Predikce cen dogecoinů (DOGE) na roky 2021, 2022 a 2025

3. ledna uplynulo 12 let od bitcoinu. Proti tomu všemu se bitcoinu dařilo nejlépe za všech okolností a nadále fascinuje a inspiruje miliony. Byl to opravdu čas na oslavu. Téhož dne dosáhl bitcoin historického maxima 35 000 USD; další důvod, proč vytáhnout láhev šampaňského.

Ale zatímco mnozí oslavovali toto nové historické maximum, mnozí byli překvapeni, když našli další, téměř neznámý altcoin, který také dosahoval vysokých úrovní cenového růstu. Tento altcoin je dogecoin. Během stejného období cena přečerpala přes 100% a dosáhla neuvěřitelných 0,0110 USD.

Před touto pumpou málokdo někdy slyšel o dogecoinu a těch, kteří se mu vážně nezabývali. Ale po této velké, nečekané pumpe se někteří začali zajímat, jestli má skutečně nějaký potenciál.

Predikce cen dogecoinů

Tento článek o predikci cen dogecoinů se zaměří na základy dogecoinu, jeho původ a jeho budoucí cenovou prognózu v krátkodobém i dlouhodobém horizontu, aby čtenáře osvětlil, zda Dogecoin opravdu štěká na správný strom.

Dogecoin historická analýza cen 

Cena dogecoinu měla v první polovině své historie poměrně stabilní, téměř nezáživný puls. Podle CoinMarketCap začal dogecoin na 0,000565 USD, ale poté prvních pár let zaznamenal mírný pokles na přibližně 0,0001 USD. Poté, kolem března 2017, se cena začala trochu zvyšovat, opět klesat, ale do listopadu 2017 se výrazně zvýšila až na 0,01877 USD 7. ledna 2018, což je její historicky nejvyšší hodnota.

Jak bylo předpovězeno, kdykoli digitální mince dosáhne svého vrcholu, Dogecoin zaznamenal v následujících týdnech po svém historickém maximu obrovskou skládku. Ve srovnání s jeho prvními roky však byla cena tokenu DOGE mnohem aktivnější v důsledku běhu býčího trhu 2017-2018. V následujících letech byla častá vysoká a / nebo nízká čerpadla a skládky. V důsledku této velké aktivity nikdy nedosáhlo historického minima 0,00008547 $.

V letech 2019–2020 se pak trochu zpomalil. To skončilo rokem 2020 s cenou 0,004657 $. O několik dní později však jeho cena začala masivně růst a do 3. ledna 2021 dosáhla náhlé ceny 0,01285 USD, než se opět začala trochu ochlazovat.

Aktuální cena, tržní kap, & Podrobnosti o dodávce

V době psaní tohoto článku má token DOGE aktuální cenu $$ 0,001937. Podle CoinMarketCap je kvůli náhlému nárůstu na celém kryptotržním trhu zařazen na 33. místo! To není špatné pro meme coin.

Jeho aktuální tržní limit je 1 170 919 632 USD s cirkulující dodávkou 127 997 773 252 tokenů DOGE. Nemá maximální napájení.

Za posledních 24 hodin cena vzrostla o + 4,10%, ale za posledních 7 dní zaznamenala pokles o -11,45%.

dogecoinDogecoin (DOGE)

Hodnocení: 14$ 0,050953 Cena (BTC) 0,00000100$ 6,55 BVolume$ 1,05 B24h změna 0,6% celková nabídka 0,00 DOGE

Dogecoin (DOGE) Předpovědi prognózy budoucí ceny

Vzhledem k tomu, že dogecoin byl vytvořen jako veselý vtip a byl použit pouze jako „změna kapsy“, člověk by nečekal, že taková mince vydrží v krypto prostoru dlouho. A přesto, jako to někdy bývá, má kryptotrh tendenci překvapovat každého. To je důvod, proč nikdo neočekával náhlou cenovou špičku této malé kryptoměny a humbuk, který vytvořil.

S ohledem na to, vzhledem k jeho základům, není snadné zkoumat, jak bude tato kryptoměna v nadcházejících letech. Pro mnohé byl jediným důvodem, proč cena vzrostla, humbuk pocházející od známých osobností, konkrétně twitter Elona Muska na Twitteru.

Jakmile vzrušení utichne, mnozí předpokládají, že cena se nevyhnutelně zhroutí zpět do neznáma. Dogecoin však má i další funkce, které mu mohou dát šanci na boj.

Je však také třeba uvést, že ne všechny zdroje sdílejí stejný názor. Například Wallet Investor, i když je krátkodobě měřítko dogecoinu velmi býčí, z dlouhodobého hlediska nemá stejnou úroveň optimismu. Právě naopak. Předpovídal stále zápornější úrovně růstu v následujících letech.

