Jak nastavit bitcoinovou peněženku – průvodce Ultimate

Jak název napovídá, bitcoinová peněženka je software a hardware používaný k ukládání bitcoinů. To uživateli umožňuje odesílat a přijímat bitcoiny a vlastnit zůstatek. Technicky nelze bitcoiny nikde ukládat, a proto má každá bitcoinová adresa tajný kód, který uživateli pomáhá jej sledovat ve své peněžence.

Proč potřebujete bitcoinovou peněženku?

Bitcoinová peněženka potřebujeBitcoinová peněženka je digitalizovaná peněženka a je zásadní pro získání bitcoinů a dalších kryptoměn. Stejně jako bitcoin je digitální, decentralizovaná verze hotovosti, peněženka je obdobou fyzické peněženky. Pro přístup k bitcoinové adrese a provádění transakcí je zásadní uložit důležité informace, jako je tajný klíč.

Podle potřeby si můžete vybrat z různých typů dostupných peněženek. Každý typ peněženky má své vlastní výhody a nevýhody, před výběrem typu peněženky to stejné. Jakmile si vyberete typ bitcoinové peněženky, můžete si vybrat z různých dostupných peněženek.

Čtyři hlavní typy bitcoinových peněženek 

  • plocha počítače Peněženky: Jsou nainstalovány na stolním počítači a dávají uživateli úplnou kontrolu nad jejich transakcemi. Umožňují uživateli vytvářet adresy pro odesílání a přijímání bitcoinů a také pomáhá ukládat jejich soukromý klíč. Mezi oblíbené stolní peněženky patří MultiBit, Bitcoin Core, Armory, Electrum atd.
  • Mobile Peněženky: Používají se k překonání potíží s peněženkami na ploše, protože ta musí být upevněna na jednom místě. Aplikace ve vašem telefonu pomáhá provádět platby z jakéhokoli místa pomocí „platby dotykem“ pomocí NFC skenováním QR kódu. Bitcoinová peněženka, bitcoinová peněženka Mycelium jsou dnes populární mobilní peněženky.
  • Web Peněženky: Umožní vám přístup k vašim bitcoinům odkudkoli, v prohlížeči nebo na telefonu pomocí připojení k internetu. Jedinou bezpečnostní obavou však je, že soukromé klíče budou uloženy online. Blockchain a SpectroCoin jsou oblíbené webové peněženky.
  • Hardware Peněženky: Pomáhají ukládat vaše bitcoiny offline a poskytují tak vysokou úroveň zabezpečení, aby se zabránilo podvodnému použití vašich mincí hackery. Používá soukromé klíče elektronicky a usnadňuje platby. Dvě nejoblíbenější hardwarové peněženky, které se dnes hrají, jsou Ledger Nano S a TREZOR.
  • Studené úložiště: Jedná se o offline peněženku poskytovanou k ukládání bitcoinů. Pomocí chladírenského úložiště je možné ukládat digitální peněženku na platformu, kterou internet nepodporuje, a tím ji chránit před nebezpečným používáním, jako je hacking, krádež a další zranitelnosti, které systém pravděpodobně utrpí. Výhodou studeného úložiště je, že poskytuje bezpečné úložiště pro bitcoiny v případě narušení účtu kryptoměny nebo peněženky.

Bitcoinové peněženky z čeho vybírat

1) Bitcoinové jádro

Není to jen peněženka, ze které si můžete vybrat, ale také hlavní bitcoinový klient a má v tomto odvětví velkou důležitost. Bitcoin Core je aplikace pro stolní počítače na oficiálních webových stránkách bitcoinů bitcoin.org. Jediným účelem je posílat a přijímat peníze v peněžence a nenabízí nákup a prodej. Klíčovou funkcí je špičkové zabezpečení a šifrování usnadněné aplikací, která pro každou transakci používá soukromý klíč.

Jakékoli podvodné úmysly nemohou poškodit uložené peníze, což z nich dělá velmi oblíbenou volbu. K tomu se přidává zjednodušující a podrobná struktura všech vašich faktur. Nicméně, jak již bylo řečeno, bitcoinové jádro je výrazně větší a náročnější na zdroje než kterákoli jiná peněženka.

2) Mycelium

Mycelium je jednou z nejpopulárnějších peněženek pro Android díky své skvělé funkčnosti a prvotřídnímu zabezpečení. Jedná se o hierarchickou deterministickou bitcoinovou peněženku, což znamená, že k získání všech budoucích bitcoinových adres používá hlavní „seed“. Je to aplikace, která vyžaduje méně údržby a na její funkce lze snadno zvyknout. Přidání nové peněženky nebo import peněženky je na jejich rozhraní jednoduché.

Funkce, která ji odlišuje od ostatních, spočívá v tom, že si uživatel může vyměňovat bitcoiny s jiným uživatelem prostřednictvím decentralizovaného systému v rámci jejich funkce Local Trader. Prostředky jsou přímo převáděny mezi uživateli bez zapojení třetí strany a vysoce šifrované chatovací nástroje jsou dalším bonusem k diskusi o podrobnostech.

Veškeré transakce ve frontě bez připojení k internetu budou provedeny, jakmile se znovu připojí.

3) Bitcoinová peněženka mSIGNA

Další možnost pro uživatele bitcoinů, tato peněženka nabízí svým uživatelům mnoho jedinečných funkcí. Vynikající funkcí je použití „souborů úložiště“, což jsou šifrované soubory, které se používají.klenba rozšíření navržené firmou k ochraně pověření uživatele a peněz.

Soubory úložiště obsahují všechna data včetně historie účtu, transakcí a klíčenek, díky nimž je bezproblémový. Díky šifrované elektronické a papírové záloze mají dobrý balíček rychlosti a pokročilých funkcí. Přes veškeré zabezpečení jsou soubory aplikace Vault stále velmi náchylné k vnějšímu hackování, protože všechna data jsou uložena na jednom místě.

4) Bitcoinová peněženka Electrum

Jedná se o nejvíce zvažovanou možnost pro bitcoinovou peněženku a přichází jako součást OS Tails. Použití bez OS se nedoporučuje, protože poskytuje osobní údaje centralizovanému serveru. Pomůže vám také rychle nastavit silný šifrovací systém a po instalaci vám poskytne 12slovný kód, který můžete použít k načtení bitcoinů z důvodu externího problému.

Electrum je lehká peněženka a připojuje se k externím serverům používaným jinými klienty Electrum. Toto nastavení pomáhá synchronizovat rychleji. Je však méně soukromý než bitcoinové jádro a zbrojnice. Electrum lze také použít k vytvoření zabezpečeného offline chladírenského úložiště.

Jak vytvořit bitcoinovou peněženku

  1. Stáhněte si požadovanou peněženku (nebo si kupte hardwarovou peněženku) a vyberte její příslušnou verzi podle aktuálního operačního systému.
  2. Po dokončení stahování se zobrazí průvodce instalací, který bude pokračovat v procesu instalace.
  3. Po dokončení instalace se aplikace spustí a přijetím „Ano“ za poskytnutých podmínek získáte přístup k aplikaci.
  4. Otevřete svůj účet v instalaci a získáte přístup ke svým transakcím.

Závěr

Při používání bitcoinů je třeba mít na paměti několik věcí, především vždy udržovat více bitcoinových peněženek pro různé věci a při převodu bitcoinů z jedné peněženky do druhé je omílání bitcoinů extrémně povinné.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me