125+ nejlepších způsobů nákupu bitcoinů online 2021

Dobře, ve skutečnosti neexistuje 125 způsobů nákupu bitcoinů. S touto částkou to znělo chladněji.

Ve skutečnosti existují jen 3–4 různé způsoby nákupu bitcoinů. A v tomto tutoriálu si je projdeme, abyste věděli, který způsob funguje nejlépe – pro vás.

Contents

Kde koupit bitcoin

V této příručce projdeme podrobným návodem, jak nakupovat bitcoiny. Zaměřujeme se na to, aby bylo snadné pochopit, i když ve světě kryptoměn teprve začínáte.

Chápeme zmatek, kterému v současné době čelíte, pokud se právě dostáváte do světa kryptoměny a snažíte se nakupovat bitcoiny online. Okamžitě se objeví spousta otázek – kde a jak je bezpečně koupím? A kde je uložím?

Nejsme zde proto, abychom se vás pokusili přesvědčit, abyste si koupili BTC (nebo jakoukoli jinou kryptoměnu), předpokládáme, že již jste pro-krypto, nebo se jen chcete zapojit do nové technologie blockchain. Chceme vás chránit před všemi podvody, které přicházejí s vzkvétajícími trhy, v tomto případě bitcoiny.

V této příručce vám pomůžeme bezpečně nakupovat bitcoiny. Naším cílem je pomoci vám, abyste se vyhnuli podvodům, prodeji nadhodnocených BTC nebo lákání na burzy s vysokými poplatky. K našim čtenářům jsme brutálně upřímní a nikdy nebudeme doporučovat služby, protože nám za doporučení platí dobře (ano, za každou registraci, kterou odkazujeme na určité společnosti, dostáváme trochu peněz. Stejně jako vy opravdu milujeme peníze v všechny tvary a formy, zejména kryptoměna.)

Než se dostaneme do seznamu nejlepších bitcoinových burz, musíme projít tím, co byste měli zvážit při výběru burzy. Každý člověk je jiný a hledá různé faktory, takže musíte zjistit, které faktory si při nákupu bitcoinu vážíte nejvíce (obvykle je rychlost jedním z nejoceňovanějších faktorů kvůli tomu, že cena neustále stoupá a lidé se chtějí dostat do rukou Bitcoin co nejdříve, poté přijde soukromí, protože musíte zadat spíše osobní údaje, a pokud se dostanou do špatných rukou, budete toho litovat).

1. Ochrana osobních údajů

Nejdůležitější je vaše soukromí. Protože většina burz dnes vyžaduje ověření ID, je důležité vybrat burzu, která s vašimi osobními údaji zachází s respektem.

To je ještě důležitější pro ty, kteří chtějí bitcoiny nakupovat soukromě. Nejvíce soukromý způsob je zdaleka hotovost, protože je nevystopovatelný. Zde máme průvodce, jak nakupovat bitcoiny za hotovost.

Ti z vás, kteří z jakéhokoli důvodu nechtějí zadat vaše ID, existuje několik způsobů nákupu bez ID nebo ověření.

2. Limity

Máte zájem vložit spoustu peněz do kryptoměny, jako je BTC, BCC (Bitcoin Cash), LTC nebo XPR? Pak jsou důležitým faktorem limity, které získáte na každé burze. Omezení jsou zde, aby vás a ostatní chránila před podvody – ale mohou být opravdu docela frustrující. Na většině burz můžete omezení upgradovat například odesláním ID nebo vytvořením staršího účtu.

Coinbase dostal docela statné limity na 3 000 $ / týden kreditní kartou, 10 000 $ / týden bankovním převodem a 50 000 $ / týden s USD peněženkou (na Coinbase). Nejvyšší limity najdete při placení kreditní kartou na CoinMama.

3. Rychlost

Jelikož cena roste rychlým tempem, mnoho lidí se chce dostat co nejdříve, aby vydělali co nejvíce peněz. Vzhledem k tomu, že veřejný zájem o bitcoiny je na historickém maximu, jak píšu, počet přihlášení k nejpopulárnějším burzám je až 100 000 denně. Protože chtějí chránit svou současnou uživatelskou základnu a přidávat co nejvíce nových uživatelů, kolik mohou zvládnout, může proces nákupu chvíli trvat – ale jakmile provedete svou první transakci na burze, je to snadné jako ABC.

