Průvodce FalconSwap ($ FSW)

Než začneme

Tento článek slouží pouze pro informační účely a nemá za cíl komentovat životaschopnost FalconSwap (FSW). Stejně jako u všech projektů kryptoměny s sebou přináší obrovské riziko. Každý, kdo má v úmyslu se zúčastnit, by měl provést úplný průzkum a předem pečlivě zvážit související rizika.

FalconSwap ($ FSW) je škálovací řešení vrstvy 2 postavené na Uniswapu a dále rozšiřitelné na agregaci dalších platforem Decentralized Finance (DeFi) jako Mooniswap, Kyber, Balancer, Airswap a Bancor. Jeho cílem je vyřešit přetrvávající problémy v ekosystému Ethereum, jako jsou vysoké transakční poplatky, sklouznutí v obchodování, nedostatek soukromí, pomalé transakce a špatná uživatelská zkušenost.

souhrn

 • Platforma slibuje, že nabídne funkce, jako je párování objednávek vrstvy 2, agregace DEX, nižší poplatky za obchodování, nízký skluz, další ochrana osobních údajů a rychlejší transakce.
 • Tokeny FalconSwap (FSW) jsou navrženy tak, aby motivovaly držitele tokenů a uživatele platformy tím, že nabízejí slevy na poplatcích, odměny za sázení, vypalování tokenů a funkce těžby likvidity.
 • Potenciální červené vlajky zahrnují nedostatek Whitepaperů a plánů, žádný veřejný profil Github, anonymní tým a nejistotu investorů.
 • Dokáže tým překonat tyto překážky, aby získal podíl na trhu od stávajících hráčů a etabloval se jako řešení go-to pro škálování Etherea?

Co se FalconSwap snaží vyřešit?

Platformy DeFi získaly nesmírnou trakci ve 3. čtvrtletí roku 2020. Podle údajů z DeFi puls, celková hodnota uzamčená v protokolech DeFi vzrostla z téměř 1 miliardy USD v červnu na 9 miliard USD v září. Uniswap se ukázal jako nejvyhledávanější platforma pro obchodování a výměnu digitálních aktiv na blockchainu Ethereum. 30. srpna 2020 se Uniswap stala první decentralizovanou burzou (DEX), která předstihla největší kryptoburzu se sídlem v USA, Coinbase.

Jelikož však komunita DeFi nadále posouvá svou aktivitu za hranice sítě, přetížení sítě vedlo k rostoucímu počtu nepotvrzených transakcí, delším čekacím dobám a vyšším poplatkům, protože uživatelé soutěží o rychlejší potvrzení svých transakcí, což z něj činí extrémně zásadní překážka pro budoucnost Etherea jako platformy inteligentních smluv. Poplatky za palivo Ethereum v posledních měsících prudce vzrostly, přičemž podle posledních údajů z Glassnode, s poplatky až 15 374 ETH (3,5 milionu USD) zaznamenanými 11. června 2020.

Celkové transakční poplatky za EthereumCelkové transakční poplatky Ethereum k 2. srpnu 2020

Je proto bezprostřední potřeba vyřešit problém škálování Ethereum, aby uživatelé a projekty mohli co nejlépe využít rostoucího DeFi ekosystému. To je místo, kde FalconSwap chce poskytnout řešení.

Přehled FalconSwap

FalconSwap, který si říká „The Powerhouse for DeFi“, funguje jako řešení druhé vrstvy na Uniswap a dalších platformách DeFi. Jeho cílem je vyřešit přetrvávající problémy vysokých transakčních poplatků, sklouznutí v obchodování, nedostatku soukromí, pomalých transakcí a špatné uživatelské zkušenosti v ekosystému Ethereum. To plánuje udělat tím, že nabídne následující funkce:

 • Odpovídající pořadí vrstvy 2: Objednávky jsou porovnány ve vrstvě 2 a agregovány před přístupem k likviditě z fondů Uniswap.
 • Agregace DEX: Pokyny jsou agregovány do několika fondů likvidity, jako jsou Uniswap, Mooniswap, Balancer, Kyber atd..
 • Nižší poplatky za obchodování: Agregační objednávky rozdělují transakční poplatky mezi více uživatelů, čímž snižují poplatky na uživatele.
 • Nízký skluz: Agregační platformy poskytují větší fond likvidity k provádění pokynů, čímž snižují sklouznutí v obchodování.
 • Soukromí: Ke spárování objednávek vrstvy 2 dochází bez on-chain znalostí obchodu.
 • Rychlejší transakce: Rychlejší transakce založené na agregaci a provádění několika obchodů ve vrstvě-2.

Abychom tomu lépe porozuměli, předpokládejme, že existují 3 kupující, kteří kupují tokeny v hodnotě 2 ETH, 3 ETH a 5 ETH, a 3 prodejci prodávající objednávky v hodnotě 6 ETH, 6 ETH a 8 ETH.

