Deriswap: Další úspěšný příběh Andre Cronje?

Deriswap je nejnovější a nevydaný projekt Andre Cronje, který byl ohlášen poprvé za a Střední příspěvek 23. listopadu 2020. Andre je dobře známý vývojář v prostoru Defi (mnozí ho definují jako „otce Defi“) a proslulý je jeho zájem o pokus o zjednodušení životů uživatelů při přístupu k protokolům. Například Yearn Finance ($ YFI), spuštěný v červenci 2020, automaticky rozděluje prostředky uživatelů do různých swapových DeFi protokolů na základě jejich výnosů, rizik a dalších faktorů. Keep3r Network (který přišel v říjnu) je na druhé straně platformou pro projekty, které potřebují nebo chtějí svěřit své „pracovní pozice“ (operace) třetím stranám.

Jak se Defi v průběhu času zlepšil?

Jen před rokem znělo decentralizované financování (DeFi) tak cizí a přitahovalo jen hrstku zarytých nadšenců a příznivců kryptoměny. Rychle vpřed do roku 2020 a vesmír se stal jakýmsi podsektorem kryptoměny, což vedlo k vytvoření sítí, které se zabývají různými odvětvími. Většina z těchto platforem se soustřeďuje na výnosové zemědělství prostřednictvím swapů. Na palubu se dostaly také další možnosti a systémy zaměřené na futures.

Bohužel, i když tyto systémy přinesly řešení, také zkomplikovaly prostor. Objevily se například nové otázky, například to, který z nich je nejjednodušší použít, který má nejlepší výnosy atd.

Naštěstí platformy agregátorů výnosů, jako je Yearn Finance, jak jsme řekli, přišly na pomoc poskytovatelům likvidity (LP).

Problém segmentace však stále není vyřešen. Tady přichází Deriswap. Protokol zajišťuje kapitálovou účinnost agregací služeb nabízených jinými platformami, jako jsou Uniswap, Bancor, Deribit, Primitive, Compound a Aave..

Co je Deriswap? Jaké problémy se snaží vyřešit?

Andre CronjeAndre Cronje

Deriswap je decentralizovaná platforma kombinující swapy, opce, futures a půjčky do jednoho produktu.

Společnost Cronje chtěla mimo jiné chránit uživatele DeFi před vysokými náklady vzniklými při přechodu z peněžního trhu, jak je tomu u sítí zaměřených na možnosti, jako je Hegic. Vizí společnosti Cronje je navíc přechod od segregované na konsolidovanou likviditu.

Mezi výhody sdružené likvidity patří menší cenový skluz a poplatky. Chtěl také posílit aktiva vypořádaná místo opcí vypořádaných v hotovosti.

Pod mikroskopem je Deriswap inspirován Uniswap. V rozhovor, Cronje poznamenal, že platforma se zrodila po přidání zhruba 150 řádků kódu do protokolu Uniswap. Věci jako matematické funkce však musely být vyvinuty od nuly, aby řešily jedinečné výpočty v novém systému.

Jaké produkty Deriswap nabídne?

  • Swapy využít vzorec Uniswap Automated Market Maker (AMM) „x * y = k“ a umožnit LP poskytovat likviditu jako páry dvou mincí, jako je bitcoin (BTC) -Ethereum (ETH). Jejich pobídky pocházejí z obchodních nákladů.
  • Možnosti – Možnosti využívají swapy k zajištění proti volatilitě. Například kladné obchodní náklady ruší ztráty z vypořádaných opcí. Deriswap využívá věty TWAP (časově vážená průměrná cena) k implementaci možností v americkém stylu, které nemají pevně nastavený čas vypořádání.

Deriswap rozhraníDeriswap rozhraní

Protože vypořádání probíhá ve dvojicích, funkce volání a putování musí vyčerpat aktiva z kterékoli strany. To znamená, že žádost o volání koupí celou částku, zatímco prodejní objednávka draží absolutní hodnotu.

Možnosti Deriswap umožňují uživatelům maximalizovat poplatky bez ohledu na to, zda se trh pohybuje do strany nebo je příliš volatilní. V případě, že se například pohybuje do strany, je zde méně poplatků za obchodování, ale vysoké poplatky za opce. Když je to nestabilní, naopak, náklady na obchodování se zvyšují, zatímco poplatky za opce se snižují.

  • Futures – Futures jezdí na časovém prvku na swapech. To je naopak slovy Cronjeho „jen normální obchod“. Umožňuje jedné straně ve smlouvě zaplatit prémii i základní aktivum.
  • Půjčky – Půjčky jsou přirozeným vývojem z budoucnosti. Zajímavé je, že uložené měny se navzájem spárují. Například za předpokladu, že jste vložili BTC-ETH a chcete půjčku ETH, slouží BTC jako kolaterál. To pak určuje výši ETH způsobilé k vypůjčení.