Bitcoinové bankomaty jsou v současné době jediným nejrychlejším způsobem nákupu bitcoinů. Pokud nemáte to štěstí, že žijete v blízkosti bitcoinového bankomatu, další nejlepší možností je pravděpodobně burza, která nabízí okamžité nákupy bitcoinů (napíšeme, které z nich to nabízejí v sekci nejlepší burzy bitcoinů).

4. Směnný kurz

Cena bitcoinu je neustále v pohybu, proto vám doporučujeme zkontrolovat aktuální cenu bitcoinu na CoinDesk.com. Vzhledem k tomu, že jste zde, věřím, že byste se v této vteřině chtěli dostat do rukou bitcoinů, a proto doporučujeme, abyste se příliš nezaměřovali na aktuální cenu. Před nákupem nezapomeňte porovnat směnné kurzy různých burz, abyste získali co nejlevnější možnou cenu.

5. Pověst & uživatelské recenze

Opravdu vám doporučujeme zkontrolovat, co říkají ostatní lidé o svých zkušenostech s různými výměnami. Jedna burza se může prodávat jako vedoucí na trhu s vynikající podporou a provozuschopností, ale ve skutečnosti neposkytuje rychlou podporu a je naprosto hrozné s ní jednat.

To je důvod, proč byste neměli nechat reklamu na YouTube ani žádnou jinou reklamu nalákat vás na žádnou výměnu před porovnáním všech (podle mého názoru to platí pro všechny služby a produkty). Pomůžeme vám porovnat všechny burzy, abyste mohli snadno najít tu pravou pro vás, takovou, která se skutečně stará o své uživatele a je snadné s ní jednat.

6. Poplatky

Některé burzy berou za své služby vysoké poplatky. Jedná se o typ burz, kterým se chcete vyhnout, abyste ve své peněžence dosáhli co největšího počtu bitcoinů. Poplatky se liší od způsobu platby, který chcete použít k nákupu bitcoinů, a také od poplatků za vklad, výběr a obchodování. Pokud obchodujete, budete muset vypočítat zisk na základě výše poplatků – některé si vezmou 0,5%, což může rychle sčítat a zničit vaše obchodní zisky.

Budeme diskutovat o výhodách a nevýhodách každé platební metody v další části tohoto tutoriálu. Poplatky za každou burzu uvedeme také v seznamu nejlepších bitcoinových burz do roku 2020.

7. Způsob platby 

Možná budete chtít koupit bitcoin pomocí konkrétní služby, jako je PayPal, nebo chcete koupit bitcoin lokálně a zcela anonymní. Ať už je to jakkoli, pouze vy znáte svůj preferovaný způsob platby.

V další části se budeme hlouběji věnovat různým dostupným typům platebních metod a porovnáme jejich klady a zápory a doporučíme, komu nejlépe vyhovují.

Platební metody

Existuje řada různých způsobů nákupu bitcoinů, mezi ně patří:

 • Nákup bitcoinů online debetní kartou, kreditní kartou nebo bankovním převodem.
 • Nakupujte bitcoiny v bitcoinovém bankomatu místně.
 • Vklad v hotovosti nebo nákup bitcoinů za hotovost ve vaší místní oblasti.
 • Nakupujte bitcoiny pomocí služby PayPal.

Jedná se o zdaleka nejpopulárnější metody nákupu bitcoinů, ale tam zůstanou, ke každé metodě je více podrobností. V této části projdeme klady a zápory každé metody, abyste mohli poučeně vybrat způsob platby.

Nákup bitcoinů vyžaduje, abyste směňovali EUR nebo USD, nebo pokud nakupujete lokálně, svou místní měnu.

Pokud jste se však již rozhodli (někteří z vás již pravděpodobně vědí, jaké platební metody máte k dispozici a které dáváte přednost), můžete tuto část přeskočit kliknutím sem!

1. Kreditní nebo debetní karta

Toto je zdaleka nejběžnější typ pro začátečníka, který chce začít s nákupem a prodejem bitcoinů, nebo pro ty, kteří chtějí hodit bitcoin. Je to snadný způsob nákupu bitcoinů, protože většina lidí má kreditní karty a je snadné vyplnit potřebné informace.

