Predikce ceny litecoinu (LTC) na roky 2021, 2022 a 2025

Litecoin (LTC) je jednou z největších kryptoměn na současném trhu. Z hlediska tržní kapitalizace se vždy řadí mezi 10 nejlepších kryptoměn.

Avšak kvůli fluktuacím trhu a nedávným makroekonomickým událostem se cena LTC drasticky snížila.

V tomto článku se pokusíme prozkoumat Predikce ceny litecoinu níže uvedené grafy určují, zda se vám to vyplatí nebo ne.

LTC byl vždy označován jako malý bratr bitcoinu. Není žádným překvapením, protože byl vytvořen ze stejné kódové základny bitcoinů (BTC). Mělo to být lehčí verze BTC s některými vylepšeními protokolu.

Mnoho z novějších funkcí BTC bylo nejprve implementováno v LTC před jejich přidáním. To, díky čemu LTC vyniká oproti BTC, je jeho mnohem rychlejší doba potvrzení a výrazně nižší transakční poplatky.

Tyto výhody učinily z litecoinu lepší platební systém než BTC pro každodenní transakce. Bitcoin měl být odpovědí na nadměrné poplatky a procesy při jednání s tradičním finančním systémem.

Avšak díky své popularitě, omezené nabídce a poměrně pomalému vývoji, který řeší problémy se škálovatelností, nezískal masové přijetí, v jaké doufal. To je místo, kde přichází LTC, což poskytuje životaschopnější alternativu k tradičním platebním možnostem.

Litecoin historická analýza cen 

Stejně jako mnoho kryptoměn historicky koreloval cenový pohyb litecoinu s cenovým pohybem bitcoinů. Jak vidíme z níže uvedeného grafu, historická maxima a náhlé cenové výkyvy litecoinu téměř vždy následují výkyvy bitcoinů.

Tento typ pohybu cen není pro LTC jedinečný, protože všechny altcoiny mají stejnou typickou korelaci s bitcoiny (BTC). 

Kromě sledování cenového pohybu BTC se zdá, že LTC rovněž sleduje čtyřletý býčí cyklus, kdy cena LTC prudce stoupá po tom, co těžba LTC odmění akci na polovinu. Odměny za těžbu LTC jsou pobídky poskytované těm, kteří se podílejí na zabezpečení sítě LTC.

Pokaždé, když dojde k události na půli, odměny za těžbu (inflace) se sníží na polovinu. To bylo jasně patrné během první události LTC na polovinu, ale méně patrné během druhé události, možná kvůli obecnému hospodářskému útlumu způsobenému současnou pandemií a dalšími makroekonomickými událostmi. 

Litecoin dosáhl své nejvyšší ceny všech dob během posledního velkého běhu kryptoměn 19. prosince 2017, kde dosáhl částky 375,29 USD. Jeho historické minimum bylo 14. ledna 2015, kdy se obchodovalo za 1,11 USD za LTC.

Aktuální cena LTC v době psaní tohoto článku se pohybuje kolem 40-45 USD, což je více než +10 USD v důsledku pádu kryptoměny na trhu v březnu 2020. V současné době se cena LTC obecně obchoduje stranou po obecném cenovém pohybu BTC.

Aktuální cena, tržní kap, & Podrobnosti o dodávce

litecoinLitecoin (LTC)

Hodnocení: 9$ Cena 186,78 (BTC) 0,00370100$ 12,45 B Objem$ Změna 5,24 B24h 2,69% Celková nabídka 84,00 M LTC

Aktuální tržní cena LTC se pohybuje kolem 42,46 USD. Cena LTC se v posledních několika měsících po březnové krvavé lázni, která způsobila, že mnoho digitálních aktiv ztratilo polovinu své tržní hodnoty, pohybovalo jen něco málo přes 40 USD.

Od té doby byla velká část ceny LTC bez komplikací, což nepřekvapivě napodobuje cenový pohyb BTC.

Cirkulující nabídka litecoinu je kolem 65 056 542 LTC, s maximálním množstvím 84 000 000 LTC. Maximální nabídka litecoinu je 4x větší než bitcoin (21 000 000), což zřejmě vysvětluje, že první není 4x rychlejší než druhý.

To lze potvrdit skutečností, že LTC má čas blokování 2,5 minuty, na rozdíl od bitcoinu, který potřebuje 10 minut. 

