Brave Browser Review 2021: Budoucnost bezpečného a soukromého procházení webu?

Většina oříšků na ochranu soukromí neviděla reklamy už roky. Jaký je rozruch kolem Brave prohlížeče? Je prohlížeč Brave skutečně krokem vpřed v oblasti práv uživatelů na soukromí nebo jednoduše chytrým způsobem, jak se rozhodnout, aby se lidé stali otroky pro podnikový marketingový stroj? To je něco, co bychom měli prozkoumat, a proto jsme napsali tuto podrobnou recenzi Brave Browser.

Internet je v mnoha ohledech nedílnou součástí každodenního života. Statečný prohlížeč nabízí uživatelům způsob, jak procházet internet bez reklam, a to tak, že jednoduše omezí vystavení vašich dat inzerentům. Algoritmy nebo alga vás nemohou identifikovat, protože jim nejsou zasílány údaje o sledování, takže se neoplatí vykreslovat reklamu. To šetří životnost baterie a načítá stránky rychleji. Čím se tedy tento přístup liší od přidání doplňků pomocí běžného prohlížeče? Pokračujte ve čtení této recenze Brave Browser a dozvíte se více.

odvážná recenze prohlížeče

Je Brave prohlížeč zdarma?

Ano, prohlížeč Brave je zdarma a může také potenciálně lemovat vaše kapsy. Statečný prohlížeč používá k placení uživatelů za procházení jejich reklam token Ethereum ERC-20 s názvem Token základní pozornosti nebo BAT. Toto je program přihlášení, který vyplácí BAT za prohlížení reklam schválených prohlížečem Brave. Údaje shromážděné prohlížečem se provádějí lokálně, poté představují reklamy, které jsou cíleny konkrétně na vás. Nastavení není rušivé a odvedli skvělou práci, když přesvědčili lidi, že jsou v bezpečí.

Statečný prohlížeč zaměstnává koncové uživatele k poskytování služeb, jejich pozornosti. Pokud se nechcete účastnit, nemusíte a jejich prohlížeč je zdarma k použití, i když nechcete vidět odvážné schválené reklamy.

Je Brave bezpečný prohlížeč?

Ne, ale z bezpečnostního hlediska není nic bezpečné; vždy je to závod ve zbrojení mezi návrháři zámků a jističi zámků. Toto je řečeno, pokud hledáte neohrožující prohlížeč, který o vás neposkytuje mnoho informací, je Brave dobrá volba, pokud potřebujete něco plug and play.

Soubory cookie sledují vše, co děláte online, podle toho byl navržen internet. Marketingové rozpočty to bohužel vědí, jak toho využít. Facebook, Google, Microsoft, Amazon a jakýkoli web mohou utvořit velmi silný obraz o tom, kdo jste. Pokud mají dostatečně velkou síť, aby vás mohli sledovat po internetu.

Zatímco Brave přímo nezasáhne vaše provozní zabezpečení (nebo opsec), jejich poskytovatele peněženek třetích stran Prosazovat je rád. S řetězovou analýzou, přihlášení k výplatě a výběr finančních prostředků odhalí vše. Blockchainy jsou transparentní a neměnné. Proces KYC propojí vaše prostředky BAT s jakoukoli peněženkou, burzou nebo obchodem Ethereum, do kterého je převedete.

Superchladní právníci Brave, kteří porušují soukromí, ve skutečnosti neměli jinou možnost, než chránit vlastní zájem prohlížeče Brave. Nevidíme s tím však žádný problém, protože se jedná o bezplatnou službu přihlášení, která nediskriminuje použití. Najímají kohokoli a výplaty stejně, pouze na základě prohlížení reklam, navíc vytvořili platební koridor pro spotřebitele obsahu, aby odměnili tvůrce obsahu.

odvážné funkce prohlížeče

Používá prohlížeč Brave Google?

Zdá se, že odvážný prohlížeč používá Google třemi způsoby. Prvním z nich je Chromium, což je testovací síť s otevřeným zdrojovým kódem pro Google Chrome. Brave je založen na Chromu, který tvoří základní kód prohlížeče.

Jednoduše odstranili spyware google, všude přidali HTTPS, zablokovali některé funkce sledování, přidali Tor bez pokynů, peněženku BAT a náhodné pozadí pro každou novou nepoužívanou kartu.