Pros nákupu bitcoinů kreditní / debetní kartou

Je to jeden z nejjednodušších způsobů, protože je to zdaleka nejoblíbenější způsob nákupu produktů online. Je to nejjednodušší způsob. Bitcoiny obdržíte okamžitě po ověření transakce, což obvykle netrvá déle než několik sekund.

Nevýhody nákupu bitcoinů kreditní / debetní kartou

Poplatky jsou mnohem vyšší než například u bankovního převodu. Pokud jste trpěliví a nepožadujete okamžitě své nově zakoupené bitcoiny, doporučujeme použít jako platební metodu bankovní převod. Pokud chcete nakupovat bitcoiny anonymně, pak nákup kreditní kartou není k dispozici. Před nákupem BTC pomocí kreditní / debetní karty budete muset ověřit své ID.

Kdo by měl používat debetní / kreditní kartu k nákupu bitcoinů?

Pokud jste ve spěchu investovat peníze do bitcoinu, pak je tato metoda pro vás. Bitcoiny si můžete koupit okamžitě, zatímco ti, kdo provádějí bankovní převody, jsou odsouzeni kvůli tomu, že banky fungují pouze v pracovní době, a pokud chcete nakupovat během víkendů, budete muset počkat do pondělí.

Je snadné koupit bitcoiny kreditní kartou, ale podle našeho názoru, pokud věříte v bitcoiny, mít cenu jednoho navýšení o 10%, než budete moci koupit, není nic, čím byste mohli ztratit spánek. Kdo ví, možná to do pondělí poklesne o 10% a uděláte ještě lepší nabídku?

Zde je několik burz, které přijímají platby kreditní kartou:

 • Coinbase – USA, Evropa, Kanada, Singapur (Použijte náš odkaz a kupte si bitcoiny v hodnotě 100 a více $ a získejte bitcoiny v hodnotě 10 $ zdarma!)
 • CoinMama – Globálně
 • CEX.IO – Globálně
 • BitPanda – Evropa

Pokud máte zájem dozvědět se více o nákupu bitcoinů pomocí CC a debetní karty, připravili jsme podrobného průvodce nákupem bitcoinů kreditní kartou a debetní kartou..

2. Bankovní účet nebo bankovní převod

Pokud máte zájem o nákup mnoha bitcoinů za nízké poplatky, pak je pro vás nejlepší použít bankovní převod. Tato možnost je zajímavá díky nízkým poplatkům a vysokým limitům nákupu. Může to trvat déle, protože transakce musí být ověřena bankou, ale kromě toho – toto je jedna z nejlepších platebních metod pro nákup BTC.

Výhody nákupu bitcoinů pomocí bankovního účtu / bankovního převodu

Skvělé pro nákup velkého množství bitcoinů s nejvyššími možnými limity pro nový účet na dané burze. Poplatky jsou obvykle opravdu nízké ve srovnání například s nákupem v hotovosti nebo kreditní kartou. Získáte tedy za své bitcoiny skvělou cenu.

Nevýhody nákupu bitcoinů pomocí bankovního účtu / bankovního převodu

Je to pomalé. Vzhledem k tomu, že banky fungují pouze během pracovních dnů a v pracovní době, může trvat zpracování vaší transakce až 5 dní. Při nákupu s bankovním účtem lze vysledovat vaši transakci, což není dobré pro ty, kteří chtějí úplné soukromí. Ověření je obvykle vyžadováno také na burze.

Kdo by měl používat bankovní účet / bankovní převod k nákupu bitcoinů?

Ti, kteří by měli velký užitek, jsou dlouhodobí držitelé bitcoinů, kterým je jedno, zda bitcoiny obdrží o několik dní později. Funguje skvěle pro každého, kdo chce investovat velkou částku do bitcoinů a chce mít nízké poplatky.

