VeChain VS Walton: Průvodce srovnáním VET a WTC do roku 2021

Blockchain je distribuovaná softwarová síť, která funguje jako digitální účetní kniha i jako mechanismus umožňující bezpečný převod aktiv bez prostředníka. Cokoli, od měn, přes pozemkové tituly až po hlasy, lze tokenizovat, ukládat a vyměňovat v blockchainové síti.

VeChain a Walton jsou blockchainy. VeChain je blockchainová platforma navržená ke zlepšení řízení dodavatelského řetězce a obchodních procesů. Jejím cílem je zefektivnit tyto procesy a tok informací pro komplexní dodavatelské řetězce prostřednictvím technologie distribuované účetní knihy (DLT).

Na druhou stranu je Waltonchain blockchain, který sleduje data vysokofrekvenční identifikace (RFID) v celém dodavatelském řetězci. Waltoncoin (WTC) je nativní token kryptoměny hlavního řetězce a uživatelé si mohou vytvářet vlastní tokeny na subřetězcích.

V tomhle VeChain vs Walton článku, ukážeme rozdíl mezi těmito dvěma blockchainy, jaké jsou, jejich použití a jejich výhody a nevýhody.

Porovnání VeChain VS Walton

JaxxExodus
Vechain Waltonchain
Technologie: NFC a RFID fungují na POS (Proof of Stack) Technologie: Práce RFID na POST (Proof of Stack and trust) je o něco pokročilejší POS
Rychlost transakce / čas blokování: 220 Rychlost transakce / čas blokování: 100
Typ: Mince Typ: Žeton
Aktuální cena (USD): vechain

VeChain (VET)

$ 0,056101

Aktuální cena (USD):Waltonchain

Waltonchain (WTC)

$ 1,06

Co je to VeChain?

Vechain vs Walton

VeChain je blockchain vytvořený za účelem zjednodušení správy dodavatelského řetězce. To bylo původně koncipováno tak, aby určilo, zda je skutečný produkt falešný nebo ne – předchází podvodům a knock-off. Od té doby ho používají velké korporace k sledování všeho od výroby vína po výrobu automobilů.

Způsob, jakým to dělá, je jednoduchý: každému produktu dodejte jedinečnou identitu a poté pomocí senzorů sledujte, co se děje v každé fázi dodavatelského řetězce. Tímto způsobem si společnosti mohou být jisti, že s produkty se zachází správně, a spotřebitelé si mohou ověřit, zda jsou jejich nákupy legitimní.

Klíčové vlastnosti Vechain

Jedná se o veřejný blockchain, kde může kdokoli číst, zapisovat a nasazovat decentralizované aplikace a inteligentní smlouvy na blockchain VeChainThor.

Má vlastní technologii IOT a řízení dodavatelského řetězce, osvědčenou implementaci blockchainu používanou v průmyslových odvětvích, jako je luxusní zboží, lihoviny a zemědělství.

Vechain také podporuje implementaci nativního delegování poplatků, což znamená, že uživatelé dApp nemusí pro zápis transakcí držet VET nebo VTHO, pokud vývojáři určili sponzorované náklady na plyn.

Jak nakupovat VeChain (VET)?

VeChain se obchoduje na různých kryptoburzách. Kromě burz může být Vechain také obojí a prodáván prostřednictvím makléřských služeb, jejichž cílem je usnadnit proces nákupu pro neodborníky. Tito makléři umožňují nákup VeChain za pevnou cenu a často mají více platebních řešení a jsou snadnější pro začátečníky.

Než si vyberete tržiště pro nákup VeChain, je zde několik úvah:

Poplatky: Burzy obvykle účtují relativně nízký obchodní poplatek mezi 0,1 a 0,3 procenta za každý obchod, zatímco služby makléře obvykle účtují vyšší nákupní poplatky až o 10 procent. Kromě poplatků za obchodování existují často i poplatky za vklady a výběry.

Ověření: Většina burz a zprostředkovatelských služeb vyžaduje, abyste před zahájením vkladu fiat měn, jako jsou dolary nebo eura, ověřili svou totožnost. Metody ověřování se u různých poskytovatelů liší, ale obvykle budete muset nahrát kopii svého pasu (nebo jiného dokladu totožnosti) a platný doklad o pobytu (např. Účet za služby)..

Proces ověření může trvat mezi 10 minutami (pomocí nástrojů pro videokonference) a několika týdny.