Dále to také znamená, že těžařům LTC zbývá jen asi 19 milionů mincí. Odhaduje se s rostoucí obtížností těžby a událostí LTC těžby na polovinu a všechny litecoiny budou těženy v roce 2142 nebo za 122 let. 

Litecoiny (LTC) Předpovědi budoucí prognózy cen

Mnoho učenců věří, že celý trh s kryptoměnou je připraven k dalšímu běhu epického býka. To je založeno na historických datech shromážděných z více než deseti let existence kryptoměny.

Tyto periodické běhy býků se obvykle kryjí s bitcoiny, což, jak se zdá, určuje směr celého trhu s kryptoměnami. Přetrvávající pandemie navíc svrhla světové ekonomiky a mnoho lidí hledalo bezpečná útočiště na ochranu hodnoty svých aktiv.

Tato zoufalá situace může být vstupním bodem pro masové přijetí kryptoměny, který v blízké budoucnosti posune mnoho z předních kryptoměn na nová historická maxima..

Patří sem litecoin, který obchoduje bokem, omezený na jeho okamžitý odpor a podporu. Tato relativní nečinnost by mohla být známkou blížícího se útěku, u kterého je pravděpodobnější, že půjde nahoru s nějakou očekávanou opravou.

S tím, co zde bylo řečeno, jsou některé prognózy cen LTC 

Krátkodobá předpověď

AfterPriceChange
1 den 42,92 $ 0,60%
1 týden 45,74 $ 7,20%
1 měsíc 38,4 $ -10%
6 měsíců 72,54 $ 70%
1 rok 81,07 $ 90%

Dlouhodobá předpověď

AfterPriceChange
1 rok 81,07 $ 90%
2 roky 136,16 $ 320%
3 roky 93,61 $ 220%
4 roky 638,25 $ 1 500%
5 let 531 875 $ 1250%

Litecoin predikce ceny 2020

Rok 2020 je kritickým rokem nejen pro LTC, ale také pro celé kryptoměny. V nadcházejících měsících vstoupíme do prvního výročí po druhé události LTC o polovinu své těžební odměny. 

Na základě historických údajů by to mělo znamenat začátek vzestupného trendu LTC s tím, že jeho hodnota do konce roku exploduje.

V současné době LTC obchoduje horizontálně, zdánlivě čeká, až si poradí s pohybem cen BTC, který byl relativně spící. 

 Po období konsolidace očekáváme návrat cenové volatility litecoinu. Dny dopředu očekáváme, že LTC získá až 7,2% ze současné ceny 42,56 USD, která dosáhne až 45,74 USD.

Věříme však, že tento vzestup nevydrží s cenou litecoinu klesající na 38,4 USD příští měsíc s poklesem kolem -10% ze současné ceny. 

Obchodníkům se tak naskytne dokonalá příležitost zaujmout pozice v LTC, u kterých očekáváme výrazný nárůst cen ke konci roku.

Za šest měsíců očekáváme, že cena litecoinu dosáhne 72,54 USD, což je přibližně 70% nárůst jeho současné ceny. Tento trend bude pravděpodobně pokračovat i do první poloviny roku 2021, kdy očekáváme, že cena LTC dosáhne 81 USD nebo 90% jeho současné ceny. 

Predikce ceny litecoinu na rok 2022

Vzestupný trend LTC, který začal koncem roku 2020 a během roku 2021, bude pokračovat i do roku 2022.

Někde v letech 2021 až 2022 můžeme vidět, jak se cena litecoinu pohybuje směrem k předchozímu historickému maximu 360,66 USD, ale téměř okamžitě poté se dočkáme ostré korekce.

Věříme, že se cena LTC v roce 2022 konsoliduje v cenovém rozpětí 136 USD. 

Predikce ceny litecoinu na rok 2025

Rok 2025 je rok po třetí události LTC o polovinu a BTC čtvrté.

Pokud v této době přetrvává pravidelný čtyřletý býčí trh, mohli bychom očekávat, že obvyklé cenové pohyby obecného trhu s kryptoměnou budou následovat s novými historickými maximy a novými vyššími minimy. 

Do této doby však v tomto odvětví mohlo dojít k významným změnám, jako je jasnost regulace, hromadné přijetí a změny stavu globální ekonomiky.

