Predikce cen THORChain (RUNE) na roky 2021, 2022 a 2025

Decentralizované burzy (DEX) jsou zábavné a dobré, ne-li také revoluční. Přestože mají vliv na své vlastní ekosystémy, ve velkém schématu věcí znamenají jen málo, pokud zůstanou izolovaní v rámci vlastního konkrétního blockchainu kryptoměny; Uniswap na Ethereum, Binance DEX na Binance, Yolo na EOS, Vexchange na VeChain atd.

Uživatelé, kteří chtějí vyměnit tokeny nebo poskytnout likviditu za účelem získání pasivního příjmu, by museli přejít do jiného ekosystému, používat své specifické a kompatibilní DEX a tokeny samostatně, dokonce mít samostatné peněženky. Nebylo by skvělé, kdyby tam byl DEX, který by mohl propojit všechny tyto různé blockchainové ekosystémy a umožnit uživatelům snadno a bezpečně přecházet mezi sítěmi, aby vyměnili tokeny nebo poskytli likviditu?

Predikce ceny THORChain

Ukázalo se, že takový protokol existuje a nazývá se THORChain. Chain-agnostic DEX, neupřednostňuje žádné konkrétní digitální aktivum nebo blockchain a umožňuje uživatelům snadno se pohybovat napříč různými blockchainy a swapovými tokeny, poskytovat likviditu a další aktivity. Pomáhá také zmírnit problém nestálých ztrát a poskytuje mechanismus proti manipulaci s cenovými kanály na řetězci. Zní to dobře, správně?

Tento článek o predikci cen ThisTHORChain nejprve prozkoumá cenovou prognózu pro nativní token tohoto protokolu, RUNE, krátkodobě i dlouhodobě, aby dospěl k závěru, zda si zaslouží přidání do vašeho portfolia. Dále prozkoumáme jedinečné vlastnosti projektu, v čem se liší a jak je tento DEX v čele budování mostů mezi izolovanými blockchainovými ekosystémy.

Analýza historických cen THORChain 

Od zahájení Initial Dex Offering (IDO) v červenci 2019 se cena RUNE poprvé objevila na CoinMarketCap 24. července 2021 na 0,0154 $. I když jeho síť byla spuštěna až v lednu letošního roku, cena za RUNE se během let 2019 a 2020 začala pomalu zvyšovat. Do 9. listopadu 2019 se cena zdvojnásobila.

Cena se i nadále pomalu zvyšovala, ale až na konci května 2020 začala skutečně prudce stoupat. Do 30. srpna 2020 to bylo na 1,11 USD, než začala rychle ztrácet na hodnotě. Po celý měsíc říjen a začátek listopadu zůstala cena někde mezi 0,30 – 0,50 USD. 4. listopadu se začal znovu rychle zvyšovat. To skončilo rokem 2020 na 1,15 $.

Nový rok začal pro token RUNE velmi dobře, protože jeho hodnota během ledna dále rostla. Do 1. února 2021 to bylo na 3,84 USD.

Aktuální cena, tržní kap, & Podrobnosti o dodávce

V době psaní tohoto článku je cena RUNE 3,84 $. Současná tržní kapitalizace THORChain je podle CoinMarketCap na 590 881 144 $, což ji řadí na 59. místo na celém kryptotrhu. V současné době je v oběhu 158 432 088 RUNE žetonů, s celkovou zásobou 500 000 000.

Token RUNE zaznamenal za posledních 24 hodin nárůst o 7,66% a za posledních 7 dní nárůst o + 57,63%.

ThorchainTHORChain (RUNE)

Pořadí: 59$ 5,65 Cena (BTC) .000 0,000 1 1200$ 1,31 BVolume$ 46,89 M24h změna 1,93% celková nabídka 500,00 M RUNE

THORChain (RUNE) Předpovědi prognózy budoucí ceny

Cenová prognóza pro THORChain’s RUNE podle několika zdrojů vypadá krátkodobě i dlouhodobě jako vysoce pozitivní. Wallet Investor očekává, že cena vzroste až na + 60,98% (6,18 $) během jediného roku. Do roku 2025 by toto procentní zvýšení bylo + 250%! Digitalcoin také předpověděl velmi pozitivní cenový výhled RUNE. Rovněž předpovídal nárůst cen o 250% během příštích pěti let.

Zatímco prognóza cen pro Wallet Investor i Digitalcoin je pozitivní, prognóza Tradingbeast na druhou stranu ve skutečnosti předpovídá mírný pokles ceny v průběhu roku 2021 a počátkem roku 2022. To se však okamžitě změní někdy v říjnu roku 2022. Doposud však pouze dokázal vypočítat až do roku 2024. I do té doby však předpověděl, že cena RUNE bude na konci roku 2024 v průměru 5 818 USD.

