itBit Review 2021: Analyzována první regulovaná bitcoinová burza

Některé burzy kryptoměn jsou branami mezi fiat měnami světa a světem kryptoměn, zatímco jiné jsou pouze místy, kde můžete vyměnit jeden kryptoměna za jiný. Některé burzy jsou velké weby, které zná téměř každý, například Binance, Coinbase nebo Kraken. Jiní jsou mimo domovská území málo známí. Některé jsou vhodné pro začátečníky, zatímco jiné se mohou zdát skličující i pro zkušené obchodníky. Jedním ze jmen, se kterým jste se při čtení o obchodování s kryptoměnami mohli setkat, je itBit. Tento článek je itBit recenze pro rok 2020, takže si přečtěte, abyste zjistili, zda je ItBit pro vás to pravé.

itbit recenze

Co je to??

S centrálou v New Yorku a mezinárodní kanceláří v Singapuru, výměna itBit zahájena v roce 2013 jako zprostředkovatelská služba umožňující uživatelům nakupovat bitcoiny za fiat měnu. V roce 2015 získali chartu od newyorského ministerstva financí, což z nich učinilo první regulovanou burzu bitcoinů v USA. ItBit je nyní plně regulován jako banka ve státě New York, což jim umožňuje nabízet směnárenské služby ve všech 50 státech. Toto nemůže nabídnout mnoho burz.

Je itBit legitimní?

ItBit byla první regulovanou směnárnou kryptoměn v USA a v současné době podléhá plné regulaci jako banka ve státě New York. ItBit je tedy tak legitimní, jak můžete získat.

Pro koho je to bit?

Pokud se podíváte na web ItBit, opakovaně uvádějí svůj hlavní cíl: instituce a aktivní obchodníci s kryptoměnami. ItBit vám umožňuje nakupovat bitcoiny jak prostřednictvím jejich směny, tak prostřednictvím OTC přepážky, ale OTC nákupy začínají na 100 000 USD. Pokud tedy hledáte koupit velké množství bitcoinů, pak je ItBit pro vás určitě dobrou volbou. Pokud však chcete koupit bitcoiny v hodnotě několika dolarů, chcete koupit altcoin nebo obchodovat s kryptoměnami, pak je nejlepší, když se podíváte jinam.

Co nabízí itBit?

ItBit nabízí obchodníkům několik funkcí, aby jejich transakce byly rychlé a bezpečné. Žádná recenze ItBit nemůže být úplná bez pohledu na některé z těch důležitějších, takže tady jdeme:

itBit API:

ItBit nabízí několik rozhraní API pro integraci dat o trhu s kryptoaktivy do vašich obchodních nebo investičních programů.

Nabízejí FIX (Financial Information eXchange). FIX API je zaměřeno na instituce a vysokofrekvenční obchodníky. FIX poskytuje řešení pro instituce, algoritmické obchodníky a aktivní obchodníky.

K dispozici je také REST API. REST je rozhraní API založené na protokolu HTTP, které nabízí plnou obchodní funkci pro algoritmické obchodování nebo algoritmickou analýzu trhu. Toto je veřejné API pro načítání údajů o trhu z burzy a není vyžadováno žádné ověřování.

Konečně je tu Market Data API, což je REST API používané pro přístup k objednávkovým knihám ItBit, údajům o cenách a obchodním údajům. Toto je také veřejné API pro načítání tržních dat z burzy a není vyžadováno žádné ověřování.

itBit Coiny

Výběr mincí na ItBit je velmi omezený. ItBit nebyl spuštěn jako krypto burza; je to zprostředkovatelská služba, která vám umožní nakupovat bitcoiny, takže nikdy nebylo v úmyslu nabídnout široký výběr altcoinů.

Na burze ItBit můžete nakupovat bitcoiny (XBT) za americké dolary (USD), eura (EUR) a singapurské dolary (SGD). OTC bitcoinové nákupy lze provádět pomocí ETH, BCH, LTC, XLM, PAX, BUSD, PAXG a USDT.

OTC Trading Desk

ItBit nabízí obchodní přepážku pro nákup bitcoinů s fiat měnami a některými dalšími kryptoměnami. Transakce jsou obecně rychlé; většina se vypořádá do jednoho dne. Platí se paušální transakční poplatek a žádné poplatky za výběr. Mějte však na paměti, že minimální transakce na OTC stole je 100 000 USD.

Pojištění FDIC

FDIC znamená, že všechny účty jsou pojištěny až do výše 250 000 USD. ItBit se velmi snaží monitorovat a chránit investory a obchodníky a řešit problémy, které pro burzu představují rizika. To není v kryptosystémech příliš běžné a klobouk dolů před ItBit za jejich preventivní opatření. Jak již bylo řečeno, zatímco pojištění 250 000 USD zní jako hodně pro začínající obchodníky s nízkým objemem, musíme si uvědomit, že to není cíl ItBit. Pro společnosti a obchodníky, kteří mohou mít na ItBit bitcoiny v hodnotě milionů dolarů, není pojištěná částka vůbec tak působivá.

