Nejlepší hardware pro těžbu etherea 2021 – AMD vs. NVIDIA vs. Geforce

1. Radeon R9 295X2 2. Radeon R9 HD 7990 3. AMD Radeon RX 480
Radeon-R9 Radeon-R9-HD-7990 Radeon-RX-480
ZKONTROLUJTE CENU! ZKONTROLUJTE CENU! ZKONTROLUJTE CENU!

hardware pro těžbu ethereumTěžbu lze pochopit, když se používá v analogii zlata pro kryptoměny. Uvědomujeme si, že zlata a dalších drahých kovů je málo, stejně jako digitálních tokenů, takže jediný způsob, jak zvýšit jejich množství, je jejich těžba. Těžba je také metoda k zabezpečení sítě kryptoměn vytvářením, ověřováním a šířením bloků v blockchainu. V tomto článku si projdeme nejlepší těžařský hardware Ethereum, ale nejdříve se podívejme na základy.

Účel těžby ETH

Většina zákazníků bank důvěřuje jejich službám, protože je známo, že vedou přesné záznamy o všech transakcích, aby zabránili podvodné činnosti. Blockchainy však fungují mírně odlišnými způsoby. Celá síť ověřuje a přidává transakce do své veřejné knihy, místo kontroly je v rukou jediného zprostředkovatele. Ačkoli hlavním důvodem absence zprostředkovatele je minimalizace důvěry, stále musí existovat fyzická entita, která zajišťuje všechny finanční záznamy, aby zajistila, že nikdo nebude podvádět.

Těžba je jednou z takových inovací, díky níž je decentralizované vedení záznamů legitimní volbou. Těžba sleduje historii transakcí a zároveň předchází podvodům.

Jak funguje těžba?

Konsensu je dosaženo výběrem bloku nejvyšší úrovně obtížnosti. Horníci vytvářejí bloky, které ostatní kontrolují na platnost. Blok je považován za platný, pouze pokud obsahuje Proof of Work (PoW). Ethereum 1.1 však bude pravděpodobně nahrazeno modelem Proof of Stake.

Horníci se zapojují do kvízu tím, že se snaží posoudit a uhodnout správnou odpověď na hádanku, dokud jeden z nich nevyhraje. Těžaři primárně spouštějí jedinečná data záhlaví transakčního bloku, která obsahují podrobnosti, jako je časové razítko a verze softwaru, pomocí hash funkce. Hašovací funkce se používá k indexování a identifikaci položek v obrovské databázi informací, protože je snazší najít krátkou hodnotu hash než dlouhý řetězec nebo text. Během těžby hash vrací řadu náhodných písmen a čísel pevné délky. Horník najde hash, který odpovídá cíli, a tím je oceněn etherem a blok je vysílán po síti pro každý uzel a přidán do své vlastní kopie hlavní knihy.

Jakýkoli horník účastnící se sítě se označuje jako uzel a očekávaná hodnota každého uzlu z těžby je pravděpodobně úměrná jejich těžební síle nebo hash rychlosti.

Když horník najde hash, druhý horník přestane na tomto bloku pracovat a přejde k dalšímu. Metoda řešení hádanek se nazývá „důkaz práce“, protože neexistuje šance na podvádění a uhodnutí správné odpovědi. Horník každých 12-15 sekund najde blok a algoritmus posune úroveň obtížnosti podle jeho rychlosti, aby poskytl 12sekundový čas řešení. Horníci vydělávají tento ether, což závisí především na štěstí a množství výpočetního výkonu, který je do něj vložen. Algoritmus důkazu práce, který ethereum používá, se nazývá ethash, který je navržen tak, aby vyžadoval více paměti, aby bylo obtížné těžit pomocí drahých ASIC. ASIC jsou těžební čipy, což je jediný výnosný způsob těžby bitcoinů.

Požadavky na těžbu etherea

Softwarové požadavky pro těžbu ETH

 • V závislosti na vybraném GPU budete potřebovat nejnovější ovladače.
 • Pokud váš řidič neobsahuje funkce pro sledování přetaktování a zvyšování teploty, budete muset najít samostatný nástroj, který vám poskytne potřeby.
 • Ujistěte se, že máte správný těžařský software Ethereum.

