Kuo skiriasi darbo įrodymas nuo akcijų paketo?

Ar jus domina Bitcoin, Ethereum ar kita kriptovaliuta? Jei taip, atkreipkite dėmesį į šios dienos straipsnį.

Jei turite tam tikrų žinių apie tai, kaip „Bitcoin“, „Ethereum“ ar bet kuri kita skaitmeninė valiuta, greičiausiai vėl ir vėl susidūrėte su šiais dviem terminais:

Darbo įrodymas (POW)

Dalies įrodymas (POS)

Šiuos terminus daugeliui žmonių gali būti per sunku suprasti, tačiau iš tikrųjų tai gana paprastos sąvokos, kurias bandysime paaiškinti šiandien!

Vis dėlto, prieš pradėdami dirbti, pirmiausia pakalbėkime apie kriptovaliutas.

Kriptovaliutų bumas

kriptovaliutų bumas, bitkoinų kainų diagrama kyla į viršų

Per pastaruosius metus terminas kriptovaliuta įgijo tvirtą pagrindą ir vis daugiau žmonių pradeda suprasti jo naudojimą ir galimą vertę.

Kriptovaliuta yra skaitmeninė valiuta, sukurta ir valdoma naudojant pažangias šifravimo technikas, žinomas kaip kriptografija. Skaitmeninių pinigų samprata tapo realybe, 2009 m. Sukūrus „Bitcoin“. Nuo to laiko kriptovaliutų rinka nuėjo ilgą kelią. Šiuo metu yra daugiau nei 1600 skirtingų kriptovaliutos, žmonės gali įsigyti, keistis, prekiauti, investuoti ir naudoti kaip mokėjimą keliose įmonėse, kurios tai priima.

Priežastis, kodėl tiek daug žmonių traukia kriptovaliutų rinka, yra ta, kad kriptovaliutų samprata ir ypatybės meta iššūkį ekonomikai ir tradicinei pinigų idėjai, suteikiant įvairių privalumų, įskaitant:

Decentralizacija

Tarpusavio sandoriai

Mažesni mokesčiai

Greitis

Žemos kliūtys patekti į rinką

Anonimiškumas

Privatumas & Saugumas

Jokio sukčiavimo

Gali palengvinti tarptautinius sandorius

Kriptovaliuta nėra saistoma valiutų kursų, palūkanų normų ar sandorių mokesčių, o tai reiškia, kad jūs galite naudoti kriptografiją tarptautiniu lygmeniu ir nepatirti jokių problemų. Daug laiko ir pinigų galima sutaupyti, jei pinigus pervedate iš vienos šalies į kitą. Kriptovaliutos veikia universaliu lygiu. Tai palengvina operacijas kaip niekad!

Jūsų paskyra nepriklauso niekam kitam. Jūs iš esmės esate vienintelis atitinkamų privačių ir viešų šifravimo raktų savininkas, kuris sudaro jūsų kriptovaliutų tinklo tapatybę ar adresą. Jokia kita finansinė institucija ar priemonė negali suteikti jums individualios nuosavybės teisės į jūsų sąskaitą / adresą.

Taip pat žiūrėkite: Ar „Blockchain“ yra bankų ateitis?

Kas yra kasyba?

kas yra kasyba, žmogus kasa bitkoiną

Prieš pradėdami daug techninių detalių, taip pat turėtume trumpai paaiškinti, kas yra kasyba.

Kasyba yra sandorių patvirtinimo procesas su kompiuteriu tinkle. Sprendžiate sudėtingus algoritmus, kad įrodytumėte operacijos teisingumą ir tokiu būdu pridėtumėte naują grandinę. Jūs įtraukiate „bloką“ į ilgą viešą visų operacijų sąrašą, vadinamą „blockchain“. Mainais gausite atlygį kriptovaliuta.

Norint tapti kalnakasiu reikia ne tik gero interneto ryšio. Turėtumėte turėti tvirtą maitinimo procesorių ir žinoti, kad priklausomai nuo to, kurią kriptovaliutą jūs kasate ir kaip greitai veikia jūsų kompiuteris, elektros kaina galiausiai būtų gana didelė.

Kartais galite išleisti daugiau kasybos ir nepakankamai uždirbti kriptovaliuta.

Pavyzdžiui, jei sandoris vyksta „Bitcoin“ tinkle, tuo daugiau kompiuterių ir skaičiavimo galios, tuo greičiau turite patvirtinti operacijas, kad konkuruotumėte su kitais tinklo kalnakasiais ir uždirbtumėte dalį bitkoino.

Konsensuso mechanizmas

Pagrindinis „blockchain“ technologijos aspektas yra paskirstytoji knyga. Didžiojoje knygoje yra visų ankstesnių operacijų įrašas. Jis nėra saugomas centrinėje vietoje, bet visame pasaulyje esančių kompiuterių tinkle.

