Nejlepší bitcoinové těžební fondy 2021 – konečný seznam těžebních fondů

BINANCE POOL – náš nejlepší výběr

Binance vyniká jako nejdůvěryhodnější volba mezi svými vrstevníky. Díky solidní důvěryhodnosti a podpoře v krypto sféře Binance pool rozhodně stojí za to.

KLIKNUTÍM SE PŘIPOJTE K BINANCE POOLU

Jste v těžbě nováčkem a máte zájem stát se bitcoinovým horníkem? Nebo jste horník a momentálně hledáte nový důlní fond? V tomto článku jsme přezkoumali některé z nejlepších fondů těžby bitcoinů, což je užitečné pro začátek. Pojďme do toho!

Co je to bitcoinová těžařská skupina?

Bitcoinoví horníci jsou skupina „těžařů“, kteří se oddávají řešení bloku za získání odměny / odměny. Odměna je rozdělena mezi sebe podle jejich přidané těžařské hash síly. Bitcoinový fond je způsob, jak těžit jejich zdroje a sdílet jejich hashovací sílu.

K získání odměny je třeba předložit platný doklad o práci. Zpočátku generování jednoho bloku trvalo pomalejším těžařům roky a poté vznikl fond těžby bitcoinů, kde těžaři obdrželi část blokové odměny a bloky by se generovaly rychle. Existují různé fondy těžby bitcoinů a výběr nejoblíbenějšího je docela lákavý. Upřednostňuje se zvolit malý bitcoinový fond, aby se zabránilo potenciálně škodlivé koncentraci hashovací síly.

Bitcoinové fondy po celém světě

Čína vládne světu, pokud jde o vlastnictví největšího počtu bitcoinových fondů. Bitcoinové fondy jsou seřazeny podle hashovací síly řízené fondem. Zde je seznam největších těžebních fondů s jejich hashovací schopností založenou na informacích z grafu sdílení blockchainových fondů.

Počínaje největším bazénem a konče nejmenším.

AntPool (25,2%), BTC.TOP (11,2%), BTC.com (10,2%), Bixin (8,1%), BTCC Pool (7,3%), F2Pool (5,4%), ViaBTC (5%), BW.COM (5%), BitClub Network (4,8%), Bitcoin.com (3%), SlushPool (2,6%), neznámý (2,3%), GBMiners (2%), BitFury (1,9%), KANOE (1,2%), 1Hash (1,1%), Telco 214 (1,1%), Eligius (1%) BATPOOL (0,9%), Waterhole (0,6%), ConnectBTC (0,6%), Bitcoin India (0,2%), Solo CKPool (0,2%), BitcoinRusko (0,2%).

Než začnete s těžbou

Existuje celá řada těžebních fondů pro různé kryptoměny. Jak se velikost fondu zvyšuje, výplata klesá, protože má být sdílena mezi mnoho horníků. Před těžbou byste si měli být vědomi různých typů odměn.

Pay-per-share (PPS) – Částka je pevně stanovena pro každého uživatele, která je vyplacena při každém odeslání akcie.

Úměrný – Uživatelé jsou odměňováni úměrně k výši podílu, který přispěli.

Na základě skóre – Tato metoda dává přednost novějším akciím než starším akcím a uživateli je přiděleno proporcionálně na základě času odeslání akcie.

Platba za poslední N akcií (PPLNS) – To je podobné proporcionálnímu typu, ale liší se v odměňování každé akcie ve více kolech.

Plná platba za akcii (FPPS) – Je to podobné jako PPS, ale zahrnuje rozdělení transakčního poplatku mezi horníky spolu s odměnami. Poplatek za transakci je rozdělen podle hashovací síly horníka.

Sdílená maximální platba za akcii (SMPPS) – Je to podobné jako platba za akcii, ale zaplatíte méně, než vydělá fond.

Existuje rozdíl mezi těžebními fondy a cloudovou těžbou. Těžařské fondy zahrnují skupinu horníků, kteří sdílejí odměny podle jejich podílu, ale cloudová těžba zahrnuje poskytovatele služeb, kterého musíte za těžbu zaplatit, a naopak získáte odměny.

