Newsletter # 12

Týden v recenzi

Příběh vývoje: OKEx pozastavuje výběry… ale je toho ještě víc?

16. října 2020 náhle OKEx oznámil jeden z jejich držitelů soukromého klíče (později potvrzený jako Star Xu, generální ředitel a spoluzakladatel skupiny OK) spolupracuje s „úřadem veřejné bezpečnosti“ a není za ním dosažitelný. Burza proto nemůže dokončit povolení transakcí, a proto se rozhodla pozastavit všechny výběry digitálních aktiv / kryptoměn od 16. října 2020 v 11:00 (HKT).

Ale je toho víc?

Pojďme se podívat na některé události 16. října 2020, které k tomu mohou (ale nemusí) souviset:

 • 1:00: uživatel Twitteru @whale_alert tweety: 5 000 # BTC (57 033 847 USD) převedeno z neznámé peněženky do #OKEx
 • 4:00: uživatel Twitteru @whale_alert tweety: 1180 BTC (13 588 646 USD) převedeno z OKEx do neznámé peněženky
 • 9:00: uživatel Twitteru @whale_alert tweety: 50 000 000 TRX (1 317 074 USD) převedeno z OKEx do neznámé peněženky.

  11:55: Čínská platforma pro kryptoměny 非 小號 (Feixiaohao) a UAICOIN zveřejňují oznámení od OKEx, že výběry budou pozastaveny od 15:00 dále. To bylo také hlášeno v a tweet od spoluzakladatele čínského kryptoměnového média @redtheminer, který rovněž bere na vědomí pověsti, které kolují v čínské krypto komunitě, že přes 800 účtů z „určité velké kryptoburzy“ je zapojeno do přeshraničního praní peněz.

 • 12:00: OKEx oznámení že by pozastavila výběry od 11:00 dále.
 • 13:00: Konečně OKEx tweety jejich oznámení o pozastavení výběru.
 • 14:00: CEO OKEx Jay Hao tweety, ujišťuje, že všechny ostatní operace nejsou ovlivněny a že „Vyšetřování se týká pouze osobního problému držitele soukromého klíče. Budou učiněna další oznámení. “
 • 14:51: Někdo ptá se Podpora OKEx „Proč je stránka Weibo Star Xu vyprázdněna?“ a oni odpověděli: „Osoba, na kterou odkazuješ, nemá žádný vztah k naší platformě.“.
 • 15:51: uživatel Twitteru @whale_alert tweety: 998 BTC (11 333 911 USD) převedeno z Huobi na OKEx.
 • 22:31: uživatel Twitteru @whale_alert tweety: 3 500 BTC (39 627 432 USD) převedeno z OKEx do Binance. Mají však podezření, že se může jednat o interní přenos.

* Všechny časy jsou uvedeny v HKT, pokud není uvedeno jinak.

Existují zprávy z čínských médií, že Xu byl ve skutečnosti zatčen již před týdnem, zatímco 2 manažeři, kteří byli také zatčeni, byli od té doby propuštěni na kauci. Jeho zatčení způsobuje rozruch, protože drží soukromé klíče k fondům OKEx, a podle Údaje společnosti Glassnode, OKEx drží bitcoiny v hodnotě přibližně 200 000 BTC, tj. V hodnotě 2,3 miliardy USD.

Z událostí a toho, jak mohla společnost OKEx jednoduše udělat další „méně alarmující“ důvod pro pozastavení výběrů, máme pocit, že burza byla událostmi zaskočena také. I když existují zprávy, že Xu byl zatčen v souvislosti se záležitostmi nesouvisejícími s OKEx. Zejména to bylo ve vztahu k fondům, které si pro účely EU půjčil od podzemní banky se sídlem v Shanxi seznam zadních vrátek společnosti OKC Holdings na hongkongské burze cenných papírů v roce 2019.

Mezitím můžeme jen čekat na další oficiální oznámení z burzy.

O tom jsme se již zmínili v našem předchozím zpravodaji o hackingu KuCoin – vezměte své kryptoměny z burz a uložte je offline do hardwarové peněženky. Pokud zatím žádný nemáte, zvažte jeho pořízení. Podívejte se na naši recenzi Ledger Nano X nebo koupit zde.