Hardwarové požadavky na hardware těžby etheru

 • Spolehlivý a cenově výhodný napájecí zdroj.
 • Minimálně 4 GB systémové paměti RAM.
 • Pokud chcete použít více GPU, zajistěte dobře větrané situace.
 • Přiměřeně rychlé připojení k internetu.

Odměny za těžbu ETH

 • Úspěšný těžař PoW vítězného bloku získá následující:
 • Odměna za vítězný blok skládající se z přesně 3,0 etheru.
 • Bude kompenzován veškerý plyn, který byl spotřebován během provádění transakcí provedených vítězným blokem. Vzniklé náklady na plyn se převádějí na účet horníka.
 • „Strýci“ jsou zastaralé bloky, které byly nadřazenými bloky nebo předky bloků včetně. Za použití strýců za použití strýců v bloku je přidělena další odměna ve formě 1/32 počtu použitých strýců. Uživatel obdrží 7/8. Odměnu za statický blok.

Hardware pro těžbu Eth: Co je třeba vzít v úvahu?

Horníci hledají efektivní hardware pro těžbu ethereum, aby snížili účty za elektřinu a snížili náklady.

Pamatujte, že než získáte hardware, ujistěte se, že máte software pro těžbu ethereum, fond těžby etheru a hardwarovou peněženku ethereum pro ukládání etheru. K těžbě ethereum je vyžadován hardware s názvem Graphics Processing Unit (GPU). Horníci, původně zamýšlení používat počítačové procesory, později zjistili, že GPU jim dodávají více hashovací síly.

Chcete-li vybrat nejlepší GPU pro váš hardware pro těžbu eth, musíte se rozhodnout, jak silný chcete, aby vaše souprava byla a kolik jste ochotni utratit za elektřinu a samotný GPU.

Zatímco některé GPU mají vyšší rychlost hašování, také spotřebovávají obrovské množství elektřiny. Horníci často kupují nejlepší hardware pro těžbu ethereum od Amazonu nebo eBay a v závislosti na tom, zda je váš prodejce může odeslat do vaší země, bude nákup GPU snadnějším úkolem. Cena elektřiny se v různých zemích liší a těžaři ze zemí jako Čína a Island mají často výhodu oproti svým protějškům kvůli levným nákladům na elektřinu.

Před nákupem těžební karty si musíte být vědomi celkového příjmu a návratnosti investic také známé ROI. S kalkulačkou těžby ethereum lze tyto hodnoty vypočítat s ohledem na energetické účty a možné poplatky. Těžařská kalkulačka může poskytnout lepší hodnocení různých grafických karet. Více populárně používané kalkulačky jsou kalkulačka těžby etherea a kalkulačka zisku společnosti Coinwarz.

Pro těžbu jsou preferovány grafické karty AMD (Radeon) nebo Nvidia (Geforce). V dřívějších dobách měly karty AMD lepší výkon, ale nedávné karty Nvidia je výkonově zastínily. Zatímco karty AMD jsou levnější a nabízejí větší potenciál pro úpravy, Nvidia má lepší podporu přetaktování v systému Windows. Vzhledem k popularitě těžby kryptoměn založené na GPU, náklady na těžbu vystřelily přes střechu, což dále vedlo k nedostatku karet s efektivní kvalitou a pro výrobce je těžké vytvořit karty, které by splňovaly požadavky těžařů.

Počáteční cena zaplacená za vaši těžební kartu je částka, kterou si karta zaplatí sama, na základě vašich těžebních zisků. Hashrate karty je rychlost, kterou karta dosahuje za ideálních podmínek těžby s Claymore 9.6, ale bez jakéhokoli přetaktování. Karta čerpá během těžby životaschopné množství energie a je indikována odběrem energie a měří se na výstupu.

Efektivitu lze určit dělením hash rate se spotřebou energie a ze všech zřejmých důvodů jsou novější karty efektivnější. Míra účinnosti je důležitým faktorem, protože čím vyšší je účinnost, tím větší je zisk po výpočtu návratnosti investic. Uvádíme nejlepší karty pro těžbu ethereum, abyste si mohli vybrat ze seznamu.

Tipy k vaší vlastní těžební soupravě na Mine Ethereum

Pro těžaře blockchainu Ethereum je odměna ve smyslu etherové mince a těžba etheru se stala docela populární. Lidé zřizují těžební soupravy ve svých domovech a kancelářích, aby si vydělali nějaký digitální majetek. Horníci musí uhodnout řetězec znaků známých jako hash a poté se hash zkontroluje s předchozím blokem a vytvoří se další blok. Tento proces je znám jako „důkaz práce“ a odměny se přenášejí do hornické peněženky.

