Recenze Ledger Nano X: Nejlepší bitcoinová peněženka roku 2020?

Ledger Nano X je nová generace hardwarové peněženky s podporou smartphonů, větší obrazovkou a větším úložným prostorem pro aplikace. Maloobchod za 119 $, Ledger Nano X je skvělé pro nováčky nebo zkušené obchodníky obchodující s více než 3 typy kryptoměn najednou nebo s velkými objemy na cestách. Pokud více aplikací a mobility není velkým problémem, držte se Ledger Nano S..

V této recenzi se podíváme na zabezpečení, hardwarový design a podporu kryptoměny v Ledger Nano X, abychom vám řekli, zda se toto zařízení vyplatí koupit nebo ne. Pro Instalační a instalační příručky, podívejte se na našeho úplného průvodce Ledger Nano X..

Kliknutím níže zakoupíte!

Klíčové vlastnosti Ledger Nano X:

Recenze videa Ledger Nano X

  • Větší obrazovka – Zobrazuje úplné adresy kryptoměny bez rolování
  • Mobilní podpora – (Android a iOS) podpora prostřednictvím Ledger Live Mobile
  • Více úložného prostoru – Nainstalujte až 100 různých aplikací pro různé coiny.
  • Dobíjecí baterie – umožňuje zapnutí zařízení bez kabelu.

Nejnovější funkce: vklad, swap, výdělek a půjčování kryptoměn

Sázení a výdělky

Ledger Live umožňuje sázení Tezos ($ XTZ), Tron ($ TRX), Cosmos ($ ATOM) a Algorand ($ ALGO). Uživatelé mohou tyto kryptoměny zamknout, aby zabezpečili své příslušné sítě, a na oplátku jim bude za to vyplacen úrok. Tato funkce rozšiřuje Ledger na více než jen bezpečné místo pro uložení vaší kryptoměny, může vám dokonce pomoci růst vaše digitální aktiva.

Sázení vašich digitálních aktiv lze provést ve 3 jednoduchých krocích. První, zmrazte svá aktiva přihlášením k Ledger Live, výběrem příslušného účtu pro aktivum, které chcete vsadit, a klikněte na „vydělat odměny“. Poté se zobrazí vyskakovací okno. Zde budete moci vybrat částku v peněžence, kterou chcete zmrazit. Za druhé, hlasujte pro své validátory, kteří budou blokovat ve vaší síti, a kryptoměna získaná vytvořením těchto bloků bude redistribuována voličům. Nakonec, získejte své odměny kliknutím na „Nárokovat“ ve svém příslušném účtu. Odměny jsou nárokovatelné každých 24 hodin.

Výměna

Společnost Ledger vydala funkci Ledger Swap, která umožňuje uživatelům vyměňovat si své kryptoměny prostřednictvím svého partnera Changelly. Jak to funguje, je, že pošlete svou kryptoměnu ze svého zařízení Changelly a Changelly vám pošle zpět vyměněné kryptoměny.

K použití této funkce budete potřebovat: zařízení Ledger, Ledger Live, aplikaci pro krypto, kterou chcete vyměnit a přijmout, a nakonec aplikaci pro výměnu.

Půjčování

Ledger pracuje s Sloučenina ($ COMP) umožnit uživatelům půjčovat DAI, USDT a USDC prostřednictvím protokolu decentralizovaného financování (DeFi) společnosti Compound. Účelem je, aby věřitel mohl vydělat roční procentní sazbu.

Při poskytování půjček Ledger dále existuje řada výhod:

Řízení: Máte kontrolu a důkaz, že půjčené kryptoměny a generovaný úrok patří vám. Důvodem je, že půjčky na Ledger se provádějí prostřednictvím Compound, a když půjčíte na platformě, dostanete na oplátku „cTokens“. Tyto cTokeny představují důkaz o vašem vlastnictví půjčených kryptoměn a generovaném úroku. Tyto cTokeny ukládáte, dokud nebudete chtít svá půjčená aktiva a úroky zpět, a v takovém případě vše, co musíte udělat, je poslat cTokeny zpět na inteligentní smlouvu.

