Enigma J. Paul Getty, nejbohatší muž na světě

Pokud jste viděli film All the Money in the World, možná vás napadne myšlenka, že filmový subjekt, miliardář Jean Paul Getty, byl lakomý muž posedlý penězi, který neměl žádné peníze mimo hotovost. Ve filmu vidí Christopher Plummer Getty dokonce únos svého vnuka z čistě finančního hlediska – jedná se však o realistický pohled na muže známého jako první miliardář na světě?

Citáty j paul getty, kupte, když všichni ostatní prodávají

Část majetku Getty pocházela z jeho rodiny; jeho otec měl to štěstí, že udeřil ropu na pozemek, když byl Getty teenager. Ale i když to stačilo na to, aby se rodinní milionáři stali, status Gettyho jako miliardáře byl do značné míry způsoben desetiletími strávenými jako moudrý investor, který chytře hrál na akciovém trhu. Jako mladík dostal od svého otce 10 000 dolarů, aby mohl začít investovat – a do 18 měsíců vydělal milion. Ve věku 24 let byl dost bohatý na to, aby odešel do důchodu – ale o dva roky později se vrátil do práce poté, co se nudil a byl neklidný.

Naštěstí také strávil roky psaním sloupků s investičními tipy pro časopis Playboy, který v roce 1965 proměnil v knihu How To Be Rich. To znamená, že v dnešní době máme zdroj, abychom se naučili tajemství úspěchu Gettyho.

Mohlo by se vám také líbit: Iracionální nevázanost: Tato neocenitelná klasika je stejně důležitá jako kdykoli předtím

Gettyho první nápad byl o změně vašeho přístupu. Jeho kniha se jmenovala Jak zbohatnout Jak zbohatnout, z důvodu. Věřil, že bohatí lidé uvažují určitým způsobem a že prvním krokem ke vstupu do jejich řad je změna vašeho způsobu myšlení. Getty byl opatrný muž, který věřil v péči o haléře a ve svém každodenním životě praktikoval extrémní šetrnost – dokonce i telefon, který nainstaloval do své luxusní rezidence Surrey, Sutton Place, měl slot na mince, aby zabránil tomu, aby to lidé využili.

Najděte ji na Amazonu >> jak být bohatý j Paulem Gettym

Getty ve své knize nastínil svou zlaté pravidlo: nepropadejte panice. Pochopil, že panika je součástí lidské přirozenosti a že je to něco, čeho by moudrý investor mohl využít: pokud se udržíte v pohodě, zatímco všichni kolem vás budou ztrácet, můžete vyjít na vrchol. Getty to viděl na Černé pondělí, 28. května 1962: když se akciové trhy zhroutily a způsobily masovou paniku, zůstal klidný a celý den nakupoval akcie s nízkou cenou.

Getty dlouhodobě věřil, ne krátký. Byl zcela proti myšlence "rychle zbohatněte" schémata. Jeho investice na Černé pondělí se nemuseli vyplatit okamžitě – ale postupem času se to stalo. To byla filozofie, kterou během své kariéry často uplatňoval. Věřil v nákup akcií, když byly ceny nízké, ale když existoval potenciál pro zvýšení hodnoty.

Lidé si také přečetli: Tipy odborníků: Jak investovat chytře od 50 GBP do 50 000 GBP

V zásadě společnost Getty věřila v inteligentní investice a my v Obchodní vzdělávání Dodržujte jeho rady i dnes. Vyzval investory, aby provedli průzkum, hledali akcie, které byly podhodnocené, ale v budoucnu pravděpodobně vzrostou. Samozřejmě k tomu byl opatrný a trval na tom, že investoři by se měli o společnosti dozvědět co nejvíce, než se ponoří. Jedním z jeho největších tipů bylo, že nikdo by nikdy neměl kupovat akcie společnosti, aniž by to věděl naruby.

Byl zastáncem hraní dlouhé hry: neviděl smysl v panickém nákupu, když cena akcií začala růst, ani nereagoval na náhlé, malé poklesy ceny rychlým prodejem. Místo toho vyjel nahoru a dolů a čekal na nejmoudřejší okamžik, než se pohnul.

alternativní řešení

V zoufalé situaci Getty často hledala alternativní řešení. Například investoval do ropné společnosti Honolulu Oil, která byla rozpuštěna. V té době byly akcie společnosti oceněny na 30 $ za kus, ale když byla rozpuštěna, hodnota aktiv byla mnohem vyšší: kolem 100 $ za akcii. To byl další příklad Gettyho moudrosti, pokud jde o investice. Výběrem společnosti s hmotným majetkem, který by mohl mít hodnotu při rozpuštění, si v podstatě koupil záchrannou síť.

Gettyho opatrnost se vztahovala i na burzy, se kterými obchodoval. Věřil pouze v nákup akcií kótovaných na hlavních burzách cenných papírů a odmítl jakoukoli burzu, která nebyla zcela transparentní a důvěryhodná – za tip vždy následoval Obchodní vzdělávání.

Podívejte se na tento článek: Zjistěte, jak generovat příjem do důchodu

Mimo svět akcií investovala společnost Getty také do nemovitostí a umění. Ve skutečnosti byl tak vášnivým sběratelem umění, že dnes je Getty Museum v Los Angeles stále domovem jeho nejlepších děl. Znovu si však vždy myslel na finanční záležitosti a radil milovníkům umění, aby investovali chytře. Nekupujte si kousek, který se vám aktivně nelíbí – koneckonců s ním možná budete muset žít – ale neztrácejte peníze za kousek, který máte rádi a který má malou prodejní hodnotu.

Časy se možná změnily, ale většina Gettyho rad je dnes stejně relevantní, jako když psal své sloupky Playboy. Chcete-li investovat jako Getty, je důležité podívat se na všechny malé věci – tato opatrnost a smysl pro detail byly klíč k jeho úspěchu. Definoval své "milionářská mentalita" jako bytí "vždy a především nákladově vědomé a zaměřené na zisk." Nikdy nespustil oko z míče a jeho investice byly chytré a dobře naplánované. Nemusíte do svého domácího telefonu vkládat slot na mince, abyste vypadali jako Getty, ale s trochou výzkumu a moudrosti, jak to praktikuje Obchodní vzdělávání, i vy můžete investovat jako sám velký pán.

Nenechte si ujít: 20 šílených bitcoinových faktů, které byste měli vědět

Pokud jste si rádi přečetli tento článek z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být také zajímavý.

Zdroj: www.telegraph.co.uk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me