Úplné a PŘIPRAVOVANÉ pokrytí tohoto incidentu naleznete v našem článku „Příběh vývoje: OKEx pozastavuje výběry… ale je toho více?“

Potenciální červené vlajky a koberce týdne

Kvůli ohromné ​​pozitivní reakci přinášíme zpět náš seznam potenciálních problémů s farmářskými projekty DeFi / Yield. Vezměte prosím na vědomí, že některé z těchto vznesených problémů podléhají dalšímu ověření, proto prosím proveďte svůj vlastní průzkum. Tady je to, o čem jsme tento týden hovořili na našem Telegramu / Discordu sama:

 • cVault Finance ($ CORE): Nesouvisí se samotným projektem, ale existuje podvod, který předstírá, že je „oficiálním“ dárkem 1000 CORE s falešným telegramovým kanálem.
 • Decore.finance ($ DCORE): Web uvádí, že kvůli chybě ve smlouvě zastavili proces přidávání / odebírání likvidity z trezoru. Jeden z našich členů zjevně hovořil s auditorem smlouvy, který při počáteční kontrole prohlásil, že se nezdá, že by něco bylo podezřelé. Bereme však na vědomí, že stránka projektu Coingecko zveřejnila oznámení, že obdržela obvinění, že tým opustil projekt, a žádá uživatele, aby postupovali opatrně.
 • Výměna paliva. finance ($ FUEL): Nešifrovaná síť používaná pro připojení k vaší Metamask, což by mohlo vést ke ztrátě finančních prostředků. Telegram je pryč.
 • Justswap.finance ($ JUST): nesouvisí s justswap.io Justina Sunu. Jedná se o virus / malware maskovaný jako výsadek. Web vám vezme peníze a zaútočí na váš počítač malwarem vstříknutým na web.
 • Piratetoken.finance: Všechny obchody zjevně dostanou 5% pirátskou daň, která bude náhodně rozdělena 1 držiteli denně, i když ve skutečnosti nebyla žádná cena. Webové stránky již nelze najít.
 • Rabbitwallet.org: Pokud na webu schválíte jakýkoli limit výdajů, nebude vám možné vybrat a vyprázdnit peněženku.
 • Seal Finance ($ SEAL): Potenciální kód, který umožňuje vývojářům vybírat tokeny z vaší peněženky. Všimněte si, že finanční tým Seal má odpověděl že tento kód je pouze pro jejich smlouvy o chovu tokenů cSeal a je pouze pro ně, aby pomohl uživatelům, kteří omylem převedli svá aktiva.
 • Thirm protocol ($ THIRM): Zpočátku bylo řečeno, že peněženka jejich raných vývojářů byla hacknuta, a varovala uživatele, aby co nejdříve odstranili likviditu. Tým později vyjasněno že ve skutečnosti byla peněženka promotéra hacknuta a vyhozena kolem 2 000 THIRM. Budou vytvořeny nové tokeny a držitelům THIRM před hackem bude poskytnut stejný zůstatek plus 2% bonusové tokeny.
 • Triangle.finance ($ TRI): Web a telegram zmizely. Twitter má na sobě pouze jeden příspěvek od 12. října 2020.
 • Wineswap.finance: Celá smlouva byla vyprázdněna do 20 minut od spuštění a sociální média jsou nyní pryč.

Děkuji CC, Cheatbandit, Coderwongy, madrick8, Ronald Jones, RyGuy31581156 a Lolibutts!

Zničují podvody DeFi zemědělství pro všechny ostatní?

Tento týden jsme byli dotazováni CoinTelegraph o našich názorech na “Eskalační DeFi podvody poškozující mezeru na trhu s kryptoměnami na farmách”. V souvislosti s tímto tématem si rozhodně myslíme, že nedávné řetězce podvodů DeFi vážně ovlivňují pověst této oblasti a zájem lidí. Také jsme poskytli naše postřehy o tom, jak se pokusíme vyhnout podvodům prostřednictvím výzkumu a některých našich metodik.