Těžba etherea je docela snadná, jakmile víte, co děláte. Vše, co potřebujete, je pěkně úhledný hardware a zbytek je snadný. Pokud jste hráč a jste docela vážný, váš systém bude pravděpodobně dobrý, aby mohl těžit.

Nastavení těžební soupravy je trochu nákladné, ale celkově jsou odměny dostatečné k pokrytí výdajů v průběhu let. Dvě nejdůležitější součásti, které tvoří jakoukoli těžební soupravu, jsou zdroj energie a jednotky grafického zpracování.

Pro nejlepší těžební zážitek z Etherea je lepší mít k plošinám připojeny dva GPU. Získání více GPU znamená, že budete muset rozšířit napájení a také zvýšit rozpočet systému.

Zbytek hardwaru, který je vyžadován k vybudování těžební soupravy, je stejný jako herní systémy, což znamená, že GPU se doporučuje pocházet od nejlepších společností. Hráči a těžaři obvykle používají ty, které vyrábí AMD nebo NVIDIA.

Další věc, kterou musíte získat, je těžební software. Software pro těžbu je program, který spojí konce sítě Etherea a hardwaru, který jste nastavili.

Pro specializované těžební soupravy se software jako EthOS, Claymore a Geth osvědčil jako velmi užitečný pro získání odměn v důsledku těžby.

Další vybavení, které budete potřebovat pro těžbu, jsou typické počítačové komponenty jako základní deska, RAM, CPU, zdroj energie, monitor a připojení k internetu.

Podle svého požadavku můžete přidat další GPU, ale pokud přidáváte více GPU, budete také muset upgradovat základní desku a RAM.

Jakmile nastavíte program za běhu, budete jej muset čas od času zkontrolovat a zajistit, aby běžel hladce.

Budete však muset zkontrolovat také chlazení systému. Pokud se přehřeje, může se systém vypnout a pozastavit těžbu a budete muset celý proces restartovat znovu.

Jak dlouho můžete těžit Ether?

Konečná úroveň Etherea označuje přechod mezi Proof of work (PoW) a Proof of Stake (PoS). Jakmile je této úrovně dosaženo, nelze už těžit žádný ether.

Top 10 Nejlepší hardware pro těžbu etherea 2021

1. Radeon R9 295X2

Radeon R9 295X2Má vysokou hashovací rychlost GPU Ethereum na trhu 46 MH / s a ​​má spotřebu energie 500W. Cena za 600 USD je mírně drahá, ale je preferována, protože tento GPU je efektivní kombinací dvou nejvýkonnějších GPU v současném věku.

Má náklady na energii za den 1,44 USD a denní návratnost 2,23 USD a cena za MH / s je 13,04 USD a roční návratnost se odhaduje na přibližně 586,43 USD.

Je považován za jednu z nejlepších grafických karet pro jakýkoli hardware pro těžbu etheru. Jedná se o extrémně pokročilý vícejádrový grafický procesor. Má kapalinou chlazený chladicí systém doplněný dvěma ventilátory a je jedním z nejrychlejších GPU, které AMD uvedlo na trh. Na rozdíl od tradičního bloku chladiče a ventilátoru se tento GPU skládá z kapalného chladicího systému od společnosti Asetek a každý GPU má svůj vlastní chladicí blok. Ačkoli existuje centrální ventilátor, který tlačí vzduch přes obě jádra, většina chlazení pochází z chladicí kapaliny, která je tlačena do bloku chladiče. To vede k mnohem lepšímu chladicímu systému. Tato karta stojí nejvíce z ostatních dostupných těžebních karet, ale poskytuje návratnost 2,23 $ za den. Může také těžit přes dostatek etherea, aby se sám zaplatil za méně než rok, přibližně 269 dní.

Profesionálové

 • Bude hrabat více za den než jakákoli jiná dostupná grafická karta. Má skvělý poměr zisku, díky kterému se zdá, že je to dobrá volba navzdory vysoké ceně.
 • Jedná se o rychlý a výkonný GPU se skvělým chladicím systémem.

