Recenze Antminer S5 – Přečtěte si před zakoupením!

Kdykoli si myslíte o kryptoměnách, první jméno, které vám přijde na mysl, je jméno bitcoinů. Po dosažení bodu, kdy se staly téměř synonymem tohoto pojmu, se bitcoin ani zdaleka nezastaví. Ve skutečnosti jsou stále vykopávány a představovány světu nové cesty a domény, které se točí kolem kryptoměn, zejména bitcoinů..

Po šílené vlně investic do bitcoinů, které se zdály na celém světě, se lidé nyní otevírají ještě lepším a novějším formám obchodování, které by jim mohly přinést obrovské zisky, a bitcoin je v epicentru všech.

Nejnovějším obchodem, který se dostal do očí veřejnosti a také na titulní stránky, byl obchod s těžbou kryptoměn. Lidé čekají ve frontě, aby investovali do těžebního vybavení a hardwaru, a nadšeně se účastní této formy technologické těžby, která zahrnuje ověřování bloků na bitcoinovém blockchainu.

Tento proces vyžaduje, aby horník vyřešil některé složité výpočetní algoritmy, a protože to není nikoho šálek čaje, máme na trhu k dispozici širokou škálu těžebních plošin, které za vás udělají vše těžké. Tyto soupravy jsou navrženy tak, aby skutečně prováděly většinu těžebního procesu, zatímco vše, co musíte udělat, je nechat je nastavit a zajistit, aby jejich energetické požadavky zůstaly splněny.

Pokud jde o to, jaké jsou tyto požadavky, zde je vše trochu komplikované. Říkáme to proto, že tyto stroje často vyžadují obrovské množství energie, což vede k přímému dopadu na účty za elektřinu, které zaplatíte na konci měsíce. Mnohokrát jsou tyto zhoršené účty za energii důvodem, proč oddaní těžaři navždy opustili obchod.

Kromě požadavků na energii vyžadují tyto stroje trochu údržby a hlavně vhodné provozní prostředí. Jde o to, že tyto soupravy často nakonec generují obrovské množství hluku. Při tak náročných operacích je přirozené, že se tyto stroje obvykle zahřívají.

A aby rozptýlili veškeré toto extra teplo, přicházejí s připojenými ventilátory, které se otáčejí vysokou rychlostí, aby ochladily soupravu. To dále vede k dobrému množství hluku, což často činí tyto soupravy nevhodnými pro domácí použití. Jakmile však překonáte všechny tyto počáteční škytavky, těžba kryptoměny se ve skutečnosti může ukázat jako plodná a poutavá.

Chcete-li však dosáhnout této fáze, musíte nejprve odstranit úplně první základní překážku výběru. Volba mezi spoustou a spoustou pěkně vybavených těžebních souprav dostupných na trhu. Tento článek si klade za cíl vám s tím pomoci přezkoumáním Antminer S5, což je skvělý doplněk k dlouhé řadě těžařů prodávaných těžebním gigantem Bitmain.

Recenze Bitmain Antminer S5

Recenze Bitmain Antminer S5Bitmain Antminer S5 je skvělý v mnoha aspektech, ale jedním z předních prodejních míst tohoto stroje je jeho nízká cena, přičemž některé použité stroje jsou k dispozici za pouhých 200 $. To je skvělé pro každého bitcoinového horníka, natož pro jednoho s dobrou řadou funkcí, jako je S5. Jedna věc, kterou téměř všichni horníci trpí, je, že mají tendenci nasávat velké množství elektrické energie vašeho domova.

To je důvod, proč vývojáři v současné době nalévají své srdce a duši na výrobu energeticky efektivnějších a nákladově efektivnějších těžařů, které vám poskytnou slušné množství operací za nízké náklady na energii. S5 se stalo jedním z mnoha zařízení, která byla vyvinuta pomocí stejného modelu.

Vyžaduje pouze 590 wattů energie, což je docela pochopitelné vzhledem k tomu, že mnoho dalších těžařů na dnešním trhu požaduje mnohem víc. Vzhledem k tomu, že tento horník je zaměřen na jednu konkrétní část horníků, kteří jsou v celém podniku noví a stále se učí triky obchodu, je to skvělé pro experimentování nebo učení.