Nejlepší 12 nejlepších fondů pro těžbu bitcoinů 2021

1. Binance Pool

Peněženka Binance IoS

Se zvláštním zaměřením na PoW (Proof-of-Work) a PoS (Proof-of-Stake) vytvořil Binance celý ekosystém pro obchody, investice, burzy a horníky. To umožňuje uživatelům plynule přepínat mezi funkcemi bez nutnosti integrace služeb Binance s třetími stranami.

Se specializovanou vizí na zlepšení výnosů z těžby dokonce nabízejí bezplatné VIP členství těm, kteří mají vysokou hash sazbu. Aby to ospravedlnil, Binance má Binance Smart Pool, který používá algoritmus SHA256 k automatickému přepínání hašovacích sazeb tak, aby bylo možné použít stejný algoritmus k těžbě různých měn.

Algoritmus se automaticky přepne na vyšší hashovací rychlost mezi BTC, BCH a BSV, aby zaručil minimální příjem všem jeho těžařům.

Poplatky a platby

V současné době je platba založena na modelu vypořádání FPPS a automaticky se předpokládá, že hodnota štěstí pro pracovníky usnadní výpočty. Odměny za těžbu a transakční poplatky jsou dělníkům rozdělovány na základě hashovací sazby. Použitý vzorec je „FPPS = teoretický průměrný denní příjem zúčtování * (1 + sazba poplatku za transakci) * (1 – sazba poplatku za těžbu)“.

BTC, stejně jako sloučené výdělky z těžby, jsou udělovány současně, tj. 15:00 hodin pekingského času.

Standardní sazby těžby jsou 2,5% – což je méně než průměrná částka ve srovnání s průměrem trhu.

Bezpečnostní

Těžařská platforma je chráněna před útoky DDoS pomocí Cloudflare. Tím je zajištěno, že hash síla není ztracena. Volitelné 2FA (dvoufaktorové ověřování) je k dispozici na webových stránkách. Kromě toho celý ekosystém Binance, přímo od peněženek po obchodní platformu, implementuje pokročilá bezpečnostní opatření. Tento ekosystém funguje jako finanční a obchodní kukla, což znamená, že uživatelé jsou chráněni přímo od těžby až po obchodování a investování.  

Profesionálové

  • Výdělky vycházejí z modelu výdělků FPPS, což znamená přibližně 5% nárůst procent výdělku na blok.
  • Kompletní podpora více algoritmů a měn s pokročilou technologickou implementací, jako je nasazení více uzlů a oddělení čtení a zápisu.
  • Služby podpory 24/7, speciální výhody a přizpůsobené služby pro VIP zákazníky.
  • S vlastní burzou, laboratořemi, launchpadem a dalšími platformami vytvořil Binance kompletní ekosystém, který zajišťuje, že zákazníci získají řadu služeb, aniž by museli přepínat platformy.
  • Podpora sloučené těžby prostřednictvím ELA, VCash.

Nevýhody

  • Nebudete dostávat výplaty, dokud nedosáhnete meze vypořádání v rámci vypořádacích cyklů. 

ZAČNĚTE S BINANCE BAZÉNEM!

2. AntPool

AntPool je největší bitcoinový fond, pokud jde o jeho hashovací sílu se sídlem v Číně. Provozuje jej největší světový výrobce bitcoinového hardwaru s názvem Bitmain Technologies. Účet v AntPool si můžete vytvořit bez placení poplatků, ale je zapotřebí hardware pro těžbu bitcoinů spolu s těžařským softwarem, který si můžete stáhnout později. Rozhraní je docela ergonomické. Vaše výdělky lze zobrazit na hlavním panelu a můžete sledovat hashovací rychlost za minutu, hodinu nebo denně.

Poplatky a platby

Vytvoření účtu v AntPool je zdarma. Můžete se rozhodnout pro peer to peer solo důl s hardwarem (poplatek 1%) nebo si můžete vybrat mezi PPLNS (poplatek 0%) a PPS (poplatek 2,5%). Poplatek účtovaný za transakci je skrytý a AntPool jej nezveřejňuje. Poplatek za bitcoinové transakce byl nedávno zvýšen a AntPool pro sebe uchovává 1–2 bitcoiny shromážděné z každého bloku, který není sdílen s těmi, kteří těží velké objemy.