Krátkodobá předpověď

AfterPriceChange
1 měsíc 6,15 $ 59,48%
2 měsíce 5,75 $ 49,12%
3 měsíce 6 $ 55,52%
6 měsíců 6,09 $ 58,02%
1 rok 6,41 $ 66,34%

Dlouhodobá předpověď

AfterPriceChange
1 rok 6,41 $ 66,34%
2 roky 9,29 $ 140,85%
3 roky 11,34 $ 194,07%
4 roky 11,06 $ 186,89%

Predikce cen THORChain na rok 2021

Pro rok 2021 se předpokládá pozitivní nárůst hodnoty za RUNE. I když se cena bude mezi měsíci lišit, očekává se, že její roční průměrná cena bude 5,43 USD.

Predikce cen THORChain na rok 2022

Očekává se, že cena směrem nahoru bude pokračovat po celý rok 2022, i když méně než v roce 2021. Očekává se, že průměrná cena se bude pohybovat kolem 6,69 USD, což je jen o málo více než v předchozím roce.

Predikce cen THORChain na rok 2025

V době, kdy dojde k roku 2025, se očekává, že zvýšení cen bude mnohem lepší. Očekává se, že průměrná cena bude kolem 11,80 USD, přičemž dosud největší nárůst cen zažívá leden a červenec.

Je THORChain dobrá investice?

Po pohledu na predikci cen a základy projektu vypadá budoucnost jasně pro projekt i pro každého RUNE investora. Vzhledem k tomu, že současný býčí trh je v plném proudu a vývojáři projektu stále přidávají další funkce a upgrady, lze s velkou jistotou říci, že THORChain bude i nadále považován za cenné aktivum v rychle rostoucím defi sektoru..

Jsou jedním z mála protokolů, které se z čistě finančního hlediska snaží stát platformou napříč řetězci, která jim dává silnou pozici k rychlému rozšiřování, zejména proto, že stále více blockchainů je podporováno, aby se staly interoperabilními.

Jak nakupovat THORChain?

RUNE je populární kryptoměna a je k dispozici na různých burzách (centralizovaných i decentralizovaných). Nejvýznamnější jsou Binance, Sushiswap, Hoo, FTX, BitMax, Bithumb Global a ProBit Exchange. Úplný seznam burz se seznamem RUNE naleznete na CoinMarketCap nebo CoinGecko.

Více informací o THORChain

Co je THORChain?

Jejich webová stránka vysvětlil to nejlépe:

“THORChain umožňuje uživatelům přepínat mezi digitálními aktivy.” na téměř každém blockchainu v důvěryhodném & nastavení bez oprávnění. Likviditu zajišťují poskytovatelé likvidity, kteří vydělávají na swapech a přeměňují svá neproduktivní aktiva na produktivní aktiva nevázaným způsobem. Tržní ceny jsou udržovány prostřednictvím poměru aktiv ve skupinách, které mohou obchodníci arbitrovat, aby obnovili správné tržní ceny. “

Jejich nativní token je samozřejmě RUNE.

Platforma také není zaměřena na zisk. Všechny poplatky se vracejí uživatelům, ať už jde o poskytovatele likvidity nebo uzly. Tým je motivován pouze k tomu, aby držel RUNE tokeny, které původně dostal. Podle Návrh Binance DEX, tým dostal 10% (50 milionů) RUNE tokenů, které měly být uzamčeny až do spuštění jejich mainnetu. I přesto se má každých 12 měsíců po dobu 12 měsíců dávat pouze 20%.

THORChain v současné době používá BEPSwap, webového klienta, který jej přísně omezuje na řetězec Binance. Toto je pouze dočasné, protože bude brzy nahrazeno ASGARDEX, klientem desktopu odolným proti cenzuře, který bude fungovat jako hlavní portál do systému. Je navržen tak, aby plně kontroloval životní cyklus transakce a zároveň byl kompatibilní s THORChain.

V ekosystému jsou čtyři klíčoví hráči:

  • Poskytovatelé likvidity kteří jsou placeni za poskytnutí likvidity

  • Swapery kteří používají likviditu k výměně aktiv ad hoc a platí poplatky

  • Obchodníci kteří sledují fondy a neustále vyvažují, platí poplatky, ale s úmyslem dosáhnout zisku.