Nevýhody

Je to drahé GPU pro použití v těžební soupravě. Nejen, že počáteční náklady na nastavení jsou mnohem vyšší, ale i náklady na energii jsou poměrně strmé. Nemusí být vhodný pro začátečníky. Radeon R9 295X2 nemusí být ideální pro novou těžbu, ale má velmi dobrý potenciál zisku.

ZKONTROLUJTE CENU V AMAZONU

2. Radeon R9 HD 7990

Radeon R9 HD 7990Hashrate r9 295 × 2 je 36 MH / s, což je druhá nejvyšší rychlost mezi nejlepšími kartami pro těžbu ethereum, na druhém místě za Radeon R9 295X2. Pokud chcete vybudovat nejlepší hardware pro těžbu etheru, musíte mít tuto kartu.

Spotřeba energie 375 W na zdi a každý GPU má návratnost přes 470 $ ročně a má poměr zisku za den 56%. K dispozici u online prodejců, jako je Amazon, je to jedna z nákladově nejefektivnějších alternativ pro těžaře Ethereum. Radeon HD 7990 má hashovací rychlost 36 MH za sekundu. Má dobu návratnosti, která mírně přesahuje jeden rok. Má denní náklady odhadované na 1,08 $ a návratnost 1,29 $.

Profesionálové

 • Druhá nejvyšší hash sazba
 • Je to přátelské k rozpočtu
 • Mírná spotřeba energie
 • Očekávaná návratnost investic je každý rok 470 USD

ZKONTROLUJTE CENU V AMAZONU

3. AMD Radeon RX 480

Radeon RX 480Jeden z nákladově nejefektivnějších a nejekonomičtějších hardware s hashovací rychlostí 25 MH / s.

Cena energie za den je výrazně nižší než u již zmíněného hardwaru, a to 0,4320 USD.

Poskytuje denní návratnost 1,21 USD, a tedy roční návratnost 440,91 USD.

Jeho cena za MH je pouze 7,96 USD, což je na trhu kryptoměn velmi žádané. Je však třeba poznamenat, že Radeon RX 480 má 4GB verzi, která běží na 7 GHz, a dražší 8GB model, který běží na 8 GHz. Ve srovnání s 8GB modelem běží 4GB model pomaleji asi o 2–3 MHz. Proto je verze 8 GB doporučena pro všechny těžební účely. Síla Radeon RX 400 nemůže být nikdy narušena a RX 480 není výjimkou, která přináší dobré výsledky výkonu.

Profesionálové

 • Nejlevnější volba pro horníky
 • Dobrá hash rate a lepší návratnost za den

Nevýhody

 • Nedostatek chladicích zařízení.
 • Nedostatečné přetaktování pro frekvence GPU

ZKONTROLUJTE CENU V AMAZONU

4. Radeon RX 470

Radeon RX 470Má střední hashovací rychlost 24 MH / s Stejné náklady na energii jako Radeon RX 480 za 0,4320 USD

Jeho cena za MH / s je 9,13 USD, což znamená denní návratnost 1,15 USD a roční výsledek 418,16 USD.

Během těžby etherea na RX 470, kdy byla rychlost hodin nastavena na 1300 ot./min, byla teplota GPU na 70 stupních Celsia. Ruční zvyšování teploty se proto jeví jako lepší volba, zvláště pokud těžíte mince, jejichž algoritmy intenzivněji využívají prostředky grafického procesoru. Spotřeba energie se zdá být vyšší než u RX 480. Většina uživatelů používá Radeon RX 470 bez potíží se softwarem.

Profesionálové

 • Je vybaven osmikolíkovým konektorem PCI-E
 • Dobrý chladicí systém
 • Taktovací frekvence grafického procesoru 1260 MHz

Nevýhody

 • RX 470 je vybaven pomalou pamětí. Proto bude těžba pomalejší.

ZKONTROLUJTE CENU V AMAZONU

5. NVIDIA GTX 1070

NVIDIA GTX 1070Může těžit rychlostí hash 30 MH / s při spotřebě pouhých 100 W energie.

Má VRAM 8 GB GDDR5 a příkon 25 W. Počáteční těžební výkon byl docela pozoruhodný, zatímco akciová hodinová karta těžila Ethereum s hashovací rychlostí 31MH / s. Klíčovou vlastností je, že nižší cena přináší výkonnostní kvality modelu 1080. Má architekturu GPU v Pascalu a rychlost paměti 8 Gbps.