Kad visa ši operacija veiktų, tinklas turi bendrai sutikti su knygos turiniu. Tai yra sutarimo mechanizmo darbas. Jo tikslas yra tiesiog patikrinti, ar visa į knygą įtraukiama informacija yra visiškai teisinga. Tai daroma siekiant įsitikinti, kad kitas pridedamas blokas atspindi naujausias tinklo operacijas. Taigi išvengiama neteisingų duomenų ir dvigubo išlaidų. Be to, sutarimo mechanizmas taip pat apsaugo tinklą nuo bėgių nuo nuolatinio šakojimo.

Yra daugybė skirtingų sutarimo mechanizmų, kurių kiekvienas turi unikalų pliusą ir minusą, tačiau visi jie naudoja tą patį tikslą, kurį paaiškinome aukščiau. Jie skiriasi tik metodika. Pagrindinis skirtumas tarp sutarimo mechanizmų yra būdas, kuriuo jie perduoda ir apdovanoja sandorių patikrinimą.

Du populiariausi „blockchain“ sutarimo mechanizmai yra darbo įrodymas (PoW) ir akcijų paketo įrodymas (PoS). Dabar pereisime prie daugiau apie kiekvieną jų paaiškinimo ir palyginimo. Atkreipkite dėmesį, kad šie du yra populiariausi, yra ir kitų egzistuojančių sistemų, tokių kaip Deleguotas akcijų paketo įrodymas (DPoS), Federacinis Bizantijos susitarimas (FBA) ir dar.

Darbo įrodymas (PW):

darbo įrodymas, kasybos ūkis

„PoW“ vadovaujasi paprasta taisykle: Bloko gavyba ir atlygio gavimas priklauso nuo to, kiek skaičiavimo darbų atlieka kalnakasis. Pirmasis kasėjas, kurio kompiuteris sugeba išspręsti kiekvieno bloko kriptografinius galvosūkius, gaus monetas kaip atlygio formą. Tai reiškia, kad kalnakasiai tinkle turi konkuruoti tarpusavyje, naudodamiesi savo skaičiavimo galia.

„Bitcoin“ ir daugelis altcoinų laikosi šio sutarimo mechanizmo, kad patvirtintų „blockchain“ autentiškumą.

Pateiksime jums kasdienio gyvenimo pavyzdį. Įsivaizduokite, kad pilna klasė studentų. Mokytojas paskiria užduotį visiems mokiniams. Atlygį gaus tas, kuris ne tik pateiks teisingą atsakymą, bet ir atsakys pirmiausia. Studentas turėtų turėti daug smegenų jėgos, kad užduotis būtų atlikta teisingai ir kuo greičiau, kad aplenktų kitus mokinius.

Tas pats ir su „Proof of Work“ mechanizmu.

Dėlionės reikalauja ne įgūdžių, o stiprios aparatinės jėgos. Tai daroma siekiant įsitikinti, kad nė vienas kalnakasis neturės pranašumo prieš kitą. Vienintelis būdas pagerinti galvosūkio sprendimo ir monetų gavimo tikimybę yra pridėti skaičiavimo galią. Tai, kaip turėtumėte žinoti, yra gana brangus, jau nekalbant apie daug energijos reikalaujančią.

Dėlionės parametrai periodiškai atnaujinami, kad blokavimo laikas būtų nuoseklus. Pavyzdžiui, „Bitcoin“ protokolas turi blokų generavimo tikslą 10 minučių.

Kiekviena koncepcija ar požiūris turi privalumų ir trūkumų. „PoW“ nėra išimtis.

Kaip minėta, tokio tipo sutarimo mechanizmui reikia daug daugiau elektros energijos, kas kainuoja kalnakasiams. Kartais tai, ką jis turi mokėti už elektrą, būtų didesnė nei tai, ką jis gauna iš kasybos.

Didelė skaičiavimo galia taip pat yra gana brangi. Turite susikurti superkompiuterį, kuris kasdieniams vidutinės klasės žmonėms yra labai brangus.

Dar vienas dalykas, į kurį turėtų atsižvelgti kalnakasiai, yra tai, kad bėgant laikui ir paleidžiant vis daugiau kriptovaliutų, jų atlygis gali tapti gana minimalus.

Apibendrinant, „Proof of Work“ yra protokolas, kurio pagrindinis tikslas yra atgrasyti kibernetines atakas. Tai koncepcija, egzistavusi iki „Bitcoin“, tačiau Satoshi Nakamoto pritaikė šią techniką ir iš tikrųjų pakeitė tradicinių operacijų atlikimo būdą.

Dalies įrodymas (PoS)

akcijų paketo įrodymas

Pakalbėkime apie „Proof of Stake“ (PoS) sistemą ir sužinokime, kuo ji skiriasi nuo „PoW“.

PoS vadovaujasi paprasta taisykle: Naujo bloko patvirtinimas priklauso nuo to, kiek asmuo turi didelę dalį arba iš esmės, kiek monetų jie turi, ir atitinkamą akcijų paketo amžių. Patvirtintojai negauna atlygio. Vietoj to, jie renka mokesčius už tinklą. Galų gale, tokio tipo sistemos yra ekonomiškos ir energiją taupančios, palyginti su „PoW“, tačiau jos yra mažiau įrodytos.