I když nezavrhujeme možnost, že se současná situace v tomto odvětví obrátí k nejhoršímu, kryptoměny se obecně ukázaly jako velmi odolná třída aktiv. 

To nás vedlo k přesvědčení, že je vysoce pravděpodobnější, že tržní podmínky mohou být v současné době pro kryptoměny příznivější.

Tato kombinace přátelštějšího regulačního prostředí, probíhající masové adopce a možná lepší globální ekonomiky připraví cestu k novému kryptoměnovému běhu, který v kryptoprůmyslu nikdy předtím nebyl..

Vidíme, jak se cena LTC pohybuje kolem svého předchozího historického maxima 360 USD na přibližně 638 USD, což odpovídá přibližně 1 500% nárůstu jeho současné hodnoty v době psaní tohoto článku.

U tohoto nového historického maxima očekáváme určitou korekci, kdy se cena v roce 2025 konsoliduje kolem 532 USD. 

Je litecoin (LTC) dobrou investicí?

Litecoin je BTC často označován jako digitální stříbro a označuje se jako digitální zlato.

Zatímco srovnání těchto kryptoměn s drahými kameny bylo odhaleno již dávno, historický vztah zlata a stříbra poněkud představuje vztah mezi LTC a BTC z hlediska jejich peněžní hodnoty i popularity. 

predikce ceny litecoinu

Bitcoin se ukázal jako přední a nejoblíbenější digitální úložiště hodnoty v tomto odvětví. Důvodem je především jeho vysoká hodnota, podobná zlatu.

Přesouvat BTC bylo stále dražší, takže je méně pravděpodobné, že bude znovu používán jako prostředek směny jako zlato. To je místo, kde svítí LTC, protože je to životaschopnější možnost použít jako měnu pro každodenní transakce.

To nám dává představu, že LTC má mnohem více případů použití než BTC, který se stal hlavním úložištěm hodnoty v tomto odvětví. Tím se LTC dostává do lepší pozice k dosažení masového přijetí. S vývojáři, kteří jsou otevřenější technologickému pokroku v technologii blockchain, můžeme vidět, že technologie LTC postupuje rychleji než bitcoiny.

Litecoin je stejně dobrá investice jako jakákoli jiná mince, která je uvedena v top 10 kryptoměn podle tržní kapitalizace. To dokazuje úroveň důvěry, kterou mají investoři v projekt, a díky integraci pokročilejších funkcí, které se ani v BTC nenacházejí těsně za horizontem, dává potenciální „hodlers“ (držitelé) důvod investovat do LTC.

Jak nakupovat litecoiny?

Litecoin je jedním z nejdůležitějších a nejlikvidnějších digitálních aktiv v tomto odvětví. V současné době je uveden na více než 800 krypto trzích, většina, ne-li všechny, z nejvýznamnějších centralizovaných burz (CEX) podporuje LTC. Binance, OKEx, Coinbase Pro, Kraken, Gemini, Bittrex a další zavedené burzy podporují Litecoin, takže je velmi snadné pro každého, kdo chce rychle získat LTC.

Mnoho z těchto burz, zejména regulovaných, má fiat on-rampy umožňující svým zákazníkům nakupovat LTC přímo s fiat.

Existují i ​​jiné způsoby nákupu LTC. Jednodušší způsob nákupu litecoinů je pomocí okamžitých burz.

Jedná se o místa nákupu a prodeje, kde můžete nakupovat kryptoměny bez složitého procesu vyřizování objednávkových knih, což se může pro začátečníky ukázat jako trochu komplikované.

Na trhu dnes existuje mnoho okamžitých výměn, tři z nejznámějších jsou Shapeshift, Changelly a ChangeNow. Nabízejí stejné služby a je na vás, abyste se rozhodli, který z nich vyhovuje vašim požadavkům.

Jednou důležitou věcí, kterou si musíte pamatovat při nákupu litecoinů, je rozhodnutí, kam uložit své LTC. Uživatelé s vyššími požadavky na zabezpečení ukládají své LTC do nevázaných peněženek nebo hardwarových peněženek.

První je zabezpečen sadou soukromých klíčů, které zná pouze jeho vlastník. Pokud však vlastník tyto klíče ztratí, nebude moci obnovit své účty.

Je to podobné jako u hardwarových peněženek s dalšími fyzickými bezpečnostními funkcemi, jako je stisknutí tlačítka hardwarové peněženky k potvrzení nebo zahájení transakcí. 