Digitalcoin a Tradingbeast mají na druhou stranu velmi pozitivní výhled na cenu DOGE tokenu v obou úrovních dlouhověkosti.

Krátkodobá předpověď

AfterPriceChange
1 měsíc 0,0138 $ 51,59%
2 měsíce 0,0132 $ 44,99%
3 měsíce 0,0124 $ 36,62%
6 měsíců 0,0132 $ 45,63%
1 rok 0,0175 $ 92,02%

Dlouhodobá předpověď

AfterPriceChange
2022 0,0175 $ 92,02%
2023 0,0182 $ 100,54%
2024 0,0251 USD 176,09%
2025 0,0264 $ 179,45%

Dogecoin Cenová předpověď 2021

Po celý rok 2021 předpovídá Digitalcoin pozitivní růst cen, přičemž říjen má údajně největší nárůst cen, pokud jde o procenta. Průměrná cena za rok by se pohybovala kolem 0,01238 USD.

Predikce cen dogecoinů na rok 2022

Rok 2022 představuje také další rok pozitivního růstu. Zde se předpokládá průměrné procento růstu kolem 81,37%. Cena se bude v průběhu roku lišit, ale očekává se, že se bude pohybovat mezi 0,0138 USD od nejnižší v červnu po nejvyšší 0,0177 USD v listopadu.

Dogecoin Cenová předpověď 2025

A konečně se předpokládá, že rok 2025 bude pro každého doge Hodlera velmi příznivý (nikoli překlep). V letošním roce se očekává více než zdvojnásobení ceny s průměrným procentním tempem růstu 193,64%.

Jak nakupovat dogecoiny?

Dogecoin lze vyhledávat a kupovat na několika burzách. Abychom jmenovali alespoň některé; MXC.com, Binance, Huobi Global, OKEx, OceanEx a Kraken. Můžete přejít na CoinMarketCap nebo CoinGecko získat úplný seznam burz, které obsahují dogecoiny.

Pokud dáváte přednost rychlému a snadnému způsobu výměny hotovosti za dogecoiny, můžete vždy zkontrolovat Changelly:

Je dogecoin dobrá investice?

Vzhled věci, vycházející pouze z cenové predikce, se zdá, že se zdá, že dogecoin má v nadcházejících letech dobré projekce vysoké úrovně růstu. Nákup žetonů doge však existuje.

Za prvé, kromě toho, že máme roztomilý mem, který je široce dostupný, humbuk kolem něj a současný býčí trh, který promítá mnoho altcoinů, aby zažil vysokou úroveň růstu, se nezdá, že by na to šlo něco jiného. Má slabé základy.

To, zda to stačí nebo ne, aby se Dogecoin kvalifikoval jako dobrá investice, bude záviset na strategii investora. To znamená, že investor kupující doge pouze kvůli jeho skromným nákladům, roztomilému memu a humbuku kolem něj, aby rychle vydělal, nebo snad kvůli jeho dalším funkcím?

Jaké další funkce má tento altcoin? To je to, na co se podíváme dále.

Více informací o dogecoinu

Co je to dogecoin?

Dogecoin má fascinující příběh o původu. Citovat jeho tvůrce, “Dogecoin je náhradní změna, kterou hodíte do sklenice, když se vrátíte domů.” Na rozdíl od jiných altcoinů byl vytvořen čistě jako digitální mince na jazyku. Jedná se o otevřenou, decentralizovanou kryptoměnu typu peer-to-peer založenou na slavném roce 2013 Doge meme Kabosu, japonská Shiba Inu. Jeho token je token DOGE.

Byl vytvořen, aby zastavil negativní stereotyp obklopující kryptoměnu jako „temný“ trh pro zločince a osoby, které perou peníze.

První token DOGE byl vydán 16. prosince 2013, ale první blokovaný důl byl 6. prosince.

Stejně jako většina ostatních kryptoměn typu peer-to-peer lze i dogecoin použít jako prostředek směny. Ačkoli se primárně používá k tipování (ano, tvůrce doslova znamenal, že můžete použít token ke tipování uživatelů na Reddit a Twitter, můžete token použít také k strávit na různé položky a služby.

Dogecoin je založen na algoritmu proof-of-work od Lluckycoin, nyní mrtvé kryptoměny, a Litecoin. Podobně jako bitcoin zažívá dogecoin polovinu každých 100 000 bloků. Využívá však technologii Scrypt. Doklad o dogecoinu se od bitcoinu liší i jinými způsoby.

Za prvé, altcoin má čas blokování 1 minutu a stojí asi 1 cent. Zadruhé, i když se původně předpokládalo, že bude mít maximální zásobu 100 miliard žetonů, kvůli nesprávnému kódování Palmerem, které umožňuje razit 10 000 žetonů DOGE na blok poté, co dosáhne limitu 100 miliard, což mu dává míru inflace 5 miliard DOGE žetony razené každý rok! Proto nemá maximální zásobu a dělá dogecoin nerentabilní těžit.

