Ethereum 2.0 se blíží – tady je POTŘEBA vědět

Ethereum 2.0 („Serenity“) je upgrade sítě Ethereum, který vylepšuje rychlost, účinnost a škálovatelnost sítě. Ethereum se tak dostanou do nových výšin, protože bude moci drasticky zvýšit počet transakcí, zmírnit přetížení a vysoké náklady na plyn v síti Ethereum. Po dosažení závěrečné fáze upgradu, nazývané „fáze 2“, splní Ethereum své cíle stát se transparentní a otevřenou sítí pro decentralizované aplikace a finance (DeFi). Tento článek rozebírá plán této aktualizace, včetně hlavních ekonomických změn, které přijdou se zavedením nového tokenu ETH 2.0.

Ethereum 2.0 bude zahrnovat dělení na drasticky zvýšit šířku pásma sítě a snížit náklady na plyn, což zlevňuje odesílání etherea, tokenů a interakce s chytrými smlouvami. Bude zásadní ekonomické změny Také Ethereum 2.0 umožní podpořit vytyčování uzlů a získávat Ethereum jako pasivní příjem. V mnoha ohledech je Ethereum 2.0 spojeným úsilím tisíců vývojářů, kteří pracovali roky. Upgrade na Ethereum 2.0 bude probíhat ve 3 odlišných fázích, počínaje fází 0 (koneckonců, vývojáři počítají od 0 místo 1). V posledních několika letech oponenti Etherea často kritizovali síť vysoké transakční náklady a křehkost během špičkového používání. Bude Ethereum 2.0 schopen tento problém vyřešit? Bude měřítko projektu podporovat obrovské množství budovaných her Decentralized Finance (DeFi) a Blockchain? Tato příručka bude pokrývat časovou osu upgradu na ETH2.0 a navrhovaná řešení.

Testování nasazení Ethereum 2.0 právě probíhá s „Medalla Testnet„- test pro více klientů, který zahrnuje účast více než 20 000 validátorů po celém světě. Toto bude poslední oficiální veřejný test před nasazením fáze 0 ethereum 2.0.

Můžete se také podívat na moje video o věcech, které POTŘEBUJETE vědět o Ethereum 2.0.

Ethereum 2.0 přichází – zde je 5 věcí, které MUSÍTE vědět

Klíčové vlastnosti Etherea 2.0

 • Stříhání – Ethereum bude rozděleno na 18 „Střepů“, které fungují současně. Tím se drasticky zlepší účinnost.
 • Sázení – Ethereum se přesune do Konsenzus důkazu o podílu, mnohem energeticky účinnější způsob údržby sítě.

ETH2.0 zásadně změní současnou ekonomiku. Aktualizace Ethereum ve skutečnosti zcela vymaže koncept těžby. Po úplném dokončení aktualizace Ethereum 2.0 bude tedy můj těžař Ethereum vyřazen.

Zde je podrobný plán pro vydání Ethereum 2.0 (Ethereum Serenity).

Jaký je současný stav Etherea. 2.0?

Od 4. srpna 2020 byla zavedena „finální“ testnet pro Ethereum 2.0 s názvem „Medalla“. Na rozdíl od ostatních předchozích testovacích sítí je tento test přístupný veřejnosti a umožní kterémukoli z 5 klientů – Prysmatic Labs ‘Prysm, ChainSafe’s Lodestar, PegaSys’ Teku, Status ‘Nimbus a Sigma Prime’s Lighthouse – připojit se k síti a komunikovat s navzájem. Jelikož je to veřejné, validátory sítě nejsou centrálně koordinovány vývojářskými týmy. Doposud se k síti připojilo přes 30 000 validátorů a vsadilo se přes 946 000 ETH. Očekává se, že test potrvá do konce tohoto roku, poté bude oficiálně nasazen Ethereum 2.0 Phase0 (mainnet). V současné době se očekává, že mainnet ETH 2.0 bude spuštěn v listopadu 2020. Je důležité si uvědomit, že klienti Ethereum 2.0 nebudou vyvíjeni jedinou stranou – místo toho budou mít robustní vývojový ekosystém a 5 různých verzí klientů.