Poskytovatelé peněženek Ome umožňují svým uživatelům nakupovat kryptoměny přímo z jejich aplikací. Krypto peněženky jako TrustWallet, Atomic Wallet, Coinbase wallet App, Coinomi a mimo jiné jsou některé z peněženek, které umožňují uživatelům nakupovat Litecoin ve své aplikaci.

Několik z těchto poskytovatelů peněženek také integrovalo fiat brány, které uživatelům umožňují nakupovat krypto pomocí hotovosti prostřednictvím svých bank, kreditních a debetních karet.

Alternativní způsob nákupu litecoinů

Více informací o litecoinu

Co je to litecoin?

Síť litecoinů byla uvedena do provozu 13. října 2011. Byl to mozek Charlie Lee, bývalého zaměstnance společnosti Google, který viděl potřebu vyvinout lehčí verzi bitcoinu, která je podle něj vhodnější pro každodenní transakce běžných lidí.

Není žádným tajemstvím, že Litecoin je v podstatě kopií bitcoinové kódové základny s nějakou úpravou, která mu umožňuje zpracovávat transakce rychleji a levněji.

Litecoiny a bitcoiny sdílejí stejný typ konsenzuálního mechanismu, který se nazývá Proof-of-Work (PoW). Stručně řečeno, PoW funguje tak, že umožňuje těžařům (zařízením s výkonnými výpočetními schopnostmi) řešit kryptografické problémy, aby jim byla dána šance, že budou vybráni k napsání dalšího bloku na blockchain.

Jinými slovy, každý, kdo se účastní konsensuální činnosti, má šanci napsat další blok nebo záznam v síti. 

Zatímco bitcoiny a litecoiny používají stejný konsensuální protokol, používají různé algoritmy. Bitcoiny používají SHA-256, zatímco litecoiny používají Scrypt, který byl dříve považován za odolný vůči ASIC.

ASICS jsou výkonná a drahá zařízení určená k těžbě kryptoměn. Nebudeme zacházet do podrobností, jaký je rozdíl mezi těmito dvěma, což je důležité zde, je vědět, že mají různé algoritmy, a došlo k pokusu Litecoinu demokratizovat těžbu.

Dalším podstatným rozdílem mezi litecoinem a bitcoinem je jeho Block Time, což jednoduše znamená čas, kdy každá síť vytvoří nový blok nebo záznam.

U BTC to trvá 10 minut, zatímco u LTC to trvá jen 2,5 minuty, což je předchozí požadavek. Díky tomu je transakce LTC čtyřikrát rychlejší než BTC. Kromě toho je celková nabídka LTC stanovena na 84 milionů, což je také čtyřikrát více než 21 milionů bitcoinů. 

Pokud se bitcoin vyvinul a stal se přední hodnotou v oboru, litecoin se odlišuje od svého staršího bratra tím, že se umisťuje jako životaschopnější prostředek směny.

Nadace Litecoin popisuje LTC jako „kryptoměnu pro platby“, která přesně vysvětluje, čím chce být. Podle nich „Litecoin je internetová měna typu peer-to-peer, která umožňuje okamžité platby téměř nulovým nákladům komukoli na světě.

Tým

Vedoucí organizací za Litecoinem je Litecoin Foundation. Je to nezisková organizace registrovaná v Singapuru, jejíž členové pocházeli z různých částí světa.

Jejich úkolem je prosazovat litecoiny pro dobro společnosti prostřednictvím vývoje a propagace špičkové technologie blockchain. 

V její správní radě je zahrnut Charlie Lee, tvůrce litecoinu. Působí jako generální ředitel nadace a její hlavní dobrodinec (Charlie prodal všechny své podíly v litecoinech během výšky běhu kryptoměny 2017-18).

Tým nadace je složen z nadnárodních profesionálů, dobrovolníků, přispěvatelů, velvyslanců a vývojářů vedených Charliem, který působí jako hlavní vývojář.

Sám sebe označuje za benevolentního diktátora litecoin, když diktuje směr vývoje litecoinu.

To je v ostrém kontrastu s bitcoinem, kde všechny změny protokolu budou muset projít konsensem před jeho implementací. “Získat cokoli implementované v bitcoinech trvá věčnost,” tvrdí Charlie, na rozdíl od bitcoinů se mohou rychleji pohybovat vpřed. 