Je to také dobré pro ty, kteří chtějí investovat pouze v malém měřítku, protože jiné metody, jako je PayPal nebo hotovost, mají vysoké poplatky až 15% nebo více. To vám například sníží 150 $ z vaší investice 1 000 $, což je skutečně 15%. To také znamená, že bitcoiny budou muset růst o více než 15%, než dosáhnete rentability. Není nemožné, aby to přes noc vzrostlo o 15% nebo více, ale pokud byste mohli snížit tyto poplatky na 1–2%, měli byste mnohem lepší zisk při 15% zvýšení ceny.

Proto doporučujeme bankovní účet pro každého. Je to skutečně naše doporučená volba platby.

Zde je několik burz, které přijímají platby prostřednictvím bankovního účtu / bankovního převodu:

 • Coinbase – USA, Kanada, Singapur a Evropa (použijte náš odkaz a kupte si bitcoiny v hodnotě 100 a více $ a získejte bitcoiny v hodnotě 10 $ zdarma!)
 • BitPanda – Evropa
 • Blíženci – USA a Kanada

Zní vám tato platební metoda nejpřesvědčivěji? Poté vám doporučujeme přečíst si našeho průvodce nákupem bitcoinů na vašem bankovním účtu.

3. Hotovost

Používání hotovosti k nákupu bitcoinů je nejvíce soukromým a nejrychlejším způsobem. Vaše bitcoiny obdržíte za pár hodin a transakci nelze vysledovat zpět k vám. Ideální pro ty, kteří si vysoce cení svého soukromí.

Výhody nákupu bitcoinů v hotovosti

Při nákupu bitcoinu v hotovosti obvykle nejsou vyžadovány žádné osobní údaje. Jednoduše zadáte adresu peněženky, vložíte hotovost a za pár hodin vaše bitcoiny skončí v peněžence. Na zpracování transakce ze strany banky není třeba čekat 5 dní. Transakci lze dokončit téměř okamžitě.

Nevýhody nákupu bitcoinů s výměnou hotovosti

Je to nákladné. Obvykle o 5-15% vyšší než tržní cena. Pokud nekupujete od renomované burzy, existuje vysoké riziko, že budete podvedeni. Ujistěte se, že hledáte strašidelné nabídky a držte se renomovaných burz uvedených v tomto kurzu.

Kdo by měl za nákup bitcoinů použít hotovost?

Ti, kteří si nejvíce cení svého soukromí a je mu úplně jedno, že to stojí o 5-15% více. To funguje dobře pro ty, kteří chtějí nakupovat online online, nebo raději nezadávají žádné ID na burzy. Je to také rychlé a jedinou nevýhodou, kterou vidíme, je, že je to docela nákladné – což není optimální, pokud máte zájem o obchodování s bitcoiny – protože existují levnější alternativy.

Zde uvádíme několik směnáren, které doporučujeme:

Zdá se vám to zajímavé? Pak si přečtěte tento článek, kde se podrobněji věnujeme nákupu BTC při směnárnách!

Můžeme vám také doporučit podívat se na Bitcoin ATM Radar zjistit, zda máte ve svém okolí bitcoinový bankomat.

Díky tomu můžete snadno vložit hotovost a nechat své peníze proměnit v bitcoiny poslané okamžitě do vaší peněženky. Na bitcoinovém ATM radaru jsou registrovány pouze renomované bankomaty, takže si můžete být jisti, že nejste podvedeni. Drž se dál od bitcoinových bankomatů, které tam nejsou uvedeny.

Všechny bitcoinové bankomaty v Nevadě. V 50 zemích je uvedeno přes 900 bankomatů. Všechny bitcoinové bankomaty v Nevadě (stát, kde většina lidí vyhledává „bitcoinový bankomat“ na Googlu). Existuje více než 900 bankomatů uvedených v 50 zemích.

Pros bitcoinových bankomatů

Pokud máte ve svém okolí bitcoinový bankomat, je to jeden z nejrychlejších způsobů nákupu bitcoinů. Obvykle máte 100% soukromí, protože obvykle nejsou vyžadovány žádné ID ani osobní údaje.

Nevýhody bitcoinových bankomatů

Cena o 5–15% nad tržní sazbou je zde stejná jako u směnáren. Vaše soukromí je nákladné, ale pro ty, kteří si jeho soukromí cení nejvíce, to může stát za to.

