Coinbase Review: MUSÍTE PŘEČÍST (2020)

Coinbase je jednou z nejpopulárnějších světových burz kryptoměn a je dobře známá, protože na rozdíl od jiných burz je založena a podléhá předpisům USA. Burza je rozdělena do několika kategorií, Coinbase– pro maloobchodní uživatele, Coinbase Pro– jejich profesionální obchodní platforma pro jednotlivce, Coinbase Prime– pro institucionální klienty. V této recenzi zdůrazňujeme každou z jejich různých funkcí a kontroverzí, které potřebujete znát.

Klíčové výhody Coinbase

 • Regulováno podle práva USA.

 • Jedna z mála burz k dispozici pro občany USA.

 • Udržuje pojistné podmínky proti krádeži nebo hackerům.

Klíčové vlastnosti a funkce

Coinbase ProCoinbase Pro

Je třeba poznamenat, že Coinbase pouze nabízí spotové obchodování, na rozdíl od jiných burz, které nabízejí jiné produkty, jako jsou deriváty, obchodování s futures atd.

Burza je rozdělena do několika kategorií zajišťujících různé typy uživatelů. Coinbase je pro maloobchodní uživatele, Coinbase Pro pro jednotlivé profesionální obchodníky a Coinbase Prime pro institucionální klienty. Tento rozdíl je způsoben tím, že každý z nich má různé funkce, které uspokojí uživatele. Například hlavní rozdíl mezi Coinbase a Coinbase Pro spočívá v tom, že Coinbase Pro nabízí mimo jiné nástroje pro mapování, knihy objednávek v reálném čase, které pokročilému obchodníkovi pomáhají vydělat maximum z burzy. Coinbase Pro a Coinbase Prime nabízejí levnější transakční poplatky a více podporovaných kryptoměn. Stále je to však podstatně méně než u jiných burz.

Rozhraní Coinbase ProRozhraní Coinbase Pro

Navzdory tomu, že nabízí pouze spotové obchodování, má Coinbase vlastní sadu produktů, které uživatelům pomáhají začít. Například má vlastní peněženku a umožňuje uživatelům vydělávat kryptoměny účastí na jejich kurzech.

Coinbase produktyProdukty nabízené společností Coinbase

Historie Coinbase

Coinbase byla uvedena na trh v říjnu 2012 a sídlí ve Spojených státech. Jejich ředitelství se nachází v San Francisku v Kalifornii. Rovněž se stává široce používaným v Evropě, kde má provozní licenci. V současné době má na burze více než 30 milionů uživatelů a přes 150 miliard USD se obchoduje.

Burza se v současné době rozšířila do více než 100 zemí po celém světě.

Podporované země

Coinbase je k dispozici ve více než 100 zemích. Nejpozoruhodnější je USA, které mnoho burz nemůže podporovat kvůli regulačním problémům. Přestože Coinbase tvrdí, že je v některých zemích „k dispozici“, nemusí nabízet celou sadu služeb, tzn. Být schopen „převádět“ mezi různými kryptoměnami a „nakupovat a„ prodávat “totéž. Zkontrolujte zde služby dostupné pro vaši konkrétní zemi.

Podporované kryptoměny

Coinbase má bohužel jen velmi málo uvedených kryptoměn. Dostupnost nákupu, prodeje, odesílání a přijímání konkrétní kryptoměny také závisí na (a) tom, zda používáte Coinbase nebo Coinbase Pro; a (b) vaše poloha.

Zde je tabulka kryptoměn podporovaných Coinbase v závislosti na vaší lokalitě.

Coinbase se těší přidat podporu pro 18 nových digitálních aktiv včetně Aave, Aragon, Arweave, Bancor, COMP, DigiByte, Horizen, Livepeer, NuCypher, Numeraire, KEEP, Origin Protocol, Ren, Render, Siacoin, SKALE, Synthetix, & VeChain. Neexistuje však žádný oficiální časový rámec, kdy by tyto kryptoměny byly přidány, pokud vůbec.

Nová digitální aktivaNová digitální aktiva

Dne 17. července 2020, a Coinbase zcela překvapila nadšence v oblasti kryptoměn, zrušila výše uvedený seznam kryptoměn a uvedla Algorand ($ ALGO). Nyní mohou uživatelé nakupovat, prodávat, převádět, odesílat, přijímat nebo ukládat $ ALGO Všechno Regiony podporované Coinbase.

