavte 2FA

4. Klikněte na záložku „Exchange“

5. Vyberte pár, který chcete vyměnit „DOT / ETH“ nebo „DOT / BTC“.

6. Klikněte na „Koupit objednávku“ a zadejte objednávku, poté počkejte, až se vaše objednávka vyplní na kartě Objednávka

7. Nyní jste hrdým vlastníkem nějaké DOT

Přejít na Binance

Kde koupit Polkadot – 5 nejlepších burz

Cena DOT vzrostla do února 2021 na ATH 25,53 USD po svém historickém minimu 2,70 USD 20. srpna 2020. Jednou z nejméně kladených otázek při nákupu tokenu je – Proč kupujete token? Většina lidí kupuje token, protože věří v projekt; pro jiné je to výhradně pro ziskové / investiční účely, zatímco pro některé je cílem vsadit takové žetony. Bez ohledu na důvod, proč si chcete token koupit, musíte projít burzou. Kryptoburzy vám poskytují snadný přístup k nákupu a prodeji tokenu podle vašeho výběru. Při výběru peněženky ke koupi tokenu musíte vzít v úvahu určité faktory, jako je měna, se kterou chcete nakupovat, a kryptoměnové páry podporované na burze.

NameDeposit MethodBuy
Binance

výměna binance

 • Bankovní převod (ACH)
 • bankovní převod
 • Kryptoměna
 • Debetní karta
 • Bankovní převod
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

HBTC

 • Krypto
 • Kreditní karta
 • Bankovní převod
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

Huobi

 • Kreditní karta
 • PayPal
 • TransferWise
 • Krypto
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

OKEX

 • Krypto
 • Kreditní karta
 • Bankovní převod
 • Debetní karta
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

Podrobný průvodce nákupem Polkadotu 

Posledních několik měsíců bylo pro DOT vzrušujícím okamžikem, jak rostla cena i její komunita. V srpnu 2020 se přesuneme ze sestupné pozice a v únoru 2021 dosáhneme historického maxima 30 USD. I když v době psaní této zprávy trh zažíval prostoje s hlavní měnou v červených číslech.

DOT však postupem času ukázal, že má potenciál pro růst. Například jeho cena 20. srpna 2020 činila 2,94 USD a poté 3. ledna 2021 se cena posunula na 9,22 USD. Cena DOT zaznamenala další výrazný růst 17. ledna 2021, cena zdvojnásobila svou pozici na 18,28 USD a poté se do 13. února 2021 zrodil nový ATH za 30,04 USD. S astronomickým růstem, který DOT zažil, vám tento průvodce ukáže, jak koupit Polkadot.

Jak koupit Polkadot na Huobi

Krok 1: Vytvořte si účet na Huobi Global a ověřte svůj účet a proveďte svůj KYC

Krok 2: Klikněte na „Zůstatky“ v horní části stránky Huobi a poté přejděte na „Výměnný účet“, abyste vložili USD. Převod USD na BTC

jak koupit polkadot

Krok 3: Vyhledejte DOT a klikněte na pár DOT / BTC. 

Krok 4: Nejprve zkontrolujte svůj zůstatek, abyste se ujistili, že jste vložili vklad v USD nebo BTC, poté zadejte částku DOT, kterou chcete koupit, a poté klikněte na nákup.   

POZNÁMKA Ke koupi své DOT můžete použít tržní objednávku nebo omezit objednávku. Příkaz stop-loss můžete také použít, pokud se rozhodnete obchodovat krátkodobě, abyste zabránili ztrátě.    

Jak nakupovat Polkadot na OKEx

Krok 1: DOT byl uveden na OKEx 17. července 2020. Chcete-li koupit DOT, nejprve si vytvořte účet na webu OKEx a dokončete proces registrace.

Krok 2: Dále vyberte způsob nákupu nebo prodeje; na výběr jsou tři způsoby: Quick Trade, P2P Trade a Block Trade. Chcete-li nakupovat pomocí USD, vyberte metodu Quick Trade, protože je to nejrychlejší metoda. 

Krok 3: Přejděte na „Spotové obchodování“, které je ve středu horní části stránky a vyhledejte DOT / BTC, vyberte správný pár a zadejte částku, kterou chcete koupit. Než budete pokračovat, ujistěte se, že byly vaše BTC úspěšně zakoupeny. 

Krok 4: Můžete také vložit DOT přímo do OKEx nebo převést DOT z OKEx do peněženky podle vašeho výběru. 