AntPool nemá a výplatní hranici a provádí platby každý den za zůstatky nad 0,001 BTC kolem 10:00 UTC. Každý bitcoinový blok je odměněn 12,5 BTC od AntPool.

Bezpečnostní

AntPool se skládá z dvoufaktorové autentizace, zámků peněženek, e-mailových upozornění jako bezpečnostních opatření. Provozovatelé bazénu udržují svá vlastní fóra a skládají se ze snadné a jednoduché dokumentace pro hlavní úkoly, které horníci v bazénu dělají.

Profesionálové

Antpool je největší a populární bitcoinový fond s elegantním rozhraním pro začátečníky. Můžete si vybrat mezi PPLNS a PPS, což je bonus navíc. Spoustu skvělých možností máte k dispozici, když se ponoříte hlouběji do bazénu. Výplaty jsou docela dobré. AntPool přichází s velkými bezpečnostními opatřeními.

Nevýhody

Výplaty by měly být sníženy, protože se jedná o velký fond. AntPool transakční poplatek nezveřejňuje.

3. Slush Pool

Slush Pool je první bitcoinový fond spuštěný v roce 2010 pod názvem Bitcoin Pooled Mining Server. Tato stránka získala svůj první blockchain v roce 2012 a od té doby tato stránka těžila přes 15 000 bloků. Slush Pool provozuje česká technologická společnost Satoshi Labs. První offline bitcoinová peněženka a první mapa světa zaměřená na bitcoiny byla vytvořena společností Satoshi Labs kromě protokolu o těžební vrstvě, který používají ostatní těžební fondy. Slush Pool je jedinečný pro použití metody založené na skóre, kde se starým akciím na začátku kola dává menší důležitost než novinkám. Tato metoda zabrání riziku, že vás ostatní těžaři podvedou, pokud v kole přesunou bazény. Pro všechny nové horníky je k dispozici demo účet, který je třeba otestovat před skutečným přihlášením. To je užitečné pro nové horníky. Uživatelé budou pravidelně informováni o grafech, informacích a novinkách prostřednictvím poznámek k vydání nebo svých účtů na sociálních médiích.

Poplatky a platby

Standardní transakční poplatek ve výši 2% je fixní a je sdílen s horníky. Pro zůstatek je nastavena prahová hodnota přes 0,0002 BTC a platby jsou prováděny pravidelně, jakmile uživatel dosáhne prahové hodnoty. Metoda založená na skóre umožňuje spravedlivé rozdělení odměn mezi horníky.

Bezpečnostní

Slush pool jako dvoufaktorové ověřování, uzamčení adresy peněženky spolu s přihlašovacím tokenem jen pro čtení, který poskytují uživatelé, pokud někdo jiný sleduje vaši těžbu bitcoinů. Slush Pool běží na vysoce zabezpečených serverech, které chrání bitcoinové peněženky uživatele.

Profesionálové

Slush Pool je dobře zavedený nejstarší těžební fond. Rozhraní je hladké s jedinečnou funkcí metody založené na skóre, která se vyhne riziku, že bude podveden.

Nevýhody

Poplatek za transakci je ve srovnání s jinými stránkami mírně vysoký. I když je použití metody založené na skóre výhodou, skóre uživatele po ukončení těžby rychle klesá.

4. F2Pool

F2Pool je jedním z největších čínských bitcoinových fondů, který byl spuštěn v roce 2013. Ve světě těžby bitcoinů je známější jako Discus Fish mining pool. Kromě bitcoinů se zde těží Litecoin, Ethereum a Zcash. Úroveň obtížnosti těžby je založena na hashovací síle, protože web používá protokol těžby stratumů a vardiff. Stránka je dodávána s anglickým rozhraním a je jednoduchá a snadno srozumitelná.

Poplatky a platby

F2Pool pracuje na systému odměn PPS a účtuje si poplatek ve výši 4%, což je docela vysoké. Výplaty se provádějí každý den stanovením limitu pro výběr, tj. 0,001 BTC.

Bezpečnostní

Stránka funguje na protokolu HTTPS a skládá se z funkce zámku peněženky v bitcoinu. Po registraci nemáte povoleno měnit svou e-mailovou adresu, ale webu chybí využití dvoufaktorového ověřování.

