Ripple pradedančiųjų vadovas

Kas yra „Ripple“? Vadovas pradedantiesiems

„Ripple“ yra „Ripple Labs“ sukurta kriptovaliuta ir pelno siekianti platforma. „Ripple“ teikia valiutos keitimo ir atsiskaitymo realiu laiku paslaugas bankams ir kitoms finansinėms institucijoms. Daugiau nei 100 kompanijų visame pasaulyje bendradarbiavo su „Ripple“, naudodamos ją operacijoms greitai ir be trinties.

„Ripple“ gimtoji kriptovaliuta XRP yra trečia pagal dydį kriptovaliuta pagal rinkos kapitalizaciją. Nors galite nusipirkti XRP, pagrindinė „XRP“ funkcija yra suteikti bankams likvidumo, kad būtų lengviau atlikti tarpvalstybinius sandorius. Visos „Ripple“ monetos yra iš anksto iškasamos, o „Ripple Labs“ kontroliuoja, kai išleidžiamos naujos monetos. Šiuo metu apyvartoje yra beveik 39 milijardai XRP. „Ripple Labs“ išleidžia naujas monetas, kai to reikia norint išlaikyti atsargas apyvartoje.

„Ripple“ vykdomos operacijos neapsiriboja tik XRP. Platforma palaiko tokias tradicines valiutas kaip doleris, euras, svaras ir jena. Jis netgi palaiko kitas kriptovaliutas. Pagrindinė „Ripple“ funkcija yra veikti kaip valiutos keitimo tarpininkas ir kaip mokėjimo procesorius. „Ripple“ konkuruoja su tokiomis mokėjimo sistemomis kaip „Swift“ ir „ACH“, užtikrindama „blockchain“ saugumą tarpvalstybinių mokėjimų pramonėje. Ja siekiama, kad pasauliniai sandoriai būtų greitesni ir labiau decentralizuoti.

Turinys

Kas yra Ripple?

Trumpa „Ripple“ istorija

Kaip veikia „Ripple“?

Skirtumas tarp „Ripple“ ir „XRP“

Kaip galite nusipirkti XRP?

Kokios yra „Ripple“ savybės?

Kokie yra „Ripple“ naudojimo būdai?

Kas yra „xCurrent“, „xRapid“ ir „xVia“?

Kokie yra „Ripple“ pranašumai?

Išvada

Kas yra Ripple?

„Ripple“ yra atvirojo kodo protokolas, kurį 2012 m. Išleido Chrisas Larsenas ir Jebas McCalebas. Tai leidžia vartotojams atlikti greitesnes operacijas už mažesnį mokestį, palyginti su kitomis platformomis. „Ripple“ veikia atvirojo kodo, „peer-to-peer“, decentralizuotoje platformoje, leidžianti vartotojams pervesti lėšas tradicinių „fiat“ valiutų ar kitų kriptovaliutų pavidalu. „Ripple“ yra decentralizuota platforma. Tai reiškia, kad nėra centrinės valdžios ar trečiosios šalies, kuri apibrėžtų platformos taisykles.

„Ripple“ buvo sukurta kaip sistema, kuria gali naudotis bankai. Daugelis žmonių neteisingai supranta „Ripple“, kad jis buvo sukurtas kaip tik dar viena kriptovaliuta. Ripple yra daug daugiau. Tai mokėjimo protokolas, kuriuo naudojasi bankai ir kitos finansinės institucijos. Platforma taip pat turi savo gimtąją kriptovaliutą, vadinamą XRP. Platforma leidžia jos vartotojams apdoroti momentines operacijas bet kurioje pasaulio vietoje. Tai leidžia valiutos keitimą, pinigų pervedimą ir bendrą atsiskaitymą realiuoju laiku. Visos operacijos yra įrašomos į viešąją knygą ir prieinamos visiems, norintiems patikrinti operacijų istoriją. „Ripple“ bendradarbiauja su daugiau nei šimtu finansų įstaigų, leidžiančių vykdyti nepriekaištingus tarpvalstybinius mokėjimus.

