Rozhovor s Chengpeng Zhao (CZ), spoluzakladatelem a generálním ředitelem společnosti Binance

Chengpeng Zhao (CZ), spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Binance Exchange, se 11. srpna 2020 zúčastnil živého rozhovoru se společností Boxmining, kde hovořil o decentralizovaném financování (DeFi), kartě Binance, o tom, jak Binance rozhoduje o tom, jaké mince mají být uvedeny na seznamu a další.

Binance je burza kryptoměn, která poskytuje uživatelům platformu pro obchodování s různými kryptoměnami. Je to jedna, ne-li největší burza kryptoměn na světě, pokud jde o objem obchodování.

Celý rozhovor si můžete prohlédnout zde:

Rozhovor s CZ, spoluzakladatelem a generálním ředitelem společnosti Binance

Binance Nedávné aktualizace

Binance se zaměřuje na svůj růst na straně futures na nabídku svých produktů – pouze v červenci 2020 přidala 16 derivátových kontraktů a nyní nabízí 43 futures kontraktů spolu s 8 pákovými tokeny. Objem obchodování Future na burze vzrostl z 80 miliard na 109 miliard v červenci 2020 – téměř 25% růst za jeden měsíc. Binance ve stejném měsíci rovněž dosáhl objemu obchodování 13 miliard dolarů, což je historicky nejvyšší objem obchodování. Binance také pozoroval stálý růst objemu obchodování a v červenci 2020 překonal rekord nejvyššího denního objemu obchodování zaznamenaného na jejich burze – 17 miliard USD.

Nedávno také odeslali své karty Binance do několika oblastí v Evropě. Podívejte se také na naši sekci níže, kde se podíváme na Binance Card podrobněji.

Společnost Binance navíc nedávno spustila Binance Australia, platformu pro obchodování s kryptoměnou, která poskytuje australským uživatelům rychlou, bezpečnou a spolehlivou platformu pro ukládání fiat měn z jejich bankovních účtů a nákup a obchodování s digitálními měnami na burze..

Poslechněte si celý rozhovor na Podcastu: https://anchor.fm/boxmining/episodes/EXCLUSIVE-Binance-Exchange-CEO-Changpeng-Zhao-CZ-ei62bi/a-a2uverv

DeFi a DEX?

Podle CZ DeFi jde o skutečně inovativní prostor, zejména o automatický tvůrce trhu (AMM), který považuje za velmi zajímavý vynález. Ve skutečnosti odhalil, že by měl zájem přidat AMM do Binance, aby lidé mohli přidávat likviditu určitým párům.

Varuje však, že většina projektů DeFi selže a jen málokdo to prohlédne, ačkoli těchto pár přeživších uspěje. Varuje také obchodníky, aby byli opatrní při investování do DeFi tokenů, protože se jedná o nový prostor a přináší mnoho rizik. To však neznamená, že DeFi jako celek je špatný, a ve skutečnosti tým v Binance velmi podporuje DeFi a dělá řadu souvisejících iniciativ.

CZ se rovněž domnívá, že decentralizované burzy (DEX) nejsou pro Binance výzvou, která je součástí centralizovaného finančního prostoru. Je tomu tak proto, že považuje odvětví za poměrně malé, takže čím více pracovních platforem, tím více lidí bude přitahováno a pozváno do tohoto prostoru. CZ rovněž věří, že uživatelé DEX a centralizovaných financí se zásadně liší a navzdory rychlému nárůstu aktiv vsazených do DeFi je počet uživatelů stále relativně nízký. Je to proto, že DeFi vyžaduje, aby uživatelé měli své vlastní soukromé klíče a udržovali je v bezpečí. Ale drtivá většina lidí to v současné době nedokáže.

Kritéria pro zařazení nových mincí na Binance: Jak se rozhodují?

CZ uvedla, že zařazení mince na Binance bylo vždy založeno na počtu uživatelů. Jednoduše řečeno, pokud má mince velký počet uživatelů a existuje velká poptávka ze strany komunity, uvedou ji. Faktem je, že Binance si nevybírá, které mince má být vypsáno, pokud má mince velký počet uživatelů a je velmi vyhledávaná a populární, pak burzám nezbývá než ji vypsat..