GTX 1070 – Který z nich koupit?

I když mají 3 chladicí systémy, uživatelé si stále stěžují, že GTX 1070 mají nejslabší ventilátory ve srovnání s jeho protějšky.

Zatímco GPU Founders Edition mají skvělou stabilitu a nadprůměrnou hashovací rychlost, jejich fanoušci bývají mezi hlučnými.

ASUS Strix je velmi vyhledávaný. Přes vysoké náklady mají uživatelé dobrou hashovací frekvenci a tiché a odolné ventilátory. Zotac 1070 AMP má velmi dobrý hashrate a je připevněn dvěma chladiči.

Když je vysoká poptávka, GTX 1070 může být docela předražený, ale pokud jej najdete za slušnou cenu, ukázal se jako dobrý umělec. Použitím funkce přetaktování se vaše hashrate může zvýšit o 10% na 31MH / s. Díky spoustě VRAM a rozumné spotřebě energie je horníky velmi vyhledávaný.

ZKONTROLUJTE CENU V AMAZONU

6. Geforce GTX 1080 Ti

Geforce GTX 1080 TiGTX 1070 Ti je označován jako GPU nové generace, který obsahuje spoustu zajímavých funkcí.

GTX 1070 lze nakonfigurovat až na 32 MH / s hashrate, čehož lze dosáhnout pomocí GTX 1070 Ti. Má příkon 120 W spolu s 8bitovou 256bitovou pamětí GDDR5.

Jednou z klíčových funkcí je chladicí systém. Karta obsahuje tři ventilátory a každý ventilátor je ve výchozím nastavení vypnutý a začne se otáčet až poté, co karta dosáhne 64 stupňů.

Díky ventilátorům Windforce a kompozitním tepelným trubicím je o 50% efektivnější než GTX 1070 FE. S velkým množstvím RAM a velkou hashovací rychlostí může tato karta těžit Ethereum po celá léta. Karty však vysoké počáteční náklady a spotřeba energie znamenají, že ziskovost bude pomalý proces. Prodává se za 800 USD, ale poptávka po těžbě může zvýšit cenu na více než 1000 USD.

Všimněte si také, že GTX 1070 Ti je vybaven 432 jádry CUDA, což zrychluje těžbu etherea díky 8 GB paměti GDDR5 s 8 gigabajty za sekundu. Takt 1070 Ti je také o 100 MHz vyšší a je pozorováno, že obě vydání mají stejnou rychlost bez ohledu na rozdíl v síle jádra. Výkon paměťového subsystému ukázal, že při těžbě zůstaly některé karty GTX 1070/1070 Ti na 2 000 MHz, zatímco jiné klesly na rozsah 1 900 MHz. To lze vyřešit ručním přetaktováním paměti na maximum, abyste z karty dosáhli nejlepších výsledků. NVIDIA Geforce GTX 1070 Ti Founders Edition lze zakoupit za 449 $, což není příliš drahé vzhledem k tomu, že GTX 1070 FE lze zakoupit za 399 $.

Profesionálové

 • Skvělý chladicí systém
 • Tichí a dobří fanoušci
 • Stylový a efektní design a rozhraní
 • Vynikající kvalita sestavení, použití špičkových MOSFETů a kondenzátorů zvyšuje jeho životnost a stabilitu.

Nevýhody

 • Nízká hashovací rychlost, pokud je použita v továrním nastavení.
 • Vyšší spotřeba energie.
 • Cena je ve srovnání s jejími alternativami značně vysoká.

ZKONTROLUJTE CENU V AMAZONU

7. GeForce Titan XP

NVIDIA Titan XPAčkoli tento model stojí 1400 USD a je poměrně dražší než jeho protějšky, má působivou hashovací rychlost 35 MH / s a ​​lze jej taktovat až na 42 MH / s.

Průměrná spotřeba energie 200 W. Je vybaven 12 GB paměti GDDR5X a má efektivní datový tok 11 Gb / s.

ZKONTROLUJTE CENU V AMAZONU

8. Titan V

NVIDIA Titan VSérie Titan V má průměrnou hashovací rychlost 70MH / s a ​​cena je 3000 $. Očekávaný příkon 250 W, což je ve srovnání s jinými kartami menší nevýhoda. Má šest klastrů pro zpracování grafiky a 5120 CUDA jader a je vybaven kartou se dvěma sloty s 12 GB HBM2 RAM a celková šířka pásma paměti dosahuje až 652,8 GB / s.