Ethereum 2.0 Roadmap (via Consensys)

Takže na základě výše uvedeného diagramu Ethereum 2.0 Roadmap pracujeme prostřednictvím Serenity Phase 0. Příjem do testnetu byl ohromující, s více než 20 000 validátory, kteří se přihlásili a věnovali své zdroje na pomoc s Beacon Chain Testnet. Vitalik Buterin – zakladatel společnosti Ethereum uvedl, že se nejedná o „závěrečný“ test Beacon Chain, takže v následujících měsících očekáváme ještě větší účast komunity.

Jak tedy vidíme na následujícím diagramu, v současné době testujeme první „vrstvu“ architektury Ethereum 2.0, tj. Beacon Chain. V budoucích měsících bude dokončen současný Řetězec fází 0- Beacon a vývoj by se přesunul k budování Řetězce fází 1-Shard a nakonec Fáze 2-Execution Engine, jak bude podrobně popsáno níže.

Nastavení a architektura Ethereum 2.0

Fáze 0 – Řetěz majáku

Fáze 0 začne oficiálním spuštěním Beacon Chain. V současné době je to naplánováno na 2. čtvrtletí roku 2020 (očekává se 1. prosince 2020, jak bude aktualizováno později). Cílem Fáze 0 je poskytnout atesty a náhodnost střepového bloku. Se spuštěním Fáze 0 přichází nový token, ETH2. Uživatelé Etherea budou moci převést na ETH2 (v poměru 1: 1) prostřednictvím registrační smlouvy (která efektivně spaluje ETH, který jste dříve drželi). Komunita bude mít možnost vsadit 32 ETH2 na uzly validátoru.

Fáze 1 – Shard Chain

Fáze 1 by umožnila Ethereu nesmírně škálovat pomocí „střepů“. Síť bude rozdělena na 64 střepů, které fungují současně, což znamená, že všichni budou zpracovávat transakce a počítat. Fáze 1 také umožní střepům vzájemně komunikovat prostřednictvím síťování.

Fráze 2 – Execution Engine

Fáze 2 přinese finální podobu Ethereum 2.0. To je okamžik, kdy se spojí stávající doklad o práci (starší) a novější doklad o síti kůlu. Od této chvíle bude ETH sloučen do ETH2 a začne nová éra pro Ethereum.

Síťový testnet ETH2 pro více klientů

Ethereum 2.0 je multi-laboratorní a skupinová iniciativa. V rámci plánu na udržení decentralizace Ethereum vyvíjejí různé laboratoře a společnosti vlastní implementaci klientů ETH 2.0. To znamená, že existuje více kódových bází, které všechny komunikují se stejným protokolem. Nakonec bude Ethereum schopen podporovat více klientů, kteří jsou všichni schopni mluvit a komunikovat mezi sebou prostřednictvím síť pro více klientů.

28. dubna 2020 vydaly společnosti Prysm a Lighthouse testnet pro více klientů pro Ethereum 2.0. Tento test umožňuje klientům ETH2 vyvinutým různými laboratořemi (jako Prysm, Lighthouse nebo Casper) vzájemnou komunikaci.

Testnet incident

14. srpna „Medalla“ prošla řadou incidentů, které neuvěřitelně zdůraznily testnet (můžete si přečíst více tady). V následujícím éteru blog, bylo konstatováno, že „uzly Prysm ztratily pojem o čase, když jeden z časových serverů, které používali jako referenci, náhle skočil jednoho dne do budoucnosti“. To vytvořilo kaskádu událostí, které nakonec vedly k zásadním opravám. Těším se na datum vydání Ethereum 2.0 a jak řekl Danny Ryan, byla to velmi dobrá věc: „Mohu upřímně říci, že klientský software je po tomto incidentu mnohem robustnější. Ve skutečnosti budu spát o trochu lépe, což povede ke spuštění mainnetu eth2. “

Tento incident vyzval vývojáře, aby poukázali na to, že rozmanitost klientů je pro budoucnost ETH2 a jeho decentralizace nutností, vzhledem k tomu, že pokud více než 33% validátorů přejde ve stejnou chvíli do režimu offline, epochy již nelze dokončit.

