Ziskovost těžby ASIC vs GPU: Jaký je nejlepší hardware?

Éra kryptoměn začala vydáním bílé knihy o bitcoinech v roce 2009. S kryptoměnou přišla těžba kryptoměn a těžaři, jejichž jedinou povinností je přidávat do blockchainu přesné bloky transakcí. K těžbě kryptoměny je třeba používat výkonné počítače.

Zpočátku byly použity centrální procesorové jednotky (CPU). Museli však být nahrazeny jednotkami grafického zpracování (GPU) a integrovanými obvody specifickými pro aplikaci (ASIC). Většina těžařů je rozpolcená mezi tím, který těžařský hardware použít. Existuje bitva o nadvládu, Těžba ASIC vs GPU. Tato recenze odhalí jejich klady, zápory a ziskovost ASIC a GPU.

 Stručný úvod do procesu těžby

Když mluvíme o těžbě, přijde na mysl tradiční těžba, jako je těžba uhlí, diamantů a zlata. Pokud však jde o kryptoměnu, těžba je jiná míčová hra. Těžba se týká procesu záznamu a neměnného ukládání transakcí na Blockchainu. Počítače se používají k provádění procesu těžby. Nejprve shromáždili bitcoinové transakce do bloku a poté, když se dostal na maximální kapacitu; přidají blok do blockchainu. 

K vytvoření těchto bloků transakcí by horník musel k řešení kryptografického algoritmu použít CPU, GPU nebo ASIC. Každý těžař, který nejprve vyřeší problém, je odměněn určitým množstvím BTC (12 BTC). Kromě odměny miner získá také poplatek za zpracování transakcí uložených v bloku.  

Proč těžit GPU?

ASIC vs GPU; Bitva o nadvládu těžby

Než se těžba stala sofistikovanou, těžaři museli k ověření blockchainu použít CPU. Po chvíli horníci zjistili, že GPU a ASIC mohou lépe zpracovávat bitcoinový důkaz o pracovním algoritmu, známém také jako SHA256. Ziskovost těžby GPU ji následně zvýšila na CPU.

Při těžbě s hardwarem GPU Mining jsou transakce ověřovány a nové krypto coiny jsou vytvářeny pomocí grafických karet. GPU nabízejí oproti hardwaru CPU mnoho výhod. Standardní GPU dokáže zpracovat rychlost až 3200 32bitových instrukcí na hodiny, což je číslo 800krát vyšší než rychlost procesoru, který taktoval pouze 4 32bitové instrukce na hodiny.

Podobně jsou GPU navrženy tak, aby prováděly podobné úkoly jako CPU a ještě lépe. GPU mohou provádět více výpočtů než CPU. Je to proto, že je postaveno s velkým počtem aritmetických logických jednotek (ALU), což umožňuje matematické výpočty GPU. GPU mohou během procesu těžby kryptoměny provádět více díky ALU.

Tato recenze však nemá nic společného s CPU; to je případ Těžba ASIC vs GPU. Ve srovnání s ASIC mají GPU prodejní hodnotu. Podívej se na to takto; GPU byly původně vytvořeny pro herní průmysl. Karty jsou vytvářeny za účelem generování a zvýšení vykreslování obrázků na počítačových zařízeních. Nyní, pokud se rozhodnete ukončit těžbu, má váš grafický procesor stále tržní hodnotu, na rozdíl od ASIC. 

K těžbě následujících coinů můžete použít hardware pro těžbu GPU; Ethereum, Ethereum Classic, BitTube, Bitcoin Gold, Monero. Při hledání zařízení, které vám pomůže s těžbou GPU, můžete také zvážit, NVIDIA a AMD.

Všemohoucí těžba ASIC

ASIC vs GPU; Bitva o nadvládu těžby

Přestože horníci už roky využívají těžbu GPU, čelí tvrdé konkurenci těžby ASIC. Integrované obvody specifické pro aplikaci mají při provádění hash výpočtů lepší výkon než CPU i GPU. Ziskovost těžby GPU utrpěla neúspěch spuštěním těžařů ASIC, protože čipy ASIC byly lepší při řešení algoritmu SHA256.

Na rozdíl od CPU a GPU se těžba ASIC provádí pomocí profesionálních těžebních počítačů speciálně určených pro výpočet jednoho konkrétního algoritmu samotného. To znamená, že ASIC jsou navrženy tak, aby byly prostorově efektivní a výkonnější. Jednou z výhod, kterou mají nad GPU, je skutečnost, že spotřebovávají méně elektřiny. Ačkoli jsou ASIC dražší, ve srovnání s GPU mají vyšší výdělky. 

Kvalitní výkon ASIC je jedna hrana, kterou hardware drží nad GPU. Například ASIC těží pouze jednotlivé mince, takže pokud těžíte bitcoiny nebo litecoiny s hardwarem ASIC, překoná veškerý ostatní hardware. ASIC krypto těžební hardware je výslovně vytvořen k provádění výpočtů požadovaných konkrétním kryptografickým hashovacím algoritmem. Jsou šité na míru hrstce kryptoměn a jsou efektivní při nabízení vysokého „hashrate“. Některé z mincí můžete těžit pomocí zařízení ASIC, například Dragonmint 16t patří bitcoiny, litecoiny, Dash a Zcash.

