Kdy je správný čas začít investovat?

Pokud jde o akciový trh, dobré načasování nebude vždy nic znamenat – ale poskytnutí vašeho času může znamenat všechno.

Nejběžnějším problémem investorů na začátku jejich cesty je nákup jejich prvních akcií ve špatnou dobu. Je pravda, že investování ve špatnou dobu vám může způsobit ztrátu, ale je důležité, abyste nedopustili, aby časná ztráta ovlivnila vaše odhodlání.

Kdykoli se rozhodnete investovat, vždy bude na vaší straně jeden aspekt. Je důležité podívat se na celkový obraz: postupem času se složení výnosů z dobře umístěných investic začne osvědčovat jako skvělá volba. To není relevantní pro postavení na trhu, když kupujete svou první sadu akcií.

Proveďte svůj první nákup

potenciální návratnost investice

Spíše než si dělat starosti s tím, kdy provést první nákup, zvažte, jak dlouho necháte své peníze na zvoleném trhu. Všechny investice nabízejí různé stupně rizik a potenciální návratnost, přičemž u každé investice zvažujete jiný časový rámec.

Pokud hledáte výnos v krátkodobém horizontu, dluhopis obvykle nabídne menší a spolehlivější výnosy. Podle Ibbotsona přinesly americké pokladniční poukázky v letech 1926 až 2003 každý rok zhruba 3,7%. Může se to zdát jako malý údaj, ale když vezmeme v úvahu, že inflace začala růst až v 60. letech, brzy se stane atraktivním výnosem.

Ti, kteří dlouhodobě investovali do dluhopisů, zaznamenali mírně vyšší úroveň návratnosti; ve stejném období dosáhli v průměru 5,4% ročně. Během tohoto období prošel trh nestabilním obdobím, například v 80. letech, kdy se vracely téměř 14% ročně, nebo v 50. letech, kdy dluhopisy ve skutečnosti každý rok ztratily zhruba 4%.

Akcie jsou také skvělou investiční volbou, přičemž akcie velkých společností se každoročně v průměru 10,4% vracejí mezi lety 1926 a 2003. Ačkoli je návratnost vyšší než dluhopisy, vezmeme-li v úvahu několik desetiletí, sledovaly podobné trendy. Během třicátých let došlo k mírnému poklesu akciového trhu, po němž následovala několik dobře fungujících desetiletí, s návratností v 90. letech 17,3%.

Nenechte si ujít: Top 20 nejlepších finančních tipů pro tisíciletí

Kdy potřebujete peníze?

správný čas na investování, dlouhodobý horizont, vypadat dlouhodobě

Budete mít možnost přijmout vyšší míru rizika, pokud budete mít delší dobu čekat na svůj návrat, protože budete moci odstranit všechny poklesy na trhu.

Pokud však potřebujete v příštích pěti letech své peníze z trhu stáhnout, je vhodné vyhnout se akciovým fondům a jednotlivým akciím. Pokud se váš časový rámec zkrátí na tři roky, měli byste se vyvarovat fondů pro investování do nemovitostí a dluhopisových podílových fondů, což by mohlo při poklesu úrokových sazeb poklesnout.

Zůstává tak několik rozumných možností, jako jsou jednotlivé dluhopisy nebo depozitní certifikáty s dobou trvání kratší než tři roky. Je také možné investovat své peníze do fondu peněžního trhu nebo je jednoduše umístit na spořicí účet. Tyto možnosti vygenerují malý příjem, ale přesto zaručují návratnost vaší hlavní investice. Je zřejmé, že čím dříve musíte z investice odstranit své peníze, tím méně si můžete dovolit prohrát.

Pokud hledáte dlouhodobou investici, která by vás mohla převést do důchodu, jsou akcie velmi dobrou volbou s potenciálem vysokých výnosů.

Přečtěte si také: Zásady Raye Dalia – Jak být úspěšný ve svém podnikání a životě

Výběr, kdy prodat

Jakmile si vyberete svoji investici a rozhodnete se, kdy své peníze vložíte, měli byste se také rozhodnout, kdy je vezmete. Dluhopis se po splatnosti prodá, takže to platí pouze v případě, že uvažujete o koupi akcií nebo akciového podílového fondu.

Existují investoři, kteří věří, že dokáží předpovědět trh. Poradí všem, aby prodali své akcie, když se trh chystá propadnout, a odkoupit je zpět, až bude na pokraji růstu. Je však třeba si uvědomit, že investování není tak jednoduché a jejich metody načasování jsou často na štěstí, spíše než načasování odborníků.

Pokles ekonomiky by mohl mít dopad na růst společnosti, proto je v tuto chvíli vhodné prodat jakékoli nadhodnocené investice. Přesný systém pro dokonalé načasování investic je však jen snem.

Pokud jejich výnosy začnou klesat, investoři do podílových fondů často rychle vyberou. Existuje však několik akademických prací, které prokázaly, že investoři, kteří rychle skočí do různých podílových fondů, mají často nižší výnosy než ti, kteří se propadnou.

Odstranit změny na trhu je dobrá rada, s výjimkou aktivně spravovaných fondů. Pokud jste využili služeb profesionálního manažera peněz, mohl by být fond převeden na jiného manažera, který může dělat špatná rozhodnutí. Může nastat jen několik měsíců neuspokojivého řízení, což by mohlo vést k tomu, že by stálo za to držet se investice, ale pokud nejste spokojeni s rozhodnutími, možná budete chtít prodat.

Existují dva hlavní varovné signály, které by mohly předpovědět, že je ideální čas na prodej. První je, pokud se změní základy podnikání, takže to již není atraktivní odvětví. Druhým varovným signálem je, když dojde k nadhodnocení akcií s akciemi na neudržitelné úrovni. Oba tyto příznaky by mohly naznačovat pravděpodobný propad trhu.

Mohlo by se vám také líbit: Investiční hororový příběh!

Zkuste tyto zprávy ignorovat

ignorovat zprávy

Možná jste si všimli, že se média často zaměřují na jeden konkrétní index, za předpokladu, že jeho výkonnost svědčí o celém trhu. Existují investoři, kteří provedou technickou analýzu ke sledování změn na trhu ve snaze předpovědět, kdy by trh mohl vzrůst. Klíčem k úspěšné investici je sledování celého trhu spolu se slabými a silnými stránkami jednotlivých společností. Nejlepší způsob, jak těžit z dlouhodobých výnosů, je investovat a držet se své investice.

Lidé si také přečetli: 9 Musí sledovat bitcoinové dokumenty

Zkontrolujte svoji investici

zkontrolujte svoji investici

Jakmile provedete své investice, budou potřebovat pečlivou pozornost. Všechny investice by měly být pravidelně přezkoumávány, aby se analyzovala jejich pozice na trhu, aby se zajistilo, že si vedou dobře oproti alternativním možnostem.

Pokud uděláte chybu, zkontrolujte kroky a poučte se z nich. Všichni investoři udělají každou chvíli chybu, takže stojí za to se naučit a zajistit, aby se už neopakovaly. Pokuste se zkontrolovat své investiční portfolio každé tři měsíce, pokud vám chybí čas, i když týdenní analýza vám poskytne hlubší vhled. Není nutné sledovat své investice každou hodinu, ale měli byste rozumět trendům na trhu.

Pokud jste si rádi přečetli tento článek z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být také zajímavý.

Článek je založen na článek od The Motley Fool.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me