HODL: Co je to? + Další podmínky, které musíte znát v krypto světě

Když jsem se poprvé začal vážněji zabývat kryptoměnou, vyrazily mě všechny pojmy, které lidé používali. Hodili kolem sebe slova jako HODL a různá různá jména zvířat. Nyní, když mám více znalostí o obchodování a blockchainu celkově, používám je pořád.

Vzhledem k tomu, že v poslední době došlo ve světě kryptoměn k záplavě nově příchozích, myslel jsem si, že vytvořím slovník kryptoměny – no, tak nějak.

Pokud jste zde skončili po připojení ke krypto konverzaci a cítili jste se vynecháni kvůli podmínkám, které používali, nebo nechcete v budoucí konverzaci o kryptoměně vypadat jako zcela nekompetentní, zde je seznam 12 z nejčastěji používaná krypto slova.

Co je HODL nebo HODLING?

Hodler je někdo, kdo drží kryptoměnu po dlouhou dobu, v naději, že se zvýší její hodnota. Držení je stejné jako hodling. Termín byl vytvořen z příspěvku na fóru nazvaném „JSEM HODLING“Na fóru Bitcoin Talk, kde člověk jménem GameKyuubi mluví o tom, jak špatný je obchodník (je zjevně velmi opilý). Komunita to asimilovala do své slovní zásoby a nyní je to běžný roubík mezi všemi obchodníky s kryptoměnami.

HODL – „Vydrž, drahý život“

Abychom tedy dospěli k závěru o významu HODL, ti, kteří vás navrhují k HODL, nebo sami HODLING kryptoměnou, v zásadě říkají, že předpovídají, že zmíněné krypto zvýší cenu a dá jim v budoucnu zisky (nenaznačují, kdy, ačkoli).

HODL byl překlep, který se změnil v nejčastěji používaný svět v komunitě kryptoměn.

12 podmínek Každý den kryptoměny, který musí obchodníci znát!

1. FOMO

Fucho ÓF Missing Óut. Strach z toho, že přijdete o konkrétní minci nebo o celý trh s kryptoměnou, je obrovský vzhledem k povaze trhu s kryptoměnou. Jeden může vidět obrovské výnosy bez ohledu na to, do jaké mince investujete (pokud to není shitcoin), protože v podstatě jsou všechny kryptoměny nadměrné kvůli tomu, jak se populární bitcoiny a kryptoměny dostávají. To vytváří spoustu příležitostí, jak zbohatnout, ale také spoustu strachu.

FOMO je strach z toho, že přijdete o vzestup mincí. To je také to, co vytváří tyto masivní míry růstu. Jakmile lidé uvidí, že cena mince vzrostla o 20%, nechtějí ji minout 10x, pokud ne více, a tak vstoupí – kvůli obavám, že o minci přijdou.

Termín lze použít na společenské události a spoustu dalších věcí v životě.

Jak definuje ScienceDirect ve zprávě o FoMO, „FoMO je definováno jako všudypřítomná obava, že ostatní mohou mít odměňující zážitky, ve kterých chybí, a proto se vyznačuje touhou zůstat neustále ve spojení s tím, co dělají ostatní.“ – ScienceDirect

2. ATH

All Time Hdobře. Bod, kdy kryptoměna dosáhne nejvyšší tržní ceny, jakou kdy měla. To je obvykle místo, kde FoMO začíná u většiny lidí. Pokud obchodujete, je to čas, kdy byste si měli dávat pozor, aby zasáhl odpor a pokles (obecně).

3. Medvěd

Medvěd je někdo, kdo si myslí, že určité akcie (a v tomto případě kryptoměna) klesnou, a proto po poklesu mají prospěch z prodeje a zpětného nákupu. Je to termín, který Wall Street používá k mluvení o akciích a trzích. Vzhledem k tomu, že obchodování ve skutečnosti nakupuje na nízké úrovni, lze vysoký prodej použít také při obchodování kryptoměn.

4. Býk

To je pravý opak medvěda, býk je někdo, kdo věří, že trh půjde nahoru. Hodí své mince, protože věří, že půjdou nahoru a že je mohou později prodat za další.

5. Velryba

Velryby jsou ty s tukovými kapsami. Věděli jste, že 1 000 lidí vlastní více než 40% trhu s kryptoměnami (zdroj)? Jedná se o velryby, které mohou prodávat svá krypta za účelem manipulace s trhem (tržní cena klesá, protože objem se zmenšuje) – poté nakupují zpět za nižší cenu. Existují dva druhy velryb; býčí a medvědí velryby.

6. Bearwhale

Bearwhale je velryba, která je medvědí (myslím, že trh klesne).

7. Držák zavazadel

Držitel zavazadel je někdo, kdo si koupil minci v domnění, že se zvýší a že získá rychlé zisky, ale ve skutečnosti klesla a nyní jsou v této konkrétní minci uvězněni ve svém hlavním městě. Nyní musí přijít na to, zda by měli hodl til ‘cena je vyšší, než když ji koupili, nebo ji prodali se ztrátou a uvolnili svůj kapitál (investovali v jiné měně).

8. Rekt

To je někdo, kdo utrpěl velkou ztrátu při nákupu mince a pak to šlo dolů. To se stává každému z nás, děláme špatná rozhodnutí, která nás nakonec stojí spoustu peněz. Nejdůležitější věcí je, že se vždy snažíme minimalizovat riziko ztroskotání (nebo rekt), nastavením stop lossů a provedením správné fundamentální analýzy a / nebo technické analýzy.

9. Na Měsíc

Když je někdo na minci býčí, má tendenci říkat, že bude „měsíc“. To znamená, že mince bodne a stoupá „na Měsíc“.

10. Addy

I když jsem o tom nikdy neslyšel, někteří lidé se mě ptali, co to vlastně znamená. Takže jsem udělal nějaké googlení, protože zjevně byli příliš líní na to. Odkazuje na adresu vaší bitcoinové peněženky nebo jiné adresy peněženky s kryptoměnou.

11. FUD

Strach, nejistota a pochybnosti. To se týká investorů, kteří si nejsou jisti, co by mohla budoucnost přinést. Někteří říkají, že média, která informují o bitcoinech nebo jiných mincích, šíří „FUD“ šířením nepravdivých informací o určitých aspektech kryptoměny.

12. Choyna

Choyna neboli Čína, jak se jí vlastně říká, má velký vliv na trhu kryptoměn a to, jak čínská vláda jedná, výrazně ovlivňuje celosvětovou tržní cenu. Je to také dominující země, pokud jde o těžební a obchodní technologii. Slovo „Choyna“ je ovlivněno způsobem, jakým Donald Trump vyslovuje „Čínu“.

souhrn

Znáte další slova, která bych měl na tento seznam zařadit, nebo si myslíte, že jsem špatně vyložil slovo? V každém případě prosím komentujte níže!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me