Kriptovaliutų suktybės: kaip pastebėti sukčius ir išlikti saugiems

Deja, kriptovaliutų suktybės yra visur. Kaip ir visose naujose pramonės šakose, iš pradžių visada yra gudrūs asmenys, bandantys sukčiauti žmones iš savo uždirbtų pinigų.

Pagal Verslo viešai neatskleista informacija, 2019 m, kriptovaliutų sukčiai sugebėjo apgauti žmones iš 4,26 mlrd.

Kriptovaliutų suktybės gali būti įvairių formų, iš asmenų, kurie teigia galintys prekiauti už jus, ICO ir netgi patys kriptovaliutomis.

Vienas iš raktų į sėkmę prekiaujant kriptovaliuta yra ne tapti sukčių auka ir prarasti pinigus.

Šiame straipsnyje mes išnagrinėsime tamsią ir drumstą kriptovaliutų sukčių požemį ir tai, kaip galite apsisaugoti nuo jų.

Norite sužinoti, kaip prekiauti kriptovaliutomis kaip profesionalai? Paimk mūsų kriptovaliutos kursas!

Kodėl tiek daug kriptovaliutų sukčių?

kriptovaliutų suktybės

Dėl dviejų priežasčių.

Pirma, daugelis žmonių nežino tiek daug apie tai, kaip veikia kriptovaliuta ir negali pastebėti sukčiavimo iš tikrų kriptovaliutų projektų.

Jie greičiausiai nesupranta, kas yra „blockchain“ technologija, taip pat bankinių operacijų pagrindų.

Antra, reguliavimas labai labai lėtai pasivijo kriptovaliutas visame pasaulyje.

Daugelis politikų nėra tikri, kaip veikia ir kriptovaliuta, ir nėra tikri, kaip ją reguliuoti, nes tai yra tokia sudėtinga finansinė priemonė.

Tai paskatino kai kurias šalis visiškai uždrausti kriptovaliutą, kad apsaugotų savo piliečius nuo tokių sukčių.

Kiti, pavyzdžiui, Kinija, uždraudė ICO dėl jų galimai apgaulingo pobūdžio.

Saugokitės kriptovaliutų sukčiavimo ir išpylimo

„Pump and dump“ suktybė yra ta vieta, kur kriptovaliutos kūrėjai turi didelę jos dalį ir nori pritraukti daugiau žmonių.

Kas atsitinka, yra tas paleidus kriptovaliutą (paprastai po ICO), ji kyla kainos, nes vis daugiau žmonių pradeda ją pirkti.

Tada kūrėjai, padidinę kainą, parduoda didelę dalį savo akcijų, dingsta ir kaina smunka.

žmonių, investavusių į monetą, lieka nenaudinga moneta, kurios verta beveik nieko. Kai kurie žmonės šias monetas vadina „sukčiai“.

„Pump and dump“ sukčiavimai egzistavo dar prieš kriptovaliutą ir daugiausia vyko akcijų rinkoje.

„OneCoin“ – didžiausia iki šiol vykstanti kriptovaliutų suktybė

onecoin suktybė

„OneCoin“ suktybė yra didžiausia kada nors įvykusi suktybė ir vis dar aktyvi net iki šiol.

Nuo 2014 m. „OneCoin“ sugebėjo sukaupti daugiau nei 4 milijardus eurų iš viso pasaulio, nepaisant to, kad jų steigėjas dingo ir dar tris narius FTB sulaikė.

Ką galime sužinoti apie „OneCoin“ kriptovaliutų suktybę?

Didžiausias užuomina, kad „OneCoin“ buvo suktybė, buvo tas jis niekada neturėjo „blockchain“. Iš tikrųjų operacijoms palengvinti ji naudoja centralizuotą duomenų bazę.

Kodėl tai didelė problema?

Nes jei ji nenaudoja „blockchain“ technologijos palengvindama operacijas, ji ne tik nėra tikra kriptovaliuta, bet ir neturės skaidrios viešai platinamos knygos.

Pagal Kaspersky, ekspertai tai pataria asmenys, norintys investuoti į kriptovaliutą, turėtų patvirtinti, kad juos dominantis subjektas veikia „blockchain“.

Tai reiškia, kad operacijos nėra atvirai rodomos ir jomis galima manipuliuoti. Sukčiai gali potencialiai cenzūruoti asmenis, pakeisti sandorius ir net pavogti iš jūsų.

„Blockchain“ technologiją naudojančios kriptovaliutos remiasi mazgais, kurie valdo sistemą. Jie yra visame pasaulyje, o ne viename centriniame taške.