Bezpečnostní: cTokeny jsou uloženy v hardwarových peněženkách hlavní knihy.

Pohodlí: Funkce půjčování sloučenin jsou k dispozici přímo prostřednictvím služby Ledger Live.

Půjčení kryptoměny pomocí služby Compound a Ledger Live se provádí ve 3 jednoduchých krocích. Nejprve na Ledger Live Manager nainstalujte aplikaci pro kryptoměnu, kterou chcete půjčit, a vytvořte si účet. Zadruhé, povolte svému účtu povolit interakci chytré smlouvy společnosti Compound s vaším účtem. Nakonec vyberte množství kryptoměn, které chcete půjčit, a vystavte transakci společnosti Compound, ověřte a schválte transakci ve vašem zařízení.

Bezpečnostní funkce

Jedním z klíčových důvodů pro nákup hardwarových peněženek Ledger je reputace firmy v oblasti zabezpečení. Nano X obsahuje dva procesorové čipy:

  • Zabezpečený prvek: ST33J2M0 (secure) je nezávisle certifikován a ukládá soukromý klíč a podepisuje transakce
  • Operační systém: STM32WB55 čip je zodpovědný za proprietární operační systém Ledger BOLOS.

Zabezpečené prvky jsou samostatné součásti hardwaru (druhá vrstva zabezpečení) s vlastním úložištěm a omezenou funkčností, které hackeři nemohou porušit. To znamená, že i když je Ledger Nano X připojen ke kompromitujícímu zařízení – jako hacknutý notebook nebo telefon, soukromé klíče (= přístup ke kryptofinancím) nikdy nebudou ohroženy. Zařízení jako Trezor One a Model T nemají zabezpečené prvky a mají pouze jednu vrstvu zabezpečení.

Ledger Nano X TeardownLedger Nano X Teardown zobrazující čip CC EAL 5+ Secure Element

Ledger Nano X má také stejný operační systém BOLOS, jaký je k dispozici na Nano S. BOLOS zajišťuje, že adresy jsou na zařízení zobrazeny správně a zpracovává připojení k externím zařízením.

Podobně jako u Nano S si uživatelé mohou kromě primárního PIN kódu nastavit i peněženky chráněné přístupovou frází. Řekněme tedy, že zloděj požaduje, abyste zařízení odemkli, můžete mu dát PIN kód pro přístup do peněženek s méně prostředky. Zatímco schováváte většinu svých kryptoměn za peněženky chráněné heslem.

Nano X má podporu Bluetooth. bohužel Bezpečnostní záznam Bluetooth není bez poskvrny a představuje nový vektor útoku na zařízení. CTO Ledger Nicolas Bacca během rozhovoru uvedl, že Bluetooth na Ledger funguje za předpokladu, že bylo spojení narušeno – v žádném okamžiku nebude moci převzít zařízení.

Ovládací panel Bluetooth Ledger Nano XBluetooth lze na Ledger Nano X vypnout

V říjnu 2019 Nano X obdrželo CSPN (First Level Security Certificate) osvědčení vydaný ANSSI (Národní agenturou pro bezpečnost informačních systémů). V současné době má tuto certifikaci ze všech hardwarových peněženek na kryptoměnu pouze Ledger’s Nano S a Nano X. Certifikační schéma vyhodnocuje více aspektů zabezpečení zařízení, včetně brány firewall, identifikace, ověřování a integrovaného softwaru, a to provedením několika scénářů útoku..

Ledger hack

V červenci 2020, Ledger potvrzeno utrpěli narušení dat, při kterém neoprávněná třetí strana získala přístup do databáze elektronického obchodování a marketingu společnosti Ledger. Ve výsledku bylo vystaveno přibližně 1 milion e-mailových adres a z toho bylo 9 500 zákazníkům zpřístupněno další informace, například jejich křestní jméno a příjmení, poštovní adresa, telefonní číslo a objednané produkty..