Pateikime jums pavyzdį su altcoins ir konkrečiai „Nxt“, kuris naudoja PoS. Jei skaitmeninėje piniginėje turite tam tikrą kiekį monetų, taip pat galėsite pamatyti, kiek laiko jas turite. Atminkite, kad monetas perkėlus iš vienos skaitmeninės piniginės į kitą bus atstatytas jų amžius.

Turima suma laikoma užstatu. Jei „Validator“ turi reikšmingą „Nxt“ monetų, kurių senėjimas yra didelis, akcijų paketą, tai reiškia, kad jie yra įsipareigoję ir turi didesnę galimybę patvirtinti bloką. Tai sukurs patikimų ir ištikimų tikrintojų tinklą.

PoS, skirtingai nei „PoW“, kalbama ne apie „kasimą“, o apie „kalimą“, kurį atlieka tikrintojas, kuris apdoros ir sukurs naują grandinės bloką.

Kokie yra PoS pranašumai?

Tikriausiai geriausias dalykas šioje sistemoje yra tai, kad nereikia brangios aparatinės įrangos, jūsų įprastas kompiuteris su „Validator“ klientu veiks puikiai. Mes jau minėjome, kad jis nevartos didelės elektros energijos, kaip tai daro „PoW“.

Taip pat, Kuo didesnį akcijų paketą turi patvirtintojai (ir kuo ilgiau jie taip pat turėjo), tuo daugiau šansų būti surinktiems „suklastoti“ ir uždirbti sandorio mokesčius.

Žinoma, yra problemų su PoS, įskaitant tai, kad tik maža grupė žmonių, kuriems priklauso dauguma monetų / žetonų, gali būti patvirtintojai. Tačiau tai yra kažkas, kas vystosi ir tam tikru momentu ateityje greičiausiai pasikeis.

Pavyzdžiui, „Ethereum“ eina link PoS su savo nauju protokolu, pavadintu „Casper“.

Kripto akcijų sistemų įrodymas yra palyginti naujesnis mechanizmas, palyginti su darbo įrodymu. Tai nebuvo griežtai išbandyta ir nustatyta keletas saugumo pavojų. Galų gale nuolatinis „blockchain“ šakojimas gali sukelti tinklo nestabilumą.

Kas yra saugesnė – „PoW“ ar „PoS“?

darbo įrodymas arba akcijų paketo įrodymas, sandorio saugumas

Bet kuri sistema siekia užtikrinti saugią aplinką, kurioje nebūtų įsilaužėlių atakų. Tai ypač pasakytina, jei ši paslauga yra susijusi su pinigais. Taigi, kuris iš jų yra saugesnis, „PoW“ ar „PoS“?

Turint darbo įrodymą, vadinamieji „blogi veikėjai“ sumažėja dėl ekonominių ir technologinių kliūčių. Jei kas nors nori užprogramuoti ataką, tai būtų labai brangu ir tikrai neverta. Hakeriui prireiktų daugiau pinigų, nei jis galėtų pavogti.

PoS sistemą yra pigiau užpulti. Todėl jis turėtų būti visiškai neperšaunamas. Štai kodėl kuriamas „Casper“ protokolas. Jame bus nustatytos aplinkybės ir griežtos taisyklės, pagal kurias „blogas tikrintojas“ gali prarasti savo indėlį, jei protokole bus nustatyta, kad jis elgėsi taip, kad pažeidė jų taisykles.

Nepraleiskite: geriausių kriptovaliutų ir jų iššūkių

Paskutinės mintys

Kaip jau tikriausiai supratote, tiek „PoW“, tiek „PoS“ turi savo pliusų ir minusų. Daugelis kriptografų ir informatikų dirba ieškodami sprendimų, kaip atnaujinti šiuos du algoritmus.

Svarbu žinoti, kad:

  • PoS ir PoW įvedami siekiant išvengti apgaulės;

  • Ankstyvas jų kūrimas buvo nukreiptas į kibernetinių atakų nustatymą;

  • Sudėtingo kriptografinio galvosūkio sprendimas ir atlygis monetomis vadinamas darbo įrodymu (PoW);

  • „Proof of Stake“ (PoS) tinklas pasirenka naujo bloko kūrėją, atsižvelgdamas į turimų monetų kiekį;
  • Skaitmeninių valiutų skaičius niekada nesikeičia;

  • „Stove Proof“ yra patobulinta „Proof of Work“ versija, tačiau ją vis tiek reikia optimizuoti.

PoS yra ekonomiškai efektyvi ir nekenksminga aplinkai, tačiau ji turi rimtų trūkumų, susijusių su centralizacija ir saugumu. Kita vertus, „PoW“ yra brangus ir reikalauja didelės skaičiavimo galios, tačiau tai yra daug saugiau.

Turėsime palaukti ir pamatyti, kaip tie du algoritmai laikui bėgant vystysis.

Tikiuosi, kad jums patiko skaityti mūsų straipsnį. Nepamirškite pateikti savo komentarų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me