4. Paypal

Nákup bitcoinů přes PayPal je těžký a obvykle velmi drahý. Obchodníci na PayPalu nesmějí podle podmínek služby PayPal prodávat žádné kryptoměny (například bitcoin). Existují však některá řešení pro ty, kteří chtějí použít zůstatek PayPal k nákupu bitcoinů.

Pros nákupu bitcoinů přes PayPal

Pokud máte jakýkoli zůstatek na PayPalu, který chcete vyčerpat, může to být skvělý nákup.

Nevýhody nákupu bitcoinů přes PayPal

Poplatky jsou vysoké až 12%. Je to nákladné a protože většina lidí má ke svému účtu PayPal připojeno své kreditní karty nebo bankovní účet, je jejich použití mnohem lepší volbou.

Často kladené otázky ohledně nákupu bitcoinů

Nákup bitcoinů je těžký a při prvním objevování se objevuje spousta otázek. V této sekci Nejčastější dotazy odpovídáme na všechny otázky, které jsme dostali, když provázíme ostatní při nákupu bitcoinů.

Pokud máte nějaké dotazy, na které byste chtěli odpovědět, kontaktujte nás a my přidáme nejčastější dotazy a zodpovíme jednotlivé otázky.

Kdy je správný čas na nákup?

Včera. Čím dříve získáte bitcoiny, tím lépe. Věříme v bitcoiny a že hodnota bude nadále stoupat, až o tom začne mluvit stále více lidí a vidí v nich potenciál. Vzhledem k tomu, že s bitcoiny se obchoduje nepřetržitě, můžete si bitcoiny doslova koupit bez ohledu na to, v jakou denní dobu (nebo noc) je.

Hodnota bitcoinu velmi kolísá kvůli zprávám a veřejným vyjádřením o bitcoinu. Pokud chcete, sledování grafů a jejich analýza vám mohou pomoci zjistit, zda je pravděpodobnost růstu bitcoinu vyšší než pravděpodobnost poklesu bitcoinu. Nespoléhejte se však příliš na grafy, protože bitcoiny mohou rychle klesat, pokud o tom někdo hovoří – a naopak.

Můžete si koupit méně než jeden bitcoin?

Ano! Nejnižší částka, kterou si můžete koupit, je $ 1. Jeden bitcoin lze rozdělit na 100 000 000 kusů. Každý kousek se nazývá satoshi, jehož jméno pochází od anonymního zakladatele (s?), Satoshi Nakamoto. Každá burza vám obvykle umožňuje vložit částku, kterou chcete investovat, do bitcoinu a poskytnout vám odpovídající částku bitcoinu.

Můžete prodávat bitcoiny?

Ano, všechny burzy nabízejí možnost nákupu / prodeje. Tomu se říká obchodování a je to skvělý způsob, jak vydělat peníze bitcoinem. Vždy je zahrnut poplatek, takže nezapomeňte vypočítat svůj zisk, abyste dosáhli většího zisku, než jaký byl poplatek. Pokud jste například zaplatili 2% poplatek za nákup a poté zaplatili 2% za prodej, váš zisk musí být 4%, aby dosáhl rentability.

Může si někdo koupit bitcoiny?

Samozřejmě! Neexistuje věkový požadavek. Bitcoin může nakupovat a používat kdokoli, pokud to ve vaší zemi není nezákonné. Ve většině zemí je však bitcoin legální (zde je mapa světa všech zemí, kde je to legální / nelegální).

Mohu koupit fyzické bitcoiny?

Ano, technicky můžete. Ale naše otázka je proč? Jistě, je skvělé předvést, že máte bitcoiny ve fyzické podobě, ale fyzický bitcoin nelze použít a je to pouze mince, kde je vložen soukromý klíč. Bitcoin by měl podle našeho názoru říci online.

Existuje také vysoké riziko podvodu, protože tvůrce mince může na všechny mince vložit stejný soukromý klíč. Pak jste právě koupili minci bez jakékoli hodnoty. Doporučujeme vám koupit pytel s čokoládou 1LB od Amazonu pokud chcete ukázat, kolik jste balerů, místo toho.

Také, pokud si své bitcoiny z mince nevyberete okamžitě, do své digitální bitcoinové peněženky, existuje šance, že si tvůrce bitcoiny stáhne, než budete mít příležitost.