CZ nabízí několik tipů pro uživatele, kteří opravdu chtějí, aby byla uvedena konkrétní mince. Navrhuje, aby projekty skutečně tvrdě pracovaly na budování své komunity a na získávání více uživatelů. Binance sama posuzuje několik kritérií při rozhodování o zařazení mince, včetně velikosti komunity, počtu sledujících na Twitteru a počtu adres. Pokud Binance zjistí, že existuje skutečně vysoký počet uživatelů, uvedou jej. CZ ve skutečnosti prozrazuje, že se osobně nepodílí na procesu zařazení na seznam a někdy dokonce ví, že mince byla uvedena na Binance, až poté uvidí oznámení na Twitteru.

Zmínil také, že Binance zvýšil počet mincí kótovaných na burze kvůli rostoucí teplotě na trhu kryptoměn. A ve skutečnosti burza na začátku srpna 2020 již kótovala 6 mincí za jeden týden.

Inteligentní řetězec Binance

Historie vzniku Binance Smart Chain je ta, že Binance Chain byl představen jako jednoúčelový vysoce výkonný DEX. Jedná se o párování objednávek v řetězci a má být velmi rychlé zvládnout přibližně 100 tisíc objednávek za sekundu s potvrzením 1 sekundy. Aby však dosáhli této úrovně výkonu, museli odstranit schopnosti chytrých kontraktů z Binance Chain -, ale u uživatelů to byla velmi oblíbená funkce. Proto byl Binance Smart Chain vydán jako paralelní řetězec, který podporuje smart kontrakty kompatibilní s Ethereum, takže podporuje solidnost a je kompatibilní s Ethereum Virtual Machine (EVM)..

Klíčovou vlastností inteligentního řetězce Binance je tedy jeho kompatibilita s inteligentními smlouvami založenými na etherea. Bude také plně otevřený, aby kdokoli mohl nasadit smlouvy na platformě. Takže pokud máte smlouvu DeFi, která běží na Ethereu, můžete ji přenést na Binance Smart Chain a bude tam také běžet. Inteligentní řetězec Binance má být pro uživatele snadným způsobem, jak nasadit inteligentní smlouvy na Binance Chain bez jakékoli další křivky učení. Z hlediska výkonu je Binance Smart Chain nižší výkon než Binance Chain, ale stále by měl být vyšší než Ethereum 1.0.

Další informace o Ethereu a nadcházejícím Ethereu 2.0 naleznete zde.

Společnost CZ také odhalila, že tým navrhuje staking mechanismus pro BNB na Binance Smart Chain. Mechanismus sázení a síť pro Binance Smart Chain by měl být spuštěn koncem srpna nebo začátkem září 2020.

Binance DEX vs Binance CEX

Podle CZ se většina uživatelů rozhodne pro centralizovanou burzu Binance, tj. Binance.com, spíše než Binance DEX, protože je mnohem snazší se přihlásit a má větší zákaznickou podporu. Proto věří, že ačkoli budoucnost patří DEXu, více se zaměřují na CEX, protože má v současné době větší uživatelskou základnu.

CZ rovněž zdůraznila, že platforma Binance bude i nadále investovat do vývoje DEX a Binance Chain a také podporovat a financovat další externí projekty.

Cílem výměny Binance je přilákat mnoho uživatelů ke kryptoměnám. CZ věří, že v současné době je kryptoměnou pouze 0,1% lidí. Pokud se toto zvýší na 1%, průmysl poroste 10krát a bude z toho mít prospěch také Binance.

Binance Card: partnerství přejetím prstem ($ SXP) a co bude dál

Karta Binance umožňuje uživatelům spravovat své prostředky, zabezpečení karet a výdaje pouhými několika kliknutími. Jakmile obdržíte novou kartu, budete muset přidat prostředky převodem svých BTC nebo BNB z peněženky Binance.com do peněženky Binance Card. A jste připraveni jít!

CZ sdílelo, že Swipe ($ SXP) je hlavním poskytovatelem karty Binance a oba týmy jsou spojeny za účelem vývoje karty Binance. Věří, že toto partnerství a samotná karta Binance je velmi strategická, protože konečně umožňuje lidem přímo utrácet své kryptoměny. To eliminuje potřebu, aby lidé museli podniknout další kroky k převodu svých kryptoměn na stabilní mince, přičemž stabilní mince jinde se změní na fiatovou měnu a nakonec vloží tuto měnu na bankovní účty, aby zaplatili za své nákupy. To v zásadě umožňuje lidem zůstat 100% v kryptoměnách.

Společnost Binance nedávno dodala své karty Binance do vybraných oblastí v Evropě, což uživatelům umožňuje nakupovat a utrácet své kryptoměny přímo na Binance. Pokud jde o další místa, tým Binance zavede karty po jednotlivých regionech. Technologie pro vydávání těchto karet tam je, ale tým Binance se musí ujistit, že je v souladu s předpisy v každém regionu. Pracovní postup je v pohybu, takže bude jen otázkou času, kdy budou karty Binance vydávány v jiných zemích.