Ledger ohlásil záležitost orgánům a pracuje s nimi Orange Cyberdefense vyšetřovat záležitost. Tým také neustále sleduje, zda nejsou k dispozici údaje o prodeji na internetu.

Po narušení dat uživatelé hlásili, že dostávají phishingové e-maily a texty, a žádali je, aby si stáhli novou verzi softwaru Ledger. Pokud uživatelé kliknou na odkaz v e-mailu, budou přesměrováni na falešnou klonovanou verzi webu Ledger. Poté, pokud si uživatelé stáhnou „aktualizaci“, což je ve skutečnosti malware, požádá uživatele o frázi pro obnovení jejich knihy. Zadaná fráze pro obnovení poté útočník použije k obnovení peněženky uživatele a odeslání kryptoměn uživatele do peněženky útočníka. Pro úplné vysvětlení jak phishingový útok funguje, viz zpráva od Krakena.

Phishingový e-mailPhishingový e-mail odeslaný z adresy [email protected]

Bereme na vědomí, že to lze přesněji charakterizovat jako „narušení dat“ než jako hack. Ještě důležitější je, že toto narušení nemělo žádný odkaz ani dopad na hardwarové peněženky Ledger nebo aplikaci Ledger Live. Kryptoměny uložené na zařízeních Ledger nikdy nebyly ohroženy.

5/5 Hodnocení bezpečnosti

Podpora více měn

Mince podporované Ledger Nano XÚplný seznam podporovaných mincí na Ledger najdete zde

Ledger má jednu z nejrozmanitějších podpor pro různé kryptoměny, jako jsou NEO, Vechain a Monero. Díky své otevřené politice rozvoje od projektových týmů podporuje Ledger nano X více než 1100 různých aktiv. Mnoho z těchto aktiv, jako je Vechain nebo NEO, se nenachází u konkurentů, jako jsou Trezor Model T nebo KeepKey, díky čemuž je Ledger jedinou dostupnou peněženkou pro mnoho mincí. Pravidlem zde je, že Nano X bude podporovat stejná aktiva jako Ledger Nano S..

Instalace Ledger Live

Rozhraní aplikace Ledger Live

Ledger má nativní aplikaci s názvem Ledger Live abychom vám umožnili přístup k účtům kryptoměny (včetně bitcoinů, litecoinového etherea a dalších kryptoměn). Ledger Live je k dispozici na různých platformách včetně Windows, MacOS, Linux, Android a iOS. Zjistili jsme, že aplikace Ledger Live je snadno použitelná, protože jasně zobrazuje aktiva kryptoměny s historickými grafy. Odesílání kryptoměn je extrémně snadné díky operaci krok za krokem, která jasně zobrazuje adresy odesílatele a příjemce. K dispozici jsou také pokročilé funkce pro ruční přizpůsobení transakční poplatek v sat / byte.

Kolik mincí může Ledger Nano X držet?

Jednou ze slabin Nano S je nedostatek místa pro nainstalované aplikace. Ledger Nano X tento problém řeší zvýšením vnitřní paměti na 2 MB. V našich testech jsme byli schopni nainstalovat všech 73 dostupných aplikací do zařízení (účetní kniha tvrdí až 100+). Je třeba poznamenat, že úložiště aplikací je pohodlná funkce – aplikace si stále zachovají své zůstatky na účtech / kryptoměnách, i když jsou odinstalovány.

Podporuje Ledger Nano X Ethereum a ERC-20?