Dělejte, co chcete, ale nedoporučujeme to.

Proč bych kupoval bitcoiny místo toho, abych je těžil?

Těžba bitcoinů je velký byznys a my neříkáme, že je to hloupá věc, ale pro průměrného joe, který nemá 3 000 $ (nebo více), aby investoval do bitcoinového horníka a seděl s jejich 500 $ kancelářským notebookem a snažil se bitcoin bude zklamaný.

Před několika lety mohl kdokoli na svém osobním počítači těžit několik bitcoinů denně, ale v dnešní době budete muset investovat do horníka, abyste bitcoiny opravdu mohli těžit.

Můžeme to srovnat například se zlatem.

Proč byste místo těžby zlata kupovali zlato? Myslím, že to nemusíme dále rozvádět.

Potřebuji k nákupu bitcoinů bitcoinový účet?

Bitcoin nemá účty. S bitcoiny budete k jejich ukládání vždy používat peněženky. Technicky byste mohli mít tisíce bitcoinových peněženek, ale to by bylo obtížné zvládnout. Za zabezpečení peněženky zodpovídáte sami, a proto mnozí dávají přednost tomu, aby to bylo ve fyzické podobě, nikoli v online peněžence. Bitcoin není banka ani svěřenecký fond, který by zajišťoval vaši bezpečnost.

Je bitcoin legální?

Ano, ve většině zemí je to legální. Existuje jen hrstka zemí, které zakázaly používání bitcoinů. Než si tedy bitcoiny koupíte, ujistěte se, že jsou ve vaší zemi legální. Použijte tuto mapu zjistit, zda jsou bitcoiny ve vaší zemi legální nebo ne.

Jak mohu koupit bitcoinové akcie?

Bitcoin není akcie, a protože je zcela decentralizovaný, za bitcoiny není žádná společnost, ve které si můžete akcie koupit. Existuje několik fondů, které začaly v poslední době do svého portfolia zahrnovat bitcoiny a další kryptoměny. Tyto prostředky obvykle pouze pro megabohaté lidi. Ale většina světských lidí, kteří se snaží vydělat peníze nákupem a prodejem bitcoinů, to dělá sami. Nakupujete bitcoiny a poté je prodáváte za vyšší sazby. Rozdíl mezi kupní a prodejní cenou je váš zisk.

Při obchodování budete muset do zisku zahrnout poplatky a další náklady, abyste si byli jisti, že při prodeji bitcoinů skutečně dosahujete zisku..

Kde koupit levné bitcoiny?

Levný je relativní pojem. Pokud si myslíte, že hodnota bitcoinu vzroste na 100,00 $, je aktuální cena na 18 832 $ levná. Ale předpokládáme, že hledáte burzu s nejlevnějším kurzem. Dávat pozor na Coindesk zjistit, jak si burzy navzájem srovnávají aktuální cenu. Nezapomeňte do výpočtu zahrnout poplatky.

Kdo ovládá bitcoiny?

Nikdo. A na tom je ta úžasná věc. Jelikož technologie blockchain je něco, co je opravdu těžké shrnout, a nemyslíme si, že bychom to dokázali dostatečně stručně, doporučujeme vám sledovat toto video, které to stručně vysvětluje. Jakmile znáte jeho základy, pochopíte koncept blockchainu a bitcoinu, můžete se ponořit dále do jeho technologické stránky (pokud vás to zajímá).

Proč musím odesílat ID na bitcoinové burzy?

To je způsobeno Poznejte svého klienta (KYC) zákony, které vyžadují totožnost každého z jejich klientů. Je to také skvělý způsob, jak odfiltrovat podvodníky, kteří se snaží využít burzy různými způsoby.

Proč by někdo dokonce chtěl koupit bitcoiny?

Máme dva kupce kupců. Ti, kteří chtějí nakupovat za bitcoiny, aby vydělali peníze pouhým držením (nebo se snaží vydělat více bitcoinů obchodováním s alternativními mincemi, také známé jako altcoiny). A ti, kteří mají zájem o nákup produktů online. Velké společnosti, které si dříve osvojily technologii blockchain a přijímají bitcoiny jako platební metodu, jsou Microsoft, Dell, Newegg a Overstock – abychom jmenovali alespoň některé.