Druhým je výchozí vyhledávač. Jako výchozí vyhledávač můžete nastavit Google. To se však nedoporučuje. Třetí bytostí je, že prohlížeč Brave může využívat pouze rozšíření Chrome, což umožňuje snadnější migraci, protože Google kontroluje tržní podíl uživatelů internetu a je logické, že by vývojoví vývojáři vytvářeli aplikace prohlížeče.

Statečné prohlížeče mohou také používat služby Google nepřímo, pokud uživatel potřebuje přístup ke svému Gmailu, sledování YouTube nebo jiných služeb Google.

Všechny reklamy, včetně reklam Google, se nebudou zobrazovat, protože sledovací údaje jsou deaktivovány nástrojem Brave Shields. The Brave Shield nejen blokuje reklamy, ale má ovládací prvky cookie, upgrady HTTPS, blokuje skripty, prevenci otisků prstů a tyto služby jsou přizpůsobitelné pro každý web nebo globálně pro každý web. Nějaký funkce nejsou k dispozici pro všechny platformy, takže si vždy proveďte vlastní průzkum.

Statečné stahování z webového prohlížeče

Takže teď, po malém úvodu, přemýšlíte, že byste chtěli Braveho vyzkoušet? Jít do Brave.com a vyberte Stáhnout. To mi připomíná starý vtip o Internet Exploreru a Bingu. Jediný případ, kdy byste někdy použili IE a Bing, je, když potřebujete po instalaci systému Windows vyhledat jiný prohlížeč. Když už mluvíme o IE, používají také Chromium jako svůj základní kód.

Každý by měl vyzkoušet prohlížeč Brave. Využití paměti nebo RAM je působivé a dělá úžasnou práci, když nezatěžuje starší počítače. Nechtěli bychom to však provozovat na systému Pentium 3, nesmejte se příliš tvrdě, jedná se o oprávněný zájem charit, které poskytují počítačové školení dětem i dospělým.

Mnoho lidí po celém světě si nemůže dovolit lepší počítače a prohlížeč Brave pro ně není. Nebankové jsou z nějakého důvodu odblokovány. Nemají papírování a nikdy jim nebude umožněno KYC. Jako takový nikdy nemohou získat žádné finanční odměny z používání jediného prohlížeče, který by jim mohl pomoci upgradovat jejich stárnoucí počítače.

Jak používat Brave prohlížeč

Prohlížeč Brave je intuitivní a snadno použitelný. Pokud můžete použít Internet Explorer, můžete použít Brave. Mají jednoduchou výzvu k nastavení rozhraní, která vám položí několik otázek o tom, jak chcete procházet. Po dokončení je internet na dosah ruky, a to částečně soukromým až soukromým způsobem, v závislosti na vašem výběru.

Jakmile prohlížeč uvedete do provozu, okamžitě si všimnete několika věcí, které se liší. Když otevřete novou kartu, zobrazí se úžasná fotka něčeho skvělého, alespoň si myslíme, že ano. Představují vám několik statistik vlevo nahoře, které zahrnují; Blokovány reklamy a sledovače.

Tyto statistiky jsou hlavním důvodem, proč používat Brave. Nedovolují, aby o vás byly na vámi navštívených webech zveřejňovány určité podrobnosti, včetně vaší historie a polohy na internetu. To omezuje inzerenty v přímé identifikaci vašich zájmů, které se mi líbí a nelíbí, což znamená, že se vám nemohou dostat na trh.

Upgrady HTTPS také chrání vaše data šifrováním relace. Ztěžuje to analýzu vašeho provozu. Poslední metrikou je váš ušetřený čas, což je přímo důsledek nenačítání reklam a reakce na sledovací nástroje. Představte si, že se snažíte vystoupit z kanceláře, ale máte narozeniny a všichni vám chtějí popřát. Toto je procházení reklam.

Nyní si představte den, kdy konečně rezignujete na práci, kterou nenávidíte, jednoduše vejdete dovnitř, dáte rezignaci svému šéfovi a odejdete. Rychlé, snadné a opravdu uspokojivé. Takové je procházení bez reklam. Prohlížení bez reklam dramaticky prodlužuje životnost baterie, protože váš prohlížeč tyto úkoly již nedělá.