Vytyčování etherea na uzlu validátoru

Ethereum 2.0 Vkladové odměny

Ethereum 2.0 přejde na důkaz shody kůlu. Ve výše uvedeném odstavci „Fáze 0- Beacon Chain“ jsme zmínili, že komunita může vsadit 32 ETH na uzly validátoru. Vsazený 32 ETH2 se používá k ověření transakcí a stavů v síti a také jako záruka, že uzel ověřovatele bude čestný a funkční. Na oplátku budou ti, kdo sázejí, za své úsilí odměněni ethereem. To znamená, že validátoři budou generovat Ethereum jako pasivní příjem a v průběhu času budou dostávat výplaty ETH pomalu. Aktuální výpočty sázení na Ethereum 2.0 ukazují roční návratnost investic (ROI) 14,2%. To bude skvělé pro ty, kteří sázejí na ETH, kteří si mohou užít výhody pasivního příjmu a zároveň osobně držet své prostředky na uzlu validátoru. Analytici předpovídají větší poptávku po ETH, jakmile bude implementován důkaz o podílu kvůli další poptávce po ETH z uzlů vytyčování a ověřování, zatímco současně bude postupně vyřazena snížená poptávka po GPU, protože těžba ethereu.

Stav uzlu majáku zobrazující příjem a potvrzení

Na obrázku výše můžete vidět stav našeho uzlu ověřovače Ethereum. Měli jsme počáteční výpadek uzlu, takže jsme vlastně ztratil 0,01333 ether jako trest za chybějící naše hlasy. Je tedy důležité si uvědomit, že hlasy jsou povinné jakmile je uzel aktivován. Offline uzel bude znamenat, že hlasy budou zmeškány, což bude mít za následek pokutu za ztrátu ETH.

Jak nastavit uzel ověřování etherea

Podívejte se na naše ŽIVÁ ukázka toho, jak nastavit uzel Ethereum 2.0.

Kromě toho jsem také vytvořil něco, co se nazývá a uzel validátoru pro Ethereum 2.0. Tyto uzly budou budoucností toho, jak bude fungovat Ethereum a jak budou ověřovány transakce, což je spoléhat se na vytyčování. Všechny tyto pojmy tedy prozkoumáme také v této příručce.

V současné době si můžete vyzkoušet Ethereum sázení na ETH 2.0 Testnet zřízený laboratořemi Prysmatic (aka Topaz). Vzhledem k tomu, že se jedná o test, nebude použito Ethereum, místo toho bude použit Göerli ETH, testovací verze Etherea, kterou lze získat zdarma.

Potřebný čas: 2 dny.

Nastavení uzlu ověřovače etherea

Tato příručka byla převzata z Průvodce společností Prysm „Topaz“

 1. Získejte nějaké Göerli ETH

  Göerli ETH je zdarma získat a bude použit k vsazení 32 ETH požadovaných pro uzel. Nejjednodušší způsob, jak získat Göerli ETH, je použít sociální faucet.

 2. Roztočte server

  Budete muset být obeznámeni s provozováním serveru VPS (můžete použít AWS, Hetzner nebo Linode). Doporučené specifikace zahrnují procesor Intel Core i7 se 100 GB úložiště SSD

 3. Spusťte svůj majákový uzel

  Nejjednodušší způsob, jak jsme to zjistili, je přes Docker

  docker run -it -v $ HOME / prysm / beacon: / data -p 4000: 4000 -p 13000: 13000 \ gcr.io/prysmaticlabs/prysm/beacon-chain:latest \ –datadir = / data

 4. Generování ověřovacího páru klíčů

  docker run -it -v $ HOME / prysm / validátor: / data \ gcr.io/prysmaticlabs/prysm/validator:latest \ accounts create –keystore-path = / data

  Postupujte podle pokynů zde vsadit ETH

 5. Spuštění klienta validátoru

  docker run -it -v $ HOME / prysm / validator: / data –network = ”host” \ gcr.io/prysmaticlabs/prysm/validator:latest \ –beacon-rpc-provider = 127.0.0.1: 4000 \ –keymanager = úložiště klíčů \ –keymanageropts = ‘{“path”: ”/ data”, ”passphrase”: ”changeme”}’

 6. Dokončete aktivaci

  Počkejte (zhruba 2 dny) na aktivaci a pak můžete vyrazit!

