Top 5 Bitcoin OTC Brokers: Efektivně obchodujte s velkými objemy bitcoinů

Co jsou to zprostředkovatelé bitcoinů na přepážkách (OTC)?

Over-the-counter (OTC) jsou subjekty, které umožňují nákup a prodej velkého množství bitcoinů a dalších kryptoměn. OTC nabízejí více soukromé a personalizované služby institucím a jednotlivcům s vysokou čistou hodnotou, kteří potřebují vysoký stupeň likvidity a soukromí. Klíčovou výhodou OTC je, že zpracovávají velké objemy obchodování, například obchodování 100 000 USD + USD bez cenový skluz. OTC obchodníci obvykle nabídnou realizační cenu pro celý blok objednávky s okamžitým provedením. To je v kontrastu s obchodováním na burzách kryptoměn, kde velké objednávky způsobí pokles ceny kvůli a nedostatek objednávek na nákup. OTC stoly umožňují institucím a jednotlivcům s vysokou čistou hodnotou nakupovat bitcoiny bez specializovaného obchodního oddělení.

OTC kanceláře mohou být buď regionálně umístěné, slouží místním klientům nebo globální. Často velká města jako např Hongkong, Tokio nebo New York mají OTC makléře obsluhující místní klienty. Tito makléři mohou poskytovat velmi personalizované služby a dokonce i osobní setkání. Naproti tomu globální OTC, jako je Binance OTC, zpracovává transakce přes internet.

Tradičně ve světě akciových trhů OTC stoly usnadňují obchodování s cennými papíry, které nejsou uvedeny na formálních burzách, např. newyorská burza.

Výhody obchodování prostřednictvím OTC brokera

 • Vysoká likvidita – Vyhrazení obchodníci z OTC poboček pomohou zvýšit likviditu celkového trhu. To znamená, že mohou zpracovávat bloky velkých objednávek
 • Pevná cena – OTC makléři překonají nabídku pro celý blok objednávky. To znamená, že objednávky nejsou ovlivněny cenovým skluzem.
 • Snadné možnosti Fiat – Zprostředkovatelé budou mít místní bankovní účty a někdy mohou dokonce přijímat hotovost.

Nevýhody obchodování přes OTC brokera

 • Omezený rozsah kryptoměn – OTC makléři se často specializují na několik kryptoměn. To znamená, že na rozdíl od burz nebudou nabízet více než 100 obchodních párů.
 • Ruční obchodní proces – Obchodníky popravuje lidská protistrana. Tyto obchodní časy budou často omezeny na běžné úřední hodiny.
 • Vyžaduje se velká velikost objednávky – Zprostředkovatelé mají často minimální velikost objednávky, například 100 000 USD zobchodovaných v určitém časovém období.

Jak fungují OTC Brokers

OTC stoly mají síť kupujících a prodejců. Samotné obchody zprostředkovává OTC broker-dealer, který vyhledá a vyjednává přímo s potenciálními kupujícími a prodávajícími prostřednictvím počítačových sítí nebo telefonicky. To kontrastuje s obchodováním na burzách, kde jsou ceny a knihy objednávek veřejně dostupné. U OTC přepážek za vás vyjednají jejich obchodní zprostředkovatelé obchodní cenu. Obchody také nejsou veřejně kótovány, což stranám poskytuje soukromí.

Proto, abychom plně pochopili, co se děje na trzích s kryptoměnami, je důležité zvážit, co se také děje na OTC stolech. Je to proto, že se na nich denně odehrávají velké transakce.

Bitcoin OTC vs výměny

Volba, zda použít bitcoinový OTC nebo burzu, závisí do značné míry na objemu objednávek. Velkým hráčům, kteří chtějí koupit nebo prodat velké množství kryptoměn, je lépe využít OTC brokera. Důvodem je, že jediná burza (bez ohledu na to, jak velká) nebude mít likviditu potřebnou k vyplnění bloků velkých objednávek. Výzkum ukázal, že prodejní objednávky ve výši 30 milionů USD mohou výrazně potlačit cenu kryptoměny, a tím způsobit skluzy o 5-10%. Tato částka je mnohem větší než poplatky účtované OTC makléři. Druhou výhodou používání OTC je, že mohou nabídnout uzamčení konkrétní nabídky s možností vyrovnání později. To dává lidem další flexibilitu při přesunu finančních prostředků z bank nebo chladírenských skladů (například Ledger Nano X).

Avšak v závislosti na tom, kdo jste, je jednou z nevýhod OTC je, že nejsou transparentní. I když se můžete pokusit zjistit, zda přes OTC přepážku existuje mnoho obchodních toků, přečtením jejich zpráv (pokud existují), neexistuje způsob, jak ověřit, zda jsou pravdivé. Na druhou stranu můžete provádět obchody soukromě ve srovnání s burzami.

Jak obchodovat bitcoiny s OTC Brokers

Tato příručka popisuje obecné kroky při obchodování s Over-the-Counter Brokers. Obecně řečeno, makléři poskytují podobné zkušenosti s nástupem a obchodováním. Je důležité si uvědomit, že všichni makléři budou vyžadovat ověření vaší identity, známé jako Poznej svého zákazníka (KYC) Registrace. Kromě toho makléři ověří zdroj finančních prostředků, aby zabránili praní peněz.

Potřebný čas: 3 dny.

Jak obchodovat s OTC makléři bitcoinů

 1. Přihlásit se

  Zaregistrujte se u makléře prostřednictvím webu, e-mailu, hovoru nebo osobního setkání. Obvykle se zeptají na typ a množství kryptoměn, které byste chtěli prodat.