V doprovodu masivního 21,1 B tranzistoru napájejícího TITAN V má základní takt 1 200 MHz a taktovací frekvenci 1455 MHz

Jeho vnější hliníkové tělo je strojově dokončeno a tepelně ošetřeno pro zvýšení agility a síly.

Podle několika výsledků testovacího běhu dosáhl Titan V 70 MH / s pro těžbu Ethereum a při přetaktování prudce vzrostl až na 77 MH / s. Karta je poháněna grafickým procesorem GV100 založeným na Voltě, který se také nachází v akcelerátorech Tesla. Karta si vedla stejně dobře jako ostatní kryptoměny, což z ní dělá vhodnou volbu pro horníky. NVIDIA Titan V svědčila o tom, že nové GPU založené na Voltě budou vynikat v těžbě a budou nejlepší hračkou vyhledávanou pro těžbu. Díky svému velkolepému hashrate je také cenově dost vysoký.

Na trzích však lze očekávat levnější verzi této karty, která se brzy ukáže jako konečný nástroj pro těžbu etherea.

ZKONTROLUJTE CENU V AMAZONU

9. AMD Radeon RX Vega 64

AMD Radeon RX Vega 64Díky hašovací rychlosti 30 MH / s a ​​příkonu 210 W má tato karta vynikající výkonnost při těžbě s extrémním taktovacím potenciálem. RX Vega se dodává ve třech různých verzích – referenční vzduchem chlazená karta, model v limitované edici a kapalinou chlazená varianta. Všechny tři karty taktují paměť na stejný základní takt 945 MHz. Kapalinou chlazený model však zvyšuje základní taktovací frekvenci o 12,8 procenta a také zvyšuje taktovací frekvenci na 8,5 procenta.

Vega je součástí architektury AMD GPU, proto není v hojnosti a je těžké ji najít.

RX Vega obsahuje všech 4096 streamových procesorů přítomných na čipu a dokáže vyrovnat potenciál přetaktování Titan XP za téměř poloviční cenu než 1300 $.

Zatímco vzduchem chlazený produkuje příliš mnoho provozního tepla, speciální edice může zůstat dostatečně chladná, aby mohla čerpat 42 MH / s při pouhých 300 W. Dodává se ve dvou verzích vzduchem chlazených karet RX Vega 64 a karet RX Vega 56 a vypadá téměř identicky.

ZKONTROLUJTE CENU V AMAZONU

10. AMD R9 390

R9-390XDalší nová špičková karta vyráběná společností AMD, její cena je 540 USD, má hash rychlost 30 MH / s, což jí dává působivý výkon za dostupnou cenu. Z tohoto důvodu může nedostatek dostupnosti.

Tato karta má příkon 235 W a byla postavena za použití staršího, ale upgradovaného hardwaru. Ve srovnání s řadou NVIDIA Geforce GTX 980 se může ukázat, že si stojí za svým, a je také levnější. To je vhodná a životaschopná volba pro horníky. Klíčovou vlastností modelu 390X je to, že využívá architekturu Graphics Core Next, kterou AMD používá od roku 2011. Havajské jádro, které bylo základem řady R9 290X, bylo při sestavování řady R9 390X přejmenováno na Grenada. Má ohromujících 2816 streamových procesorů, které jsou rozděleny do jednotek s 64 samostatnými procesory uvnitř. Jedná se o velký GPU, který může vyžadovat 6 a osmikolíkové napájecí konektory.

Karta je upevněna třemi ventilátory, které produkují značné množství šumu. Při nízkém zatížení se však automaticky vypne, což byla nedávno implementovaná funkce.

Tyto karty používají architekturu Graphics Core Next, díky níž zaostává za deskami Maxwell od společnosti NVIDIA. Jedná se o vysoce konvenční kartu s možností vyladění, pokud chcete udělat něco jiného. R9 390X je konkurenceschopný z hlediska ceny, rychlosti a paměti, ale zaostává za NVIDIA v oblastech, jako je spotřeba energie, generovaný hluk, teplo a přetaktování.

Profesionálové

 • Před GTX 980 z hlediska výkonu.
 • Levnější než verze NVIDIA.
 • K dispozici jsou také verze pro partnery.