Profesionálové

F2Pool umožňuje těžbu bitcoinů, litecoinů a Zcashů. Výplatní limit je opravdu nízký a nabízí pravidelné výplaty.

Nevýhody

Uplatňovaný poplatek (4%) je ve srovnání s jinými fondy poměrně přehnaný.

5. Pool BTCC

BTCC Pool je čínský fond zahájený v roce 2014. Jedná se o společnost založenou na bitcoinech, která také provozuje bitcoinové burzy, peněženky a tisk fyzických bitcoinů a další. Web se skládá z oficiálního účtu s názvem WeChat, kde mohou horníci sledovat jejich hashovací sílu, hashovací sílu bazénu a síť, s podrobnými statistikami.

Poplatky a platby

BTCC Pool je velmi transparentní, protože sdílí se svými horníky. Stránka také odměňuje poplatek za transakci v hodnotě 1–2 BTC za každý blok bitcoinů do fondu. Výplaty jsou pravidelné a provádějí se do peněženek požadovaných uživatelem. Platby do peněženek BTCC jsou okamžité a platby za ostatní peněženky vyžadují 30 minut. Stránka funguje na modelu PPS (s 2% poplatkem) a řídí se protokolem o těžbě stratumů. V poslední době společnost BTCC oznámila přechod na nový transparentní model těžby kryptoměn s názvem FPPS a také oznámila, že začne nabízet 1% poplatek za těžbu pro těžaře bitcoinů. BTCC odměňuje své horníky 12,5 BTC, které jsou mezi sebou rovnoměrně rozděleny.

Profesionálové

BTCC je jedním z největších bitcoinových těžebních fondů spolu s vlastní směnárnou a peněženkovými službami. Stránka se skládá z transparentní struktury poplatků a na svém webu také představila model FPPS. Odměna nabízená tímto webem je opravdu dobrá.

Nevýhody

Neaktivní účty uživatelů, kteří v něm mají nějaké výdělky, web pozastaví po 90 dnech nečinnosti. Příjmy získá web.

6. Eligius

Eligius je jedním z nejmenších bitcoinových fondů se sídlem v USA, který byl spuštěn v roce 2011. Po registraci jsou uživatelům poskytovány velmi dobré statistiky a grafy, které uživatelům poskytnou představu o výdělku. Uživatelé také budou moci zobrazit statistiky ostatních uživatelů v žebříčku, který obsahuje hashovací sílu uživatelů. To je skvělá funkce pro všechny horníky. Stránka také nabízí sloučení dolu Namecoin.

Poplatky a platby

Stránka funguje na modelu PPS (poplatek 0%). Pro vydělávání bitcoinů je stanovena prahová hodnota. Uživatel musí mít minimálně 0,04194304 BTC, aby se kvalifikoval pro získání výplat. Jakmile je dosažena prahová hodnota a když je blok nalezen, obdrží uživatel výplatu. I když na několik dní přestanete těžit, budou vaše výdělky přidány do výplatní fronty. To umožňuje i uživatelům s malým množstvím hash síly získat něco do své peněženky.

Bezpečnostní

Jakékoli změny, které je třeba provést, musí být podepsány vaší bitcoinovou peněženkovou adresou, která je zároveň vaším uživatelským jménem. Statistiky jejich fondu mají svůj vlastní GitHub.

Profesionálové

Na tento web se můžete snadno připojit, protože registrace není nutná. Stránka funguje na nulovém procentním poplatku a také poskytuje telefonní číslo jako systém zákaznické podpory.

Nevýhody

Abyste získali nárok na výplaty, musíte dosáhnout prahové hodnoty. Rozhraní je docela disjunktní.

7. BTC.com

BTC.com je jedním z největších fondů na těžbu bitcoinů ve vlastnictví společnosti Bitmain, tvůrce AntPool. Web pracuje na protokolu o těžbě stratum a VarDiff. Stránka byla spuštěna v roce 2015 a má vlastní peněženky spolu s těžařským bazénem.

Poplatky a platby

BTC.com vyniká jako transparentní sdílením transakčního poplatku se svými horníky. Stránka funguje na modelu PPS s průměrným poplatkem 1,5%. Odeslání plateb uživatelům trvá 2 hodiny. Zcela to záleží na bitcoinové síti. BTC.com se však snaží odeslat výdělky v krátkém časovém období.