V září 2019 Ledger přidal a nativní peněženka Ethereum do své nejnovější verze Ledger Live v.1.14.0, která přidává podporu pro 22 coinů a více než 1250 tokenů ERC-20. To umožňuje přímý přístup k tokenům a ethereum na cestách, aniž byste potřebovali rozhraní třetí strany MyEtherWallet. Toto je vítaný upgrade pro uživatele Nano X, kteří dříve museli používat různá rozhraní v závislosti na kryptoměně, se kterou jste chtěli komunikovat. Určitě to uvítají i nováčci v kryptoměně, kteří mohou být různými rozhraními zmateni.

Jednou z našich stížností je, že Ledger Nano X musí zadávat každou aplikaci zvlášť účet – něco, co u Trezor Model T není nutné.

Je Ledger připraven na Ethereum 2.0?

Ethereum 2.0 brzy přichází s první fází 0 Beacon Chain, která bude uvedena na trh v prosinci 2020. V návaznosti na to musí vkladatelé Ethereum vložit alespoň 32 Etherů do Beacon Chain pomocí depozitní smlouvy. Společnost Ledger proto aktualizovala novou verzi firmwaru Nano X 1.2.4-5, ve které aktualizace aplikace Ethereum na verzi 1.6.0 umožňuje uživatelům podepsat transakci vkladové smlouvy přímo na Ledger Nano X. Tato funkce je VÝHRADNÍ k Ledger Nano X.

V budoucnu by uživatelé mohli používat svůj Ledger Nano X k odvození veřejného klíče Ethereum 2.0 a ověření, že veřejný klíč pro výběr použitý ve smlouvě o vkladu skutečně patří k zařízení Ledger. Tým Ledger také pracuje na druhé aplikaci Ethereum, která by umožnila účastníkům bezpečně podepsat bloky v řetězci Beacon Chain.

5/5 Podpora více měn

Hardware design

Rozhraní pro zadávání PIN kódu Ledger nano X.Vstup se provádí pomocí dvou kruhových tlačítek

Nový Ledger Nano X má dvě hardwarová tlačítka – skrytá v kruhovém designu čepu krytu. Tato dvě tlačítka nám umožňují přistupovat k nabídkám (podržet obě tlačítka), provádět výběry (stisknout obě tlačítka) a dokonce i zadávat fráze pro obnovení (k procházení použijte tlačítka). Zjistili jsme, že zadávání kódů PIN a frází pro obnovení je zdlouhavé pouze pomocí 2 tlačítek – možná by mohla pomoci dotyková obrazovka nebo další tlačítka.

Nano X má větší obrazovku s vyšším rozlišením. To znamená, že úplné adresy kryptoměny by mohly být přemístěny bez rolování – něco, co v Nano S tak moc chybělo.

Nano X používá k nabíjení a připojení k počítači moderní rozhraní USB-C. Toto je vítaný upgrade, protože počítačový svět přechází na USB-C.

4/5 pro návrh hardwaru

3,5 / 5 snadného použití

Mobilita

Ledger nano X

Ledger Nano X lze použít s mobilními zařízeními a transakce lze odesílat na cestách pomocí aplikace Ledger Live v mobilu. Zjistili jsme, že tato funkce je velmi situační. I když je užitečné posílat kryptoměny na cestách se zabezpečením, které Nano X poskytuje, ve srovnání s mobilními peněženkami, jako je peněženka Enjin, chybí pohodlí. Je nutná sada potvrzení oddělení: odemkněte zařízení pomocí PIN, zadejte aplikaci kryptoměny, zkontrolujte a potvrďte transakci. To je zdlouhavé a nevhodné pro jednoduché nákupy kávy nebo malé transakce. Co dává smysl, jsou možná velké nákupy (auto nebo dům?) Nebo investice do prodeje tokenů. Otázkou však zůstává, jak často musíme posílat velké množství krypto na cesty?

