China HYPE: Nejžhavější blockchainové projekty v Číně právě teď

Čína má jednu z největších blockchainových komunit na světě – s velkým počtem slavných raných investorů do bitcoinů a etherea. Kryptoměna se v Číně zahřívá kvůli možnému riziku dalších finančních kontrol, které omezí pohyb měny Fiat v Číně. Stabilní mince jako USDT drží mnoho Číňanů, protože je to jeden z mála způsobů, jak získat expozici vůči americkému dolaru v Číně. Čínská vláda si je dobře vědoma tohoto trendu a nedávno začala agresivní uzavírání bankovních účtů spojené s převody kryptoměny. Tento konflikt mezi tím, co lidé chtějí, a tím, co chce vláda, bude hlavním bojištěm v roce 2020, zejména proto, že Čína tlačí na vydání své digitální měny centrální banky – „DCEP“ později v tomto roce.

Kupodivu, čínská komunita pro investování do kryptoměn je úplně jiná než západní komunita, s naprosto odlišnými trendy a oblíbenými projekty.

Zprostředkovatelé, obchodníci a MLM

Bohužel v Číně skupiny MLM (Multi-Level Marketing) používají kryptoměnu jako metodu získávání finančních prostředků. Tyto skupiny budou cestovat do venkovských vesnic, aby požádaly bohaté farmáře a místní obyvatele o finanční prostředky. Tyto skupiny často podvodně tvrdí, že mají obrovské zisky, nebo vytvářejí fiktivní příběhy zasvěcených znalostí. To se děje kvůli secesní bohaté povaze čínských farmářů, kteří často prodávají pozemky vládě za velké částky peněz. MLM používají k získávání prostředků obě dobře známé měny, jako je ADA (Cardano) nebo nové kryptoměny.

PÁNI. @Cardano být shilled k bohatým čínským farmářům … nejste si jisti, zda by na mě měl udělat dojem nebo strach (všimněte si plakát @IOHK_Charles) $ ADA pic.twitter.com/Gx02cMbDYY

– Boxmining (@boxmining) 5. července 2020

„Bílá horečka“ – západní projekty & Zakladatelé vzlétají

Čínští investoři do blockchainu skákají kvůli legitimitě na západní projekty. Je to hlavně proto, že komunitu unavují špatné strategie „Pump and Dump“ / „Chinese Market making“, které dostávají domácí čínské projekty. Minulý rok vznikly obrovské humbuk cykly na burzách jako např MXC zanechali nevkus v ústech investora. Jednoduše řečeno, hledají závan čerstvého vzduchu a doufají, že to najdou u západních protějšků. To přimělo některé vedoucí nebo zakladatele západních projektů do božského stavu – jako je Polkadot Gavin Wood a Charles Hoskinson. Ve skutečnosti má Gavin větší vliv než Vitalik a je uctíván velmi podobným způsobem.

Gavin Wood | PolkadotČína je zamilovaná do Gavina Wooda

Žhavé projekty: Polkadot, FileCoin, Cosmos, Tezos, Kusuma

Defi je pasé

Čína si Decentralized Finance (Defi) zamilovala mnohem dříve než západní komunita – do té míry, že právě teď vyšla z módy. To slavný zhoršuje Dforce Hack, kde hackeři ukradli (později „vrátili“) 25 milionů $. Zatímco hacker Dforce dělal titulky také na Západě, neměl to emocionální dopad, jaký měl v Číně – koneckonců čínští investoři nakonec postavili účet za všechny způsobené škody.

To je obrovský kontrast ze západního světa, kde Coinbase zahájil nedávné šílené Defi & Sloučenina.

Blockchain Service Network a Enterprise Adoption

Čínské ústřední vedení v loňském roce stanovilo, že „blockchain“ bude jedním z hlavních národních cílů Číny, přičemž prezident Xi osobně prosazuje agendu vpřed. To vyvrcholilo založením Blockchain Service Network (BSN) v Číně – platforma napříč řetězci, která bude sloužit jako vrstva interoperability pro všechny blockchainy v Číně. Je dost legrační, že BSN není blockchain, ale je to síť, která blockchainům pomáhá komunikovat. Vývoj v BSN vedl k nárůstu zájmu o podnikové blockchainy jako Vechain (VET), Cosmos a Polkadot.

Žhavé projekty: Vechain, Cosmos a Polkadot

NFT jsou dalším „trendem“

Jak se Čína dostává přes #DeFI, do centra pozornosti se dostaly nefungovatelné tokeny. Znovu zkoumají potenciální dopad NFT v herním průmyslu. Mince jako Enjin ($ ENJ) a Decentraland (MANA) jsou středem mnoha diskusí. Zajímavé je, že se nezabývají pouze hraním her, hodně se hovoří o NFT držejících duševní vlastnictví (IP) a dalších rozšířených použitích. O tomto tématu se v západním prostoru vůbec nemluví a zdůrazňuje, jak lze některé projekty znovu přizpůsobit tak, aby vyhovovaly různým kulturám.

Maxim Blagov, spoluzakladatel společnosti Enjin získává čínskou slávu

Žhavé projekty: Enjin, Decentraland, Opensea

Filecoin roste

Těžba Filecoin Testnet

Filecoin a decentralizované úložiště byly jedním z nejžhavějších témat roku 2018 (podívejte se na toto šílené video – připomíná mi určitý hej hej hej projekt). Není překvapením, že decentralizované úložiště se vrací znovu v roce 2020. Netrvá dva odhady, abychom zjistili, že tento humbuk je způsoben množstvím držitelů tašek Filecoin, které si koupili během šílenství v roce 2017. Koneckonců, oni potřebují způsob, jak výstup koneckonců jejich investice.

Jiskra celého tohoto humbuku je způsobena brzy spuštěným spuštěním Filecoinu v síti. Čínští horníci se již chystají těžit minci – i když to musí udělat přes VPN.

Žhavé projekty: Filecoin, Storj, Arweave

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me