Tai padarius, juos sunku užpulti ir sukčiams manipuliuoti.

Kai kurie kriptovaliutų sukčiai atrodo realiai

„OneCoin“ problema yra ta, kad daugeliui naujokų kriptovaliuta tai atrodė labai tikra. Jie tikrai stengiasi atrodyti kaip tikra įmonė.

Bet kai pažvelgsite atidžiau į tai, kaip jie save pristato, buvo daugybė signalinių ženklų, kurie nurodė, kad jie yra humongous sukčiai.

Didžiausias atidavimas buvo jų vartojama formuluotė. Kai susiduriate su bet kuriuo kriptovaliutų projektu, dėl kurio nesate tikri, pažiūrėkite į formuluotę.

Ką jie teigia pasiekę? Ar jis labai panašus į kitas kriptovaliutas? Kuo jie išsiskiria?

Jei negalite sužinoti, kuo jie išskirtiniai, tai gali sukelti nerimą.

Nepaisykite teiginių, kad esate greitesni ar geresni nei vadovaujantys kriptovaliutoms. Verčiau pažvelk kaip jie teigia tai įvykdę.

Bendrovės technologija turėtų būti atviro kodo. Jei jie nėra atviro kodo, jie gali turėti ką slėpti.

Jie turėtų būti visiškai atviri, kaip veikia jų technologija, ir išsamiai apie tai diskutuoti.

Spartieji klavišai į sėkmę neveikia

„Trading Education“ taisyklė yra ta, kad spartieji klavišai į sėkmę paprastai praras pinigus.

Niekas jums neketina atsakyti, kaip uždirbti milijonus. Kokią priežastį jie turi? Kodėl jie turėtų mokėti už šią paslaugą? Šiais žmonėmis negalima pasitikėti.

Paprastai šios paslaugos pateikiamos kaip ryškios reklamos, kurios žada daug grąžinti.

Daugelis didžiausių kriptovaliutų neskatina grąžos. Užtat jų yra daugiau orientuota į tai, ką jų kriptovaliuta gali padaryti pasauliui.

Jų motyvas yra ne pelnas, o tam, kad pagerintų mūsų finansų sistemos veikimą.

Jei jus domina pirkimas kriptovaliuta, bet nesate tikri, ar ji tikra, tada paprasčiausiai gali būti protingiausias sprendimas nesikišti.

Venkite sukčių, prekiaudami kriptovaliutų CFD

Jei norite sušvelninti realios kriptovaliutos nuosavybės riziką, gali būti naudinga prekiauti kriptovaliuta kaip CFD.

Garsūs brokeriai nepateiks nežinomų monetų savo platformoje.

Kaip pastebėti kriptovaliutų suktybę

kriptografijos suktybės

Prieš imdamiesi bet kokių su kriptovaliuta susijusių veiksmų, turėtumėte tai padaryti atlikti daug tyrimų patvirtinti, kad jie nėra sukčiai.

Geriausias būdas išvengti kriptovaliutų sukčiavimo – turėti gerą išsilavinimą ir naudotis savo instinktais.

Svarbūs dalykai, kuriuos reikia patikrinti:

  • Kas yra už kompanijos? Jei įmonei vadovaujantys žmonės yra pasirengę atsiskleisti, tai yra geras ženklas. Jei jums sunku ar net neįmanoma sužinoti, kas vadovauja įmonei, tai turėtų būti raudona vėliava.
  • Jei žiūrite į paslaugas, išbandykite jų klientų palaikymą. Paskambinkite jiems arba atsiųskite el. Laišką. Kaip jie reaguoja? Ar jie atsako į visus jūsų klausimus? Ar jie kai kurių išsisukinėja? Jūs taip pat turėtumėte įvertinti jų požiūrį. Ar mandagu, ar nemandagu? Ar jie labai veržlūs?
  • Netoli interneto adreso ieškokite mažo užrakto simbolio. Be to, turėtumėte būti atsargūs, jei „https“ nėra ir adreso.
  • Peržiūrėkite jų kelių žemėlapį. Kaip jie planuoja žengti per metus? Ar tai prasminga? Paprastai sukčiai siekia užsidirbti pinigų per trumpą, o ne ilgalaikį.
  • Visada naudokitės gerai žinomais ir patikimais brokeriais bei biržomis. Ypač venkite tarpininkų, turinčių reputaciją sulaikydami grynuosius pinigus.
  • Perskaitykite smulkų šriftą. Niekada negali žinoti, kas ten gali slypėti ir laukti, kol iššoks į tave.
  • Venkite bendrovių, kurios teigia, kad rizika yra maža arba jos nėra. Tai akivaizdus melas. Finansinėje prekyboje visada yra rizika. Panašiai nepasitikėkite niekuo, kuris siūlo sėkmę per naktį.
  • Neperduokite pinigų ar asmeninės informacijos, nebent esate visiškai tikri, kad tai nėra suktybė. Dėl įmonės neturėtumėte jaudintis. Pirmiausia reikėtų patikrinti visus aukščiau paminėtus dalykus.