Uvolnění adresy vkladové smlouvy

4. listopadu s novým blogem pošta a tiše, zatímco všichni sledovali živé výsledky voleb USA, byly zveřejněny požadované specifikace ETH2 v1 a adresa smlouvy o vkladu Mainnet. Uživatelé ETH2 mohou nyní vsadit své ETH a stát se validátory, aby pomohli zabezpečit síť.

Je důležité si uvědomit, že není možné jednoduše poslat ETH ke smlouvě, jinak transakce selže. Musíte projít panel a postupujte podle pokynů. Kromě toho, jak jsme již dříve uvedli, vytyčování a provozování validátoru vyžaduje úsilí, čas a technické znalosti. Nesplnění požadavků může skončit ztrátou části, ne-li všech, vašeho ETH, protože pokuty se sčítají.

Spuštění mainnetu

Spuštění Beacon Chain Ethereum 2 Phase 0 se nyní předpokládá 1. prosince, namísto začátku roku 2021, jak se dříve myslelo. Ke spuštění události je nutná podmínka: ve smlouvě o vkladu musí být 7 dní před plánovaným datem alespoň 524 288 ETH (16 384 validátorů), ~ 210 milionů USD. Pokud tento limit ještě není splněn, událost se automaticky spustí 7 dní po splnění požadavku (kdykoli se to stane).

Po příspěvku na adresu smlouvy o vkladu došlo k prudkému nárůstu ceny ETH, který znovu prolomil hranici 400 USD (stalo se to také ve druhé polovině října). Cena se nyní pohybuje kolem 410 USD, zatímco BTC čerpá také po volbách a nyní je velmi blízko k dosažení 15 000 USD. Je příliš brzy říkat, jaká bude cena Etherea 2 za pár měsíců; mnoho uživatelů je velmi vzestupných, ale mnoho lidí se stále obává, protože ETH2 je stále daleko a problémy se škálovatelností ETH a vysoké transakční náklady zůstanou po dlouhou dobu.

Některé aktualizace

Méně než týden před termínem je ETH vsazený na mainnetu Ethereum 2 méně než polovina toho, co je zapotřebí ke spuštění fáze Beacon Phase 0. Jak předvídá mnoho zdrojů, komunita očekává rozhodné zvýšení sazby vkladů v poslední dny před termínem. Pokud budou minimální požadavky splněny do 24. listopadu, ETH2 bude spuštěn 1. prosince, jinak začne automaticky 7 dní po splnění limitu.

Stav ETH2 22. listopaduStav ETH2 22. listopadu

V nedávné době AMA, Danny Ryan, hlavní výzkumný pracovník nadace Ethereum, odpověděl na obavy uživatelů ohledně možnosti neúspěšného spuštění. Ryan říká, že nadace má řešení, které spočívá v úpravě prahové hodnoty na přibližně 100 000 + ETH, což považují za dostatečné. Tím se vyhnete tomu, že byste vsadili ETH v limbu. Ryan také poznamenal, že pro ty, kteří vsadili, bude pro tyto první adoptéry vysoké odměny. Jejich Stránka Github také jde do dalších podrobností o jiných alternativách.

Prahová hodnota dosažena!

24. listopadu, jen několik hodin před termínem, byla dosažena prahová hodnota vsazeného ETH pro spuštění fáze 0 ethereum – Beacon Chain byl splněn!

V posledních dnech probíhalo mnoho spekulací, protože mnoho lidí nevěřilo, že je cíl dosažitelný. Jen při pohledu na stavový řádek živé sítě (jak jsme viděli v poslední aktualizaci) jsme před dvěma dny byli stále na 50%, ale nakonec to věřící ETH udělali! Největší část sázek dorazila hromadně v posledních dnech (jak někteří předpovídali). Jak byla dosažena prahová hodnota, rostla také cena ETH, která se v posledním týdnu od oznámení pohybovala od 500 do maxima 620 USD.

Další krok nastane 1. prosince, kdy bude automaticky stisknuto spouštěcí zařízení pro fázi 0! Ethereum 2 je konečně skutečné.

Eth 2 Stav sítě 100%Eth 2 Stav sítě 100%

Beacon Chain je naživu!