Bez vs s FalconSwapBez vs s FalconSwap (Obrázek: Střední)

Při použití současného obchodního přístupu na Uniswap by každý uživatel platil za své vlastní poplatky za plyn a celkové vynaložené poplatky by byly 6násobkem poplatků za plyn za objednávku. Uživatel může také zaznamenat sklouznutí transakce a ještě vyšší poplatky, pokud jsou jeho objednávky distribuovány mezi více fondů likvidity.

Když jsou však výše uvedené obchody umístěny a provedeny na platformě FalconSwap, protokol by agregoval 6 objednávek odpovídajících 10 ETH v hodnotě nákupních objednávek s 10 ETH v hodnotě prodejních objednávek. Zbývajících 10 příkazů k prodeji v hodnotě ETH bude poté odesláno do Uniswap nebo distribuováno mezi různé fondy likvidity. To by pomohlo optimalizovat poplatky za plyn na uživatele a minimalizovat sklouznutí.

Token FalconSwap ($ FSW)

Tokenomika FalconSwap je navržena tak, aby motivovala uživatele a držitele tokenů následujícím způsobem:

 • Slevy na poplatcích: Držitelé tokenů FSW získají další slevu z poplatků až 50% za použití FalconSwap nad rámec úspory poplatků z provedení obchodu vrstvy 2.
 • Sázení: Část poplatků shromážděných z protokolu FalconSwap bude použita na nákup tokenů FSW z trhu a distribuována držitelům vkladů FSW tokenů.
 • Vypálení tokenu: FSW je deflační token. 10% z vybraných poplatků bude použito na nákup žetonů FSW z trhu a spáleno.
 • Těžba likvidity: Uživatelé těží FSW tokeny, když obchodují na FalconSwap.

Ke 4. září 2020 má token FSW 381 z 5890 mincí uvedených na seznamu CoinGecko. Současná cirkulující nabídka tokenů je 33 milionů s maximální dodávkou 100 milionů. Token FSW je aktuálně k dispozici ke koupi na Uniswap V2 (ETH / FSW) a Hotbit výměny.

Výsledky testnet FalconSwap

27. srpna 2020 tým oznámil, že úspěšně dokončil svůj první milník, kterým bylo vybudování decentralizovaného protokolu pro agregaci objednávek na Uniswap a veřejné sdílení výsledků testů s komunitou. Podle výsledků obchodování na platformě FalconSwap nabídlo ve srovnání s Uniswapem úsporu plynu přibližně 64% na transakci.

Výsledky testnet FalconswapVýsledky testnet FalconSwap (kredit obrázku: Střední)

Potenciální červené příznaky: Je FalconSwap legitimní?

FalconSwap má několik aspektů, což nás nutí zpochybňovat legitimitu projektu, například nedostatek whitepaper a Github. Máme také obavy ze skutečnosti, že tým je anonymní a ptá se, zda jsou skutečně podporováni investory, jak tvrdí. Pokud jde o tyto otázky, kontaktovali jsme tým FalconSwap a byli tak laskaví, aby pohotově odpověděli. Níže jsou uvedeny podrobnosti o našich obavách ohledně FalconSwap a odpovědi týmu.

Žádný bílý papír

Nejdůležitějším dokumentem pro jakýkoli nadcházející projekt je bezpochyby podrobný a strukturovaný dokument s jasným plánem pro potenciální investory. Jedná se o první lakmusový papírek, který musí projekt vyjasnit, aby byl považován za důvěryhodný. FalconSwap dosud nezveřejnil svůj whitepaper pro komunitu.

Podle týmu neexistuje bílá kniha, protože tým se již snaží uvést finální produkt do konce září 2020 a navázal partnerství se společnostmi jako Nástroje DEX pro počáteční těžbu, obchodování a integraci likvidity. Plán má být představen společně s uvedením produktu na trh.

Žádný Github

Většina projektů dnes má aktivní profil Github, kde pravidelně poskytuje aktualizace pokroku v jejich kódu pro vzájemné hodnocení a identifikaci chyb komunitou. FalconSwap žádný takový veřejný profil Github nemá. Pokud jde o tento problém, tým FalconSwap říká, že jejich GitHub nebyl zveřejněn, takže mohou mít výhodu v konkurenci a vyhnout se kopírování jejich kódu. Bude však také zveřejněno po uvedení produktu na trh.

Anonymní tým

Další potenciální červenou vlajkou je, že tým je anonymní. Abych byl spravedlivý, existuje několik projektů, kde se týmy rozhodly zůstat v anonymitě kvůli hrozbě možného zásahu vlády nebo operačního rizika. Tyto projekty však nadměrně kompenzují tím, že jsou transparentní ve všech ostatních aspektech svých projektů, aby zvětšily důvěru, což FalconSwap v současné době chybí. Když jsme se na to zeptali týmu, odpověděli, že se rozhodli zůstat v anonymitě, aby se vyhnuli jakémukoli nepříznivému dopadu na provoz.