Bezpečnostní

ItBit je velmi velký na bezpečnost. Od okamžiku, kdy vytvoříte účet, budete vyzváni k povolení 2FA (dvoufaktorové ověřování). I když to mezi kryptoburzami není neobvyklé, ItBit to bere trochu dále, protože jeho bezpečnostní protokoly pokrývají všechny sektory burzy. ItBit zaměstnává několik vrstev zabezpečení a snaží se nastavit standard pro nejbezpečnější výměnu v oboru. Tvrdí, že chrání obchodní platformu před útokem DDoS pomocí protokolu SSL, 2FA a úplného šifrování.

ItBit chrání 100% kryptoměn svých zákazníků pomocí zabezpečených offline chladírenských peněženek. Zaměstnanci musí dodržovat povinné kontroly spolehlivosti a školení o dodržování předpisů.

Nařízení

Když společnost ItBit v roce 2015 obdržela listinu od NYSDFS (New York State Department of Financial Services), stala se první regulovanou kryptoburzou ve Spojených státech. ItBit je plně regulován jako banka v New Yorku, což jim umožňuje nabízet své služby ve všech 50 státech.

Pokud existuje jeden důsledek regulace, který by někteří obchodníci mohli považovat za nevýhodu, je to, že můžete zapomenout na anonymní obchodování na ItBit. KYC je povinný a podrobnější než na jiných burzách. Uživatelé musí poskytnout identifikaci a doklad o pobytu. Je to také pomalejší než u jiných burz… Ověření KYC bude trvat asi týden a dokud nedokončíte, nemůžete provádět žádné nákupy ani obchody..

Poplatky

poplatky za obchodování itbit

Vkládání fiat měny na ItBit je na drahé straně. Vložení USD na váš účet má následující náklady; domácí bankovní převody stojí 10 $ + poplatky agenta (pokud existují), mezinárodní bankovní převody stojí 25 $ + poplatky agenta (pokud existují).

Poplatky za výběr ItBit jsou následující: ACH převody (až do 3 000 USD včetně) jsou zdarma, domácí bankovní převody (přesahující 3 000 USD) stojí 20 USD + poplatky agenta (pokud existují). Mezinárodní bankovní převody jsou 40 $ + poplatky agenta (pokud existují).

Poplatky za obchodování mají jednoduchou strukturu: poplatek za přijetí je 0,35% a poplatek za vytvoření je 0,03%. K dispozici jsou speciální poplatky, ale abyste se mohli kvalifikovat, musíte obchodovat přes 25 BTC. To je jeden z důvodů, proč je ItBit vhodnější pro instituce a další velkoobjemové obchodníky.

A co alternativy k itBit?

Tato recenze ItBit poukázala na to, že velkoobjemoví obchodníci mohou skutečně využívat výhod ItBit. Ale rozhodně to není pro každého. Pokud si chcete koupit jen bitcoiny v hodnotě několika dolarů, chcete začít obchodovat s kryptoměnou, chcete si koupit EOS, ADA nebo jakýkoli jiný altcoin, nebo prostě chcete zůstat v anonymitě (a spousta držitelů vysokých částek bitcoinů určitě chcete mít nízký profil), pak se chcete poohlédnout jinde.

Coinbase, Stormgain a Kraken jsou dobrým výchozím bodem pro začátečníky, kteří chtějí koupit své první žetony. První dva nabízejí pěkná videa a návody, jak naučit základy obchodování s kryptoměnami. Pokud chcete větší výběr tokenů a stále máte uživatelské rozhraní, které není příliš skličující, je Binance skvělou volbou. Pro ty, kteří si chtějí udržet nízký profil, vám Coinswitch umožňuje nakupovat a obchodovat s kryptoměnami, aniž byste si na jakékoli burze vytvořili účet.

itBit Recenze: Závěr

ItBit je považován za jednu z nejlepších kryptoměnových burz. A po přečtení této recenze itBit můžete vidět, že jejich pověst si určitě zaslouží. Burza ItBit i OTC desktopy jsou snadno použitelné, rychlé, bezpečné a spolehlivé platformy pro nákup bitcoinů. To znamená, že nemůžeme zapomenout na skutečnost, že ItBit není zaměřen na příležitostné nebo nízkofrekvenční obchodníky s nízkým objemem. Pokud se jen snažíte investovat pár stovek dolarů do obchodování s kryptoměnou, určitě se chcete podívat na alternativu. Pokud ale hledáte koupit nebo prodat BTC v hodnotě několika milionů dolarů, nejdříve mi dovolte poblahopřát. Za druhé, řeknu vám, že ItBit je skvělou volbou pro vaši transakci.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me