Dnes (1. prosince) ve 12:00 UTC přesně podle plánu byla spuštěna fáze 0 ethereum!!

Po letech se to konečně stalo. Zahájení bylo úspěšné a dokonce i nároční uživatelé (kromě sázejících) nebudou z nového ekosystému přímo těžit ještě dlouho, vzrušení je hmatatelné a Crypto Twitter je euforický!

Dnes jsme měli také oznámení Coinbase a Binance, mimo jiné (viz f.a.q. na konci článku) nabídne odměny za sázení Eth 2!

Toto je dobrý a dlouho očekávaný den pro všechny nadšence kryptoměn: dnes neznamená pouze začátek nové éry pro Ethereum, je to také den poté, co bitcoin po třech letech na některých burzách dosáhl nového ATH (a dnes má také vyšší)!

To je Průzkumník Ethereum 2, Koukni na to!

Vsazeny více než 2 miliony ETH

Téměř dva měsíce po spuštění řetězce Beacon Chain Ethereum 2 Phase 0 by mohlo být zajímavé podívat se na to, jak věci pokračují.

Všechno probíhá hladce a počet vsazených žetonů se výrazně zvýšil. Dnes, 17. ledna 2021, je na adrese smlouvy uloženo 2 537 698 $ ETH (5 rattimes the threshold), což se rovná hodnotě více než 3 miliardy dolarů. Počet aktivních ověřovatelů je 63125, s 15925 nevyřízenými požadavky (těch se snížením je 36) a mírou účasti kolem 97-99%. Tento indikátor, který měří stav sítě ETH2, ukazuje počet validátorů, kteří se aktivně účastní mechanismu konsensu. Dobrá míra by byla vždy nad 80-90%, aby byla zajištěna bezpečnost řetězce.

Při tomto současném tempu, kdy je každý den přidáno mnoho nových validátorů, se do 3. čtvrtletí 4. čtvrtletí 2021 očekává fáze 1 (která vyžaduje minimálně 262 144).

Na rozdíl od dříve probíhá Ethereum 2 v epochách (32 bloků) každých 6,4 minut (pokud nejsou zjištěny žádné abnormality). Tuto metriku můžete kdykoli zkontrolovat zde beaconscan.com/epochs.

Jak cena reagovala na ETH2?

Hodnota etherea se od spuštění Fáze 0 v podstatě zdvojnásobila. 1. prosince se cena pohybovala kolem 600 USD, zatímco dnes ji najdeme na 1220 USD, přičemž se snažíme zlomit poslední týdenní odpor před novým průzkumem cen na neznámém území!

Často kladené otázky (FAQ)

Můžeme převést ETH2 do Topaz Testnet?

V současné době nejsou pro Beacon Chain Testnet povoleny převody skutečného Etherea / ETH2. Testnet běží na Göerli a používá Göerli ETH, které můžete získat zdarma

Můžete vybrat ETH2 zpět na běžný ETH?

Ve fázi 0 nelze ETH2 stáhnout zpět na běžný ETH. Po převedení bude ETH2 použitelný pouze v sázkovém řetězci až do fáze 3

Co mohu dělat se svým ETH2?

Jak již bylo řečeno, v tuto chvíli s nimi nemůžete nic dělat, jsou to jen „digitální účtenky“ a transakce nebo jiné funkce, které nyní máme na ETH, nebudou na ETH2 pravděpodobně k dispozici roky. Existují pověsti o možném sekundárním trhu, kde je lze obchodovat

Mohu ztratit svůj ETH vklad v uzlu?

Ano. 32 ETH vsazených pro uzel validátoru je navrženo jako pojištění, že uzel validátoru je neustále funkční a online. Pokud je uzel offline, budou uděleny pokuty a v průběhu času budou odečteny malé částky ETH

Co je „Slashed“?

Kromě toho existují „sekané“ tresty za úmyslné škodlivé akce prováděné uzlem, například dva protichůdné hlasy

Kdy skončí těžba Ethereum

Těžba etheru neskončí na pár let. Ethereum si udrží těžbu v hlavním řetězci nejméně do roku 2020. Hlavní řetězec ETH1 bude nadále těžit a bude probíhat paralelně s řetězcem ETH2.0. To má zajistit stabilitu během migrace

Jaká je očekávaná RPSN pro sázení ETH?

