Top 21 nejbohatších lidí na světě pro rok 2018

Ve světě, kde se neustále snažíme zlepšovat náš život a naše bohatství, je často dobrý nápad získat motivaci a inspiraci od těch, kteří uspěli v různých průmyslových odvětvích.

Přemýšleli jste někdy o tom, kdo jsou nejbohatší lidé na světě? Už se nedivte! Níže uvádíme seznam nejbohatších na světě v roce 2018. Tyto výsledky jsou založeny na seznamu Forbes Rich. Zjistěte, v jakých průmyslových odvětvích pracují, o co jim jde a trochu více jak se dostali tam, kde jsou dnes:

1. Jeff Bezos

Jeff Bezos

Práce: CEO a zakladatel, Amazon.com

Narozen: Albuquerque, Nové Mexiko, Spojené státy

Čistá hodnota: 112 miliard dolarů

Jeff Bezos je prvním člověkem, který kdy dosáhl vrcholu 100 miliard dolarů jako číslo 1 na seznamu světových miliardářů Forbes. Vlastní 16% společnosti Amazon, kterou založil v garáži v roce 1994 v Seattlu.

2. Bill Gates

Bill Gates

Práce: Spoluzakladatel, Bill & Nadace Melindy Gatesové

Narozen: Seattle, Washington, USA

Čistá hodnota: 90 miliard dolarů

Vedle své manželky předsedá Bill Bill Gates & Melinda Gates Foundation, která je v současné době největší soukromou charitativní nadací na světě. Gates byl také hlavním zakladatelem společnosti Microsoft, ale většinu svého podílu prodal a rozdal. V současné době vlastní něco málo přes 1% akcií. Stále zůstává členem představenstva společnosti Microsoft.

3. Warren Buffett

Warren Buffett

Práce: CEO, Berkshire Hathaway

Narozen: Omaha, Nebraska, Spojené státy

Čistá hodnota: 84 miliard dolarů

Warren Buffett je považován za jednoho z nejlepších investorů, který kdy žil. Buffett provozuje společnost Berkshire Hathaway, která vlastní více než 60 společností, včetně Dairy Queen (řetězec restaurací), Duracell a GEICO..

Viz také: 11 nejlepších knih pro investice v roce 2018

4. Bernard Arnault & Rodina

Bernard Arnault

Práce: Předseda představenstva a generální ředitel, Moet Hennessy Louis Vuitton (LVMH)

Narozen: Roubaix, Francie

Čistá hodnota: 72 miliard $

Bernard Arnault je jedním z nejvýznamnějších světových tvůrců chutí, který dohlíží na říši 70 značek, včetně Sephora a Louis Vuitton.

5. Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Práce: Spoluzakladatel, předseda představenstva a generální ředitel, Facebook

Narozen: White Plains, New York, USA

Čistá hodnota: 71 miliard $

Mark Zuckerberg je generálním ředitelem Facebooku, který založil v roce 2004. Jeho čisté jmění prudce vzrostlo, protože cena akcií sociální sítě rychle rostla. Facebook zveřejnil v květnu 2012 a stále vlastní přibližně 17% akcií.

6. Amancio Ortega

Amancio Ortega

Práce: Zakladatel & Bývalý předseda módní skupiny Inditex

Narozen: Busdongo

Čistá hodnota: 70 miliard dolarů

Amancio Ortega je bezpochyby nejbohatším maloobchodníkem na světě a v současnosti jedním z nejbohatších mužů v Evropě. V roce 1975 spolu se svou bývalou manželkou založil společnost Inditex, která je známá svým módním řetězcem Zara. Vlastní přibližně 60% madridského indexu Inditex, který má osm značek, včetně Pull & Bear, Massimo Dutti a v současné době má více než 7 500 obchodů po celém světě. Každý rok vydělává na dividendách více než 400 milionů dolarů.

7. Carlos Slim Helu & rodina

Carlos Slim Helu

Práce: Čestný předseda, América Móvil

Narozen: Mexico City, Mexiko

Čistá hodnota: 67,1 miliard $

Carlos Slim Helu je nejbohatším mužem v Mexiku a spolu se svou rodinou vede společnost America Movil, která je největší mobilní telekomunikační společností v Latinské Americe. Vlastní také podíly v mexických společnostech zabývajících se spotřebním zbožím, stavebnictvím, těžařstvím a realitami a 17% v The New York Times.

8. Charles Koch

Charles Koch

Práce: CEO, Koch Industries

Narozen: Wichita, Kansas, Spojené státy

Čistá hodnota: 60 miliard dolarů

Charles Koch je generálním ředitelem a předsedou Koch Industries od roku 1967. Je to druhá největší soukromá společnost v Americe a má tržby ve výši 100 miliard dolarů z podnikání včetně chemikálií, potrubí, šálků Dixie, koberců Stainmaster a papírových ručníků Brawny.

9. David Koch

David Koch

Práce: Výkonný viceprezident, Koch Industries

Narozen: Wichita, Kansas, Spojené státy

Čistá hodnota: 60 miliard dolarů

David Koch sdílí většinovou kontrolu nad společností Koch Industries se svým bratrem.

10. Larry Ellison

Larry Ellison

Práce: CTO a zakladatel společnosti Oracle

Narozen: Bronx, New York City

Čistá hodnota: 58,5 miliard $

Larry Ellison spoluzaložil softwarovou firmu Oracle v roce 1977. V roce 2014 se vzdal role výkonného ředitele Oracle, ale nadále zastává funkci technologického ředitele a předsedy představenstva. V roce 2016 získala společnost Oracle cloudový software od společnosti Netsuite za 9,3 miliardy USD jako součást tlaku společnosti na cloudové výpočty. V roce 2010 se přesunula do hardwaru a koupila Sun Microsystems za 7,4 miliardy dolarů.