Trumpa ripple istorija

Nors „Ripple“ buvo įkurta 2012 m., „Ripple“ idėja gali būti siejama su 2004 m., Likus ketveriems metams iki „Bitcoin“. 2004 m. Kanadiečių interneto svetainių kūrėjas Ryanas Fuggeris sukūrė „RipplePay“. 2005 m. Buvo išleistas RipplePay.com. Tai veikė kaip decentralizuota pinigų sistema ir leido saugias internetines atsiskaitymo galimybes internetinėms bendruomenėms. „RipplePay“ buvo beveik kaip „blockchain“ / kriptovaliutų pirmtakas. Tačiau „RipplePay“ nesugebėjo įsitraukti ir nematė, kad jis būtų plačiai pritaikytas. Į „Fugger“ kreipėsi Jaredas McCalebas ir Chrisas Larsenas, kurie norėjo sukurti skaitmeninės valiutos sistemą, kuri naudodamasi bendruomenės sutarimu patikrintų sandorius..

„Ripple“ plėtra prasidėjo 2011 m., Ketinant sukurti decentralizuotą skaitmeninę valiutą, kurioje nebūtų naudojama kasyba ar „blockchain“. Nariai patikrina operacijas šiame tinkle taikydami sutarimo mechanizmą. „Ripple“ protokolas norėjo pasiekti greitas operacijas naudojant tradicines valiutas be ilgo laukimo laiko ir didelių tradicinių mokėjimų apdorojimo sistemų operacijų mokesčių. Protokolas taip pat sukūrė žetoną, vadinamą XRP, kad užtikrintų papildomą likvidumą.

„Ripple“ buvo paleista 2012 m. Ir pradėjo stiprėti su bankais ir kitomis finansinėmis institucijomis, nes tai leido jiems greičiau ir ekonomiškiau apmokėti perlaidas. Šiuo metu „Ripple“ turi daugiau nei 100 partnerių, kurie naudojasi jos protokolu besiūlėms tarpvalstybinėms operacijoms. „Ripple“ įkūrėjai pritraukė finansavimą per institucinius investuotojus ir rizikos kapitalą.

Kaip veikia bangavimas?

„Ripple“ nenaudoja tradicinių sutarimo mechanizmų, tokių kaip darbo įrodymas (PoW) ar akcijų paketo įrodymas (PoS). Vietoj to, „Ripple“ operacijos remiasi bendro sutarimo protokolu, kad būtų patvirtintos visos operacijos tinkle. Sutarimo protokolas taip pat užkerta kelią dvigubai didesnėms išlaidoms ir pagerina tinklo vientisumą. Pvz., Jei vartotojas inicijuoja operaciją su keliais šliuzais ir siunčia tą pačią sumą visiems šliuzams, visos operacijos, išskyrus pradinę operaciją, bus ištrintos. Operacijos patvirtinamos beveik akimirksniu, ir kadangi nėra centralizuotos valdžios, galinčios daryti įtaką tinklui, tai apibūdinama kaip decentralizuota.

„Ripple“ sutarimo mechanizmas reikalauja, kad kiekvienas tinklo narys turėtų tikslią knygos knygą. Sandoriai patvirtinami, kai dauguma narių pasiekia sutarimą. Jei tinklo nariams nepavyksta pasiekti sutarimo, patvirtinimo procesas prasideda iš naujo, kol bus pasiektas susitarimas.

„Ripple“ tinklas stebi visus IOU. Sandorių istorija yra viešai prieinama „Ripple“ knygoje. Nors sandorių istorija yra viešai prieinama „blockchain“, „Ripple“ negali susieti knygos knygos turinio su jokiu asmeniu ar verslu. „Ripple“ knygą valdo serveriai, kurie nuolat lygina operacijas ir pasiekia bendrą sutarimą. Sukuriama nauja knyga, kiekvienoje iš jų yra puikus sąskaitų ir operacijų įrašas. Platforma per kelias sekundes siūlo kriptografiškai apsaugotas ir algoritmiškai patikrintas operacijas.

