Jak koupit XRP Ripple v roce 2021 [Podrobný průvodce]

Pokud sledujete novinky o kryptoměnách, nepochybně jste o Ripple slyšeli. V posledních měsících vytvářejí hodně řečí, ne všechno dobré. Na druhou stranu, společnost Ripple Labs (společnost, která vyvíjí platební protokol Ripple) a dva z jejích nejlepších manažerů byla v prosinci 2020 žalována americkou komisí pro cenné papíry a burzy za prodej tokenů XRP, což vedlo k mnoha výměnám, které XRP vyřadily. Na dobré straně se zdá, že zájem o XRP navzdory soudnímu řízení stále roste a ceny XRP obecně rostou.

XRP je v současné době světovou kryptoměnou č. 4 z hlediska tržní kapitalizace a minulý měsíc se dokonce krátce umístila na druhém místě. Pokud vás zajímají, ale nevíte, jak získat nějaké žetony, jste na správném místě. Přečtěte si podrobného průvodce nákupem XRP.

RYCHLÝ PRŮVODCE: Jak nakupovat XRP

1. Vytvořte nebo se přihlaste ke svému účtu Binance

2. Ověřte svůj účet

3. Klikněte na „Peněženka“, poté na „Fiat a Spot“, poté na „Vložit“

4. Vyberte způsob vkladu (krypto nebo fiat)

5. Přeneste své krypto nebo fiat do své peněženky Binance

6. Klikněte na „Trhy“ na horní liště Binance

7. Klikněte na kartu „VŠECHNY trhy“ a do vyhledávacího pole zadejte „XRP“

8. Klikněte na obchodní pár, který chcete použít.

9. Do pole „Celkem“ zadejte částku, kterou chcete utratit, a zkontrolujte, kolik XRP obdržíte.

10. Klikněte na tlačítko „koupit XRP“

Přejít na Binance

Kde koupit XRP Ripple – 5 nejlepších burz

NameDeposit MethodBuy
Binance

výměna binance

 • Bankovní převod (ACH)
 • bankovní převod
 • Kryptoměna
 • Debetní karta
 • Bankovní převod
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

Kraken

 • Elektronický bankovní převod
 • Bankovní převod (SEPA)
 • Bankovní převod
 • Ethana Custody
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

Bithumb

 • KRW (prostřednictvím služby úschovy)
 • Krypto
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

Výměna VCC

 • Krypto
 • Bankovní převod
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

BtcTurk Pro

 • Bankovní převod (pouze turecká lira)
 • Krypto
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

Podrobný průvodce nákupem XRP

Dobře. Nyní, když víte, „kde“, je čas zjistit, jak koupit XRP. Protože většina z vás bude nakupovat pomocí kryptoměn, které již vlastníte (a jsou uloženy ve vašich osobních peněženkách, jak byste vždy měli), jedná se o podrobného průvodce, který vám ukážeme. Pokud používáte fiat měnu, nebojte se. Kroky jsou velmi podobné a tato příručka by měla fungovat i pro vás. V tomto příkladu předpokládáme, že chcete koupit XRP v hodnotě 0,1 ETH. Začněme.

Krok 1: Vytvořte si účet na Binance

Pokud již máte účet Binance, můžete tento krok přeskočit.

Ti z vás, kteří nemají účet Binance, by nyní měli přejít na www.binance.com a kliknout na žluté tlačítko „Registrovat“ v horním banneru.

Vyplňte svou e-mailovou adresu, vytvořte a zajistit heslo (nezapomeňte, že „0000“, „1234“ nebo „heslo“ jsou ne secure!), poté klikněte na „Vytvořit účet“ a podle pokynů proveďte ověření a aktivaci účtu. Měli byste také nastavit dvoufaktorové ověřování (2FA) pro některé další zabezpečení. K dispozici je také možnost vytvoření účtu pomocí mobilního čísla místo e-mailu.

Krok 2: Vložte své prostředky

Po vytvoření a zabezpečení účtu Binance je dalším krokem uložení Etheru, který použijete pro nákup XRP. To znamená převod ETH z adresy vaší osobní peněženky do vaší peněženky Binance ETH. Tuto adresu tedy budete muset najít.

Nejprve se přihlaste ke svému účtu Binance a na horní liště klikněte na „Peněženka“ a poté na „Fiat a Spot“.

Tato stránka zobrazuje váš obecný zůstatek. Jinými slovy, kombinovaná hodnota tokenů ve všech vašich peněženkách. Klikněte na tlačítko „Vložit“ v horní části.

Protože vkládáme kryptoměny, klikněte na kartu „Krypto“.

Na této stránce vyberte z rozevírací nabídky token, který chcete vložit. V tomto případě vložíme Ether. Vpravo se zobrazí vaše adresa peněženky Binance ETH. Zde můžete zkopírovat adresu do schránky nebo naskenovat QR kód.

Nyní přejděte do osobní peněženky vašeho Etheru a převeďte požadovanou částku na adresu peněženky, kterou jste dostali výše. Po několika minutách, po dokončení všech síťových potvrzení, bude váš ETH v Binance, připravený k nákupu vašeho XRP.

Krok 3: Nákup XRP

Když je váš Ether nyní v Binance, je čas koupit si XRP. K tomu budete muset přejít na trh kryptoměn Binance. Klikněte na „Trhy“ na horní liště.