Platební metody: Chcete-li koupit bitcoin, ethereum nebo jiné měny, musíte vložit peníze na tržiště. Většina burz vám nabízí pouze možnost vložit peníze pomocí bankovního převodu, což může trvat až 5 dní.

Zprostředkovatelské služby však často nabízejí další platební metody, jako je VISA nebo MasterCard, za další poplatek za platbu.

Bezpečnostní: Zabezpečení hraje také důležitou roli při obchodování s kryptoměnami – trhů kryptoměn již bylo několik hacků.

Cryptoradar pomáhá filtrovat poskytovatele tím, že nabízí bezpečnostní funkce, jako jsou 2FA, chladírenské úložiště nebo peněženky multi-sig. Rovněž vám doporučujeme, abyste na burzách neuchovávali značné množství fiat nebo digitálních měn, protože by to mohlo být ovlivněno v případě hacknutí.

VeChain Partnerships

DNV GL

DNV GL byla založena v roce 1864 a má 300 poboček po celém světě. Poskytují služby zajišťování kvality společnostem v námořním, ropném a plynárenském a energetickém a obnovitelném průmyslu.

DNV GL vydává certifikáty systému managementu na konci procesu kontroly a certifikace. To dokazuje, že procesy a produkty společnosti splňují mezinárodní standardy.

DNV GL je partnerem a akcionářem společnosti VeChain. Obě společnosti sdílejí přesvědčení, že budoucnost jistoty spočívá v blockchainové technologii VeChain Summit 2019, DNVGL oznámila, že zcela migrovala svůj soukromý blockchain na VechainThor.

Od oznámení partnerství DNV GL společně vyvinulo několik produktů, včetně nízkouhlíkového ekosystému a MyStory, sledovatelnosti a marketingového řešení. Společnost DNV GL rovněž potvrdila svůj závazek vůči ekosystému VeChain migrací svého soukromého blockchainu na veřejný blockchain VeChainThor pro své klienty.

Společnost DNV GL také poskytla každému klientovi peněženku s digitálním nefunkčním tokenem (NFT), takže každý zákazník má digitální identitu a může přistupovat a komunikovat s ekosystémem DNV GL. Díky tomu DNV GL vydala více než 900 000 peněženek, ve srovnání s Ethereem, které má pouze 400 000 peněženek.

BMW

V březnu 2018 společnost BMW potvrdila účast společnosti VeChain na programu BMW Startup Garage, partnerském programu, ve kterém bude BMW ve spolupráci s účastníkem vyvíjet jejich technologii a nakupovat ji pro použití BMW.

Během summitu VeChain 2019 se potvrdilo, že VeChain a BMW společně vyvinou DApp s názvem VerifyCar pro automobily BMW.

VerifyCar zaznamená informace o vozidle do blockchainu VeChainThor. Mezi příklady informací, které budou zaznamenány, patří počet najetých kilometrů, pojištění a servisní záznamy vozidla.

Profesionálové & Nevýhody VeChain

Vechain Pros

 • VeChain má na svých platformách mnoho funkčních dApps, které fungují na oprávněném Blockchainu.
 • Značka VeChain navázala mnoho renomovaných partnerství s předními světovými značkami.
 • Jakmile je spuštěna síť THOR, všichni partneři společnosti VeChain přejdou na systém duálních mincí THOR.
 • Společnost je vedena silným týmem, který má několikaleté zkušenosti v krypto doméně.

Vechain Cons

 • Na rozdíl od jiných kryptoměn není VeChain zcela decentralizovaný, protože vyžaduje semi-centralizovaný přístup.
 • Nové upgrady a iniciativy se díky velké velikosti vývojového týmu zabývají více času.
 • Správa dodavatelského řetězce a kategorie dApps jsou dva sektory, kde VeChain čelí intenzivní konkurenci již zavedených kryptoměn.

Navštivte web

Co je Waltonchain?

Waltonchain je blockchain, který sleduje data vysokofrekvenční identifikace (RFID) v celém dodavatelském řetězci. Walton coin (WTC) je nativní token kryptoměny hlavního řetězce a uživatelé si mohou vytvářet vlastní tokeny na subřetězcích.

Řízení dodavatelského řetězce je jedním z nejvýznamnějších a nejzřejmějších použití technologie blockchain. Všichni od FedExu po Walmart pracují na blockchainových řešeních ke zvýšení efektivity snížením nákladů a tření.