„Ripple“ turi savo gimtąją valiutą, vadinamą XRP. XRP vadinama tiltine valiuta, nes ji nediskriminuoja kitų kriptovaliutų ar tradicinių „fiat“ valiutų. Tai daro labai paprastą keitimą viena valiuta kita. XRP knyga leidžia patvirtinti sandorius tik iš anksto patvirtintiems kalnakasiams. Egzistuoja 100 milijardų XRP, kurie visi buvo iš anksto išgauti ir išplatinti per dovanėles. Iš 100 milijardų egzistuojančių XRP apyvartoje yra beveik 39 milijardai, o likusieji yra „Ripple Labs“ globojami. „Ripple Labs“ saugomas XRP periodiškai išleidžiamas pagal paklausą ir pasiūlą.

„RippleNet“

„RippleNet“ yra „Ripple“ valiutos keitimo ir pervedimo sistema, padedanti atlikti saugius, beribius tarpvalstybinius mokėjimus. „RippleNet“ bendradarbiavo su mokėjimo procesoriais, bankais ir finansinėmis institucijomis, iš viso per 200 partnerių. Šios partnerystės paverčia „Ripple“ labiausiai prieinamu mokėjimų tinklu pasaulyje. „RippleNet“ partnerystė su finansinėmis institucijomis yra labai svarbi priimant „RippleNet“. Finansų įstaigos laikėsi toliau nuo „blockchain“ technologijos. Tačiau jie mano, kad „Ripplenet“ yra projektas, padedantis atlikti tarpvalstybines perlaidas.

Pagrindinės finansinės institucijos, bendradarbiavusios su „Ripplenet“, yra šios:

  • „American Express“
  • „Barclays“
  • Amerikos bankas
  • Merrill Lynch
  • JP Morgan
  • Santanderis
  • Pinigų gramas
  • TD bankas
  • „Accenture“

„Ripplenet“ taip pat turi keletą įmonės mokėjimų programinės įrangos sprendimų.

  • „xRapid“ – „xRapid“ leidžia finansų įstaigoms naudoti XRP, kad surastų pigų likvidumą.
  • xVia – „xVia“ leidžia sklandžiai bendrauti tarp finansų įstaigų.
  • „xCurrent“ – „xCurrent“ naudoja „Interledger Protocol“ (ILP), kuris leidžia bankams apdoroti operacijas beveik akimirksniu. ILP leidžia sąveikauti tarp finansinių tinklų.

Skirtumas tarp „Ripple“ ir „XRP“

„Ripple“ yra mokėjimo sistema, per kurią vykdomi valiutos keitimai ir pervedimai, veikianti atviro kodo, decentralizuotoje „peer-to-peer“ platformoje, leidžianti vartotojams pervesti lėšas kriptovaliutų ar tradicinių „fiat“ valiutų pavidalu. „XRP“ yra gimtoji „Ripple“ kriptovaliuta, naudojama mokėti operacijų mokesčius tinkle. Vartotojai turi sumokėti minimalų operacijos mokestį, kai naudojasi „Ripple“ tinklu operacijoms užbaigti.

XRP yra tiltinė valiuta, leidžianti greitai ir lengvai keisti valiutą. Iš anksto išgautų XRP yra 100 milijardų, iš kurių apyvartoje yra beveik 39 milijardai, o likusi dalis yra „Ripple Lab“ areštinėje. „XRP“ vertė pastebėjo nemažai svyravimų, o 2018 m.

Kaip galite nusipirkti XRP?

kaip nusipirkti ripple xrp

Pirkti XRP yra nesudėtinga. XRP galite įsigyti per kriptovaliutos keityklą atlikdami šiuos veiksmus.