11. Michael Bloomberg

Michael Bloomberg

Práce: CEO, Bloomberg

Narozen: Brighton, Boston, Massachusetts, Spojené státy

Čistá hodnota: 50 miliard dolarů

V roce 1981 založil Michael Bloomberg mediální společnost a finanční informace Bloomberg LP.

Poté, co odložil počáteční financování společnosti, nadále převzal 88% podíl v podnikání, který má v současné době tržby severně od 9 miliard dolarů.

12. Larry Page

Larry Page

Práce: CEO, Alphabet

Narozen: East Lansing, Michigan, Spojené státy

Čistá hodnota: 48,8 miliard $

Larry Page je v čele mateřské společnosti Google, Alphabet, divize inteligentních domácích spotřebičů Nest, divize zdravotní péče Calico a dalších. V roce 1998 spoluzaložil Google se spolužákem Sergejem Brinem.

13. Sergey Brin

Sergej Brin

Práce: Prezident, Google

Narozen: Moskva, Rusko

Čistá hodnota: 47,5 miliard $

Druhá polovina technologického giganta Alphabet, Sergej Brin pracuje jako prezident. Předtím řídil divizi Google X a v roce 1998 spolu se Page založil spolu s firmou Google pro vyhledávače.

14. Jim Walton

Jim Walton

Práce: generální ředitel a předseda představenstva společnosti Arvest Bank Group, Inc..

Narozen: Newport, Arkansas, USA.

Čistá hodnota: 46,4 miliard $

Jim Walton je nejmladší ze synů Sama Waltona, který je zakladatelem společnosti Walmart. Vede rodinnou ‘Arvest Bank’, která má aktiva více než 15 miliard dolarů.

15. S. Robson Walton

S Robson Walton

Práce: Ředitel, Wal-Mart Stores

Narozen: Tulsa, Oklahoma, Spojené státy

Čistá hodnota: 46,2 miliard $

Po smrti svého otce převzal funkci předsedy S. Robson Walton a 23 let předsedal představenstvu společnosti Walmart. V roce 2015 odešel z funkce předsedy a nahradil jej jeho zeť. Nadále sedí na palubě Walmartu.

16. Alice Walton

Alice Walton

Práce: Předseda, Muzeum amerického umění Crystal Bridges

Narozen: Newport, Arkansas, Spojené státy

Čistá hodnota: 46 miliard dolarů

Alice Walton je jedinou dcerou zakladatele Walmartu Sama Waltona.

Spíše než pracovat pro Walmart se soustředila na kurátorství umění. V roce 2011 otevřela ve svém rodném městě Muzeum amerického umění Crystal Bridges.

17. Ma Huateng

Ma Huateng

Práce: Předseda představenstva a generální ředitel, Tencent Holdings

Narozen: Chaoyang, Čína

Čistá hodnota: 45,3 miliard $

Ma Huateng předsedá čínskému internetovému gigantu Tencent Holdings, který patří mezi největší podniky podle tržního stropu v Číně. Populární aplikace sociálních zpráv Tencent Holdings „WeChat“ má téměř miliardu uživatelů.

18. Francoise Bettencourt Meyers

Francoise Bettencourt Meyers

Práce: Předsedkyně

Narozen: Neuilly-sur-Seine, Francie

Čistá hodnota: 42,2 miliard $

Francoise Bettencourt Meyers a rodina vlastní 33% akcií společnosti L’Oreal. V současné době je předsedkyní rodinné holdingové společnosti. V roce 2017 se stala panující francouzskou dědičkou L’Oreal, když zemřela její matka Liliane Bettencourtová, která byla dříve nejbohatší ženou světa..

19. Mukesh Ambani

Mukesh Ambani

Práce: Zakladatel a předseda představenstva, Reliance Industries

Narozen: Aden, Jemen

Čistá hodnota: 40,1 miliard $

Mukesh Ambani vede a předsedá ropnému a ropnému gigantu Reliance Industries, který je s tržbami přes 50 miliard dolarů jednou z nejcennějších společností v Indii.

20. Jack Ma

Jack Ma

Práce: Zakladatel a výkonný předseda, Alibaba Group

Narozen: Hangzhou, Čína

Čistá hodnota: 39 miliard $

Jack Ma předsedá a spoluzaložil společnost Alibaba Group, která je jedním z největších světových podniků v oblasti elektronického obchodování. Jejich tržby za 12 měsíců končících v březnu 2017 vzrostly o více než 50% na 23 miliard dolarů. Mezi investice Ma nad rámec jeho zakládající společnosti patří podíly ve společnostech zabývajících se zábavním průmyslem, Beijing Enlight Media a Huayi Brothers.

21. Sheldon Adelson

Sheldon Adelson

Práce: Předseda představenstva a generální ředitel, Las Vegas Sands

Narozen: Dorchester, Boston, Massachusetts, Spojené státy

Čistá hodnota: 38,5 miliard $

Adelson je generální ředitel a předseda představenstva společnosti Las Vegas Sands, která je největší kasinovou společností ve Spojených státech. Údajně poskytl ustavujícímu výboru Donalda Trumpa největší dar svého druhu v historii USA.

Cítíte se inspirováni? Díky Trading Education se můžete naučit investovat do kryptoměn. Zapojte se hned teď a své jméno na tomto bohatém seznamu uvidíte v budoucích letech!

Viz také: 5 lidí, kteří se stali milionáři z bitcoinu

Nenechte si ujít: 7 akcií, které vám mohou v roce 2018 vydělat miliony

Pokud jste si rádi přečetli tento článek z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být zajímavý.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me