  • Provozovatelé uzlů kteří poskytují pouto a jsou placeni za zabezpečení systému

Poskytovatelé likvidity

Jako každý jiný DEX, poskytovatelé likvidity poskytnout likviditu digitálnímu aktivu. Pasivní příjem vydělávají prostřednictvím swapových poplatků a dalších odměn. Stejně jako každému jinému poskytovateli likvidity jim také hrozí trvalá ztráta. Tyto odměny získávají v RUNE a v připojeném aktivu. Například pokud uživatel poskytuje BTC / RUNE ve fondu, obdrží odměny jak v BTC, tak v RUNE. Poskytovatelé likvidity vydělávají swapové poplatky za blok. Kolik výnosu poskytovatel získá, se počítá z toho, kolik swapových transakcí došlo v každém bloku.

Zajímavé na tomto protokolu je, že na rozdíl od Uniswap poskytuje THORChain model založený na skluzu. Takže kdykoli swapper zaměňuje žetony a způsobí cenový skluz, bude muset za něj zaplatit vyšší poplatky, které pak půjdou poskytovatelům likvidity v konkrétním fondu, který tento skluz zažívá. Místo toho, aby protokol vyděsil poskytovatele likvidity, protokol místo toho pobídne ostatní, aby poskytovali ještě větší likviditu.

Jak již bylo zmíněno dříve, poskytovatelé likvidity získávají swapové poplatky od swapperů a obchodníků. Na druhou stranu odměny pocházejí z vlastní emise odměn THORChain, která se řídí předem stanoveným harmonogramem. Odměny také pocházejí z velké rezervy žetonů, která je naplněna všemi poplatky za síť a vyplácí se dlouhodobě. Tyto odměny se vyplácejí poskytovatelům likvidity i při nízkém objemu obchodu.

Swapery

THORChain se snaží tento proces uskutečnit výměna tokeny velmi rozmanité díky kompatibilitě napříč řetězci, vynikající uživatelské zkušenosti a snadnému přístupu k dalším řetězcům (Binance, Ethereum, Bitcoin atd.). Uživatelé mohou vyměnit libovolné tokeny, jejichž řetězy jsou připojeny a jsou poskytovány ve fondech, a dokonce přidat nový token pouhým vložením, aby se dostal do fronty pro zařazení.

Výměnný mechanismus je zcela autonomní. Všechny swapy jsou finalizovány a zpracovány. Jakékoli neplatné swapy však budou vráceny. Všechny platné swapy jsou průhledné a odolné proti chodu vpředu. Validátoři nemohou ovlivnit pořadí obchodů a jsou potrestáni, pokud nedodrží platný swap.

Ať už jde o bitcoiny, BNB, ethereum, které lze vyměnit, je spojeno s nativním RUNE. Tyto fondy se nazývají Continuous Liquidity Pools, protože RUNE je všechny spojuje do jedné sítě.

Náklady na výměnu se skládají ze dvou částí: síťových poplatků a cenového skluzu. Všechny swapy jsou zpoplatněny síťovými poplatky a jsou počítány zprůměrováním množiny nedávných cen plynu. Můžete se o tom dozvědět více tady. Poplatky za cenový skluz byly již diskutovány v sekcích poskytovatelů likvidity.

Obchodníci

Na rozdíl od jiných projektů THORChain nepoužívá žádné věštce k extrakci informací mimo řetězec. Místo toho používá obchodníky.

Obchodníci na THORChain získávají zisk udržováním cen určitých tokenů. Najdou jakékoli digitální aktivum, které je mezi trhy špatně oceněno, koupí toto digitální aktivum na trzích s nízkými cenami a poté je prodá na jiných trzích s vysokými cenami. Udržují rozdíl. Pokud je tedy cena tokenu na externím trhu nižší než na THORChain, obchodníci jej kupují odtud a prodávají na THORChain a naopak. To se děje vysokofrekvenčně a umožňuje to stabilizaci cen a konkurenceschopnost.

Pro více informací klikněte prosím tady.

Provozovatelé uzlů

THORNodes obsluhovat síť THORChain. Samotná síť je napájena z Tendermint & Cosmos-SDK a využívá schémata podpisu prahu (TSS). Tendermint je obzvláště důležitý, protože udržuje síť v bezpečí prostřednictvím dvoutřetinové většinové dohody. To udržuje síť v bezpečí před útoky a umožňuje rozsáhlou spolupráci a komunikaci prostřednictvím mechanismu konsensu proof-of-stake (PoS). Podle jejich webových stránek existuje počáteční záměr mít pouze 99 THORNodes. Všichni operátoři uzlů vydělávají 67% z příjmů systému, které jsou vypláceny v RUNE.