  • Nustatykite savo skaitmeninę piniginę – norėdami nusipirkti XRP per kriptovaliutos keityklą, pirmiausia turėsite įsigyti ir nustatyti skaitmeninę piniginę.
  • Susikūrę piniginę, turėsite sukonfigūruoti savo sąskaitą mainais, palaikančiais XRP. Yra keletas mainų kaip „eToro“ palaikykite XRP.
  • Kai jūsų sąskaita bus nustatyta biržoje, prieš prekybą turėsite patvirtinti savo sąskaitą. Daugumai mainų reikalinga tokia informacija kaip asmens tapatybės įrodymas, kuri bus patikrinta. Kai patikrinimo procesas bus baigtas, galėsite pradėti prekiauti.
  • Patvirtinę savo sąskaitą, galite prisijungti prie savo paskyros ir ieškoti kriptovaliutos (šiuo atveju XRP) ir ją įsigyti. Įsigiję galite atsiimti savo XRP ir laikyti jį skaitmeninėje piniginėje.

Kokios yra bangavimo ypatybės?

  • „Ripple“ yra žinomas dėl savo skaitmeninio mokėjimo protokolo, savo vietinės kriptovaliutos, vadinamos XRP. XRP veikia kaip tiltinė valiuta, todėl valiutos keitimas yra greitas ir paprastas.
  • „Ripple“ nenaudoja kasybos operacijoms patvirtinti ir užbaigti. Vietoj to, jis naudoja sutarimo mechanizmą, kai tinklo nariai pasiekia sutarimą prieš patvirtindami kiekvieną operaciją. Jei nariai negali susitarti, sandorio patvirtinimas prasideda iš naujo.
  • „Ripple“ mokėjimo atsiskaitymo turto keitimo ir pervedimo sistema yra panaši į SWIFT mokėjimo sistemą. Bankai ir finansų įstaigos naudojasi SWIFT sistema tarptautiniams sandoriams.
  • Sandoriai „Ripple“ tinkle yra efektyvūs energijai, turi mažus operacijų mokesčius ir yra patvirtinami per kelias sekundes. Palyginti su kitomis kriptovaliutų operacijomis, kurios trunka ilgiau, turi didelius operacijų mokesčius ir apdorojimui sunaudoja daug energijos.

Kas yra Ripple naudojimas?

„Ripple“ veikia kitaip nei kitos kriptovaliutos, kuriomis siekiama pašalinti finansų įstaigas iš sandorių šalių. Vietoj to „Ripple“ bendradarbiauja su finansinėmis institucijomis ir bankais, kad tarpvalstybiniai sandoriai būtų greitesni, pigesni ir skaidresni. Šiandien dauguma bankų ir finansinių institucijų saugiam tarpvalstybiniam mokėjimui atlikti naudoja SWIFT („Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication“). SWIFT tinklas veikia kaip pranešimų platforma, leidžianti bankams saugiai siųsti mokėjimo nurodymus vienas kitam. Kiekvieną dieną SWIFT tinkle siunčiama 24 milijonai pranešimų. SWIFT veikia tik kaip bendravimo tarp finansų įstaigų kanalas ir bet kuriuo metu nelaiko pinigų, kurie yra sandorio dalis. Tačiau SWIFT tinklo svarba negali būti neįvertinta, nes juo remiasi didelė tarptautinių sandorių apimtis.

„Ripple“ tobulina SWIFT naudojamą technologiją ir gali būti laikoma tiesioginiu SWIFT konkurentu. „Ripple“ tinklą naudoja ir testuoja bankai ir finansų įstaigos, kad greitai ir saugiai atliktų mokėjimus ir atsiskaitytų. Ji jau bendradarbiauja su keliomis finansų institucijomis ir planuoja bendradarbiauti su dar keliomis, kad užtikrintų „Ripple“ priėmimą finansų rinkose.

„Ripple“ taip pat bendradarbiavo su „Coinone“, kuri yra viena didžiausių kriptovaliutų biržų Pietų Korėjoje. Partnerystė leis „Coinone“ naudoti „xCurrent“, kad paleistų pasaulinę perlaidų paslaugą „Cross“. Yra keletas kitų partnerysčių, kurias „Ripple“ tiria su pagrindinėmis institucijomis.

Kas yra „xCurrent“, „xRapid“ ir „xVia“?