Jak aktualizujete Ledger Nano X

Ledger pravidelně vydává aktualizace pro Ledger Nano X, aby zlepšil zabezpečení, funkčnost a podporu mincí. Ve skutečnosti jsou k získání podpory pro nejnovější kryptoměny vyžadovány aktualizace firmwaru. Chcete-li aktualizovat firmware, připojte Nano X k počítači a spusťte Aplikace Ledger Live. Aplikace automaticky zobrazí číslo vaší verze a zobrazí všechny dostupné aktualizace firmwaru. Chcete-li zahájit aktualizaci, klikněte na tlačítko aktualizace a potvrďte instalaci v Nano X stisknutím obou tlačítek po zobrazení výzvy „povolit správci knihy“ přístup k zařízení.

Ledger Nano X stojí za upgrade?

Za cenu 119 $ není Ledger Nano X rozpočtovým zařízením – má určitou cenovou prémii, což mnohým uživatelům ztěžuje rozhodnutí o upgradu. Pro mnohé je to výhodné řešení dohody – velká obrazovka, která zobrazuje úplné adresy kryptoměny a větší úložiště pro více aplikací. Pokud jsou tyto funkce pro vás důležité, pak Nano X stojí za upgrade. Pokud však potřebujete jen několik aplikací, je rozpočet Ledger Nano S lepší volbou za 59 $.

Ledger Nano X ve srovnání s Trezor Model T

Ledger ve srovnání s jinými hardwarovými peněženkami

Největším rozdílem mezi Ledger Nano X a Trezor Model T je obrazovka a podporované mince. Trezor Model T má pěknou dotykovou obrazovku, která pomáhá při zadávání PIN a bezpečnostních frází. Trezor má však méně podporovaných coinů a projekty obvykle mají tendenci nejprve uvolňovat podporu Ledger. V následující tabulce je srovnání různých hardwarových peněženek, včetně data vydání, externí bezpečnostní certifikace (pokud existuje), data vydání a našeho hodnocení hodnocení.

Na konci dne je výběr mezi Ledger Nano X a dalšími hardwarovými peněženkami většinou založen na 1 otázce – jsou kryptoměny, které chcete v zařízení podporovat. Podpora velkého počtu mincí byla vždy silnou stránkou společnosti Ledger, spolu s podporou prohlížeče v decentralizovaných burzách (Binance DEX, IDEX a Switcheo)

Recenzováno dne 20. dubna 2020 Michael Gu

Aktualizováno 22. listopadu 2020: Aktualizované informace o půjčování pomocí Ledger Live

Kliknutím níže zakoupíte!

{ "@kontext": "http://schema.org/", "@typ": "Produkt", "značka": "účetní kniha", "název": "Ledger Nano X", "obraz": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/06/Ledger-Nano-X.jpg", "popis": "Ledger Nano X je nová generace hardwarové peněženky s podporou smartphonů, větší obrazovkou a větším úložným prostorem pro aplikace.", "Posouzení": { "@typ": "Posouzení", "titulek": "Recenze peněženky Ledger Nano X: Stojí to za to v roce 2019", "název": "Ledger Nano X", "popis":"Ledger Nano X je nová generace hardwarové peněženky s podporou smartphonů, větší obrazovkou a větším úložným prostorem pro aplikace.", "mainEntityOfPage": "https://boxmining.com/ledger-nano-x-review/", "recenze": "Ledger má jednu z nejrozmanitějších podpor pro různé kryptoměny, jako jsou NEO, Vechain a Monero. Díky své otevřené politice rozvoje od projektových týmů podporuje Ledger nano X více než 1100 různých aktiv. Mnoho z těchto aktiv, jako je Vechain nebo NEO, se nenachází u konkurentů, jako jsou Trezor Model T nebo KeepKey, díky čemuž je Ledger jedinou dostupnou peněženkou pro mnoho mincí. Pravidlem zde je, že Nano X bude podporovat stejná aktiva jako Ledger Nano S..", "datum zveřejněno": "2020-4-20", "recenzeHodnocení": { "@typ": "Hodnocení", "ratingValue": "4.5", "nejhorší hodnocení":"0", "nejlepší hodnocení": "5" }, "autor": { "@typ": "Osoba", "název": "Michael Gu" }, "vydavatel": { "@typ": "Organizace", "název": "Boxmining", "logo": { "typ": "ImageObject", "url": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/06/Boxmining-Logo.jpg" }}}, "nabídky": { "@typ": "Nabídka", "priceCurrency": "americký dolar", "cena": "119", "url":"https://shop.ledger.com/?r=428b&tracker = nanoxreview" }}