K dispozici jsou také hodiny, které nejsou za 24 hodin, takže jsou podle našeho názoru zbytečné. Snažili se o to opravit tento problém téměř 2 roky a jednoduše se vzdali. Poslední věc, kterou je třeba zmínit, je peněženka, kterou jsme zmínili výše. Zatímco ve svých vydali také peněženku Binance Noční verze, která není k dispozici ve stabilním vydání, takže ještě nebudeme komentovat.

Statečné odměny za reklamy

I když jsme naprosto proti používání peněženky Uphold. Způsob, jakým se rozhodli tento projekt zpeněžit, je úctyhodný. Statečný prohlížeč prodává cílený marketing inzerentům. Uživatelé, kteří se přihlásí k zobrazování reklam, jsou za svůj čas placeni tokenem základní pozornosti nebo BAT. Je to výhoda pro všechny zúčastněné strany.

Další funkcí této služby je vychystávání tvůrce obsahu za jejich obsah. To umožňuje všem vydavatelům a tvůrcům těžit také z vaší pozornosti, i když jste odstranili jejich peněžní pobídku k vytváření obsahu.

Marketingový génius za Brave a BAT je úžasný. Je to jako virus, pokud tipujete tvůrce, který se nepřihlásil, jsou finančně motivováni k registraci a předají údaje KYC k výběru finančních prostředků, protože jsou k dispozici peníze zdarma a většina lidí si cení peněz na soukromí.

Je Brave prohlížeč lepší než Chrome?

Ano. Statečný prohlížeč je lepší než standardní Google Chrome. Google Chrome je navržen jako nástroj přímého marketingu, který ovládá 64,45% podílu na trhu. Chrome má integrované doplňky, které lze deaktivovat. Chrome shromažďuje údaje o uživatelích, zpracovává je pomocí algo a při procházení internetu dodává obsah přímo do vašeho zorného pole. Při procesu sbírání miliard USD přijde na mysl staré rčení „pokud je to zdarma, jste produkt“.

Při tomto použití se Chrome načítá stránky pomalu. Stává se procesorem a pamětí, která vyčerpává baterii nebo tlačí vaše napájecí jednotky nebo napájecí zdroj silněji, než je potřeba. To vás stojí čas a elektřinu.

Statečný prohlížeč vs Safari

Safari je navrženo společností Apple Inc. Jediným použitím Safari je stahování jiného prohlížeče. Udělený Safari je mnohem lepší než IE s celkovým podílem na trhu 17,5%. Safari si vede docela dobře, přichází na druhém místě.

Společnost Apple se navíc pokusí chránit vaše digitální práva a obrátit se na soud, aby vaše údaje neodevzdala vládním agenturám, pokud a kde je použito šifrování, ale pokud budou nuceny soudním příkazem, budou dodržovat.

Statečný vs Firefox

Současný generální ředitel společnosti Brave Brendan Eich byl také tvůrcem Javascript a bývalý generální ředitel Mozilla Corporation. Společnost Mozilla Corporation vytvořila a spravuje Firefox. Mozilla vydělává peníze z … Uhodli jste správně, reklamy. No, tak nějak. Vyhledávače platí licenční poplatky Mozilly za použití prohlížeče k získání přístupu k datům uživatelů. Firefox je zdarma a má otevřený zdroj s vývojovou komunitou po celém světě. Stále ji vlastní společnost Mozilla, což je nezisková společnost.

Prohlížeč Tor je z nějakého důvodu založen na Firefoxu, jsou to vysoce přizpůsobitelné další doplňky, které nejsou integrovány, ale jsou k dispozici pro instalaci a použití. Ve spravedlivém boji s pluginy má Brave těžké problémy s Firefoxem. Nemyslíme si, že prohlížeč Brave plně využívá Tor a postrádá potřebné doplňky dostupné v prohlížeči Tor ke změně identity při procházení, zatímco toho můžete dosáhnout uzavřením všech relací Tor, oken a karet a otevřením nové relace Tor okno nebo karta.