To způsobilo, že fanoušci a lidé z Algorandu byli divokí a od zařazení do seznamu se ceny za $ ALGO od oznámení zvýšily o 30% a na svém vrcholu se dokonce obchodovaly za 0,367 $.

Vidíme, že Coinbase se aktivně snaží vyjmenovat více kryptoměn, což je něco, na čem musí opravdu pracovat, protože v tomto ohledu zaostávají za svými konkurenty. Pokud tedy v budoucnu neuvidíme další výpisy, udržíme si skóre 3,5 / 5 pro podporu kryptoměny … zatím.

platební metody

Coinbase poskytuje různé platební metody a co je nejdůležitější, umožňuje obchodníkům platit v místní měně. U platebních metod však existují regionální omezení. Níže je uveden užitečný seznam přijímaných platebních metod pro různé země.

 • Bankovní vklad: Evropa, USA, Velká Británie
 • Debetní karta: K dispozici pro většinu zemí včetně Austrálie, Kanady, Chile, Evropy, Mexika, Velké Británie, USA.
 • Kreditní karta: Austrálie, Singapur
 • Paypal: Kanada, Evropa (většina zemí), USA a Velká Británie

Zde můžete zkontrolovat a zobrazit přijaté způsoby platby pro vaši konkrétní zemi. I když jsme si všimli, že informace o podporovaných platebních metodách jsou se mírně liší od informací na jejich druhé stránce.

Burza má také vlastní Coinbase Card– debetní karta založená na Visa, která zákazníkům umožňuje nakupovat online a v obchodech pomocí kryptoměn. Nicméně je to v současné době k dispozici pouze pro britské a evropské zákazníky.

Poplatky za vklad a výběr

Za vklady na Coinbase se neplatí žádné poplatky. Co se týče výběrů, Coinbase vám bude účtovat pouze příslušné poplatky za bankovní převody / bankovní nebo síťové poplatky požadované za zaslání vašich finančních prostředků.

Poplatky za obchodování

Coinbase účtuje různé poplatky podle toho, zda používáte Coinbase, Coinbase Pro nebo Coinbase Prime. Poplatky jsou pro druhé 2 levnější kvůli většímu objemu těchto obchodníků.

Coinbase účtuje za nákup a prodej kryptoměny 2 sady poplatků: a Poplatek za spready (kolem 0,5%) za každý obchod a Poplatek za Coinbase což je vyšší z (a) paušálního poplatku, jehož výše závisí na výši transakce; a (b) variabilní procentní poplatek v závislosti na vaší oblasti, vlastnostech produktu a způsobu platby.

Zde jsou paušální poplatky účtované společností Coinbase:

Celková částka transakce Transakční poplatek (USD, EUR, GBP)
Méně než 10 $ 0,99 $, 0,99 €, 0,99 £ 
Více než 10 $, méně než 25 $ 1,49 $, 1,49 €, 1,49 £
Více než 25 $, méně než 50 $ 1,99 $, 1,99 €, 1,99 £
Více než 50 $, méně než 200 $ 2,99 $, 2,99 €, 2,99 £

Nájemné

Níže je variabilní procento pro uživatele v USA. Zkontrolujte zde variabilní procenta pro ostatní země.

USA variabilní procento

Zde je ukázka toho, jak vypočítat poplatek za transakci nákupu / prodeje. Například jsem ve Spojených státech a chci pomocí své debetní karty koupit bitcoin v hodnotě 20 USD. Můj paušální poplatek by byl 1,49 USD, protože celková částka transakce je více než 10 USD, ale méně než 25 USD. Zatímco variabilní procento by bylo 3,99%, protože platím debetní kartou. V tomto případě, Coinbase by mi účtoval 1,49 USD protože paušální poplatek je vyšší než variabilní procento.

Za převody z jednoho typu kryptoměny na jiný si Coinbase účtuje rozpětí marže až 2%. Za to nelze účtovat žádné samostatné poplatky Coinbase.

Kontroverze

Na konci února 2020 byla Coinbase identifikován jako jeden ze subjektů pracujících s Clearview AI, kontroverzní poskytovatel technologie rozpoznávání obličeje, který čelil právním hrozbám společností Apple a Google pro nedostatek kontroly jejích postupů. Coinbase připouští testování softwaru Clearview, ale popírá, že by údaje zákazníka byly použity v některém z těchto testů.