Síť Filecoin je konečně spuštěna a uvedena po 3 letech

Filecoin ($ FIL) byl jedním z nejžhavějších čínských projektů v šílenství ICO (Initial Coin Offering) z roku 2017, kdy získal 200 milionů USD. Kolem 15:00 (UTC) dne 15. října 2020 byla konečně spuštěna síť a burzy jako Binance, FTX a Huobi atd. Spěchaly do seznamu FIL.

Po zařazení na seznam ceny FIL vystřelil 118%, a to je způsobeno velmi malou cirkulující dodávkou v té době – ​​kolem 0,7% z celkového počtu. A ve velmi raných okamžicích zařazení na seznam, kvůli cenovým rozdílům u $ FIL na různých burzách, jako jsou HuoBi a FTX, byli někteří obchodníci schopni využít výhody nákupu krátké a dlouhé na každé z těchto burz. To bylo dále vysvětleno v našem přímý přenos 16. října 2020 (v 5:13 minut). Rozpor v cenách se však sblížil, takže tato „hra IQ 200“ již není životaschopná &# 128577;

Stejně jako u většiny nových výpisů se ceny po počátečních okamžicích zařazení do seznamu snížily. Ceny klesají o 45%, ale zdá se, že sestupná trajektorie se zpomaluje. Ceny v současné době stále zůstávají nad 40 USD.

Ptáme se však, co by se stalo s cenami, když bude uvolněno dalších 0,7% z $ FIL? Plně zředěné ocenění je také 136 miliard USD – přibližně 4x Ethereum. Je to realistické??

Spuštění sítě PlotX

13. října 2020 byl na mainnetu Ethereum spuštěn PlotX ($ PLOT) a uveden na Uniswap.

PlotX byl jedním z nejočekávanějších spuštění posledních týdnů, jelikož byl decentralizovaným tržním protokolem předpovědí, který uživatelům umožňuje odhadnout budoucí tržní výsledek a získat odměnu za správné předpovědi. Zde si můžete přečíst náš článek o projektu a prohlédnout si Michaelovo video s Ishem Goelem, spoluzakladatelem společnosti PlotX.

Plakát YouTube Usnadnění predikčních trhů – PlotX s Ishem Goelem

Stejně jako mnohokrát předtím byly hodiny před spuštěním charakterizovány falešnými tokeny, které se objevily na Uniswapu a vytvářely problémy pro rozptýlené investory. Cena zápisu byla 0,05 USD, ale na začátku se zvýšila na více než 1 USD, aby mohla později zahájit svou skutečnou fázi objevovací ceny. Dosud se stabilizovala kolem skromnější ceny 10 centů.

Společnost SWAG Finance (příjemně) překvapí každého brzkým spuštěním

SWAG Finance ($ SWAG) nabízel jako součást expanze Swag.live decentralizovaný token správy komunity, tj. $ SWAG. Swag.live je oblíbená platforma pro dospělé s více než 10 miliony uživatelů po celém světě. V současné době sídlí v Asii, ale mají plány na rozšíření operací do Severní Ameriky a do celého světa.

Společnost SWAG zahájila svoji první swapovou akci v 22:00. UTC dne 14. října 2020, které by uživatelům umožnilo vyměnit za SWAG a mít nárok na jejich distribuci odměn, známou jako SQUIRTS.

Toto spuštění bylo nesmírně úspěšné a podle týmu ceny SWAG vzrostly o 240% po spuštění. I když ceny již nejsou na historickém maximu, v porovnání s uvedením na trh jsou stále téměř třikrát vyšší.

Andre Cronje se vrací

Před několika dny přišel Andre Cronje, jedna z nejslavnějších osobností kryptoměny a jeden z nejlepších a nejgeniálnějších vývojářů, s novým článkem na médiu “Rozbalování mého zapojení do DeFi“.