Jeho nejzajímavější vlastnost a to, co tokenu pravděpodobně umožnilo obstát ve zkoušce času, však souvisí s konceptem sloučené těžby.  Sloučit těžbu umožňuje těžit dvě různé kryptoměny, aniž by byla obětována výpočetní síla nebo vznikly náklady. To umožňuje zavedenějším kryptoměnám zabezpečit další menší blockchainy, jako je dogecoin. A kdo byla ta zavedenější kryptoměna? Nikdo jiný než digitální stříbro kryptoměny, litecoin!

Charlie Lee, zakladatel Litecoinu, oslovil tvůrce Dogecoinu a navrhl sloučit těžbu dvou kryptoměn. Vzhledem k tomu, že těžba dogecoinu byla velmi nerentabilní a měla jen velmi málo horníků, představovala vážné riziko 51% útoku. Výběr litecoinu ke sloučení jeho těžby nebyl žádný nápad.

Oba použili algoritmus těžby Scrypt, který umožnil mnohem bezpečnější a decentralizovanější dogecoinovou síť. V srpnu 2014 změnil Dogecoin svůj těžební algoritmus na pomocný-proof-of-work, což mu umožnilo sloučit se s blockchainem Litecoinu.

Díky tomuto sloučení dogecoin silně koreloval s litecoinem, pokud jde o bezpečnost a decentralizaci. Pokud by litecoiny někdy spadly nebo zažily útok, bude to také dogecoin.

Tým

Dogecoin vytvořil australský softwarový inženýr Jackson Palmer a Američan Billy Markus. Po přečtení článku s kabelovými zprávami o nejlepších memech roku 2013 dostal Palmer nápad vytvořit vtipnou, roztomilou a roztomilou digitální minci, která by odporovala stigmatu obklopujícím kryptoměny. Jako aktivní kupující domén webových stránek koupil Palmer doménu dogecoin.com s nyní známým logem doge a textem Comic Sans.

Billy Markus oslovil Palmera a přesvědčil ho, aby vytvořil skutečnou dogecoinovou kryptoměnu. Navrhl jeho protokol a založil jej na dalších kryptoměnách, jako je litecoin. Brzy opustil projekt počátkem roku 2014 a dal veškerou kontrolu Palmerovi.

Jackson Palmer nakonec opustil dogecoin v roce 2015 poté, co byla rychle rostoucí komunita doge podvedena a manipulováno.  Paradoxně bylo součástí jeho manipulační strategie výsadek tisíců dogecoinů na charitativní účely a sponzorování různých komunitních iniciativ prostřednictvím darování DOGE tokenů. Ano, stejná osoba, která pomohla umístit dogecoin na mapu, byla stejná osoba, která manipulovala s celou komunitou.

Závěr 

Abych to shrnul, Dogecoin je to roztomilé malé krypto, které umožňuje, aby krypto nebylo jen o podnikání a podněcování revolučního narušení ve společnosti, ale o zábavu. Token má poměrně velkou komunitu příznivců, s některými renomovanými jmény, jako je Elon Musk, Jay Hao, generální ředitel krypto burzy OKEX, bývalý výkonný ředitel Coinbase Linda Xi, dokonce zakladatel Ethereum Vitalik Buterin. A přesto se obávám, že to je vše, o co jde.

Kromě toho, že má tento roztomilý mem, nemá Dogecoin žádné další základy, které by konkurovaly podobným potenciálním krypto gigantům, jako jsou Ethereum, Cardano, Polkadot, Vechain, Theta, ShareRing, Algorand a dokonce NEM, z nichž všichni se buď snaží vyřešit skutečné – světové problémy nebo otevírají obrovské nové možnosti a trhy.

S tolika kryptami, které soutěží o pozornost a institucionální přijetí, se zdá, že dogecoin je předurčen k tomu, aby nebyl ničím jiným než „špičkovým krypto“. A přesto by to mohlo být důvodem, proč by v roce 2021 mohl mít úspěšný býčí trh.

I když to nemá žádnou vážnou potenciální hodnotu, neznamená to, že se stále nemůže stát ziskovým. Jak ukázala jeho cenová historie, je velmi dobře živá, s příležitostmi získávat zisky, a pokud ji budou nadále používat známější jména a instituce, kdo ví, kam to povede. Tento autor však naléhá na opatrnost.

Ačkoli existují příležitosti, založené na základech tokenu, jsou většinou zaměřeny na krátkodobý základ. S příchodem dalších retailových a institucionálních investorů vstupujících na kryptotrh se většina soustředí na nalezení „skrytého klenotu“, který má přinést obrovské zisky. S tím, co bylo řečeno, to nevypadá, že by Dogecoin dlouhodobě přinášel komukoli významné zisky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me