Nevýhody

 • Větší spotřeba energie
 • Méně univerzální architektura
 • Mnoho modelů R9 390X je objemných a těžkých, které vyžadují napájecí konektory se 6 i osmi póly.

ZKONTROLUJTE CENU V AMAZONU

11. AMD Radeon RX 580

AMD Radeon RX 580Má hashovací rychlost 18,5 MH / s a ​​příkon 185 W a je menší aktualizací vyráběných karet RX 480 poslední generace. RX 580 má zvýšenou taktovací frekvenci 1340 MHz spárovanou s 8 GB GDDR5 pamětí. Jeho specifikace závisí na tom, který výrobce jiného výrobce byl použit, a také na velikosti paměti RAM.

Malý upgrade rychlosti jej přináší v úzkém srovnání s NVIDIA Geforce GTX 1060 a nejlevnější model je na 200 liber. Má dobré chladicí systémy a používá architekturu Polaris, která není populární volbou pro těžbu Ethereum. Řady RX 400 a 500, které jsou dlouho považovány za jedinou volbu pro těžbu ETH, jsou pomalu vyřazovány z provozu.

Profesionálové

 • Vynikající výkon Full HD
 • Slušný výkon 1440p
 • Karty s nižší cenou mají velkou hodnotu

Nevýhody

 • Karta nemá kompatibilitu

ZKONTROLUJTE CENU V AMAZONU

Těžba AMD vs. Nvidia

Těžbu GPU lze provést pomocí hardwaru, který poskytují dvě největší jména v této oblasti, AMD a Nvidia. Tyto grafické karty, které se původně používaly pro hraní her, úpravy videa a serverové aplikace, nyní mohou sloužit jako výkonné procesory pro těžbu kryptoměny. Podle většiny lidí je AMD lepší, pokud jde o rozpočet a karty střední třídy, zatímco Nvidia je způsob, jak jít na špičkové grafické karty.

Body, které je třeba vzít v úvahu 

Existuje několik faktorů, které jsou důležité a je třeba je vzít v úvahu. Zde je několik podrobností, které musíte znát, než si vyberete mezi AMD a Nvidia.

Vypočítejte ROI

Je důležité zkontrolovat kalkulačky zisku a další faktory v nákladech na sestavení, abyste zjistili, zda je těžba pro vás vhodná. Tyto faktory vám poskytnou hrubý odhad období návratnosti investic, které vám v budoucnu pomůže učinit informovanější rozhodnutí. Výpočty nebudou stoprocentně přesné, protože nikdo nedokáže předpovědět budoucnost kryptoměn.

Všestrannost mincí

Mějte pod kontrolou ostatní měny, abyste zůstali ziskoví a co nejdříve získejte návratnost investic. Žádná mince, kterou se rozhodnete těžit, nebude navždy zisková, a to bude i nadále ovlivňovat vaši návratnost investic.

Cena

Cena, za kterou kupujete, je velmi důležitá, protože přímo ovlivňuje vaši návratnost investic. Nedávný běh procesorů Nvidia a AMD GPU vedl k růstu maloobchodních cen na základní nabídce ve srovnání s intenzivní dynamikou poptávky na trhu. Je také důležité si uvědomit, že nákup vybavení za nadměrné ceny může mít za následek delší období návratnosti investic a také zastaví většinu krátkodobých zisků.

Spotřeba energie

Průměrné využití energie je založeno na typu mince nebo algoritmu, který se těží. To se liší v závislosti na různých algoritmech i na grafických procesorech. Přesný odhad však nebudete moci aproximovat, dokud nespustíte těžbu, ale přesto byste měli zvážit hrubý odhad, protože to přímo ovlivní náklady a návratnost investic.

Výhody těžby AMD

Méně riskantní těžba: Když se dnes podíváte na výsledky těžby mincí Ethash a Cryptonight, Nvidia ani zdaleka nestojí. Je poražen velkým počtem, protože AMD si vedlo mimořádně dobře. Tyto projekty mají slibnější budoucnost než mince na Nvidii. Pokud by došlo k další události, jako je Mt. Gox nastane, jedna věc je jistá, že AMD příznivé mince jako Ethereum a Monero přežijí.

Levnější karty: S největší pravděpodobností budou karty AMD pravděpodobně levnější než protějšky Nvidia. To má za následek kratší období návratnosti investic a rychlejší zisky.