Jedním z hlavních požadavků potřebných k tomu, abyste se stali THORNode, je nákup a vklad 1 milion RUNE žetonů. Tento vklad tokenů se v podstatě stává vazbou a je držen na pákový efekt pro každý uzel, aby bylo zajištěno, že se všechny budou chovat s nejlepším úmyslem. Jakékoli škodlivé úmysly nebo útoky budou mít za následek sekání.

Další požadavek souvisí se zachováním anonymity identit všech uzlů. To je zásadní pro síť, protože brání uzlům ve snaze delegovat se navzájem, a tudíž ve znečištění bis, subjektivizovanými nápady a vlivem. Primárním zájmem zúčastněných stran nejsou uzly, ale poskytovatelé likvidity, kteří ztratí hodně, pokud uzel začne jednat škodlivě. Z tohoto důvodu by uzly neměly být považovány ani považovány za superhvězdy. Ve skutečnosti je třeba na ně pohlížet jako na „občany druhé kategorie“.

“Musí zacházet s provozovateli uzlů jako s občany druhé třídy, platit jim za jejich služby a vysunout jakýkoli uzel, který je v systému příliš dlouho nebo se začne chovat špatně.” THORChain zachází s poskytovateli likvidity jako s občany první třídy a dělá vše pro to, aby ochránil jejich kapitál. “

Jejich argument vychází z jedné ze slabin algoritmu konsensu PoS; schopnost centralizovat síť. Tvůrci se obávali, že pokud by identita uzlu byla odhalena, ať už někým nebo samotným uzlem, využili by své pozice k delegování více a více finančních prostředků na své, a označili by svou stranu sítě na úkor ostatních. To je hlavní důvod, proč uzly musí vsadit 1 milion RUNE tokenů.

Správa věcí veřejných

Pokud jde o jejich obavy o bezpečnost a anonymitu uzlů, THORChain usiluje o snadnou a minimalistickou formu vlády. Umožňuje svým členům hlasovat o tom, který řetězec a aktiva mají být uvedeny a jaké upgrady je třeba v protokolu provést. Může dokonce rozhodnout, kolik uzlů může mít. Ale to je ono. Nepodporuje žádné další zapojení, zejména mezi uzly.

Tým

Stejně jako se zachovává důvěrnost identit uzlů, také identita týmu, která vytvořila THORChain. Ve skutečnosti projekt nemá výkonného ředitele ani ředitele ani zakladatele. Podle CoinMarketCap se celý jeho vývoj uskutečňoval prostřednictvím Gitlabu. Dokonce i ti, kteří v současné době na projektu pracují, jsou anonymní.

A tweet projekt vrhá trochu světla na teorii, proč chtějí udržovat anonymní tým. Na tomto tweetu bylo uvedeno:

“THORChain může uspět, pouze pokud je dostatečně decentralizovaný: 1) Uzly musí být anonymní a nikdy nesmí být společenským signálem 2) Účastníci musí být poháněni pouze pobídkami 3) Vývojáři musí být přechodní.”

„Úředník“ dále říká:

-> Vývojáři pracují pro uzly dodáním kódu, díky kterému je systém cennější.

-> Uzly fungují pro Stakers tím, že zajišťují aktiva a jsou online.

-> Stávkující přinášejí kapitál, který je uveden na trh pro Swappery.

-> Swapperi platí poplatky, což přináší ekonomickou aktivitu.

Závěr

Závěrem se zdá, že severskí bohové dali tomuto projektu požehnání. Navzdory tomu, že hlavní síť byla spuštěna až v lednu 2021, THORChain nadále vyvíjí a upgraduje tým „fantomů“. Kromě toho se jeho hodnota RUNE od roku 2019 neustále zvyšuje a v dohledné době se objevilo jen málo známek jejího zastavení. Vzhledem k jeho silnému závazku být zcela decentralizovaným a řízeným komunitou mnoho lidí považuje projekt za lákavý.

Je také třeba zdůraznit, že mít anonymní tým, i když trochu neobvyklé, není ojedinělé. Satoshi Nakamoto, nalezený bitcoin, identita stále není známa. Totožnost tvůrců Sushiswap také není známa.

Vzhledem k tomu, že mnozí nyní vidí nedostatky izolovaných, územně řízených blockchainových ekosystémů, stále více se rozhoduje pro interoperabilitu jako nejbezpečnější způsob úspěchu tohoto odvětví. A zdá se, že THORChains je jedním z těch protokolů, které vedou náboj. Dokud bude pokračovat proces interoperability a snadné migrace mezi ekosystémy, není příliš přitažlivé říci, že by tento protokol mohl dokonce vést k erupci Ragnaroku (závěrečná epická severská bitva, tj. Konec světa) proti starému centralizovaný, tradiční finanční systém.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me