Vyhrazení těžaři, ale ti, kteří se snaží zvýšit své zisky a dosáhnout toho, aby byli v těžbě kryptoměn opravdu velcí, možná budou muset hledat jinde.

Jak již bylo vysvětleno dříve, generovaný hluk je jedním z mnoha parametrů, na nichž je těžební zařízení často hodnoceno. Čím hlučnější je horník, tím menší bude jeho šance, že se mezi všemi ostatními stroji venku stane velkým. A aby byly úrovně hluku minimalizovány, je třeba nastavit konfiguraci ventilátorů systému.

Tyto chladicí ventilátory jsou obecně zodpovědné za veškerý hluk, který zařízení vydává, a pokud jsou nakonfigurovány správným způsobem, získáte mnohem nehlučnější pracovní prostředí. Bohužel pro S5 je dodáván s jediným ventilátorem a ve výsledku se musí docela dobře otáčet, aby držel krok se všemi akcemi chlazení, které má za úkol.

To dále vede ke zvýšení úrovně hluku S5, takže běží na nepohodlných 75 dB. I když to není moc, co můžete udělat, aby se to zlepšilo, existuje však možnost použití určitých úprav a nastavení změn v těžební soupravě S5, pokud vás hluk opravdu odškrtne. Přicházejí však s dalšími vlastními náklady.

Svět dále postupuje docela rychle vpřed. S tak rychlým vývojem se spousta věcí určitě změní rychleji, než očekáváme. To platí i pro horníky. Když těžební soupravy poprvé vyšly na trh, lidé si nebyli jisti, co od nich mohou očekávat, ale postupně si lidé začali uvědomovat, jaká je dobrá hash sazba.

To dále vedlo k větší konkurenci mezi výrobci, přičemž každý z nich se snažil překonat druhého, pokud jde o hashovací rychlost, kterou jejich souprava byla schopná dodat. Rychle vpřed do současnosti a nyní máme horníky, které jsou schopny poskytovat nebeské vysoké hodnoty hash a stejně účinné i s jejich spotřebou energie.

Zdá se však, že S5 ve srovnání s tím trochu zaostal. S hashovací rychlostí kolem 1155 GH / s se zdá, že vážně zaostává za současnými tržními standardy. Z tohoto přesného důvodu by se pokročilí těžaři, kteří chtějí získat vážné zisky, chtěli tomuto vyhnout.

ZAČNĚME S ANTMINEREM S5

Zkouška času

S5, který byl uveden na trh v roce 2014, prošel od svého vzniku jistě dlouhou cestou. V době svého debutu byl model S5 jedním z nejúčinnějších a nejrychlejších modelů na trhu. Čelila tvrdé konkurenci Spondoolies Tech SP20, což byl další velký hráč té doby.

Od té doby se však zdá, že velký příliv novějších a lepších modelů, z nichž každý má své vlastní jedinečné vlastnosti, považoval S5 ve srovnání s relativně nevýznamným. Zatímco byl vyroben pomocí 28 nm procesu výroby, novější modely, které byly od té doby spuštěny, se této konkrétní formě výroby vyhýbaly a přijaly mnohem pokročilejší 14 nm nebo 16 nm design. Výsledkem je, že tyto novější modely fungují mnohem lépe, pokud jde o hash rate nebo účinnost.

Stojí to za to?

Abych byl upřímný, pokud jste nadšený horník, který těží za účelem zisku a díváte se na těžbu jako na prostředek k zajištění stálých a pevných výnosů, pak možná tento stroj není pro vás nejlepší. Na druhou stranu, pokud jste jen fandové a vaším jediným zájmem je získat dobrý přehled o tom, jak funguje krypto těžba, a naučit se několik triků z podnikání, nemusíte hledat dále. Model S5 se díky svým nízkým nákladům a omezené spotřebě energie dokonale hodí pro vás.

Cena

Použité modely modelu S5 mají cenu od 190 do 299 USD a lze je snadno zakoupit na eBay nebo Amazon. Zásilka obvykle dorazí z Ameriky a může trvat dva až pět dní, v závislosti na vaší poloze.