Poté, co na chvíli zmizel poté, co dostal výhrůžky smrtí související s epizodou Eminence ($ EMN), kdy spousta kryptoměnových investorů, kteří začali spekulovat a nakupovat svůj dosud nevydaný projekt, nakonec přišla o své peníze (hack pro celkem částka 15 milionů USD, z nichž 8 poté hacker poslal zpět), Andre se vrátil, aby objasnil několik věcí. Mezi nimi:

 • “Nechci stavět, aby se počet zvýšil.” To znamená, že chce stavět pouze pro vývojáře a umožnit jim snadno vytvářet produkty z jeho počáteční práce
 • „Tokeny nejsou na skladě“, kupujete token, abyste přispěli do projektu, nikoli kolemjdoucím
 • „Vývojový proces“, kde vysvětluje, že jeho slavný výrok „test in prod“ byl nesprávně interpretován a „existuje, aby odradil lidi od používání systémů bez vyšetřování“.

Poté pokračuje v objasňování, že je pouze přispěvatelem do společnosti Yearn Finance ($ YFI), nikoli tvůrcem a že nyní přestal používat Twitter, aby se vyhnul dalším nedorozuměním, pokud bude používat svůj účet rozmístění (díky čemuž jeho nové projekty budou okamžitě sledovatelné zpět k němu, tedy spuštění FOMO).

Končí svými osobními myšlenkami na tento prostor, které mu dávají smíšené pocity, které vlastně neví, jak vyjádřit. Vidíme také nedostatek důvěry, který se v komunitě zvyšuje, a že v poslední době jsme také slyšeli zvěsti o skupině uživatelů DeFi, kteří se seskupili a plánuje ho žalovat za to, co se stalo.

Chápeme, že se věci v jeho mysli sčítají a vytvářejí ještě větší zmatek ohledně toho, co mu budoucnost přinese.

Stále více společností investujících do bitcoinů

Bitcoinové pokladny ve veřejně obchodovaných společnostech

Seznam veřejných společností, které používají bitcoiny jako rezervní aktivum, každým dnem roste. V září 2020 jsme zjistili, jak Microstrategy dokázala zvýšit své podíly na bitcoiny v hodnotě více než 435 milionů USD, a znovu nám ukázala, jak Crypto stále není v porovnání s tradičním financováním z hlediska čísel nic. Její generální ředitel Michael Saylor tweetoval: „Abychom získali 16 796 BTC, obchodovali jsme nepřetržitě 74 hodin a prováděli jsme 88 617 obchodů ~ 0,19 BTC každé 3 sekundy“, což znamená zhruba 39 414 USD v BTC za minutu.

Posledním přírůstkem do krypto hry byl Stone Ridge, který odhalil a Investice ve výši 115 milionů USD (část spinoffu o miliardy dolarů) a Square, které investovaly 50 milionů USD. Její generální ředitel Jack Dorsey je již nějakou dobu známý jako zastánce bitcoinů.

Se všemi těmito velkými jmény, kteří důvěřují budoucímu výsledku bitcoinu, o kterých máme pochybovat o jejich úsudku?

DCEP – testování čínské digitální měny, loterijního stylu

Čínská národní digitální měna DCEP nyní prochází testováním mezi veřejností v Shenzhenu. Vláda v Shenzhenu rozdala 10 milionů RMB v experimentu na testování jejich digitální měny, která není tradiční kryptoměnou, jak si je obvykle představujeme, protože je centralizovaná a pod kontrolou Čínské lidové banky.

Obyvatelé Shenzhenu se nedávno mohli zaregistrovat do loterie, aby si mohli vyzkoušet nějaký DCEP zdarma. Loterie byla značně předplacena a pouze šťastných 2,61% dokázalo získat ruce na RMB200 (kolem 30 USD) DCEP, které mohly utratit v určených obchodech.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, co je DCEP, podívejte se na náš článek.

Připravované akce

19. října 6:00: Injective Protocol ($ INJ) nárok na vstupenku se otevře na Binance Launchpad. Více informací tady.

19. října 14:00: Obchodování se otevírá pro CryptoLocally ($ GIV) na Bithumb.

20. října 8:00: Výherní tikety pro Injective Protocol budou oznámeny.

21. – 22. října: Blockchain Life 2020 (Moskva)

22. října: Prodej tokenů začíná pro Graf ($ GRT) pro již registrované účastníky.

* Všechny časy jsou uvedeny v UTC, pokud není uvedeno jinak.

Zde naleznete zadní čísla našeho zpravodaje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me