Nákup bitcoinů na Coinbase vs Paypal: Co je lepší?

Nedávné rozhodnutí společnosti PayPal umožnit nákupy kryptoměny a zvýšit limity zaútočilo na kryptoměnu. Analytici se domnívají, že rozhodnutí PayPalu pravděpodobně vedlo tento měsíc k prudkému nárůstu bitcoinů, protože signalizuje silnou poptávku spotřebitelů a možná otevírá zcela nový trh, který byl dříve nevyužitý.

nákup bitcoinů přes paypal

Nyní můžete nakupovat bitcoiny a další kryptoměny pomocí služby Paypal.

Pokud jste online spotřebitel, pravděpodobně máte svůj vlastní účet PayPal – existuje více než 350 milionů uživatelů PayPal a růst se rok od roku neustále zvyšuje. Pro srovnání jsou služby čisté kryptoměny znatelně menší – například Coinbase, jedna z nejpopulárnějších světových kryptoměn on-ramps na světě, má pouze přibližně 35 milionů uživatelů. Pro většinu lidí je obtížné nakupovat nějaké bitcoiny na PayPalu, místo aby se museli zaregistrovat u zcela nové společnosti. Je to však tak snadné rozhodnutí? Pojďme se bavit o důsledcích nákupu kryptoměny na každé platformě.

Nákup bitcoinů na Coinbase

Coinbase není platforma pro zpracování obchodníků – místo toho se jedná o kryptoburzu, kde si lidé mohou ukládat fiat na nákup kryptoměn a naopak. Zahrnují také program Earn, který umožňuje lidem vydělávat kryptoměnu studiem vzdělávacích / propagačních materiálů pro další mince. Celý web je specifický pro kryptoměny a zaměřuje se na jeden hlavní cíl – zpřístupnění bitcoinů všem.

Je třeba poznamenat, že Coinbase má ve srovnání s PayPal přísnější předpisy KYC, přinejmenším pokud jde o vytvoření nového účtu. Transakce s kryptoměnou je těžší sledovat ve srovnání s transakcemi prováděnými debetní kartou nebo bankovním účtem, takže regulační orgány zajistí, aby licencované kryptoměnové společnosti věděly, kdo používá jejich platformu. Je obvykle nemožné provést nákup bitcoinů na Coinbase, aniž byste měli plně ověřený účet – což samozřejmě zahrnuje nejprve zaslání vašich informací KYC do Coinbase.

Hlavní výhodou nákupu bitcoinů na Coinbase však je, že bitcoiny jsou ve skutečnosti připsány na váš účet, který pak můžete vybrat on-chain. Své mince můžete přesunout z Coinbase a poté je uložit do své vlastní webové peněženky, nebo dokonce do hardwarové peněženky, pokud ji máte (což je mnohem bezpečnější a chrání vás před nekompetentností nebo škodlivým cílením třetích stran)..

Nákup bitcoinů na PayPalu

Vzhledem k tomu, že většina lidí již má účet PayPal, je pro ně skutečně triviální záležitostí použít svůj zůstatek nebo propojené karty / účty k okamžitému nákupu kryptoměny z aplikace. To, že se nemusíte přihlašovat k novému účtu, je velkou výhodou – nejenže je to jednodušší, ale také to snižuje riziko úniku nebo odcizení vašich soukromých informací, protože o vás má data méně společnost.

Primárním problémem, který lidé identifikovali s nákupem bitcoinů na PayPalu, je jeho omezující povaha. Bitcoiny, které si zakoupíte na PayPalu, se velmi liší od toho, co si můžete koupit na Coinbase. Bitcoin PayPal funguje spíše jako derivační token, protože drží hodnotu bitcoinu, ale ve skutečnosti nemůžete použít samotný token kryptoměny. Podle podmínek služby PayPal nelze bitcoiny zakoupené na platformě převést na jiné uživatele PayPal, ani je nelze stáhnout do externí peněženky s kryptoměnou.

Takže, který z nich je pro mě ten pravý?

Na to neexistuje univerzální odpověď: zcela záleží na tom, proč chcete koupit bitcoin a jaký jste uživatel. Zde je třeba vzít v úvahu hlavní faktory:

  • Pohodlí. Pokud již jste uživatelem PayPal, bude zřejmě logisticky pohodlnější se přihlásit a provést nákup. Ušetříte čas a úsilí potřebné k registraci do Coinbase, vytvoření nového účtu, propojení platební metody, financování, nákupu a výběru.
  • Důvěra / soukromí. Můžete věřit PayPalu více, pokud jste stávajícím uživatelem – také je nejlepší mít své KYC informace s co nejmenším počtem společností. Přidání dalšího do mixu je vždy horší pro vaše soukromí a bezpečnost dat.
  • Případy užití. Pokud chcete své bitcoiny skutečně využívat (tj. Posílat je přátelům nebo rodině, nakupovat v online obchodech, které přijímají kryptoměnu, hrát s chytrými smlouvami, nakupovat altcoiny atd.), Nebudete to moci pokud si vyberete PayPal, ale budete to moci dělat s Coinbase. Jak již bylo řečeno, většina nových uživatelů vstupujících do krypto prostoru nemusí nutně vyžadovat, aby je bitcoiny skutečně používaly na trzích – často spekulují s růstem ceny. Pokud jste jedním z těchto spotřebitelů, pak má smysl uskutečnit nákup na PayPalu, protože i když bitcoiny PayPalu nelze vybrat, bude stále sledovat skutečnou hodnotu bitcoinu, takže jej můžete snadno koupit a prodat přímo v hotovosti, aby realizovat zisky / ztráty. (Samozřejmě, přes PayPal není možné spekulovat dolů – pokud chcete zkrátit trh, budete muset své mince odnést na burzu jako BitMEX, která vyžaduje, abyste je mohli stáhnout).
  • Vlastnictví. Významným principem kryptosveta je vlastnictví vašich vlastních financí. Nákup bitcoinů na Coinbase znamená, že si je můžete vybrat do své vlastní peněženky a můžete si je zabezpečit sami, což vám dává úplnou kontrolu nad soukromými klíči obsahujícími vaše prostředky. Pokud si své mince zakoupíte na PayPalu, nebudete je moci z PayPalu vyjmout, pokud je nezlikvidujete na fiat, což znamená, že vaše soukromé kryptoměnové klíče budou vždy drženy třetí stranou. To není ideální pro lidi, kteří věří v zásadu „ne vaše klíče, ne vaše mince“.

Jakmile víte, jaký typ uživatele jste a k čemu bitcoiny používáte, je to snadné rozhodnutí. Jaký uživatel jste na základě výše uvedených kritérií? Který vám vyhovuje lépe: Coinbase nebo PayPal? Dejte nám vědět s komentářem níže.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me