Nejasní investoři / partneři

Web FalconSwap zmiňuje 6 důvěryhodných partnerů Fengshui kapitál, Tenzor Capital, TRG Capital, Mapleblock kapitál, Magnus Capital, a Černý drak. Kromě Fengshui Capital však žádný partner neuvádí FalconSwap jako součást svých investičních portfolií na svých příslušných webových stránkách..

Bereme na vědomí, že to, zda investoři nebo partneři na svých webových stránkách zmiňují FalconSwap nebo ne, je mimo kontrolu týmu FalconSwap. Z našeho dalšího výzkumu si všimneme, že TRG Capital Ředitel Etienne VantKruys tweetoval o FalconSwap. Rovněž si všimneme, že někteří členové komunity FalconSwap provedli vlastní průzkum a poslali e-mail investorům, aby potvrdili věrohodnost jejich partnerství se společností FalconSwap. Členové komunity potvrdili, že dostali pozitivní odpovědi.

Závěrečné myšlenky

FalconSwap jasně určil důležitý problém trápící ekosystém Ethereum. Jejich řešení agregace transakcí vrstvy 2 může být jednou z nejlepších odpovědí na škálování etherea a nižších poplatků. Tým má tedy velmi malé okno, aby mohl produkt uvést na trh, protože tým Uniswap také pracuje na svém řešení Layer-2, jehož uvedení na trh se očekává později v tomto roce.

Zdravá konkurence se navíc očekává od nově spuštěného protokolu Polkadot, který již umožňuje cross-blockchainové přenosy jakéhokoli typu dat, aktiv nebo tokenů spolu s škálovatelností transakcí šířením transakcí mezi více paralelních blockchainů. Samotné Ethereum by se mohlo velmi brzy škálovat, uvolnit síť, snížit poplatky a zvýšit rychlost transakcí, což by ponechalo jen velmi malou motivaci k používání platformy FalconSwap v budoucnu.

Pokud však tým přináší spuštění platformy v rámci slíbené časové osy a zpřístupnění kódu veřejnosti komunitě, může jistě získat významný podíl na trhu od stávajících hráčů, získat důvěru komunity a etablovat se jako THE go-to solution for Ethereum škálování.

Důležité odkazy

Webová stránka: https://FalconSwap.com

Telegram: https://t.me/Falcon_Swap

Střední: https://medium.com/FalconSwap

Cvrlikání: https://twitter.com/Falcon_Swap

Série Decentralizované finance (DeFi): výukové programy, průvodce a další

S obsahem pro začátečníky i pokročilejší uživatele si prohlédněte naši sérii YouTube DeFi obsahující návody na ZÁKLADNÍ NÁSTROJE, které potřebujete pro obchodování v prostoru DeFi, např. MetaMask a Uniswap. Stejně jako hluboký ponor do populárních témat DeFi, jako jsou Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Série DeFi na tomto webu také pokrývá témata, která na YouTube nebyla prozkoumána. Úvod o tom, co je DeFi, najdete v přehledu Decentralized Finance (DeFi): Průvodce trendem HOTTEST v kryptoměně

Výukové programy a návody pro ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Průvodce MetaMask: Jak založit účet? PLUS tipy a hacky pro pokročilé uživatele
 • Uniswap recenze a tutoriál: Průvodce pro začátečníky a pokročilé tipy a triky
 • Průvodce a recenze séra DEX
 • Vysvětlení SushiSwap ($ SUSHI)
 • Výměna 1 palce, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný přehled a průvodce

Podrobnější informace o dalších konkrétních projektech DeFi najdete v našich průvodcích tokeny DeFi. Tady je několik našich nejoblíbenějších průvodců:

 • AAVE (PŮJČKA $)
 • Recenze Ampleforth ($ AMPL): Základní průvodce tímto protokolem DeFi
 • Průvodce ChainLink ($ LINK): Klíčový článek v prostoru DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to je?
 • Průvodce Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revoluční poskytovatel likvidity na řetězci
 • Lineární finance ($ LINA): Budoucnost platforem syntetických burz?
 • Polkadot ($ DOT): Vše, co potřebujete vědět o miláčkovi DeFi v Číně
 • RAMP DeFi: Jak odemkne hodnotu vsazených aktiv?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) vysvětlil
 • Graf ($ GRT) – další úroveň decentralizovaných aplikací
 • Trustswap ($ SWAP) vysvětleno – nová generace transakcí DeFi
 • Touha po sloučení ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úvěrová platforma pro půjčky DeFi

Další videa a články brzy přijdou jako součást naší série DeFi, nezapomeňte se tedy PŘIHLÁSIT k naší Youtube kanál a (prozatím) ZDARMA týdenní zpravodaj takže můžete být upozorněni, jakmile vyjdou!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me