Zcela nové modely S5 jsou naopak k dispozici pouze z oficiálních webových stránek Bitmain. Za nákup byste museli vydělat přibližně 413 USD a na okamžitý nákup neexistuje žádná záruka, protože produkt je obvykle na skladě, a proto musíte být připraveni na chvíli čekání, než bude váš nákup potvrzen.

Zdroj napájení

Jak již bylo řečeno, S5 vyžaduje pro stabilní fungování výkon kdekoli mezi 560 až 590 watty. Vše, co si musíte pořídit, abyste se mohli těšit na nepřerušené používání, je slušně napájený napájecí zdroj ATX.

Nezapomeňte zkontrolovat hodnocení účinnosti napájecího zdroje, který kupujete nebo plánujete použít, protože by to mohlo mít obrovský dopad na váš celkový provoz. Nehodnocené nebo špatně dimenzované napájecí zdroje mají často za následek nadměrné plýtvání elektřinou a další emise tepla a hluku, které jsou škodlivé pro výkon horníka.

Ziskovost

Ziskovost je jednou z největších obav věnovaných horníkům. Jedná se o jednoduché měřítko toho, jak velkou hodnotu za vaše peníze nebo maximální návratnost vaší investice získáte. Pokud jde o S5, zprávy nejsou tak skvělé.

Pokud jde o aktuální trendy v cenách bitcoinů, zdá se, že s S5 nebudete mít žádné zisky. Pokud byste však nějak snížili své náklady na elektřinu na 10c za kWh, možná byste měli to štěstí, že by vám nevznikly žádné ztráty z investice.

Stručně řečeno, pokud se ve váš prospěch nějakým způsobem vyrovná řada faktorů, jmenovitě ceny bitcoinů, náklady na energii a několik úprav, které zvýší efektivitu S5, pak byste možná mohli jen vydělat pár zisků pro sebe.

Energetická účinnost

S5 byl označen jako energeticky efektivní zařízení, které slibuje, že sníží vaše náklady na energii na minimum a zároveň usiluje o vyšší zisky a vyšší návratnost. Bylo hodnoceno, že produkuje asi 1 gigahash za každých 0,51 wattu energie, kterou spotřebuje. Skutečná spotřeba energie pro zařízení na druhé straně závisí do značné míry na teplotě, při které udržujete svůj napájecí zdroj, a související účinnosti.

Kryt

Pokud jde o strukturu S5, je poměrně snadno použitelný a je také z velké části pohyblivý. U bočních panelů vyrobených z odolného a lehkého plastového materiálu se stává, že jsou otevřené nahoře a dole.

Plastová konstrukce však také propůjčuje jednotce některé nežádoucí vlastnosti, jako je omezené umístění a snížená bezpečnost. Má však pozitivní účinek, pokud jde o hmotnost jednotky, která je pouze 2,5 kg nebo 6,5 liber.

Založit

Po přivedení S5 domů si musíte dělat starosti s tím, jak a kde je třeba modul nainstalovat. Naštěstí, jakmile zjistíte místo, kam zařízení umístíte, jsou vaše potíže téměř u konce, protože skutečné nastavení systému je překvapivě snadné a nezabere vám více než pár minut vašeho času.

Ovládací panel na S5 je poměrně intuitivní a vysvětlující a dokonce nabízí všechny základní funkce, které by člověk mohl u minerů tohoto druhu požadovat. Je zcela soběstačné, aby vám poskytlo příjemný těžební zážitek bez jakéhokoli škytání nebo poruch. Jakmile zařízení zapnete, začne S5 zase hledat dostupné adresy IP, se kterými se můžete spojit.

Pro snadné sledování a ovládání vašeho horníka můžete použít software MinerLink, který vypíše stav všech vašich současných těžařů, zobrazí nebo změní nastavení vašeho těžařského fondu, provede aktualizace firmwaru zařízení a dokonce vám umožní sdílet přístup oprávnění pro vašeho horníka přes základní síťové připojení.

ZAČNĚME S ANTMINEREM S5

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me