Provozuje Binance vlastní uzel bitcoinového blesku?

CZ říká, že Binance.com neprovozuje žádné bitcoinové bleskové uzly, protože tak daleko nezašli. CZ však velmi podporuje uzly blesku a většinu řešení druhé vrstvy. Odhaluje, že je třeba udělat ještě nějakou práci, než bude moci Binance provozovat svůj vlastní uzel blesku, například jsou stále zaneprázdněni integrací SegWit, implementace bitcoinů, která má zvýšit propustnost sítě. Jedná se o velký projekt pro ně, protože samotná bitcoinová peněženka již nemá příliš vysoký výkon. Již museli vybudovat obrovskou infrastrukturu, aby se vypořádali se všemi adresami peněženek pro všechny uživatele na serveru Exchange – a ve skutečnosti má většina uživatelů více než jednu adresu. Tým má spoustu dědictví, aby se s ním mohl pohnout kupředu, ale pracuje na tom. A zároveň se tým musí také zaměřit na další aspekty fungování burzy, jako je seznam nových coinů pro uživatele atd.

Stablecoiny: USDT a DAI

Pokud jde o to, co se děje s USDT a o skutečnost, že se těží nový USDT, nezná sama ČR žádné další informace z toho, co je veřejně dostupné. Vidí však, že mít pouze jeden populární stablecoin je velmi riskantní, zvláště pokud by se něco stalo s úschovou bankovního účtu atd. Bylo by tedy prospěšné, aby se průmysl diverzifikoval do několika stablecoinů a nabídl uživatelům více možností. Například BUSD, který ve skutečnosti spravuje jejich partner PAXOS. Je tomu tak proto, že riziko je také diverzifikováno, protože existuje menší závislost na jednom subjektu nebo bankovním účtu atd.

Pokud jde o stabilnícoin DAI, CZ se domnívá, že má inovativní přístup k vydávání stabilních coinů a Binance jej podporuje a je nadšený, že vidí, kam jde.

Další informace o burze Binance

Série Decentralizované finance (DeFi): výukové programy, průvodci a další

S obsahem pro začátečníky i pokročilejší uživatele si prohlédněte naši sérii YouTube DeFi obsahující návody na ZÁKLADNÍ NÁSTROJE, které potřebujete pro obchodování v prostoru DeFi, např. MetaMask a Uniswap. Stejně jako hluboký ponor do populárních témat DeFi, jako jsou Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Série DeFi na tomto webu také pokrývá témata, která na YouTube nebyla prozkoumána. Úvod o tom, co je DeFi, najdete v přehledu Decentralized Finance (DeFi): Průvodce trendem HOTTEST v kryptoměně

Výukové programy a návody pro ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Průvodce MetaMask: Jak založit účet? PLUS tipy a hacky pro pokročilé uživatele
 • Uniswap recenze a tutoriál: Průvodce pro začátečníky a pokročilé tipy a triky
 • Průvodce a recenze séra DEX
 • Vysvětlení SushiSwap ($ SUSHI)
 • Výměna 1 palce, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný přehled a průvodce

Podrobnější informace o dalších konkrétních projektech DeFi najdete v našich průvodcích tokeny DeFi. Tady je několik našich nejoblíbenějších průvodců:

 • AAVE (PŮJČKA $)
 • Recenze Ampleforth ($ AMPL): Základní průvodce tímto protokolem DeFi
 • Průvodce ChainLink ($ LINK): Klíčový článek v prostoru DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to je?
 • Průvodce Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revoluční poskytovatel likvidity v řetězci
 • Lineární finance ($ LINA): Budoucnost platforem syntetických burz?
 • Polkadot ($ DOT): Vše, co potřebujete vědět o miláčkovi DeFi v Číně
 • RAMP DeFi: Jak odemkne hodnotu vsazených aktiv?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) vysvětlil
 • Graf ($ GRT) – další úroveň decentralizovaných aplikací
 • Trustswap ($ SWAP) vysvětleno – nová generace transakcí DeFi
 • Touha po sloučení ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úvěrová platforma pro půjčky DeFi

Další videa a články brzy přijdou jako součást naší série DeFi, nezapomeňte se tedy PŘIHLÁSIT k naší Youtube kanál a (prozatím) ZDARMA týdenní zpravodaj takže můžete být upozorněni, jakmile vyjdou!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me