Bezpečnostní

Cloudflare je implementován tímto webem k ochraně před útokem DDoS a zajišťuje, aby nedošlo ke ztrátě výhod a hash síly.

Profesionálové

BTC.com působí po celém světě a udržuje transparentnost s horníky. Stránka nabízí dobrý systém podpory a zabezpečení.

Nevýhody

Odesílání výplat může někdy vyžadovat nějaký čas, protože to závisí na bitcoinové síti.

8. BW Pool

BW Pool je čínský fond těžby bitcoinů s uživatelsky přívětivým rozhraním. Kromě bitcoinů stránka nabízí těžbu litecoinů a etherea. Web pracuje na protokolu těžby stratumů a vardiffu.

Poplatky a platby

Stránka také nabízí transparentnost sdílením transakčních poplatků s horníky. Sleduje platební metody PPLNS, PPS a SOLO s průměrným poplatkem 1%. Minimální výplata je 0,001 BTC.

Profesionálové

Stránka nabízí těžbu různých kryptoměn dlouho s jednoduchým rozhraním odolným proti padělání. Kromě těžby nabízí mnoho dalších digitálních služeb a pracuje na cloudových výpočtech.

Nevýhody

Web nenabízí žádnou sloučenou těžbu.

9. Bixin

Bixin je opět jedním z největších fondů těžby bitcoinů se sídlem v Číně. Bixin také obsluhuje lidi svou peněženkou. Bixin přichází s pravidelnými aktualizacemi díky svému jednoduchému rozhraní, které uživatelům usnadňuje jejich prohlížení.

Poplatky a platby

Bixin používá k rozdělení odměn model PPS (4%). Výplaty jsou rychlé a vyplácejí se každý den.

Bezpečnostní

Stránka je zabezpečena proti útokům DDoS.

Profesionálové

Bixin přichází s touto skvělou funkcí, kde může uživatel předem předvídat odměny

Nevýhody

Uživatelům z Číny se dává přednost používat tento web. Poplatek účtovaný webem je poměrně vysoký.

10. Bitfury

Bitfury je soukromý bazén nacházející se v Gruzii. Bitfury je výrobcem těžebního hardwaru a čipů. Bitfury pracuje na tom, aby byly bitcoiny decentralizovány. Těží asi 11% všech bloků. Bitfury funguje s nulovým% poplatkem.

11. Fond ViaBTC

ViaBTC je nově spuštěný fond těžby bitcoinů, který se skládá z těžařského fondu Bitcoin, Litecoin a BitcoinCash. ViaBTC se řídí platebními režimy PPS (poplatek 4%) a PPLNS (poplatek 2%). Minimální výplata nabízená touto stránkou je 0,0001 BTC. Web pracuje na protokolu těžby vrstev a vardiff tím, že nabízí elegantní monitorovací systém a také poskytuje sloučení těžby.

12. CkPool

KanoPool, známý také jako KanoPool, je jedním z nejmenších fondů na těžbu bitcoinů, který byl spuštěn v roce 2014. Stránka sleduje platební režim PPLNS (poplatek 0,9%) se odměnami za sdílené transakční poplatky. Neexistuje žádná hranice a nabízí časté malé částky výplat. Nastavení zabezpečení dvoufaktorovým ověřováním přidává na web ochrannou vrstvu. Web je třeba často upgradovat a uživatelské rozhraní je docela nepříjemné.

Sečteno a podtrženo

Jak vidíte, existují různé fondy těžby bitcoinů, které nabízejí různé služby spolu s různými odměnami. Možná vám napadne možnost sólo těžby, protože můžete rozdávat úplné odměny, aniž byste je sdíleli, ale pokud jste v tomto světě těžby nováčkem, doporučujeme vám připojit se k bazénu. Těžařské bazény mají také mnoho výhod. Nastal čas začít s těžbou. Vytvoření účtu je velmi snadné, podobně jako přihlášení k jakékoli platformě pro výměnu bitcoinů. Hlavním kritériem pro začátek těžby je to, že byste měli vlastnit těžební hardware. Kromě tohoto požadavku byla těžba zjednodušena pomocí různých těžebních fondů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me