Tweaker Friendly: AMD GPU jsou známé hlavně proto, že jsou vhodné pro horníky. Mohou být také vylepšeny podle potřeby.

Vynikající Ethhash a Cryptonight: Výjimečnost AMD GPU používaného při těžbě etherů a mincí na bázi kryptonitu je výjimečná. To znamená, že Ethereum, které se stalo jedním z nejslibnějších altcoinů, a Monero těžíš. Samozřejmě nikdo neví jistě, co budoucnost přinese, ale podle vzhledu; tyto dva altcoiny tu zůstanou kvůli svým silným a slibným projektům.

Nevýhody těžby AMD

Hlučný: Grafické karty AMD jsou mnohem hlasitější než jejich protějšky Nvidia. Je to dáno konstrukcí dmychadla a jeho surovou silou. Nejedná se zejména o velkou nevýhodu pro většinu diváků, ale o zbytek.

Není efektivní z hlediska výkonu: Grafické procesory AMD mají vysoký hrubý výkon, ale v mnoha algoritmech nejsou energeticky účinné. Tato potřeba energie má za následek vyšší účet za elektřinu.

Produkuje více tepla: Potřeba vyššího výkonu AMD GPU vede k produkci velkého množství tepla. Budete muset zajistit řádné větrání, abyste zabránili nehodám.

Nižší hodnota dalšího prodeje: Kvůli odkazu zámku od hráčů má AMD nižší hodnotu dalšího prodeje. V případě, že těžební průmysl zastará, budete muset prodat své karty navíc. Karty Nvidia se prodávají snadno, protože většina hráčů dává přednost hře Nvidia pro hraní přes AMD.

Výhody těžby Nvidia

Energetická účinnost: Bez ohledu na to, jakou kartu použijete, Nvidia vyhrává bitvu o spotřebu energie. I když karty AMD mají mnohem více surového výkonu, jsou náročné na výkon a používají vyšší výkon. Nvidia je ve skutečnosti velmi energeticky efektivní. To do jisté míry pozitivně ovlivňuje návratnost investic.

Relativně tichý: Jsou relativně méně hlučné než AMD Rigs, protože mají relativně nižší spotřebu energie. Ve srovnání s GPU AMD mlčí, i když fanoušci běží vysokou rychlostí.

Produkuje méně tepla: GPU Nvidia běží chladněji než jejich protějšky AMD díky své energetické účinnosti a vynikající tepelné správě.

Dobrá podpora: Služby Nvidia často poskytují tolik potřebné aktualizace ovladačů. Údržba a nastavení Nvidia je bezproblémové a ze stejného důvodu si získalo nesmírnou popularitu.

Dobrá hodnota při dalším prodeji: GPU lze prodávat hráčům, zatímco na druhé straně se karty AMD těžko prodávají, protože hráči preferují karty Nvidia před AMD.

Nevýhody těžby Nvidia

Nákladné: Ať už je to některá z karet Nvidia; ve srovnání s konkurencí AMD jsou extrémně drahé. To může způsobit, že období návratnosti investic bude delší.

Inferior Ethash a Cryptonight: Algoritmy Cryptonight a Ethhash hostí některé z nejvýznamnějších a nejslibnějších mincí na trhu, jako jsou Monero a Ethereum. Mince jako tyto pravděpodobně zůstanou, protože jejich projekty jsou opravdu silné a prostor pro jejich použití je také skvělý.

Nvidia je horší v těžbě těchto mincí ve srovnání s AMD. Místo toho se budete muset spokojit s relativně novějšími a menšími mincemi založenými na Equihash atd.

Je nutné si uvědomit, že různé karty mají tendenci vynikat v různých algoritmech. Musíte vzít v úvahu, jaké jsou vaše požadavky, a omezení, pokud existují, a teprve poté se rozhodnout.

Závěr

Většina karet NVIDIA je efektivní z hlediska spotřeby energie, zatímco karty AMD jsou ekonomičtější a kapesnější. Těžba je celkově metoda, která zahrnuje přijímání posuzovaných a analyzovaných rozhodnutí, pokud jde o nákup hardwarových karet za účelem dosažení maximálních zisků. Pokud hrajete karty správně, neexistuje lepší způsob obchodování s kryptoměnami a vydělávání peněz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me