Jakmile se vrátí ETH, vrátí se BTC. Jinak BTC propadá. Je důležité si uvědomit, že půjčky lze vypořádat před datem splatnosti.

Jaké jsou výhody Deriswapu?

O platformě bychom mohli uvažovat jako o replice Yearn, která neinteraguje pouze se swapy jako Uniswap a Bancor. Nasazuje hlavní města na celý ekosystém opcí, půjček a futures. Proto můžeme nastínit klíčové body, jako například:

  • uživatelé mohou nasazovat prostředky na vybrané platformy z jediného rozhraní. Mohli například přidělit 30 procent Aave na napájení decentralizovaných půjček, 30 procent Deribitu pro opce a 40 procent Uniswap pro obchodování.
  • distribuce kapitálu na různé nesouvisející platformy umožňuje poskytovatelům likvidity použít stejné množství peněz na různé věci.
  • s různými oblastmi Deriswap, které se navzájem doplňují, LP zaručují návratnost, i když je jeden trh spící nebo nepříznivý. Například když má trh nízkou volatilitu, mohou se rychle obrátit na opce a půjčky. To zatímco vysoce volatilní trh poskytuje příležitost k zabíjení z obchodování a futures.
  • Deriswap činí stávající produkty DeFi funkční a levnější
  • … a přizpůsobuje se tomu, co Cronje nazývá „líná likvidita“. Toto je likvidita od LP, kteří nemají čas být aktivní na platformě. Místo toho poskytují likviditu a po šesti měsících se vrátí, aby zkontrolovali výnosy.

Kdy se Deriswap spouští?

K dnešnímu dni neexistuje žádné oficiální datum vydání a nebylo zveřejněno mnoho informací. Prostřednictvím řady tweetů, článků a příspěvků komunity oznamujících poslední spolupráci Yearn Finance jsme věděli, že Deriswap bude dokončen a spuštěn společně s Sushiswap tým. Toto partnerství by mělo postavit další obchodní platformu Sushiswap nad Deriswap.

V tomhle pošta, můžeme také přečíst, že oba týmy budou spolupracovat „v tajném projektu po vydání Deriswap“.

Aby potvrdili tuto „auru tajemství“ za Deriswapem a obecně za poslední oznámení Cronje, „cryptomaniacs“ jsou vítáni, aby vsadili na to, čím by mohl být tento čtvrtý notoricky známý projekt v jeho posledním tweetu

4 nová vydání v auditu

1. Lák (DILL zvyšuje)

2. Krém (zapůjčení protokolu v2)

3. Cover (v1.1 perps)

4.…

Čekání na zpětnou vazbu je bolestivé. Cítí jako "zbytečný" čas, nemůžete začít s novou prací a ještě nemůžete vydat. Velmi otravné "předpeklí" Stát.

– Andre Cronje (@AndreCronjeTech) 7. prosince 2020

Existuje token Deriswap?

Cronje komunita kryptoměn považuje za „Midas touch“, kde se každý projekt, kterého se dotkne, promění ve zlato. Lidé proto touží vědět, zda a kdy Deriswap spustí token, aby se mohli brzy ponořit a koupit ho za levnou cenu a prodat ho později. Většina protokolů DeFi má svůj vlastní token omezené dodávky, takže se očekává, že Deriswap bude mít nakonec také token. Protokol Deriswap však v současné době prochází auditem zatím neexistuje žádný oficiální token Deriswap. Neexistují také žádné zprávy o tom, zda vůbec vůbec bude existovat token.

To však některým lidem nezabránilo vydávat falešné tokeny Deriswap, aby si nic netušící krypto nadšenci mohli koupit. V jednom takovém podvodu lidé uložili více než 150 ETH za méně než 15 minut, což podvodník okamžitě vzal a utekl.

André před 30 minutami informoval o deriswapu. Někdo vytvořil falešný token s názvem $ DWAP. 60 adres za méně než 15 minut s více než 150 ETH.

Aaaaanddd je pryč.

Než skočíte kolem ethererscanu, trvalo několik minut, než to skočí, není to tak těžké.

– halfapple (@ icefrog772) 23. listopadu 2020

Závěr

V ekosystému, kde je likvidita rozptýlena napříč různými platformami, působí Deriswap jako konsolidátor za účelem zvýšení kapitálové efektivity. Jako takový může nadšenec DeFi nasadit svůj kapitál do půjček, opcí, swapů a termínových platforem. V důsledku toho mohou dostávat pobídky, i když jedno odvětví stagnuje. Použití věštců TWAP navíc eliminuje riziko rozsáhlé cenové odchylky.

Vzhledem k tomu, že Deriswap je vyvinut zkušeným programátorem, platforma se pravděpodobně ukáže jako další úspěch, stejně jako Yearn.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me