Jedním z dalších případů použití je posílání peněz rodině a přátelům mimo jejich příslušnou zemi. Vzhledem k tomu, že převod peněz tradičním způsobem obvykle vyžaduje vysoké směnárenské poplatky, stejně jako kvůli tomu, že banky fungují pouze 5 dní v týdnu, může dokončení transakce někdy trvat 5 dní.

Obchodování s bitcoiny je také populární díky skutečnosti, že trh je otevřen 24/7/365. Ve srovnání s akciovým trhem, který je obvykle otevřen pouze ve všední dny od 9:00 do 17:00, je rychlost trhu zábavná a může sklízet skvělé výnosy po všechny dny v týdnu.

Co se stane, když si koupíte bitcoiny?

Najednou se objeví kosmická loď a vy vás vítají mimozemšťané, kteří vás vítají na palubě Měsíce.

Dobře, opravdu ne.

Když si koupíte bitcoin, prodejce bitcoinů vám zasílá bitcoiny ve formě tajného digitálního kódu. Za to máte výměnu, abyste se ujistili, že obě strany dostanou to, o co žádají. Jakmile je transakce dokončena (obvykle trvá asi 10 minut), jste novým vlastníkem digitálních kódů.

Mohu použít více výměn?

Ano, a toto je ve skutečnosti skvělý způsob, jak se ujistit, že na začátku nakoupíte co nejvíce bitcoinů, pokud maximálně limitujete na jedné burze. Pokud jste dosáhli maxima, můžete se jednoduše připojit k jiné burze a koupit více bitcoinů z této burzy. To můžete dělat, dokud vám nedojdou burzy dostupné ve vaší zemi.

Musím platit daně z bitcoinů?

Ano. Poraďte se s místními daňovými poradci, jaká jsou pravidla při nákupu a prodeji bitcoinů a kolik musíte zaplatit na dani. Ve Spojených státech., každá transakce provedená s bitcoiny musí být deklarována, pokud je prodáte se ziskem. Nejsme daňoví poradci, a proto vám k tomu nemůžeme poskytnout žádné pokyny.

Jaké další způsoby mohu získat bitcoiny kromě nákupu?

Ano, za bitcoiny můžete nabízet například služby. Zeptejte se svého současného zaměstnavatele na možnosti výplaty v bitcoinech, nebo nabídněte novou službu jako virtuální asistent nebo jakoukoli jinou dovednost, kterou byste mohli mít. Musíte však být připraveni být odmítnuti, protože mnoho lidí si stále spojuje bitcoin s trestnou činností a neví, jak jej správně používat.

Proč nákup bitcoinů trvá tak dlouho?

Nákup bitcoinů sám o sobě netrvá dlouho, jsou to pouze platební metody kolem něj. Například bankovní převody obvykle trvají až 5 dní a bitcoinová transakce obvykle trvá jen 10 minut. Transakce tedy může trvat až 5 dní, ale bitcoinová transakce představuje pouze 10 z těchto 7200 minut.

Jakmile však máte bitcoiny, měly by všechny transakce trvat jen asi 10 minut.

Vyhýbejte se bitcoinovým podvodům: 5 pravidel, která je třeba dodržovat

Vzhledem k obrovské pozornosti, které se bitcoinu v současné době věnuje, na webu koluje spousta podvodů. Existuje však několik pravidel, která byste měli dodržovat, abyste se vyhnuli podvodům.

Výzkum prodejce / výměna

Při výběru výměny za vás proveďte náležitou péči (což, protože jste na tomto webu, už děláte. Kudos vám!). Podívejte se na recenze na fórech, jako je Reddit, abyste zjistili, co o tom lidé říkají. To je obvykle skvělý způsob, jak získat přehled o tom, jak burza zachází se svými zákazníky.

Můžete si také přečíst naše nejlepší recenze na výměnu. V tomto článku se podrobně věnujeme nejlepším burzám, abyste je mohli sami porovnat na základě poplatků, rychlosti doručení a místa, kde jsou k dispozici.