Nejlepší peněženky na držení Polkadotu

Jedním z faktorů, které ovlivnily růst ceny DOT, je jeho tokenová redenominace, ke které došlo v srpnu 2020. Polkadot musel podstoupit redenominaci z původního prodeje. Polkadot přerozdělil tokeny, které dříve zaslali svým investorům, a nová distribuovaná DOT zajistila, že investoři získali více DOT. To znamená, že zůstatek DOT bude 100x vyšší a cena za DOT bude 100x nižší (10 000 000 DOT se stane 1 000 000 000).

Pro dlouhodobé držitele je bezpečnější držet žetony v peněžence. Procento DOT, které vlastníte, ve vztahu k celkové nabídce zůstane nezměněno. Protože většina mobilních a desktopových peněženek je zdarma a je k dispozici v systémech Windows, macOS a Linux, Android a iOS, většina uživatelů kryptoměn jim dává přednost. V této příručce „Jak nakupovat Polkadot“ se však podíváme na některé z nejlepších pevných peněženek pro uložení DOT.

NameTypeGet
Trezor Model T

 • Hardware
Hodnocení: 5

Získejte peněženku

Důvěřujte peněžence

 • mobilní, pohybliví
Hodnocení: 5

Získejte peněženku

Peněženka Safepal

 • Hardware
Hodnocení: 4

Získejte peněženku

Více informací o Polkadotu [FAQS]

Co je Polkadot?

Polkadot je blockchainový protokol, který se zaměřuje na zjednodušení interoperability a křížové komunikace mezi více blockchainy jejich spojením v jedné síti. Síť Polkadot se skládá ze základních částí, které umožňují její interoperabilitu. Zahrnují Relay Chain, Parachains, Parathreads a Bridges. Jednotlivé sítě v síti Polkadot se nazývají Parachains a jsou závislé na řetězci Relay, který je páteří sítě.

Jedná se o komunikační uzel mezi Parachains. Na druhou stranu Parathreads umožňují sítím nakupovat sloty dostupné v aukci před zakoupením drahého slotu Parachain. Bridge však připojuje již existující blockchainy jako BTC nebo ETH do sítě Polkadot, což umožňuje převod aktiv mezi sítí Polkadot a dalšími blockchainy. 

Je Polkadot dobrá investice?

Rok 2020 byl pro DOT docela pomalým rokem, kdy po dlouhou dobu zažíval výpadky. DOT však zažil nebývalý růst a dokonce získal nová historická maxima. Pokud jde o určení, zda je mince dobrá investice, vstupuje do hry mnoho faktorů, protože trh může být docela volatilní. Polkadot má však skvělý tým s odkazem na Web3 a Ethereum a jeho cestovní mapa a partnerství ukazují velký příslib. Investoři by si však měli před nákupem mince udělat vlastní průzkum.   

O tokenu Polkadot (DOT)

V době psaní tohoto článku cena Polkadotu je 29,53 $ s 24hodinovým obchodním objemem 5 134 540 893 $. Pouze na Binance má DOT / BTC objem obchodování 791 128 313 USD. V současné době je zařazen jako # 5 na trhu s mincemi s tržním stropem ve výši 26 874 224 732 USD a cirkulující dodávkou 908 579 386 DOT mincí. Je to však max. Nabídka není k dispozici.

Tým Polkadot

Polkadot je open-source projekt, který založili Gavin Wood, Robert Habermeier a Peter Czaban a je podporován nadací Web3. Web3 Foundation je švýcarská nadace založená za účelem usnadnění plně funkčního decentralizovaného webu. Aby byla zajištěna plná funkčnost Polkadotu, Web3 Foundation pověřila vybudováním Polkadotu pět týmů a více než 100 vývojářů. Jeho tři zakladatelé však jsou 

Gavin Wood je také prezidentem nadace Web3 Foundation, spoluzakladatelem Ethereum, zakladatelem Parity Technologies a tvůrcem inteligentního kódovacího kontraktu jazyka Solidity. Jeho znalosti v oblasti kryptoměn a blockchainu pomohly při budování Polkadotu.

Robert Habermeier je uznávaný vývojář a výzkumník v oblasti kryptoměn a blockchainů a také Thiel Fellow.

Peter Czaban je technologický ředitel nadace Web3 Foundation a v současné době pomáhá vyvíjet novou generaci distribuované technologie s PlantingSpace.

Závěrečný verdikt 

Polkadot je velmi atraktivní projekt, za nímž stojí skvělý tým. Jeho zaměření na řešení problémů s interoperabilitou s blockchainy si ho získalo mnoho lidí v prostoru. Nadále však vylepšuje svoji síť. Je to stále relativně mladý projekt, ale jeho cena vzrostla a zdá se, že má potenciál pro další růst. Jedná se o projekt s otevřeným zdrojovým kódem a vytvořil platformu připojení pro budoucí současné i minulé blockchainové projekty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me