Zde můžete mít představu o RPSN (v ETH), protože se liší podle počtu vsazených ETH (zdroj)

Může se při spuštění Fáze 0 něco pokazit?

Všechno by mělo probíhat docela hladce, protože během předchozí fáze, která vedla ke spuštění, proběhlo mnoho testů. Konkrétně 2 testy byly vyhrazeny výhradně pro testování geneze Beacon Chain

Jaké jsou minimální hardwarové požadavky, aby se stal ověřovatelem?

Podle tohoto seznamu na Prysm webová stránka k instalaci klienta:

Minimální specifikace

Operační systém: 64bitový Linux, Mac OS X 10.14+, Windows 64bitový

Procesor: Intel Core i5–760 nebo AMD FX-8100 nebo lepší

Paměť: 8 GB RAM

Úložiště: 20 GB volného místa SSD

Internet: Širokopásmové připojení

Doporučené specifikace

Procesor: Intel Core i7–4770 nebo AMD FX-8310 nebo lepší

Paměť: 16 GB RAM

Úložiště: 100 GB volného místa SSD

Internet: Širokopásmové připojení

Existují projekty, které mi umožní vsadit, i když mám méně než 32 ETH?

Pokud se chcete podílet na sázení ETH2, ale nevlastníte minimální částku potřebnou k tomu, abyste se stali ověřovatelem, nebo nechcete vsadit přesný násobek 32 ETH, nebojte se. Možnosti budou existovat prostřednictvím centralizovaných burz (jako jsou Binance a Coinbase) a nejen. Velkou výhodou v tomto případě je získání likvidity za vsazený ETH.

RoocketPool ($ RPL), nyní v beta verzi, bude odpovídat rETH (1: 1 s ETH), tokenizovanému aktivu, s nímž budete moci volně obchodovat. Lido Finance udělají podobnou věc prostřednictvím svých STETH. LiquidStake místo toho vám umožní půjčit si USDC za vsazený kolaterál ETH. Jakmile ETH2 zahájí svou cestu, vyvstane mnoho dalších řešení; například, Cream Finance ($ CREAM) nedávno vydala článek s vysvětlením, že uživatel obdrží token ETH2P, ​​když se připojí k ETH2 a prohraje se jimi

Bude nějaký rozdíl v používání ETH, jak jsem zvyklý?

Ne, ETH1 bude pokračovat tak, jak je, bez rozdílů. ETH2 se nastavuje na paralelní linii a oba se v budoucnu spojí. Ke sloučení dojde, aniž by si to uživatelé ETH mohli všimnout

Co se stane, pokud 24. listopadu nebude 524 288 ETH (16 384 validátorů) ?

Pokud tento limit ještě není splněn, událost se automaticky spustí 7 dní poté, co bude požadavek splněn (kdykoli k tomu dojde). Očekává se, že míra sázky nebude lineární, protože mnoho lidí bude i nadále používat svůj ETH k uzamčení zisků, až do poslední chvíle maximalizuje náklady příležitosti, které nabízí například Defi. Míra sázek se pravděpodobně zvýší, jak se budeme blížit k termínu

Nějaké zprávy o pokutách?

V nedávné době tweet Vitalik Buterin oznámil, že pokuty za první měsíce byly sníženy o přibližně 25% až 33% ve srovnání s úrovněmi Medalla. Pokud navíc bude prahová hodnota splněna, odměny (APR) se nyní odhadují na přibližně 25% (namísto přibližně 14%, jak se dříve myslelo)

Jak dlouho před ziskem?

S posledním odhadem byste měli být čistě ziskoví za tři týdny

Sám Vitalik Buterin přispěl k sázení na ETH2?

Ano, samozřejmě, sází na sebe, jak jsme od něj všichni čekali. Podle CryptoBuzz, Vitalik poslal 3200 ETH v hodnotě téměř 1,5 milionu dolarů

Zdroje:

https://medium.com/prysmatic-labs/how-to-scale-ethereum-sharding-explained-ba2e283b7fce

Držitelé peněženky Ethereum: https://bitinfocharts.com/comparison/activeaddresses-eth.html

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me