Pokud to zní příliš dobře, než aby to byla pravda, je to pravděpodobně podvod

To platí téměř pro cokoli v životě. Pokud je to příliš dobré, než aby to byla pravda, je to pravděpodobně falešné. Nikdo vám bitcoiny neprodá za 50% aktuální tržní ceny. Lidé nejsou vždy milí, a pokud jste naivní natolik, abyste tomu věřili, bude vám líto, když budete podvedeni.

Zkontrolujte hodnocení

Pokud používáte výměny typu peer-to-peer, jako jsou Wall of Coins a LocalBitcoins, zkontrolujte zpětnou vazbu prodejce. Pokud u prodejce uvidíte ohromné ​​množství kladných recenzí, měla by vaše transakce proběhnout bez problémů. Pokud je hodnocení prodejců většinou záporné, pak zůstaňte stranou.

Při nákupu použijte úschovu

Při nákupu bitcoinů prostřednictvím fóra nebo online od osoby můžete slyšet něco jako toto:

“PayPal mi peníze, jakmile je obdržím, pošlu vám peníze”. Toto je jednosměrný lístek k podvodům. Jedno z mých oblíbených výroků je také „Zašlete prosím jako dárek / pro přítele na PayPal“. Dělá to tak, že jakmile odešlete peníze, nemůžete provést zpětné zúčtování.

Pokud prodáváte, je to také špatný způsob, jak to udělat, protože mohou jednoduše provést zpětné zúčtování transakce PayPal s tvrzením, že nedostali zakoupený produkt / službu (a podle PayPalu nemáte povolení prodávat s nimi kryptoměnu). Vyhrají spor a protože u bitcoinů nemůžete provést kompenzaci, jednoduše zdvojnásobili své peníze – a nezanechali vám nic.

Zajistěte své nově zakoupené coiny

Dobře, takže teď jste si koupili své první bitcoiny nebo jiné kryptoměny. Dobré pro tebe!

Nyní je čas je uložit. Neměli byste to nechat udělat třetí stranou, jako je burza, protože hackery a podvody na burzách ztratily přes 1 BILION $. Musíte to udělat sami, pokud nechcete riskovat, že vám budou ukradeny všechny peníze.

Bitcoiny jsou bezpečné pouze v případě, že je fyzicky uložíte do peněženky, kterou vlastníte.

Nejlepší jsou hardwarové peněženky, protože jsou offline a nehrozí jim hackerství ani malware. Obvykle jsou malé, o velikosti USB flash disku, takže si je můžete vzít kamkoli s sebou nebo je uzamknout v bezpečnostní schránce.

Pros s hardwarovou bitcoinovou peněženkou

Hardwarové peněženky se nastavují opravdu snadno, nemusíte být technicky zdatní, abyste mohli začít. Hardwarové peněženky lze snadno zálohovat a bezpečně ukládat bitcoiny. Jakmile jsou bitcoiny v peněžence, nelze je nijak vymazat. Můžete své dítě chytit, jak si hraje s peněženkou, aniž byste museli panikařit, ale nedovolte mu, aby ji používalo jako hračku.

Zde je tabulka srovnání hardwarové peněženky:

Cena peněženky uvolněna Cena Koupit
ledger-nano-s-largeLedger Nano S Ano 2016 58 € Koupit zde!
trezor_transparentTREZOR Ano 2013 99 $ Koupit zde!
KeepKey-Bitcoin-Wallet-ReviewKeepKey Ano 2015 99 $ Koupit zde!
ledger-hw1-solo-mediumLedger HW.1 Ne 2013 17 $ Přerušeno

Závěr

I když se tento průvodce může pro začátečníka cítit docela zdrcující, není na co pamatovat. Jakmile najdete perfektní směnárnu a zakoupíte peněženku podle vašeho výběru, jste připraveni. Doufáme, že jste byli schopni získat další znalosti o procesu nákupu bitcoinů a že jsme to řádně vysvětlili.

Pokud budete mít po přečtení této příručky nějaké dotazy, prosím, komentujte níže, abychom tam mohli pokračovat v konverzaci. Odpovíme co nejdříve a jsme připraveni přidat další otázky do našich FAQ, pokud existují nějaké otázky, které si myslíte, že nám chyběly.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me