Kiti sukčiai

paplitusios kriptovaliutos aferos

Kriptovaliutų apgaulės gali būti įvairios ir ne visada tai bus žmonės, siūlantys jums su prekyba susijusias paslaugas internete.

Kai kurie iš labiausiai paplitusių aferų yra šie:

  • Netikros programos mobiliesiems. Kalbant apie kriptovaliutą, tai paprastai bus virtualios piniginės ar mainai. Turėtumėte kreiptis ypač atsargiai, nes sukčiams pavyko labai populiarėti „Apple App Store“ ir „Google Play“.
  • Atsitiktinių skaičių generatoriai piniginės raktams. Geriausia jų tiesiog vengti, nes paaiškėjo, kad kai kurie iš šių tiekėjų iš tikrųjų neišduoda atsitiktinių skaičių, o hakeriai tuo naudojasi..
  • El. Pašto aferos, kuriose prašoma Bitcoin ar kitos kriptovaliutos. Tai vis dar labai dažnai ir vis sunkiau aptikti. Visada kruopščiai patikrinkite el. Pašto adresą ir ieškokite klaidų ar klaidų, dėl kurių sukčiai gali atsikratyti.
  • Signalų paslaugos taip pat gali būti sukčiai. Yra daugybė signalų paslaugų, kurios skleidžia netikrus signalus. Vėlgi, prieš nuspręsdami užsiregistruoti, atidžiai patikrinkite atsiliepimus.
  • Venkite prekybos sistemų / robotų (EA). Nedaug šių automatinių paslaugų veikia labai gerai, net jei jie nėra sukčiai. Palikite tai profesionaliems ir techniškai nusiteikusiems prekybininkams.

Keisti įsilaužimus

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas, nors tai techniškai negali būti laikoma sukčiavimu, vis tiek turėtumėte būti atsargūs keisdamiesi įsilaužimais.

Nepalikite savo pinigų mainuose! Tai bene didžiausia kriptovaliutų prekybos taisyklė.

Daugelis žmonių turėjo išmokti šį sunkų kelią dar 2014 m., Kai Mt. Goxas buvo nulaužtas ir maždaug Pavogta 650 000 bitkoinų.

Puikus būdas apsaugoti kriptovaliutą yra įdėti ją į šaltą saugyklą.

Nors mainai vis geriau susidoroja su įsilaužimais, jų vis tiek pasitaiko. 2018 m. Įsilaužėliams pavyko apvogti 500 milijonų dolerių vertės NEM žetonų iš „Coincheck“.

Ir net 2019 m. „Binance“, didžiausia pasaulyje kriptovaliutų birža, buvo nulaužta 40 milijonų dolerių Bitcoin.

Pagrindiniai klausimai

Jei ką nors atsimenate iš šio straipsnio, atkreipkite dėmesį į šiuos pagrindinius dalykus.

  • Geriau išmokę kriptovaliutos, galite to išvengti kriptovaliutų suktybės. Juos galėsite pastebėti, kai jiems trūksta pagrindinių dalykų, kuriuos turėtų pasiūlyti kriptovaliuta.
  • Kriptovaliutų suktybės gali būti įvairių formų. Kriptovaliutų sukčiai gali pasireikšti viskuo, kas susiję su kriptovaliuta.
  • Kai kurie kriptovaliutų suktybės gali būti sunku aptikti. Sukčiai skolinasi žodžius ir frazes, norėdami apgauti jus manydami, kad jie tikri.
  • Prieš skirdamiesi savo pinigais, visada tyrinėkite įmones. Niekada neduokite pinigų ar informacijos įmonėms, dėl kurių esate susirūpinę.

Sužinokite, kaip išvengti kriptovaliutų sukčiavimo, naudodamiesi mūsų kriptovaliutų prekybos kursu

Norite sužinoti daugiau apie kitas kriptovaliutas ir kaip jomis prekiauti? Tada užsiregistruokite į mūsų kriptovaliutų prekybos kursus!

Jei jums patiko skaityti šį straipsnį iš Prekybos švietimas, prašau suteikti jam patinka ir pasidalinti juo su visais kitais, kurie, jūsų manymu, taip pat gali dominti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me