Jelikož nakupujeme s ETH, klikněte na kartu „ALTS Markets“ a do vyhledávacího pole vpravo zadejte XRP. Nyní klikněte na obchodní pár XRP / ETH. Objeví se vyskakovací okno, které vám nabízí výběr mezi pokročilým nebo klasickým obchodním rozhraním. Classic pro vás bude v tuto chvíli naprosto v pořádku.

To, co nyní vidíte, je stránka trhu pro obchodní pár XRP / ETH. Vím, že tyto stránky se mohou zdát ohromující, pokud je vidíte poprvé, ale nebojte se. V horní části jsou uvedeny některé informace o cenách a cenový graf. Část, kterou potřebujete k nákupu, je dole. To je místo, kde se akce stane, takže přejděte dolů.

Pravý sloupec slouží k prodeji XRP pro ETH, takže se musíme podívat na levý sloupec. Do pole „Celkem“ vyplňte, kolik ETH chcete utratit.

V tomto příkladu kupujeme XRP v hodnotě 0,1 ETH. Po zadání 0,5 do pole „Celkem“ zde uvidíme, že získáme 381 XRP. Jakmile je vše vyplněno, dokončete proces kliknutím na zelené tlačítko „Koupit XRP“. Za pár minut budou vaše XRP tokeny ve vaší peněžence Binance.

Jak vidíte, není to příliš těžké. Po provedení těchto jednoduchých kroků jste nyní vlastníkem 381 tokenů XRP.

Nejlepší peněženky pro XRP Ripple

Nyní, když víte, jak koupit XRP a vlastnit prvních 381 tokenů, otázkou je, kam je uložit. Vždy pamatujte, že není dobrý nápad nechat své žetony v peněženkách příliš dlouho. Osobní peněženky jsou pro dlouhodobé skladování mnohem bezpečnější.

Zajíc jsou některé z nejlepších peněženek XRP:

NameTypeBuy
TREZOR Jeden

trezor jedna

Hardware Hodnocení: 5

Získejte peněženku

Ledger Nano X

Hardware Hodnocení: 5

Získejte peněženku

Atomová peněženka

Desktopový klient Hodnocení: 4

Získejte peněženku

Všechny tyto peněženky jsou skvělými možnostmi pro ukládání XRP, i když mnoho uživatelů uvádí, že Gatehub může být velmi chybný. Peněženky Edge i Atomic mají dobré zabezpečení i funkčnost a jsou skvělé, pokud začínáte v kryptoměně. Pokud však uvažujete o velkých investicích do kryptoměn nebo plánujete dlouhodobé držení, nic nepřekoná hardwarovou peněženku.

Co je XRP?

V roce 2012 vytvořila americká společnost Ripple Labs službu RippleNet. Účelem RippleNet je být globální decentralizovanou platební platformou. Jinými slovy, rychlý a bezpečný způsob odesílání plateb do celého světa s nižšími náklady než na stávajících platformách.

Platby na RippleNet se provádějí pomocí tokenu XRP a registrují se na blockchainu zvaném kniha XRP. Striktně vzato, Ripple je název společnosti a platební platformy, blockchain se nazývá XRP Ledger a kryptoměna je prostě XRP. Mnoho uživatelů však pro libovolného z nich používá název „Ripple“.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi XRP a jinými kryptoměnami, jako je bitcoin?

Možná největším rozdílem mezi XRP a ostatními hlavními kryptoměnami je to, že XRP vytvořil nezisková společnost, která spravuje a prodává tokeny.

Na rozdíl od bitcoinů nelze tokeny XRP těžit. V okamžiku, kdy byl spuštěn, vlastnilo všech 100 miliard XRP společnost Ripple Labs, která poté čas od času prodala některé tokeny. V době psaní tohoto článku je v oběhu asi 45% všech tokenů XRP.

Bitcoiny a většina ostatních kryptoměn, jako je Ether, se také snaží decentralizovat ekonomiku, převzít kontrolu nad vládami a bankami a předat ji uživatelům. Ripple chce být používán hlavně pro transakce mezi bankami.

Je XRP dobrá investice?

V současné době je SWIFT hlavní platformou pro globální platby. SWIFT však existuje téměř 50 let a ukazuje svůj věk, který již není tak efektivní jako kdysi. Někteří odborníci tvrdí, že Ripple by se nakonec mohl stát dalším SWIFTem. Nestane se to rychle, ale pokud se tak stane, XRP by se z dlouhodobého hlediska mohlo stát velmi cenným.

V krátkém a střednědobém horizontu bude hodnota XRP jako investice do značné míry záviset na tom, jak velký zájem může XRP vyvolat mezi uživateli ve světě, kde by XRP mohl být považován za reprezentaci centralizace a regulace a další krypta jako svobodu a decentralizaci (druh jako Iron Man a Team Captain America v občanské válce).

Pokud vezmeme v úvahu nedávné chování cen kryptoměn obecně a zejména XRP, zdá se, že zájem je, a XRP může být také dobrou krátkodobou investicí.

Závěr

Doufáme, že vám tento článek poskytne lepší představu o tom, co je XRP a jak se liší od ostatních kryptoměn. Je pravda, že kolem Ripple došlo ke kontroverzi kvůli soudu SEC a kvůli tomu, že byl vyřazen z mnoha důležitých výměn. Zájem však stále existuje, soudě podle způsobu, jakým ceny XRP směřují nahoru.

Nyní, když víte, jak koupit XRP, pokud se vám líbí jako možnost investice, můžete skočit na Binance nebo na jinou burzu a dostat své ruce na nějaké žetony. Ale co myslíš? Jste tým Steve nebo Tony ohledně decentralizace ve financích? Dejte nám vědět v komentářích.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me