Burza má dostat se pod palbu od uživatelů během výpisu cen bitcoinů 10. května 2020. 10. května 2020 v 17:26 pacifického času došlo na webových stránkách a mobilních aplikacích burzy k výpadkům. O 10 minut později přišel Coinbase s oznámením, že tento výpadek stále vyšetřuje. Do 18:14 byla služba obnovena. Během této doby se však cena bitcoinů propadla z 9 500 USD na 8 100 USD, takže uživatelé mohli jen bezmocně sledovat havárii a nemohli obchodovat.

Coinbase je docela neslavný pro shazování během obrovských výkyvů cen bitcoinů. 29. dubna 2020 burza utrpěla výpadek zatímco ceny bitcoinů vystřelily až na necelých 9 000 USD. A ZNOVU 10. května 2020.

netřeba říkat, uživatelé nejsou spokojeni se situací, přičemž někteří poznamenali, že Coinbase „havaruje“, když dojde k obrovské změně cen bitcoinů. A zatímco někteří to připisují přetížení burzy uživateli, jiní nejsou spokojeni s tím, jak to Coinbase v průběhu let neopravil vzhledem k vysokým poplatkům účtovaným od uživatelů.

Co se týká posledního krachu 1. června 2020, Coinbase říká, že prudký nárůst cen bitcoinů vedl k nárůstu provozu 5krát za pouhé 4 minuty. Výsledkem bylo, že jejich systém automatického škálování byl ohromen a vytvořil nevyřízené položky, což znamenalo, že nové žádosti o průzkum byly zrušeny nebo vypršely. Coinbase však tvrdí, že pracuje na snížení dopadu cenových špiček souvisejících s cenami.

Je Coinbase bezpečný v roce 2020?

Coinbase

Burza má špičkové funkce zabezpečení. Uživatelé, kteří mají licenci ve Spojených státech, mají navíc další ochranu, protože platí federální zákony.

Pokud jde o metodu skladování fondů na burze, pouze 2% finančních prostředků zákazníků jsou drženy v hot peněženkách. Dalších 98% je uloženo v zabezpečených studených peněženkách v různých částech světa. Zatím nebyl hacknut… zatím. Coinbase má také pojistné podmínky která zajišťuje proti krádeži kryptoměn v důsledku narušení bezpečnosti, hackerství, krádeže zaměstnanců nebo podvodného převodu.

Coinbase v oblasti zabezpečení účtu doporučuje svým uživatelům, aby používali dvoufaktorové ověřování. Systém podporuje mezi jinými spolehlivými způsoby, jak zabránit škodlivému přihlášení k účtu, buď krátké zprávy odesílané na registrované číslo mobilního telefonu Google Authenticator..

Ukládání podstatných aktiv na burzách se však nedoporučuje, protože burzy jsou náchylné k hackování. Nejlepším postupem je ponechat na burzách dostatek aktiv pouze pro každodenní obchodování, zbytek by měl být uložen offline na hardwarové peněženky pro.

Chcete-li se dozvědět více o hardwarových peněženkách, podívejte se na naše recenze na Ledger Nano X a Trezor Model T.

Závěr: Coinbase exchange klady a zápory

Profesionálové

 • Coinbase zůstal jednou z nejbezpečnějších a nejspolehlivějších burz kryptoměn.
 • Burza udržuje pojistku proti hackerům a krádežím, což je pro uživatele uklidňující.
 • Obecně k dispozici v mnoha zemích, včetně USA s mnoha platebními možnostmi.

Nevýhody

 • Struktura poplatků je velmi matoucí a není tam nejlevnější.
 • Nedostatek obchodních funkcí.
 • Ve srovnání s jinými burzami není mnoho dostupných kryptoměn.
 • Vypadá to, že není schopen zvládnout náhlé nárazy uživatelů a má historii shazování během období vysoké cenové volatility.

Konečný výsledek

Nabízené služby: 3/5

Podpora kryptoměny: 3,5 / 5

Poplatky: 3/5

Zabezpečení: 4,5 / 5

Konečné skóre: 3.5

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na naši recenzi nejlepších burz s kryptoměnou.

Aktualizováno dne 17. července 2020 zařadit seznam Algorandů

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me