„Ripple“ pastangų esmė yra ta, kad ji nori supaprastinti pinigų judėjimą. „Ripple“ nori, kad būtų atliekami greiti, nebrangūs mokėjimai naudojant tradicines „fiat“ valiutas. „Ripple“ veikia su bankais ir atnaujina infrastruktūrą, kurioje veikia bankų sistema, todėl operacijos yra pigesnės ir greitesnės. „xCurrent“ yra žingsnis šia kryptimi.

„xCurrent“ yra „Ripple“ reikalas įdiegti visuotinę mokėjimo patikrinimo sistemą. Tai leidžia bankams atsiskaityti už operacijas iškart, o ne per „Nostro“ / „Vostro“ sąskaitas. Tai taip pat leidžia bankams peržiūrėti ir išspręsti visas su sandoriu susijusias atitikties problemas prieš suteikiant leidimą. Finansų įstaigos naudojasi šia technologija, nes tai sumažina išlaidas ir padidina operacijų apdorojimo greitį. Jei bankas ar finansų įstaiga naudoja „Ripple“ „xCurrent“, tarpvalstybiniai sandoriai tampa greiti ir pigūs. Tai padidins vartotojų skaičių ir bus naudinga tarpvalstybinių sandorių rinkai.

„Ripple“ siekia tapti tarpvalstybinių sandorių pramonės standartu. Sistema tikisi apimti visą finansų sektorių ir veikti kaip institucija, nustatanti tarpvalstybinių sandorių standartus. Bankai taip pat galėtų sukurti panašią idėją kaip „Ripple“, tačiau tai apsiribotų tik ją sukūrusiu banku. Kad technologiją galėtų naudoti visi finansų sistemos bankai, technologija turi būti atviro kodo.

„xRapid“ ir „xVia“ yra naujausi „Ripple“ projektai. Abi yra pastatytos ant „xCurrent“ pagrindo. „xRapid“ leidžia mokėjimo procesoriams patekti į besivystančias rinkas. Tai daro sumažindama likvidumo sumą, reikalingą patekti į šias rinkas. „xVia“ leidžia lengvai integruoti „Ripple“ tinklą ir bankus bei mokėjimo procesorius.

PASTABA: „Ripple“ patyrė prekės ženklo keitimą, kai „xCurrent“ ir „xVia“ buvo perpakuoti kaip „RippleNet“, o „xRapid“ buvo perpakuoti kaip likvidumas pagal pareikalavimą..

Kokie yra bangavimo privalumai?

✅ Mažesni sandorių mokesčiai –

Operacijų mokesčiai „Ripple“ protokole yra tikrai maži. Standartinė „Ripple“ operacija kainuoja 0,00001 XRP. Operacijos praktiškai nemokamos. Vienintelė priežastis, kodėl jos nėra, yra saugumo sumetimai. Operacijos mokesčiams mokėti naudojama XRP yra sunaikinta, todėl XRP vertė išlieka pastovi.

✅ Operacijų greitis „Ripple“ protokole yra didesnis, palyginti su tradicinėmis mokėjimo sistemomis ir kitomis kriptovaliutų platformomis.

Ripple užtrunka keturias sekundes, kad apdorotų operaciją. Palyginkite tai su „Ethereum“, kuris kiekvienai operacijai trunka daugiau nei dvi minutes, o „Bitcoin“ operacijai apdoroti užtrunka valandą ar daugiau. Tradicinės mokėjimo sistemos trunka dar ilgiau, laikas svyruoja nuo trijų iki penkių dienų.

✅ „Ripple“ turi pajėgią komandą, turinčią daug žinių ir patirties.

✅ „Ripple“ bendradarbiauja su keliais bankais ir finansinėmis institucijomis, kurie bando šią technologiją. Dėl tokios partnerystės „Ripple“ taip pat tampa patikima investicija ir labai populiari investuotojų tarpe.

✅ „Ripple“ leidžia greitai, efektyviai ir ekonomiškai atlikti vidaus ir tarptautines operacijas.

