Kriptovaliutos didėjimas: ar mums vis dar reikia bankų?

Jau daugiau nei metus kriptovaliuta sparčiai populiarėja. Dabar tai yra pagrindinis finansinis pokalbio taškas ir kada nors gali pakeisti visą bankų sektorių, kaip mes šiuo metu žinome. Tiesą sakant, jis taip sparčiai populiarėja, kad daugelis pradėjo domėtis, ar mums vis dar reikalingi bankai.

Bankininkai ir bankai šiais laikais nėra ypač palankiai vertinami, ypač ne tie, kurie kaltina bankų godumą dėl finansinės žalos, kurią patyrė per 2008 m. Pasaulinę ekonominę krizę. Peteris Daisyme jau pažvelgė į šį klausimą, todėl „Trading Education“ analizuosime jo mintis ir išvadas.

Ką tiksliai daro bankai?

ką daro bankai

Prieš įsigilindami į tikimybę, kad kriptovaliutos pakeis bankus, pažvelkime, kam būtent mums reikia bankų. Bankai vaidina šešis pagrindinius vaidmenis:

1. Finansavimas ir skolinimasis

Bankai yra pagrindinis finansavimo šaltinis pasaulyje tiek vartotojams, tiek verslui. Jie yra neatsiejami dalykai, leidžiantys žmonėms pirkti ne pagal esamus išteklius ir investuoti į ilgalaikes investicijas, visų pirma į hipoteką.

2. Sandorių tvarkymas ir tvarkymas

Bankai veikia kaip įvairiausių smulkių ir didelių finansinių operacijų tarpininkai tarp jūsų sąskaitų ar kitų šalių. Jie taip pat tvarko išsamų visų tokių sandorių žurnalą.

3. Saugiai saugoti valiutą

Bankai yra saugi zona, kurioje galite laikyti savo pinigus, kai jie nėra naudojami. Be bankų galite būti priversti laikyti grynuosius pinigus fiziniu būdu, kuris yra kur kas mažiau likvidus ir saugus.

4. Keitimasis valiutomis

Bankai leidžia jums pakeisti savo valiutą į kitą valiutą bet kurioje norimoje vietoje.

5. Finansinio stabilumo užtikrinimas

Centriniai bankai yra atsakingi už daugelio pagrindinių ekonominių funkcijų, tokių kaip palūkanų normų ir infliacijos nustatymas ir kontrolė, priežiūrą. Tai pasiekiama, kai reikia, spausdinant ir platinant naujus pinigų šaltinius.

6. Finansinių žingsnių ir draudimo sutarčių priežiūra

Investiciniai bankai gali jums padėti atlikti didelius finansinius veiksmus, pavyzdžiui, įsigyjant verslą. Jie taip pat padeda pasirašyti.

Žmonės taip pat skaito: Ar 2018 m. „Bitcoin“ vis dar verta investuoti?

Kur klysta bankai?

kur klysta bankai

Kai analizuosite visus šiuos tikslus, atrodytų, kad bankai yra nepakeičiami. Tad kodėl mes norėtume juos pakeisti? Štai trys pagrindinės priežastys:

1. Dideli mokesčiai

Bankai iš esmės yra verslas, ir jų tikslas yra uždirbti pelną iš visų turimų pinigų. Be investicinių fondų grąžos, jie taip pat uždirba didelius pinigus už įvairius skirtingus mokesčius. Tai apima mokesčius už pinigų išėmimą, pinigų siuntimą į užsienio sąskaitą, overdrafto turėjimą ar tiesiog sąskaitos turėjimą. Šie mokesčiai dažnai gali atrodyti pernelyg dideli ir nereikalingi.

2. Žmogiškasis faktorius

Bankams, žinoma, vadovauja žmonės. Kiekvienas bankininkas turės savo asmeninę dienotvarkę: galbūt jie siekia paimti banką naujomis kryptimis arba iš esamų klientų sugeneruoti didesnes pinigų sumas. Bet kokiu atveju žmogiškoji bankininkų pusė sukelia godumą, kuris savo ruožtu klientams teikia blogesnes paslaugas.

3. Lėtumas

Bankų sistema tikrai praleido laiką saulėje. Daugelį metų bankai pasiūlė greitį ir patogumą toli gražu ne tik kaip alternatyvų grynųjų pinigų laikymo ir mokėjimų būdą. Bet taip nebėra: lyginant su kriptovaliutomis, bankų procesai tiesiog negali būti lyginami greičio, patogumo ir kainos atžvilgiu.

Jums taip pat gali patikti: 4 bendros Forex prekybininkų klaidos

Kur kriptovaliutos gali užpildyti spragas?

kur kriptovaliutos gali užpildyti spragą

Kriptovaliutos jokiu būdu nesiūlo iškart pakeisti visos bankų sistemos. Tačiau jie gali sukelti pokyčių šiose pagrindinėse srityse:

Keitimas valiuta

Šiuo metu kriptovaliutas iš karto galima iškeisti į daugybę valiutų visame pasaulyje. Kai jų populiarumas plinta ir vyriausybės pradeda geriau juos reguliuoti, kriptovaliutas turėtų būti galima nedelsiant keistis ir daugeliu kitų valiutų..