Projekty jako VeChain Thor se také hluboce zaměřují na tento problém, včetně NFC a QR kódů, spolu s expanzí do dalších podnikových provozních záležitostí.

Tým Waltonchain je však dobře vybaven pro bitvu – spoluzakladatelé Do Sanghyuk a Xu Fangcheng mají rodokmeny jako ředitelé korejské asociace standardních produktů a septwolves group Ltd. A Kim Sukku, bývalý viceprezident společnosti Samsung, slouží jako hlavní vědecký poradce.

Waltonchain je pojmenován podle Charlieho Waltona, který vynalezl technologii RFID. Je to také zkratka pro Wisdom Alters Label, Trade Organization a Network. Nesouvisí to s Walmartem nebo rodinou Waltonů, kteří tohoto maloobchodníka vlastní.

Zaměřením na jednu z nejpoužívanějších technologií v dodavatelském řetězci může Waltonchain vybudovat udržitelné podnikání.

Náš výzkum projektu zahájíme hlubokým ponorem do Walton coin (WTC), patentované mince kryptoměny blockchainu Waltonchain..

Waltonchain TEAM

Budování nového obchodního ekosystému Integrace blockchainu s IoT. Náš tým je skupina průkopníků specializujících se na integraci blockchainu, internetu věcí a technologie RFID. Zahrnuje čínské a korejské obchodní, akademické a investiční talenty. Rozšiřujeme technologii blockchainu na internet věcí, protože tato kombinace povede k další technologické revoluci.

Náš projekt má silnou podporu seniorních vývojářů blockchainu, renomovaných investičních institucí, prestižních právníků, finančních odborníků, špičkových odborníků na design čipů a vedoucích představitelů špičkových čínských technologických a oděvních podniků.

Waltonchain vlastní profesionální, výkonný a různorodý tým, jako je strojírenství, rozvoj podnikání, maloobchod.

Vedení Waltonchain:

Do Sanghyuk: Iniciátor projektu v Koreji. V současné době je předsedou čínsko-korejského výboru pro kulturní rozvoj a ředitelem korejské asociace výrobních standardů.

Xu Fangcheng: Iniciátor projektu v Číně. Je bývalým manažerem dodavatelského řetězce ve společnosti Septowves Group. V současné době zastává pozici ředitele Shenzhen Silicon a v současné době je předsedou křemíkové rady Quanzhou.

Profesionálové & Nevýhody WaltonChain

Waltonchain Pros

 • Zkušený tým
 • Výzkumná / vzdělávací platforma přidružená k mnoha slavným čínským a korejským univerzitám
 • Fyzické produkty pomáhají ověřovat výsledky
 • Průmyslové spojení, zejména oděvní technologie v Číně (díky předchozím pracovním zkušenostem)
 • Dobrá interoperabilita

Waltoncain Cons

 • Informace o projektu jsou neúplné a nejasné
 • Blockchain nebyl testován, je v současné době ve vývoji
 • Web s překlepy (opraveno).

Navštivte web

VeChain VS Walton: Závěr

Při srovnání VeChain vs Walton Chain je jasné, že mají dva velmi odlišné přístupy ke stejnému problému. Zatímco základní technická řešení jsou podobná, jejich implementace jsou na opačných koncích spektra.

VeChain je platforma založená na blockchainu, která zaznamenává pravdu o tom, co se děje v každé fázi dodavatelského řetězce. Kombinuje fyzické sledování s blockchainovými záznamy a udržuje přehled o produktech v reálném světě od výroby po dodání, předchází podvodům a zvyšuje transparentnost. Zatímco Waltonchain je solidní projekt s týmem více než 20 zkušených členů. Společnost má několik významných partnerství s vládními organizacemi a společnostmi ze soukromého sektoru.

Waltonchain, více než jen platforma dodavatelského řetězce, poskytuje technologickým podnikům vytvářet vlastní dílčí řetězce a těžit z mateřského řetězce Walton.

Waltonchain, i když v současné době není oceňován jako konkurent, se zdá být připraven na průlom v příštích několika letech se svými ambiciózními partnerstvími a rozvojovým plánem.

Ačkoli VeChain i Walton Chain mají své silné a slabé stránky, VeChain je v konečném důsledku lepší blockchain využívající tyto metriky. To by se v budoucnu mohlo změnit, ale Walton Chain má co dohánět, protože VeChain je oceněn na 12násobku své velikosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me