✅ Mokėjimai pagal „Ripple“ protokolą apdorojami nedelsiant, todėl „Ripple“ yra puikus pasirinkimas bankams ir finansinėms institucijoms.

✅ „Ripple“ XRP veikia kaip tiltas tarp tradicinių ir kriptovaliutų. Tai daro greitą ir paprastą valiutos keitimą.

Ar svarstytumėte pirkti „Ripple XRP“?

Nors „Ripple“ turi daug privalumų, jis taip pat turi keletą trūkumų.

❌ „Ripple“ daugiausia dėmesio skyrė didelėms korporacijoms.

Daugelis finansų įstaigų naudoja „Ripple“, kad supaprastintų savo paslaugas ir sumažintų išlaidas. Tai nėra blogas dalykas, bet jei pažvelgsite į atskirus vartotojus, „Ripple“ neturi daug ką pasiūlyti. „Ripple“ technologija sukurta atsižvelgiant į bankus ir dideles finansines institucijas ir yra pritaikyta jiems.

❌ „Ripple“ taip pat susiduria su stipria kitų žaidėjų konkurencija mokėjimo pervedimo erdvėje.

Tą pačią erdvę taiko ir kitos kriptovaliutos. „Stellar“ yra puikus konkuruojančios kriptovaliutos pavyzdys. „Ripple“ taip pat buvo ką tik pridėta prie „Coinbase“, o tai yra gera žinia, tačiau tai, kad tai buvo tik šiais metais, nėra.

❌ „Ripple“ sulaukė nemažai kritikos dėl nepakankamo decentralizavimo.

„Ripple Labs“ reikšmingai kontroliuoja XRP ir taip pat patvirtina tinklo tikrintuvus. „XRP“ globa taip pat priklauso „Ripple Labs“. Tinklo kritikai teigia, kad tai prieštarauja kriptovaliutų pagrindinei filosofijai, kuri tiki decentralizacija ir neturi centrinės valdžios, kuri jas kontroliuoja.

Išvada

„Ripple“ tikisi iš esmės pakeisti tarpvalstybinių mokėjimų sistemų sandorius. Jis orientuotas į problemų, su kuriomis susiduria tarpvalstybinė erdvė, sprendimą. „Ripple“ technologija jau sulaukė bankų ir finansinių institucijų susidomėjimo. Dėl to „Ripple“ bendradarbiauja su keliomis institucijomis ir finansinėmis institucijomis, o bankai jau naudojasi tinklu tarpvalstybinėms operacijoms vykdyti.

Ripple dramatiškai pagerina tradicinių mokėjimo sistemų trūkumus. Platforma tvarko milijonus operacijų ir kiekviena operacija įvykdoma per kelias sekundes. Įprasti tarpvalstybinių sandorių metodai užtrunka nuo 3-5 dienų. Sandorių mokesčiai taip pat yra nedideli, palyginti su mokesčiais, kuriuos nustato tradicinės mokėjimo sistemos. Standartinė operacija „Ripple“ tinkle kainuoja 0,00001 XRP. Šiuo metu „Ripple“ yra trečia pagal kriptovaliutą pagal rinkos kapitalizaciją, atsilikusi tik nuo „Bitcoin“ ir „Ethereum“.

„Ripple“ platforma turi didžiulį potencialą ir gali pakeisti tai, kaip pasaulis vykdo sandorius.

Skaityti daugiau:

Kaip prekiauti „Ripple 2021“: žingsnis po žingsnio vadovas

Kas paskatins „Ripple XRP“ kainą 2021 m?

Ar Ripple yra gera investicija ir ar turėčiau investuoti į Ripple??

Spekuliacijų kainos prognozės: kiek bus vertas bangavimas 2021 m. Ir vėliau?

„eToro“ – geriausias brokeris pirkti „Ripple“

etoro brokeris

„eToro“ per daugelį metų pasirodė esanti patikima kriptografijos pramonėje – rekomenduojame juos išbandyti.

Virtuali valiuta yra nepastovi. Jūsų kapitalui gresia pavojus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me