 2. Na palubě

  Každý zprostředkovatel bude vyžadovat, abyste vyplnili přihlašovací dokumenty a právní zřeknutí se odpovědnosti. Rovněž vás požádají o poskytnutí různých typů dokumentace, jako je vládní průkaz, doklad o pobytu a doklad o příjmu.

 3. Komunikovat

  Jakmile jsou na palubě, poskytnou vám komunikační kanál. Obvykle se jednalo o platformu pro zasílání zpráv, kde můžete požadovat nabídky pro objednávky, jako například:

  Vy: „Chtěl bych koupit 100 bitcoinů“

  Obchodník: „Můžeme nabídnout 100 BTC za cenu 8123 USD za BTC“

 4. Potvrďte obchod

  Můžete si vybrat, zda chcete cenovou nabídku přijmout nebo ne. Pokud souhlasíte, obchod je okamžitě potvrzen a obchod vám poskytne adresu pro vklad.

 5. Obchod dokončen

  Jakmile je vklad přijat, objednávka není plně provedena a vy obdržíte svůj obchod

Nejlepší OTC makléři z celého světa

Při obchodování s OTC makléři je důležité používat pouze důvěryhodné a regulované makléře. To je důležité kvůli velkým velikostem transakcí – nechcete, aby vás transakce zpozdily nebo dokonce vyděsily. Sestavili jsme seznam největších OTC brokerů po celém světě

Bitcoin OTC v Číně a Hongkongu

Bitcoin OTC makléři hrají velmi důležitou roli v Číně kvůli vládnímu zákazu kryptoměn. V Číně již není legální provozovat kryptoměnovou burzu kvůli změně legislativy v roce 2017. To zanechalo velkou čínskou burzu jako OKex, Binance, Genesis Block a Huobi působící v zámoří nebo jako OTC makléři.

V současné době jsou bitcoinové OTC makléři v Číně legální. Fungují přímým propojením kupujících a prodejců bitcoinů. Čínské finanční instituce jako např Alipaba’s Alipay distancují se od OTC transakcí s tím, že „okamžitě zastavit příslušné platební služby“.

Existuje několik zpráv o @Alipay používá se pro bitcoinové transakce. Znovu opakuje, že Alipay pečlivě sleduje mimoburzovní transakce, aby zjistila nepravidelné chování a zajistila dodržování příslušných předpisů. Pokud jsou nějaké transakce identifikovány jako související s bitcoiny nebo jinými virtuálními měnami, @Alipay okamžitě zastaví příslušné platební služby.

Oficiální AliPay tvrzení

Rozhovor s OTC Brokers

Cestujte se mnou do Genesis Block v Hongkongu vidět, co se děje s obchodováním v zákulisí a Over the Counter (OTC).

Plakát YouTube

OTC praní peněz a trestná činnost

Jednou z největších obav OTC makléřů a obchodování je riziko expozice kriminálním fondům. Důvodem je to, že OTC stoly, které neprovádějí náležitou hloubkovou kontrolu zdroje finančních prostředků, mohou přijít do styku se zkaženými mincemi. Ve zprávě z roku 2020 společnost zabývající se výzkumem kryptoměn Chainalysis vydal zprávu o praní peněz ve směnárenském a OTC prostoru. Zpráva obvinila některá OTC pracoviště z nelegálního získávání prostředků na praní špinavých peněz pro soukromé klienty. Abyste se před takovou činností chránili, ujistěte se, že obchodujete s legitimními makléři, kteří mají řádný KYC. Kromě toho nikdy nekupujte „zlevněné“ bitcoiny nabízené na sociálních médiích, jako je Instagram nebo Facebook.

Často kladené otázky (FAQ)

Přijmou OTC makléři hotovost?

OTC makléři budou mít často možnost volby hotovosti – jak pro nákup, tak pro prodej bitcoinů. Je důležité pamatovat na velké množství hotovosti, je nutná registrace KYC. Kromě toho lze požadovat také doklad o finančních prostředcích.

Vyžadují OTC makléři moji totožnost?

Za účelem dodržování zákonů proti praní peněz budou OTC makléři vyžadovat, abyste předložili oficiální dokumentaci, jako je Identita, Doklad o adrese, výpisy z bankovního účtu, doklad o příjmu nebo doklad o finančních prostředcích.

Existuje bitcoinový limit?

Většina OTC nemá maximální limit množství bitcoinů, které můžete koupit nebo prodat. Objednávkové velikosti od 100 BTC jsou pro tyto makléře běžným místem. Někteří makléři však budou mít minimální velikost objednávky, například 100 000 USD.

Jak mohu koupit bitcoin anonymně (soukromě)?

Nejlepší způsob, jak nakupovat bitcoiny bez záznamu, je hotovost nebo peer-to-peer transakce. Je důležité si uvědomit, že toto obsahuje inherentní riziko, protože budete muset udělat svůj vlastní KYC a potenciálně v budoucnu nabídnout doklad o finančních prostředcích.

Existují OTC pro altcoiny?

Existují OTC služby pro altcoiny a dokonce i mince, které ještě nejsou uvedeny na burzách. Tyto OTC budou fungovat podobně jako tvůrce shody – porovnávání prodejců a kupujících konkrétního aktiva. Jeden takový příklad je Silverway – platforma pro OTC obchody a platforma pro agregaci obchodů.

Jak zjistím objemy zpracované OTC?

OTC nejsou povinni poskytovat obchodní údaje, jako jsou denní objemy, ceny nebo knihy objednávek. Některá OTC však poskytují výroční zprávy nebo příspěvky na blogu které obsahují agregovaná objemová data.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me