Saugumas ir saugojimas

Kriptovaliutos gali būti saugomos naudojant įvairius mobiliuosius įrenginius, internetines paslaugas ir elektronines pinigines. Visi jie yra užšifruoti ir apsaugoti slaptažodžiu. Kad kažkas galėtų pasiekti jūsų kriptovaliutas, jam reikės aparatūros ir sudėtingų slaptažodžių.

Sandorių saugumas

Jei prekiaujate kriptovaliutomis kitomis kriptovaliutomis arba prekėmis ar paslaugomis, jums naudinga paskirstytosios knygos technologija. Tai užšifruoja visas vykstančias operacijas ir padeda jas visiškai anonimiškai išsaugoti. Jei kas nors bandytų sugadinti šią grandinę ir prieiti prie jūsų lėšų, ją būtų lengva pastebėti.

Taip pat žiūrėkite: Kripto karalių sėkmės istorijos

Kur trūksta kriptovaliutos?

kur trūksta kriptovaliutos

Štai keletas funkcijų, kurių kriptovaliutos šiuo metu negali pakeisti bankų sektoriuje.

Centrinio banko vaidmuo

Kriptovaliutos negali pakeisti tam tikrų centrinio banko vaidmenų, pavyzdžiui, nustatyti palūkanų normas ar kontroliuoti infliaciją. Nors ši decentralizacija yra būtent tai, kas juos taip traukia daugeliui, tai neabejotinai gali pasirodyti problemiška ilgainiui.

Investicinių bankų vaidmuo

Jums vis dar reikia finansų ekspertų, kurie palengvintų ir padėtų žmonėms pasinaudoti investavimo galimybėmis.

Paskolos ir finansavimas

Nėra ko sakyti, kad kriptovaliutos galėtų atlikti ekonomiškai naudingas funkcijas, pavyzdžiui, paskolų išdavimą ir pagrindinių pirkimų finansavimą. Nors tai gali pasikeisti ateityje, tai neįvyks artimiausiu metu.

Nepraleiskite: „The Ultimate Summer Reading List for Investors“

Kaip atrodytų pasaulis be bankų?

pasaulis be bankų

Dabar mes apžvelgėme bankų pakeitimo kriptovaliutomis privalumus ir trūkumus, pažvelkime, kaip iš tikrųjų atrodytų pasaulis, jei įvyktų pokyčiai.

Tarpusavio skolinimo augimas

Neturėdami bankų, kurie galėtų pasiūlyti hipotekų ir kitų svarbių pirkimų finansavimą, matytume dar didesnį P2P paskolų augimą. Paskolų ieškojimas iš draugų, šeimos narių ir kitų turtingų asmenų būtų kur kas įprastas dalykas.

Žmonių intelekto praradimas

Bankų darbuotojai teikia daug informacijos apie finansinių sprendimų priėmimą tiek vartotojams, tiek įmonėms. Nors galėtumėte teigti, kad šias žinias galima tiesiog perduoti internetu arba suteikti galimybę naudotis nuolat tobulėjančia dirbtinio intelekto technologija, mes tikrai prarastume žmogaus ryšį.

Finansinis nestabilumas (bent jau trumpuoju laikotarpiu)

Kai žmonės įpranta prie kriptovaliutų, jų nepastovumas išryškėja. Jei kriptovaliutos imtųsi viršų, kiekvieną dieną matytumėte didžiulį padidėjimą ir vertės sumažėjimą. Tai gali sukelti precedento neturinčią infliaciją ir labai sumažinti vartotojų išlaidas.

Toliau: nustok praktikuoti blogus prekybos įpročius!

Kas būtų, jei bankai judėtų su laiku?

Užuot pasirinkus vieną ar kitą, galbūt įmanoma rasti sveiką vidurį. Bankai jau turi infrastruktūrą ir yra pagrindinis pasaulinės finansų sistemos pagrindas: kriptovaliutos tiesiog atspindi natūralų skaitmeninės evoliucijos eigą. Taigi, kodėl bankai negali ieškoti kriptovaliutų pranašumų į savo siūlomas paslaugas?

Kruopščiai įgyvendindami jie galėtų labai sumažinti sandorių mokesčius, padidinti skaidrumą ir pagerinti saugumą. Kai kurie bankai jau ieško būdų tai padaryti. Pokyčių dar toli, tačiau tai gali būti neblogas dalykas, nes pačios kriptovaliutos vis dar yra gana ankstyvoje evoliucijos stadijoje. Galbūt jiems subrendus bus galimybė juos integruoti į senamadišką bankų sistemą, prie kurios esame taip įpratę.

Jei jums patiko skaityti šį „Trading Education“ straipsnį, suteikite jam patinka ir pasidalykite juo su visais kitais, kurie, jūsų manymu, taip pat gali dominti.

Šis straipsnis iš pradžių buvo paskelbtas due.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me