Specifikace produktu (technické specifikace)

Specifikace produktu Ledger Nano X:

Procesory ST33J2M0 (zabezpečený) + STM32WB55
Kompatibilita 64bitový stolní počítač (Windows 8+, macOS 10.8+, Linux) s výjimkou procesorů ARM. Kompatibilní také se smartphony (iOS 9+ nebo Android 7+).

Konektor

USB typu C, Bluetooth 5.0

baterie

100mAh baterie

Velikost

72 mm x 18,6 mm x 11,75 mm

Podporovaná aktiva 1100+ podporovaných aktiv

Často kladené otázky (FAQ)

Můžete si ponechat své mince při upgradu z Ledger Nano S na Ledger Nano X?

Ano. Při provádění upgradu vyberte během instalace možnost „obnovit“ a zadejte 24slovnou frázi pro obnovení ze zálohy Ledger Nano S.

Lze funkci Bluetooth v aplikaci Ledger Nano X vypnout?

Ano, Bluetooth lze deaktivovat na ovládacím panelu. To zakáže komunikaci Bluetooth a umožní Ledgerovi komunikaci pouze pomocí kabelu USB. Do panelu se dostanete podržením obou tlačítek po dobu 3 sekund.

Na Ledger Nano X si můžete nainstalovat mnoho aplikací?

Zjistili jsme, že Ledger Nano X pojme všech 73 aplikací, které jsou aktuálně k dispozici ve správci Ledger. Pro budoucí aplikace je k dispozici ještě více úložného prostoru.

Proč se mění bitcoinová adresa Ledger Nano X?

Ledger obsahuje funkci pro automatické generování nové bitcoinové adresy při každém použití staré adresy. To zvyšuje soukromí transakcí, protože pro nové transakce se používají různé adresy. Staré adresy lze stále používat, protože hlavní kniha obsahuje úplný přístup (včetně budoucího přístupu) k těmto fondům.

Jak vygenerujete novou veřejnou adresu pro příjem finančních prostředků

Nové veřejné adresy se automaticky generují při použití starých (adresa přijímá nebo odesílá transakci).

Co je nejnovější firmware Ledger

V současné době je nejnovější firmware 1.6.0

Ovlivní pandemie koronavirů (COVID-19) Ledger?

Ledger vydal a tvrzení říkají, že mají zavedena opatření pro zajištění kontinuity podnikání, aby zajistili, že budou mít i nadále zásoby a produkty k odeslání svým zákazníkům. Ve své straně zákaznických služeb však mají určité nevyřízené položky, ale snaží se zajistit, aby byly obavy zákazníků zodpovězeny. Můžete zkontrolovat provozní stav jejich systémů zde. Nevyhnutelně mohou nastat problémy s přepravou produktů zákazníkům, stále jsou schopni dodávat do většiny zemí, i když někteří zákazníci mohou mít omezené možnosti dopravy. Zkontrolujte, zda zde zásilka do vaší země může být ovlivněna.

Další čtení

Ledger také zveřejňuje recenze od ostatních youtuberů, které si můžete prohlédnout zde.

Právě jste dostali nový Ledger Nano X? nebo jste vždy zvědaví, jak začít s bitcoiny a jinými kryptoměnami? Podívejte se na můj kurz vytvořený ve spolupráci s Jeffem Kirdeikisem z Uptrenndu- Bitcademy: Learn, Invest & Obchodujte s bitcoiny – za méně než hodinu

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me