Partnerství 

Kryptoměna je rodící se odvětví. Byl představen před více než deseti lety, ale teprve musí dosáhnout masového přijetí. Existuje mnoho důvodů, proč tento typ tržní zralosti ještě nedosáhl.

Existuje mnoho překážek vstupu, zejména pro nové uživatele, kteří ještě nejsou obeznámeni s tím, jak zacházet s touto nově vznikající třídou aktiv.

Proto jsou partnerství zásadní. Mohou pomoci šířit povědomí o litecoinech a současně rozšiřovat případ použití litecoinů tím, že držitelům umožní nové způsoby utrácení jejich LTC.

Vezměme si například Travalu, jednoho z partnerů nadace litecoinů. Držitelům LTC umožňuje rezervovat ve více než 500 tis. Hotelech ve 210 zemích a pokrývat více než 82 000 míst.

Nadace Litecoin je také partnerem fiat-krypto platebních procesorů, jako jsou Aliant Payments a Coingate, oba tyto platební procesory umožňují obchodníkům přijímat Litecoin.

Slouží jako zprostředkovatel plateb, kde automaticky převádí litecoin na fiat automaticky a vloží fiat na účet obchodníka.  

Existuje celý seznam partnerů, které má Litecoin za sebou webová stránka. Je důležité si uvědomit, že tato partnerství pomáhají zvyšovat povědomí a popularitu litecoinu i jeho případu použití.

Prostřednictvím těchto partnerství doufá nadace litecoinů k masovému přijetí.

Vývoj

Vývojáři litecoinů se nyní zaměřují hlavně na zlepšení zastupitelnosti a ochrany soukromí litecoinů.

Plánují to udělat přidáním Mimblewimble. Tento blockchainový design využívá nový způsob ukládání a strukturování transakcí s hlavním cílem zvýšit soukromí a lepší škálovatelnost sítě.

Podle Charlie Lee si vybrali Mimblewimble, protože má mnohem lepší měřítko než jiné protokoly zaměřené na soukromí, jako je Monero nebo Z-cash. 

Další připravované technologie jsou připravovány pro litecoin. Hlavním tahem vývojářů litecoinů je však to, o čem jsme diskutovali výše.

Mezi další technologie patří řešení škálovatelnosti druhé vrstvy Lightning Network (LN), Atomic Swaps a Colored Coins.

Lightning Network (LN) je jen další síť, která umožňuje okamžité transakce a snížené poplatky; v současné době se vyvíjí a nedosáhla takové spolehlivosti, která by jim umožnila učinit z nich životaschopnou alternativu.

Atomic Swaps umožňuje uživatelům obchodovat na minci za jinou minci, aniž by procházeli burzou, a také se jí říká cross-chain swap. To je postaveno na vrcholu LN sítě, a proto je stále ve vývoji.

Další vzrušující vyvíjenou funkcí jsou barevné mince. Vývojáři litecoinů bohužel nemají tuto funkci vysoko na svém seznamu. Umožňuje opětovné použití LTC a připojení k aktivu podobnému platformě pro vydávání tokenů.

Stejně jako ostatní však byly tyto budoucí funkce posunuty zpět, aby uvolnily cestu pro implementaci MimbleWimble.

Závěr

V průběhu let se litecoin trvale držel v top 10 kryptoměn podle tržní kapitalizace az dobrého důvodu. Stejně jako bitcoin funguje i litecoin nepřetržitě bez větších prostojů a jeho bezpečnost nebyla nikdy ohrožena.

Někteří jej sice mohou považovat za nudné aktivum, ale jeho stabilita a pověst, kterou si za ta léta získala, více než vynahrazují.

Nedávno získala společnost Grayscale Investments, největší správce digitálních měn na světě, souhlas FINRA, aby mohla zahájit litecoinovou důvěru. To umožňuje investorům s vysokou čistou hodnotou a institucionálním účtům získat expozici vůči litecoinu.

Ještě důležitější je, že to ukazuje obrovskou důvěru nejen retailových investorů, ale i institucionálních investorů v litecoin. 

Pokud jste investorem, který hledá stabilní digitální aktivum, do kterého bude investovat v dlouhodobém horizontu, pak může být litecoin tou pravou kryptoměnou, kterou byste měli zvážit. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me