Těžba ASIC vs GPU: klady a zápory

Budeme porovnávat výhody a nevýhody ASIC i GPU

Těžařský hardware ASIC

Profesionálové:

 • ASIC nabízejí při těžbě konkrétní mince vysoký výkon a vysoké hodnoty hash. 
 • ASIC nespotřebovává tolik elektřiny jako GPU. Má také působivou H / W účinnost 
 • Ve srovnání s GPU jsou ASIC menší ve fyzické velikosti. To znamená, že spotřebovávají méně místa.
 • ASIC také poskytují vyšší výdělky než jejich protějšky. 

Nevýhody:

 • Jedním z největších vypnutí ASIC hardwaru je jeho vysoká cena. Náklady na nákup jednoho mohou být opravdu drahé.
 • Na rozdíl od GPU těží ASIC konkrétní mince. Například nemůžete těžit žádné další coiny pomocí ASIC s těžbou Litecoinů. Díky tomu je zařízení zcela zbytečné při těžbě jiných krypt. 
 • I když můžete své GPU znovu prodat, pro ASIC je to jiný příběh. ASICS nemá velkou prodejní hodnotu. Stejně tak i přes pravidelnou aktualizaci ASIC není o čem psát domů. Jak to je, upgradovali na 9. verzi. 

Hardware pro těžbu GPU

Profesionálové:

 • GPU jsou navrženy takovým způsobem, že je lze použít pro obecné výpočetní účely. Má také velkou prodejní hodnotu a pokud se již nepoužívá k těžbě, lze jej použít k jiným činnostem, jako je hraní her nebo AI.
 • Také GPU jsou velmi efektivní při složitých výpočtech. 
 • GPU lze upgradovat. Jelikož se jedná o standardní hardware, lze jej snadno upgradovat a prodat za vyšší hodnotu, než jakou by prodal ASIC.

Nevýhody:

 • Jednou z hlavních nevýhod GPU je jeho vysoká spotřeba energie. Na rozdíl od ASIC, GPU spotřebovává více energie a přináší horníkům vyšší náklady.
 • Zatímco GPU je skvělý hardware, není tak výkonný jako ASIC a nenabízí tolik účinnosti. 
 • Hardware pro těžbu GPU může být také objemný, velký a těžkopádný. Na druhou stranu je hardware ASIC menší a může plnit dvakrát tolik funkcí. 
 • Horníci by zjistili, že hardware ASIC nabízí více, pokud jde o ziskovost, pokud jde o těžbu určitých mincí, jako jsou bitcoiny a litecoiny. 

Jaká je ziskovost mezi těžbou ASIC VS GPU 

Trh s dlouhými medvědy v roce 2018 ovlivnil těžbu natolik, že Bitmain, jedna z největších těžebních společností na světě, vypálila asi 50% své pracovní síly. Obchodování s bitcoiny se stalo výnosnějším než těžba a většina těžařů migrovala. Otázkou však nyní je, jak ziskové je těžit kryptoměnu pomocí ASIC nebo GPU?

Jako retailový investor je těžba dražší, protože máte omezené zdroje. Existují však i další faktory, které znepříjemňují těžbu, a to je skutečnost, že se těžba zvýšila. Obtíž se šíří na základě počtu výpočetního výkonu v síti. To způsobí zvýšení obtížnosti těžby, protože do sítě přichází více počítačů. 

Na druhou stranu můžeme využít těžařskou kalkulačku NiceHash vypočítat ziskovost těžby kryptoměn pomocí ASIC nebo GPU. Podle výsledků na NiceHash, můžeme vidět, jak se každý těžařský hardware řadí z hlediska výdělků za den. V době psaní tohoto článku jsou výdělky na ASIC vs GPU Mining.

GPU VÝDĚLKY / DEN ASIC VÝDĚLKY / DEN
AMD Radeon VII 0,00015600 BTC

(1,26 USD)

MicroBT Whatsminer M1OS 0,00107900 BTC

(8,70 USD)

NVIDIA TITAN V 0,00014400 BTC

(1,16 USD)

BITMAIN Antminer S16 (56 th) 0,00107600 BTC

(8,67 USD)

NVIDIA RTX 2080 Ti 0,00013800 BTC

(1,11 USD)

BITMAIN Antminer S17 (53th) 0,00107900 BTC

(8,20 USD)

NVIDIA RTX 2070 Super 0,00010400 BTC

(0,84 USD)

BITMAIN Antminer S17 Pro (53th) 0,00101800 BTC

(8,20 USD)

NVIDIA RTX 2080 0,00010400 BTC

(0,84 USD)

BITFURY B8 0,0098100 BTC

(7,91 USD)

Závěr

Nakonec musí mít každý rádoby horník na paměti, že výběr hardwaru závisí na mincích, které chcete těžit. Pro mnoho těžařů zaměřených na altcoiny jsou GPU vítaným hardwarem, protože vám umožňují těžit více mincí najednou. Horníci však varují, aby při těžbě altcoinů vzali v úvahu mnoho faktorů. Zatímco GPU je velmi cenově dostupný nástroj pro těžbu altcoinů, musíte zjistit, zda byla mince uvedena na burzách, spotřebě energie, tržní ceně, objemu obchodování, těžařském algoritmu a grafech Hashrate. Všechny tyto faktory pomohou při těžbě zisků na GPU.

Na druhou stranu je těžba ASIC vhodnější pro horníky, kteří se zajímají o těžbu jen určité kryptoměny. Nabízí také nízkou spotřebu energie, což je lákadlo pro těžbu v zemích s vysokými sazbami elektřiny. Nakonec bitva o nadvládu, těžba ASIC vs GPU závisí na výběru horníka. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me