Firefox ovládá 4,58% podílu na trhu prohlížečů s přibližně čtvrt miliardou aktivních uživatelů měsíčně, postupně je tedy 20krát větší než Brave Browser, který má 12 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

Statečné výhody a nevýhody prohlížeče

Statečný prohlížeč má více kladů než záporů. Je to lepší volba prohlížeče, pokud jde o soukromí a sleduje méně ve srovnání se standardními instalacemi prohlížeče. Standardně je dodáván s integrovaným Adblockerem a při procházení internetu je rychlejší a efektivnější.

Na druhou stranu, prohlížeč Brave je vydán na milost a nemilost Google, pokud jde o rozšíření, protože nemá vlastní knihovnu doplňků a musí se řídit pokyny třetí strany. Rozšíření třetích stran také Brave jednotlivě nekontroluje, naštěstí prohlížeč Brave poradí, pokud si všimne nějaké neobvyklé aktivity doplňku. Je to služba Tor funguje, ale neporovnává se s původním prohlížečem Tor, a to je podle nás jednoduše marketingový trik.

Funkce importu odvážného prohlížeče je užitečná pro záložky a vaši historii a to je vše. Statečný nemůže importovat vaše hesla. Je to bolest pro většinu koncových uživatelů. Dalo by se namítnout, že byste si hesla neměli ukládat do svého prohlížeče, ale nikdo tuto radu nedodržuje, kromě lidí, kteří byli hacknuti a poučili se ze svých chyb, je těchto uživatelů málo.

Nevýhody

The Elephant in the room with Brave Rewards and their opt-in marketing is that you are agreeing to a service, where you are the product. To může být pro určité lidi v pořádku, ale je to poloviční opatření.

Chcete-li vyplatit BAT tokeny za skutečné peníze, musíte udělat KYC, který poruší bod online soukromí. Lidé potřebují méně přihlašovacích údajů souvisejících s jejich identitami v reálném světě. Každá společnost, která má vaše data KYC, je dalším útočným vektorem pro hackery.

Proč byste měli používat?

Prohlížeč Brave přináší to, co slibuje, jsou nejlepší ve své třídě pro využití energie a dramaticky prodlouží životnost baterie. Osobně jsme roky neviděli reklamy a nevíme, o co jde. Nebudeme vypisovat naše pluginy kvůli opsec a co ne.

odvážná recenze prohlížeče

Brave Browser Review: Závěr

Soukromé prohlížení je odpovědností, nikoli právem. Zatímco prohlížeč Brave je krok správným směrem. Je to v pořádku, v oblasti ochrany soukromí nenabízí nic zvláštního a není to nejlepší nástroj. I když je Tor lepší, nenechte se oklamat myšlenkou, že jej používáte bezpečně.

Soukromé procházení je o rozšířené sadě protokolů, nejen o použití kouzelného prohlížeče, který vás ochrání. Pro začátečníky získejte VPN, přemýšlejte o formátování aktuálního počítače pomocí DBAN a počínaje novou instalací. Existuje několik soukromí výukové programy to může opravdu pomoci i opravdu staré. Některé kroky jsou extrémní a závisí na tom, co se snažíte udělat.

Naše data KYC pro nás stojí více peněz, než může prohlížeč Brave nabídnout, stačí jen jeden únik k odcizení vaší identity a nucení promarnit roky svého života bojem za svou vlastní identitu. V tomto zapomenutém období si nemůžete koupit dům, pořídit si nové auto a policie vás může zadržet v domnění, že jste zloděj identity.

I když nemáme pocit, že by prohlížeč Brave vyčníval ve srovnání s davem, z hlediska bezpečnosti a soukromí je to skvělé místo pro začátek uživatelů. Uživatelé, kteří neví nic o osvědčených postupech online, potřebují solidní výchozí bod a odvážní to poskytují v piky. Zabezpečení soukromí je bohužel jako nabitá zbraň a koncoví uživatelé si mohou střílet do nohy.

Brave je nejlepší dostupný prohlížeč pro úsporu energie. Při používání zařízení napájených z baterií jsme byli a budeme i nadále používat prohlížeč Brave. Je to úžasný spořič energie a doporučujeme každému, aby to vyzkoušel.

Náhodné pozadí záložek je nejlepší funkce, kterou tento prohlížeč má, zpomaluje vás, abyste skutečně přemýšleli o tom, co budete hledat nebo které stránky se chystáte navštívit. Chvilku přemýšlet a pozorovat skutečnou krásu je příjemným odpočinkem od deště digitálního života.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me